Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
Niech sobie są i wyznawcy kozich bobków, nic mi to nie przeszkadza, ale dlaczego są dopuszczane uszczypliwe i głupio prześmiewcze uwagi "ad personam"tych wyznawców byle czego, w obronie których stają moderatorzy?

Należałoby najpierw upewnić się, czy czasem sami nie prowokujemy swoim zachowaniem reakcji, które są odpowiedzią na formę w jakiej piszemy o innych, bo niejednokrotnie akcja powoduje reakcję, która nie jest przypadkowa, lecz symetryczna wobec naszej postawy wobec innych. Modzi działają w oparciu o zapisy regulaminu, co często jest odbierane opacznie, ponieważ widząc własną krzywdę, często pomijamy możliwość, że mod broni granic wolności innych, którą naruszono. Z tego powodu warto stosować regułę, by nie czynić innym tego, co dla nas jest niemiłe. A jak się już czyni, to trzeba przyjąć na klatę ewentualne konsekwencje. Tu można wyrażać swoje zdanie, ale w sposób kulturalny, bez obrażania, oczywiście to wypadkowa osobistych odczuć, ale jeżeli Ci ktoś sygnalizuje, że przeginasz, to warto mieć to na uwadze. Jeżeli z kolei Ciebie ktoś obraża, masz takie samo prawo do poinformowania kogoś o tym, a jeżeli nie skutkuje/bądź z pominięciem tego punktu, do zgłoszenia moderacji.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn sty 06, 2020 15:05
Zobacz profil
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
To co tu napisałaś, to jest prawda, czy Prawda?

Prawda to miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie(Mt 5,44).


Pn sty 06, 2020 15:11

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Alus napisał(a):
Prawda to miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie(Mt 5,44).

A co to jest prawda?


Pn sty 06, 2020 16:09
Zobacz profil
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryku, a czy ktoś ze strony Kościoła sprawuje pieczę nad Twoimi wypowiedziami na forum? Sądzisz że jesteś tak nieomylny i stanowisz najwyższy autorytet Kościoła i wiary? Piszesz w pogardliwym tonie o rozmówcach, nie podejmując z nimi dialogu. Ignorując ich wypowiedzi, na moje uwagi także nie odpowiedziałeś.

Postaraj się powstrzymać od osądów wymierzonych w innych, bo nie znasz tych osób które wypowiadają się na forum, nie znasz ich wiary, ich serca i duszy, nie masz do tego wglądu i takiej wiedzy, to ma tylko Bóg.

A co to jest prawda?

Nagle zmieniłeś ton i zasłaniasz się słowami Piłata? On już wie co to jest Prawda.


Pn sty 06, 2020 16:12

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Mrs_Hadley!
Wasza działalność na tym forum sprawiła, że ono zamiast być żywym ogniskiem ewangelizacji, stało się obumarłe, za sprawą dokazywania na nim trolli heretyckich, materialistycznych i innowierczych, które po pojawieniu się na forum katolika, lud kogoś poszukującego, rzucają się na niego ze swoimi agresywnymi wpisami i powodują to, że taki ktoś odchodzi z tego forum i to wszystko za pieniądze z datków katolików.
Forum wiara.pl pełni obecnie rolę agendy antykatolickiej.


Pn sty 06, 2020 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
equuleuss napisał(a):
A co to jest prawda?

Nagle zmieniłeś ton i zasłaniasz się słowami Piłata? On już wie co to jest Prawda.


Ci, co nie wiedzą co to jest prawda nie będą zbawieni, bo to są ludzie głupi, co Pan Jezus wyraźnie powiedział przypowieści o pannach głupich i mądrych!


Pn sty 06, 2020 16:21
Zobacz profil
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
po pojawieniu się na forum katolika


Uważasz się za jedynego katolika na tym forum i ogólnie na tym świecie? Bo ja jestem katolikiem. I inni tutaj także - Alus, Kael, Mrs_Hadley, bert04, Małgosiaa, są katolikami.

Cytuj:
Ci, co nie wiedzą co to jest prawda nie będą zbawieni, bo to są ludzie głupi, co Pan Jezus wyraźnie powiedział przypowieści o pannach głupich i mądrych!


To nie jest odpowiedź na moje pytanie.


Pn sty 06, 2020 16:42
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
bert04 napisał(a):
Zły dział, zły temat.

Wiem, ale nie opłaca się przenosić.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn sty 06, 2020 16:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
Wasza działalność na tym forum sprawiła, że ono zamiast być żywym ogniskiem ewangelizacji, stało się obumarłe, za sprawą dokazywania na nim trolli heretyckich, materialistycznych i innowierczych, które po pojawieniu się na forum katolika, lud kogoś poszukującego, rzucają się na niego ze swoimi agresywnymi wpisami i powodują to, że taki ktoś odchodzi z tego forum i to wszystko za pieniądze z datków katolików.
Forum wiara.pl pełni obecnie rolę agendy antykatolickiej.

Zamiast narzekać ożyw to obumarłe ognisko. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Wszak Jezus powiedział: "Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony." (Mt 10,16-23)


Pn sty 06, 2020 16:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
Mrs_Hadley!
Wasza działalność na tym forum sprawiła, że ono zamiast być żywym ogniskiem ewangelizacji, stało się obumarłe,


Mylisz ewangelizację z inkwizycją. Tamta, owszem, posługiwała się "żywymi ogniskami". Ewangelizacja wymaga natomiast dialogu, a nie kaznodziejstwa.

Cytuj:
za sprawą dokazywania na nim trolli heretyckich, materialistycznych i innowierczych, które po pojawieniu się na forum katolika, lud kogoś poszukującego, rzucają się na niego ze swoimi agresywnymi wpisami


Jest taki popularny mem: "Prześladujesz mnie Twoim odmiennym zdaniem".

Cytuj:
i powodują to, że taki ktoś odchodzi z tego forum i to wszystko za pieniądze z datków katolików.


O ile wiem forum finansuje się m.in. z reklam wyświetlanych powyżej w bannerze.

Cytuj:
Forum wiara.pl pełni obecnie rolę agendy antykatolickiej.


Moderacja mi wybaczy, ale - dla mnie - taka inkwizytorska postawa, jaką prezentujesz, jest największą agendą antykatolicką.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn sty 06, 2020 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
Niech sobie są i wyznawcy kozich bobków, nic mi to nie przeszkadza, ale dlaczego są dopuszczane uszczypliwe i głupio prześmiewcze uwagi "ad personam"tych wyznawców byle czego, w obronie których stają moderatorzy?
Ja odpowiadałem @IrciaLilith na jej pytania i nie wdawałem się w dyskusję z obszczekiwaniem mnie przez, jak widać dyżurnych trolli na tym forum. Gdy jednak się odszczekłem, zostałem upomniany przez moderatora.


@Henryk, to nie jest forum kynologiczne lub zoologiczne. Sympatycznie byloby gdybys w konfliktowej sytuacji odezwal sie jednak ludzkim glosem.

@Koziol juz Ci napisal do kogo to forum nalezy a inni, w jaki sposob jest ono finansowane.

Pieczy nad tym forum nie musi sprawowac papiez, biskup czy ksiadz.

Moderatorzy jak i wielu forumowiczow studiowali lub studiuja teologie, inni interesuja sie tym hobbystycznie i maja spora wiedze na ten temat, forum jest otwarte na rozne trendy czy kierunki w Kosciele od najbardziej konserwatywnych po liberalne bo taka jest rzeczywistosc Kosciola, czy nam sie to podoba czy nie.

Nikt Cie nie zmusza do tego abys tu byl i dyskutowal. Pozwol innym myslec inaczej niz Ty.
Tylko sekty mysla, ze posiadly jedyna prawde o Bogu i o swiecie.
W Kosciele, nie tylko katolickim rzeczywistosc nie jest czarno-biala, jest szara, ma wiele odcieni i to jest wlasnie bogactwo Kosciola.

_________________
ksiądz


Pn sty 06, 2020 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
to, jakiego ktoś jest wyznania, często zależy od tego, jakiego wyznania byli jego rodzice. Dlatego uważam, że ważniejsze od wyznania jest to, jakich wartości szukamy w życiu.

Ci, którzy szukają Boga, ci którzy z własnego wyboru akceptują naukę Chrystusa i chcą żyć według jej zasad, ci wszyscy są tak naprawdę jednego wyznania.

Po drugiej stronie są zaś ci, którzy nienawidzą wszelkiej odmienności, szukając byle pretekstu do obrażania, poniżenia, niszczenia każdego, kto się im nie podporządkuje. To są ci, którzy krzyczeli "Ukrzyżuj!", bo Jezus głosił co innego, niż ich zdaniem, powinien.

Zastanów się, Heniek, po której stronie jesteś.


Pn sty 06, 2020 19:56
Zobacz profil
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
Ci, co nie wiedzą co to jest prawda nie będą zbawieni, bo to są ludzie głupi

Dzielenie ludzi na mędrców, których czeka nagroda, i głupców, których czekają baty, to raczej domena ścieżek orientalnych, oczywiście niechrześcijańskich. Przy czym w takim buddyzmie nawet skończony dureń może doznać oświecenia, sposobem zupełnie połamanym, ale dla niego skutecznym. Czyżby więc Budda był miłosierniejszy od Jezusa?
Henryk napisał(a):
trolli heretyckich, materialistycznych i innowierczych

No więc właśnie. Weź się przyoblecz wreszcie w tego nowego człowieka, żeby godnie pełnić rolę świątyni Ducha Bożego, zamiast miotać klątwy na wszystkie strony, jak jakiś napruty czarodziej.


Pn sty 06, 2020 20:28
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryk napisał(a):
Mrs_Hadley!
Wasza działalność na tym forum sprawiła, że ono zamiast być żywym ogniskiem ewangelizacji, stało się obumarłe, za sprawą dokazywania na nim trolli heretyckich, materialistycznych i innowierczych, które po pojawieniu się na forum katolika, lud kogoś poszukującego, rzucają się na niego ze swoimi agresywnymi wpisami i powodują to, że taki ktoś odchodzi z tego forum i to wszystko za pieniądze z datków katolików.
Forum wiara.pl pełni obecnie rolę agendy antykatolickiej.

Ewangelizacja nie jest łatwym zadaniem, o czym przekonali się apostołowie, którzy głosząc Dobrą Nowinę w większości zginęli męczeńską śmiercią. Można sobie wyobrazić w jak nieprzyjaznych okolicznościach przyszło im ewangelizować. W XXI wieku doczekaliśmy się czasów, gdy człowiek narzeka, że mu na forum inni nie ułatwiają zadania i ma pod górkę. Przypomnij sobie zalecenia Jezusa, dotyczące nieprzyjaciół:
Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski (Mt 5,43-48).
Zatem sortowanie ludzi na tych, którzy znają prawdę i pozostałych, których określasz w dość kontrowersyjny sposób jest nie na miejscu, bo Bóg kocha także tych, którzy Go odrzucili. Oni wciąż mogą się nawrócić, ale zdaje się-mogę się oczywiście mylić-, że Ty ich z góry skreślasz jako już za życia straconych.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn sty 06, 2020 22:19
Zobacz profil
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła?
Henryku – zwróciła Ci uwagę Małgosiaa, że masz prawo zgłaszać konkretne ataki ad personam. Dlaczego zatem tego nie czynisz? Rzucasz ogólnymi stwierdzeniami, że na tym forum „katolików się atakuje”, ale nie przedstawiasz żadnego przykładu takiego ataku, którym moderacja mogłaby się zająć. Pytanie – jaka jest Twoja intencja?


Wt sty 07, 2020 12:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL