Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Konieczność zgody na profilowanie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Konieczność zgody na profilowanie?
Kazaliście mi wyklikać (chyba w zw. z RODO), że zgadzam się na politykę prywatności albo mam usunąć konto. W tejże polityce prywatności było coś na tema profilowania pod reklamy. Nie wiem, czy słusznie, ale coś mi chodzi po głowie, że powinienem mieć możliwość wyrażenia zgody na przetwarzanie danych tylko w zakresie koniecznym do świadczenia usług, ale już nie w zakresie profilowania pod reklamy. Nie zauważyłem takiej możliwości? (Może źle patrzyłem?)

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


N lip 29, 2018 10:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 9:55
Posty: 5
Post Re: Konieczność zgody na profilowanie?
Witam, redakcja portalu nie wykorzystuje, nie przetwarza, ani tym bardziej nikomu nie udostępnia danych podanych w profilach użytkowników w celu profilowania marketingu, stąd nie jest potrzebna zgoda użytkownika. O tym, że na naszych stronach wykorzystywane są pliki cookies, informujemy zgodnie z zasadami.

_________________
[b]Podpisany[/b][url][color=#4000BF][url]https://www.facebook.com/profile.php?id=100003560719792[/url][/color][/url]


Pn lip 30, 2018 6:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Konieczność zgody na profilowanie?
Dodam: Instytut GOŚĆ Media nie monitoruje działań swoich użytkowników. Zatem możliwość profilowania np. na podstawie kliknięć w naszym systemie po prostu nie istnieje.

Natomiast na naszych stronach występują reklamy. Np. googlowe, ale nie tylko. Reklamy mają swoje (niezależne od naszych) ciasteczka. ich zapisywanie można zablokować w swojej przeglądarce (jest to opisane w naszej polityce prywatności).

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn lip 30, 2018 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 03, 2014 15:36
Posty: 427
Post Re: Konieczność zgody na profilowanie?
Z Waszejpolityki prywatności:

Cytuj:
Administrator monitoruje aktywność użytkowników odwiedzających prowadzone przez niego strony internetowe, co obejmuje np. wyszukiwanie słów kluczowych, zamieszczanie ofert, dopasowanie reklam zgodnie z uprzednio przeglądanymi przez użytkownika treściami, prowadzenie badań i analiz między innymi pod kątem funkcjonalności usług czy oszacowania głównych zainteresowań użytkowników oraz zarządzanie aktywnością użytkownika na prowadzonej przez administratora stronie. Informacje, które są gromadzone w związku z korzystaniem z prowadzonej przez administratora strony mogą więc być przetwarzane w sposób zautomatyzowany (w tym w formie profilowania), jednakże nie będzie to działanie, które wywoływałoby wobec użytkownika skutki prawne lub w podobny sposób może istotnie na niego wpływać.


Ale rzeczywiście, teraz doczytałem, że niżej jest:

Cytuj:
Zbieranych danych nie wykorzystujemy w celach marketingowych, w tym nie dokonujemy profilowania. Nie przekazujemy ich także podmiotom zewnętrznym w celach marketingowych oraz personalizacji reklamy.

Informujemy, że Portal jest obsługiwany przez zewnętrznych reklamodawców umieszczających reklamy behawioralne na naszych stronach. Zawartości pochodzące od zewnętrznych dostawców, mogą zawierać pliki cookies innych podmiotów, w związku z czym zalecamy, aby użytkownik zapoznał się z zasadami wykorzystywania tych plików cookies do obsługi witryn internetowych przez tych dostawców zewnętrznych.


Nie wiem, być może nie rozmiem języka prawniczego. ALe jak dla mnie, to te dwa cytaty sobie przeczą.

_________________
Także http://forum.wiara.pl/search.php?author=gaazkam&submit=Szukaj


Pn lip 30, 2018 17:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL