Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:58



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Niesłuszne poglądy (wydz.) 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Teoretycznie mogą tu być dzieci ale dawno nie widziałem. Natomiast osoby dorosłe, dla których autorytet moderatora przewyższa autorytet papieża powinny szukać rychłego ratunku.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 17, 2017 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Nieporozumienia wynikają z niezrozumienia funkcji moderatorskiej. Jeśli już ją do czegoś porównywać to raczej do miksu porządkowego ze strażą obywatelską, niż do przedstawiciela władz (tu: kościelnych) na forum. Mod nie jest rzecznikiem prasowym właścicieli forum.
Mod jest od sprzątania po(d)rzuconych śmieci (spam), wypraszania wandali i awanturników, żeby ludzie mogli pogadać we w miarę normalnych warunkach.
Chyba, że przyspałam i coś się ostatnio zmieniło ;)

_________________
Tylko Bogu chwała


So cze 17, 2017 12:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Ok, jeżeli moderator w ramach swojej funkcji, miałby prawo wypowiadać pewne dowolne poglądy, to oczywiście nie było by tematu.

Z tym, że jednak widuje się osty moderatorów zatytułowane "za obrażanie wiary gospodarzy", co jednak dość wyraźnie zawęża punkt widzenia na kwestię wiary i dowolności poglądów ze strony moderacji, sprowadzając ją do punktu widzenia katolicyzmu, czyli prawd wiary i wartości mu właściwych. Chodzi tu zapewne o § I.3. Regulaminu forum: ...(dowolność poglądów) Nie oznacza to jednak prawa do prowadzenia agitacji na rzecz poglądów i działań, które są sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum (np. rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję...

W tym konkretnym przypadku, wątpliwość którą wyraziłem, oznacza interpretację słów "rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję". Zdaję sobie sprawę, że bezpośredniego związku, typu rozpowszechnianie czy propagowanie tu nie ma, niemniej jednak pośredni związek moim zdaniem występuje. Wnioskowanie związku nie jest bezpośrednio czytelne, jest co prawda kilkustopniowe, ale jest jednoznaczne.

Pogląd KK sprzeciwiający się aborcji, jest oparty o uznanie godności osoby od chwili poczęcia. Jeżeli podważa się to stwierdzenie, mówiąc że wczesna faza rozwoju człowieka (zygota) osobą nie jest, to jest to zmianą znaczenia zdania z DP Każdej istocie ludzkiej, od poczęcia aż po naturalną śmierć, należy się godność osoby. Ta niewinna z pozoru wypowiedź, jest podstawą do tworzenia poglądu, uznającego człowieka we wczesnej fazie rozwoju za nieposiadającego godności osoby ludzkiej i może prowadzić w efekcie do uznania dopuszczalności aborcji w tej wczesnej fazie rozwoju (np. tzw pigułką wczesnoporonną). A to jak wiadomo nie jest zgodne ze stanowiskiem KK.

Nie sądzę, że moderacja propaguje aborcję poprzez stwierdzenia które padły, sądzę że zostały wypowiedziane na zasadzie "wyrwało się", niemniej jednak owo "wyrwało się" nastąpiło i poniekąd jest nadal kontynuowane (jak sądzę nieświadomie) poprzez różnego rodzaju trywializowania wypowiedzi, czy żarty.
Sposób myślenia wyrażający trywializowanie czy żarty, zmierzający do uznania wypowiedzi za nieistniejącą, jest moim zdaniem ślepą uliczką.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 17, 2017 13:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
chwat napisał(a):
Ok, jeżeli moderator w ramach swojej funkcji, miałby prawo wypowiadać pewne dowolne poglądy, to oczywiście nie było by tematu.

Z tym, że jednak widuje się osty moderatorów zatytułowane "za obrażanie wiary gospodarzy", co jednak dość wyraźnie zawęża punkt widzenia na kwestię wiary i dowolności poglądów ze strony moderacji, sprowadzając ją do punktu widzenia katolicyzmu, czyli prawd wiary i wartości mu właściwych.


Nie zawęża, bo mod nie przyznaje ostrzeżeń za obrażanie jego wiary, tylko obrażanie wiary gospodarzy. A wyrażenie swojej opinii nie jest przecież z automatu obraźliwe, bo w takim wypadku wszyscy byśmy bez przerwy chodzili poobrażani na siebie.

_________________
Tylko Bogu chwała


So cze 17, 2017 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Jednak tym razem, w mojej opinii, pogląd moderatora był sprzeczny (jak wyjaśniałem, pośrednio - ale jednoznacznie) właśnie z wiarą gospodarzy.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 17, 2017 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Widzę, że jesteś konsekwentny. Jak już raz, nie potrafiąc zrozumieć co się do Ciebie pisze i użyć argumentów, puściłeś brzydkiego babola w postaci sugestii, by ktoś Twojego oponenta zakneblował lub zdegradował, tak teraz dalej nie czytasz ze zrozumieniem. Mieć sprzeczny pogląd to dla Ciebie to samo co obrażać?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So cze 17, 2017 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
JedenPost uważa, że jak raz użył argumentu bez pokrycia, to w kolejnym poście jest upoważniony do posługiwania się tym samym argumentem bez pokrycia, jakby w międzyczasie nabrał on mocy urzędowej. Muszę dodawać, że to nudne?

Wyjaśniam, że nie chodzi o jakąś anonimową sprzeczność, ale o: (cyt. Regulamin) sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum (np. rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję...
Na czym polega związek interpretacyjny mojego punktu widzenia, już wyjaśniłem (prowadzi m.in. do dopuszczalności użycia pigułki wczesnoporonnej).
Jeżeli chcesz zostać zrozumiany, to rusz szare komórki i odnieś się proszę do prezentowanego przeze mnie punktu widzenia, na poziomie uchwytnej argumentacji.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 17, 2017 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 935
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Musisz odróżnić czym jest agitowanie na rzecz jakichś poglądów, a czym zwykłe wyrażanie swojego zdania podczas normalnej dyskusji. Na pewno łatwiej by Ci było, gdybyś mógł porównać obie postawy na przykładach.
Obecnie jest na forum osoba propagująca spirytyzm, zarzucająca forum linkami, kopiuj wklejkami, cytatami spirytystów, w każdym wątku uparcie nawiązująca do jednej tematyki. Jeśli uczciwie je ze sobą porównasz, na pewno dostrzeżesz na czym polega różnica.
Plus dla Ciebie, że rozmawiasz o swoich wątpliwościach na forum, że tak powiem pomiędzy tubylcami, bo bywali tu tacy, którzy od razu lecieli na skargę do kurii :)

_________________
Tylko Bogu chwała


So cze 17, 2017 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Mówiąc szczerze, to nie mam pojęcia, kto jest "właścicielem" forum i nie mam zamiaru go szukać, o interwencji nie wspominając :)

Jeśli chodzi o propagowanie, czyli częstotliwość głoszenia, to sprawa jest jasna, pełna zgoda.
Z tym że w wypadku o którym mówię, nie chodzi o propagowanie światopoglądu.
Sprawy wiary, to kwestia osobista i znam stosunek do wiary sporej części osób tutaj i nie jest to w żaden sposób problemem, aby prowadzić z nimi rozmowy. Powiedziałbym, że wręcz przeciwnie, gdyby nie było róznic, nie było rozmów.
Natomiast jeśli chodzi o temat aborcji, bo o nim teraz rozmawiamy, to nie sądzę, że kwestia szacunku dla ludzkiego życia jest kwestią światopoglądu czy wyboru, jak w przypadku wiary, który można by analogicznie do poglądów omawiać na pełnym luzie. Szacunek dla innych ludzi, to podstawa funkcjonowania nowoczesnych społeczności, a nieokazywanie dla części tych społeczności z takich czy innych powodów takiego samego szacunku, jest pewnym niezrozumiałym faktem, który trudno uzasadnić. Trudno mi zaakceptować ideologię, która do poczętego życia, nie odnosi się z szacunkiem.
Oczywiście przejaskrawiam tu przykłady i nie odnoszę ich bezpośrednio do tematu bieżącej rozmowy. Chciałem zaznaczyć różnice między kwestiami dowolności poglądowej i z drugiej strony obowiązkowego szacunku.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So cze 17, 2017 16:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 14, 2016 1:11
Posty: 1409
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
chwat napisał(a):
Ciekawe. Ja sądzę, że mój post mówiący o problemie moderatora i wypowiadanych przez niego treści, istniał już zanim osobnicy uznający go za zacietrzewienie/głupotę/rozemocjonowanie, włączyli się do "dyskusji". Dla nie potrafiących przesuwać strony, chętnie go powielę:
viewtopic.php?p=957029#p957029
"To co mówisz, że nigdy dotąd nie spotkałeś się z sensownymi argumentami uznającymi istotę bez mózgu za osobę, jest po pierwsze prywatnym oświadczeniem bez merytorycznej wartości, wyrażającym jedynie brak zaistnienia spotkania się z pewną informacją.
Jednak sposób w jaki podałeś tę informację (ton), cechuje pewnego rodzaju obiektywizm, sugerujący że istota bez mózgu (zygota) nie jest osobą. I byłby to drugi sposób rozumienia wypowiedzi, który jak sądzę preferujesz ze względu na rzekomy obiektywny przekaz.

Jeżeli ten przekaz porówna się ze zdaniem z Dignitas Personae Każdej istocie ludzkiej, od poczęcia aż po naturalną śmierć, należy się godność osoby, to wg mnie okazuje się, że jest on sprzeczny z przekazem Dignitas Personae, który mówi że istota od poczęcia - a zatem chodzi tu również o zygotę bez wykształconego mózgu - zasługuje jednak na godność osoby.
A że dokument Dignitas Personae, pomimo tego że nie ma co prawda statusu Prawdy Wiary czy statusu Credo, to jednak zapewne jest z nimi zgodny co do przesłania, czyli jest zgodny z ogólnie rozumianą wiarą (gospodarzy) i w tym momencie Twoją wypowiedź należy by uznać za sprzeczną z takim przekazem wiary.

Podobnie rzecz ma się z kwestionowaniem zakazu antykoncepcji, którego przykład jest w Twojej powyższej wypowiedzi, a które nie jest zgodne ze stanowiskiem Kościoła.
Jak na przedstawiciela moderacji tego forum, prezentujesz moim zdaniem nieco zagadkowe stanowisko.

Biorąc pod uwagę Twoją funkcję moderatora forum, reprezentującego pewne poglądy dotyczące wiary, uważam wypowiadane przez Ciebie poglądy na tym forum, za powiedzmy sobie, nie do końca zgodne z poglądami dotyczącymi wiary w rozumieniu katolicyzmu"



Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwość to pan chwat właśnie czy to z zacietrzewiania/głupoty/rozemocjonowania/wszystkiego na raz, dał wyraz swojej małej delirki. :D

Post w którym odleciał wypisując bzdury o "obrażaniu po przez wyrażanie poglądów:" raczył wydalić z siebie 16 cze 2017 o 19:18 – to co raczył przekleić wydalił z siebie natomiast o 21:43 jako odpowiedź na post Soula który odniósł się do chwatowych wypocin z 19:18. Ergo, jego dyrdymały o "urzędnie moderatora" są wtórne względem jego dyrdymałów o "obrażaniu po przez wyrażanie poglądów".

chwat napisał(a):
Natomiast jeśli chodzi o temat aborcji, bo o nim teraz rozmawiamy, to nie sądzę, że kwestia szacunku dla ludzkiego życia jest kwestią światopoglądu czy wyboru, jak w przypadku wiary, który można by analogicznie do poglądów omawiać na pełnym luzie.


Niestety chwatowe tupanie nóżką z braku merytorycznych argumentów, nie zmieni faktu, iż temat aborcji, a co za tym idzie, prawne zdefiniowanie pojęcia osoby, jest materią stricte subiektywną i jak najbardziej jest kwestią światopoglądu.


So cze 17, 2017 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2017 9:24
Posty: 35
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Mam rozumieć że na tym forum ktoś kto jest Spirytystą jest za swoje poglądy i wiarę prześladowany? Jakim prawem?


Pn wrz 11, 2017 9:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
orystygenes napisał(a):
Mam rozumieć że na tym forum ktoś kto jest Spirytystą jest za swoje poglądy i wiarę prześladowany? Jakim prawem?


Religijne fora mają swoją specyfikę, musisz do tego przywyknąć :mrgreen:
Bo jeśli zaczniesz tutaj promować jakieś inne religie choćby Buddyzm, i będziesz szukał tutaj chętnych do odprawiania jakiś modłów czy innych obrzędów, to wtedy żaden moderator się nie przyczepi, bo niby dlaczego?
A weź spróbuj opowiadać że jesteś wyznawcą szatana i szukasz chętnych którzy pomogą ci w organizacji czarnej mszy, w której to zaczniesz za pomocą spirytyzmu przywoływać szatana :twisted:
Wtedy moderacja od razu ciebie wywali! w końcu to jest katolickie forum :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 11, 2017 9:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn wrz 11, 2017 9:24
Posty: 35
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
Robek napisał(a):
A weź spróbuj opowiadać że jesteś wyznawcą szatana i szukasz chętnych którzy pomogą ci w organizacji czarnej mszy, w której to zaczniesz za pomocą spirytyzmu przywoływać szatana :twisted:

To jest o tyle głupi pomysł że według Spirytyzmu Szatan nie istnieje. Aczkolwiek próby wywołania go mogły by się rzeczywiście źle skończyć bo najprawdopodobniej przywabiły by jakieś złe Duchy chcące się zabawić kosztem ludzi.

A dyskryminowanie Spirytystów budzi mój sprzeciw bo uważam tych ludzi za swoich przyjaciół!


Ostatnio edytowano Pn wrz 11, 2017 10:03 przez orystygenes, łącznie edytowano 1 raz



Pn wrz 11, 2017 10:01
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
orystygenes napisał(a):
Mam rozumieć że na tym forum ktoś kto jest Spirytystą jest za swoje poglądy i wiarę prześladowany? Jakim prawem?

http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?t=10498
§ I: Zasady ogólne: pkt3. pkt. 4
Cytuj:
3. Dyskusja zakłada dopuszczenie wyrażania własnych pogladów i przekonywania. W sposób kulturalny mogą być zatem wyrażane również poglądy kontrowersyjne. Nie oznacza to jednak prawa do prowadzenia agitacji na rzecz poglądów i działań, które są sprzeczne z zasadami wyznawanymi przez gospodarzy forum (np. rozpowszechnianie informacji o akcjach propagujących aborcję, związki homoseksualne itp.)

4. Zabrania się wypowiedzi o charakterze obraźliwym, propagującym treści satanistyczne, erotyczne (szczególnie w jakikolwiek sposób promujace pedofilię), faszystowskie, rasistowskie, ezoteryczne, neopogańskie itp. czy głoszących naukę sekt (dotyczy to również reklamowania stron o takiej tematyce).

Akurat spirytyzm i jego propagowanie pod to podchodzi.
I nie.
Nie jesteś prześladowany.
Nie życzymy sobie natomiast propagowania spirytyzmu i traktowania świadectw osób, które uwolniły się od spirytyzmu za "głupie"

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn wrz 11, 2017 10:03
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Niesłuszne poglądy (wydz.)
orystygenes napisał(a):
To jest o tyle głupi pomysł że według Spirytyzmu Szatan nie istnieje.


A co według spirytystów, istnieje?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 11, 2017 10:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL