Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad personam? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Wyjaśnij więc nieświadomej koleżance, bo na polecanej przez Ciebie stronie jest informacja, że nie znaleziono synonimu słowa "tuszyć" i propozycja dodania własnego. Poza tym cały zwrot jest niezrozumiały (ten, który wzięłam w cudzysłów).
Na wschodzie polski mięso się tusi, nie dusi, ale tu nijak to nie pasuje.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 22, 2017 18:45
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
co tam pisze

a co tam pisze? Siedzi sobie taki coś i pisze? Bo po polsku winno być "jest napisane".

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 22, 2017 18:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
Wyjaśnij więc nieświadomej koleżance, bo na polecanej przez Ciebie stronie jest informacja, że nie znaleziono synonimu słowa "tuszyć" i propozycja dodania własnego. Poza tym cały zwrot jest niezrozumiały (ten, który wzięłam w cudzysłów).
Na wschodzie polski mięso się tusi, nie dusi, ale tu nijak to nie pasuje.


weź przestań;) wpisz w google hasło "tuszę sobie" i nie zawracaj mi głowy


N paź 22, 2017 20:08
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):

weź przestań;) wpisz w google hasło "tuszę sobie" i nie zawracaj mi głowy

co mam wziąć? Przestać? :D
A po drugie: "ze nieświadomym"? Czyli we Warszawie :D. I głównie o to mi chodzi. O to, że nie potrafisz pisać po polsku, używać właściwych przyimków i wychodzą Ci karykatury słowne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 22, 2017 20:29
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):

weź przestań;) wpisz w google hasło "tuszę sobie" i nie zawracaj mi głowy

co mam wziąć? Przestać? :D Wziąć można rzeczownik, a nie czasownik.
A po drugie: "ze nieświadomym"? Czyli we Warszawie :D. I głównie o to mi chodzi. O to, że nie potrafisz pisać po polsku, używać właściwych przyimków i wychodzą Ci karykatury słowne.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 22, 2017 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lut 21, 2017 2:42
Posty: 178
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
Małgosiaa napisał(a):
SemenBedryszko napisał(a):

weź przestań;) wpisz w google hasło "tuszę sobie" i nie zawracaj mi głowy

co mam wziąć? Przestać? :D
A po drugie: "ze nieświadomym"? Czyli we Warszawie :D. I głównie o to mi chodzi. O to, że nie potrafisz pisać po polsku, używać właściwych przyimków i wychodzą Ci karykatury słowne.



genialna jesteś!!!! po czym ty poznałaś że ja użyłem tego słowa jako rzeczownika to chyba tylko sam Bóg wie. Ale mnie złapałaś!!! ale możesz się teraz wyśmiać, poniżać, szydzić drwić, itp to przecież taka chrześcijańska postawa!!! Przecież właśnie tego uczył twój nauczyciel Pan Jezus drwijcie, szydźcie, poniżajcie...? w imię moje? Jak ja "kocham" katolików za to że tak wyraźnie wręcz wciskają mi w oczy jak daleko są od Chrystusa tym samym dowodzą że to nie jest religia prawdziwa:)


N paź 22, 2017 20:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Czy wzywanie imienia [Jahwe] jest niezbędne do wybawiani
SemenBedryszko napisał(a):
genialna jesteś!!!! po czym ty poznałaś że ja użyłem tego słowa jako rzeczownika to chyba tylko sam Bóg wie.

O Tobie tego rzec nie można. Nigdzie nie stwierdziłam, że użyłeś słowa "przestań" jako rzeczownika, ale , że można "wziąć" rzeczownik, np. wziąć chleb, kubek, żonę. "Przestań" nie da się wziąć, bo to czasownik w trybie rozkazującym.
SemenBedryszko napisał(a):
ale możesz się teraz wyśmiać, poniżać, szydzić drwić, itp to przecież taka chrześcijańska postawa!!! Przecież właśnie tego uczył twój nauczyciel Pan Jezus drwijcie, szydźcie, poniżajcie...? w imię moje? Jak ja "kocham" katolików za to że tak wyraźnie wręcz wciskają mi w oczy jak daleko są od Chrystusa tym samym dowodzą że to nie jest religia prawdziwa:)

Grzecznie poprosiłam, abyś napisał po polsku. To Ty próbowałeś zrobić ze mnie idiotkę. Ja jedynie udowodniłam Ci, że nie piszesz po polsku. Nie ma tu nic z drwin, a raczej łopatologiczne tłumaczenie, skoro inaczej nie docierało. To pewnie z tej miłości do katolików :D.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 22, 2017 21:12
Zobacz profil
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
Zdaje się, że zefcia trzeba poddać kwarantannie, bo prątkuje. : PPP Weźcie może dajcie spokój, co?


N paź 22, 2017 21:55
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
ErgoProxy napisał(a):
Zdaje się, że zefcia trzeba poddać kwarantannie, bo prątkuje. : PPP Weźcie może dajcie spokój, co?
Ale o co chodzi? Nagle pod sporem Semena z Małgosią (oczywiście ma Małgosia rację, tylko nie rozumiem, po co zwraca uwagę zamiast wyciąć cały post) uwaga na mój temat. Wyjaśnisz?


Pn paź 23, 2017 5:25
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
Oj, wrzuć na luz. Ty się wszystkich czepiasz o nie po polsku pisanie i to zaczyna być zaraźliwe, chyba. : )


Pn paź 23, 2017 5:28
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
Dobra. Teraz zajarzyłem. Przed kawą byłem wtedy, przepraszam.


Pn paź 23, 2017 8:12
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
Ale co ma jakis blad w pisowni wspolnego z dyskusjami?
Kazdy moze popelnic blad, a kazdy normalny dyskutant, jesli nie zrozumie zdania, przez jakis blad, moze normalnie i kulturalnie zapytac, by zrozumiec o co komus chodzilo i wyjasnienie zajmie gora 2 posty, zamiast kilku stron bezsensownego wytykania bledow i personanych idiotycznych dyskusji poza tematem danego watku.
Chocby na przykladzie mnie samego, nie uzywalem jez. polskiego przez wiele lat, a ostatnio zaczalem jedynie sporadycznie pisac na polskich forach, wiec czy wedlug tych ktorzy tak bardzo "dbaja" o jez. polski nie mam prawa pisac na polskim forum? Albo zeby ktos przez pare bledow deprecjonowal mnie i tresc moich wypowiedzi?
Mimo bledow, i tak pisze dosc wyraznie w porownaniu z innymi ktorzy przez wiele lat nie uzywali jez. polskiego i pisza gorzej niz tlumaczenia z angielskiego na polski przez Google.
Z drugiej strony, gdybym tez miall takie jezykowe zafiksowania, to wielu tych ktorzy tak "pieszcza" polski jez. powinni byc ciagle korygowani w uzyciu jezykow obcych, bo poprawna pisownia jez. polskiego mowi takze o poprawnej pisowni slow z innego jezyka, ktorych nie mozna spolszczac, tylko pisac w orginalnej pisowni dodajac po myslniku koncowki polskie. Chocby takie "guglowanie" powinno byc pisane "Google-owanie" jesli juz ktos chce uzyc takiego slowa w polskim jez. to samo z imionami wlasnymi. Takie bledne uzywanie slow obcych jest tym samym co bledy ortograficzne, bo niezgodne z zasadami jezyka polskiego.
A tak ogolniie to jak wyzej pisalem, wytykanie bledow ortograficznych czy pisowni w dyskusji jest co najmniej nietaktem, gdyz nie jest to forum o gramatyce, ortografii i pisowni jez. polskiego, tylko forum w jez. polskim o innej tematyce.
Takie wytykaniie bledow jest tu po prostu smieszne i co najmniej niekulturalne.
Ci ktorzy maja na tym punkcie uczulenie czy fobie, powinni brac udzial na forum polonistycznym, albo po prostu leczyc sie.
.


Pn paź 23, 2017 9:22
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
zefciu napisał(a):
Dobra. Teraz zajarzyłem. Przed kawą byłem wtedy, przepraszam.

Drobiazg. Za co zresztą przepraszasz, za bycie sobą...?

sameone1 napisał(a):
Ale co ma jakis blad w pisowni wspolnego z dyskusjami?

Zdarza się niekiedy, częściej niżbyśmy sobie tego życzyli, że błąd jest rusycyzmem i że te rusycyzmy powtarzają się u człowieka. Znaczy to tyle, że gość jest janczarem ekspozytury sił wrogich Polsce jako takiej.


Pn paź 23, 2017 9:27
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
sameone1 napisał(a):
Kazdy moze popelnic blad, a kazdy normalny dyskutant, jesli nie zrozumie zdania, przez jakis blad, moze normalnie i kulturalnie zapytac, by zrozumiec o co komus chodzilo
Z moich obserwacji - to tak nie działa. Praktycznie nigdy nie udaje mi się od osób produkujących dziwne zbitki wyrazowe dowiedzieć się, co mieli na myśli. Mimo że grzecznie pytam.
ErgoProxy napisał(a):
Drobiazg. Za co zresztą przepraszasz, za bycie sobą...?
O nie! Sobą jestem dopiero po kawie :)


Pn paź 23, 2017 11:20
Post Re: Uwagi językowe - może wszyscy skorzystamy bez ad persona
zefciu napisał(a):
sameone1 napisał(a):
Kazdy moze popelnic blad, a kazdy normalny dyskutant, jesli nie zrozumie zdania, przez jakis blad, moze normalnie i kulturalnie zapytac, by zrozumiec o co komus chodzilo
Z moich obserwacji - to tak nie działa. Praktycznie nigdy nie udaje mi się od osób produkujących dziwne zbitki wyrazowe dowiedzieć się, co mieli na myśli. Mimo że grzecznie pytam.
ErgoProxy napisał(a):
Drobiazg. Za co zresztą przepraszasz, za bycie sobą...?
O nie! Sobą jestem dopiero po kawie :)


Czyzbys kawy uzywal jako egzorcyzmu, czy moze pijesz egzorcyzmowana kawe? :-)


Pn paź 23, 2017 11:51
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL