Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła - 2 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła - 2
21.12.2019 kol. Henryk zadał pytanie jak w temacie. Może coś przeoczyłem, ale nie tylko nie dostał jednoznacznej odpowiedzi, ale został kulturalnie mówiąc zakrzyczany.
Założyłem nowy wątek. Mam zamiar się dowiedzieć: kto - chodzi o osobę lub osoby, moderuje i administruje tym forum ze strony Archidiecezji Katowickiej? Jeśli ktoś wie, proszę o informację, najlepiej w tym wątku.
Wiem doskonale, że prościej byłoby do Archidiecezji napisać pismo, ale spróbuję tutaj, ta forma jest wygodniejsza.
Mam zamiar zapytać, czy ktoś z Archidiecezji wie co się tu pisze i czy nad problemami wiary można dyskutować w ten sposób i w takiej formie.
Mam zamiar wysłać linki do pierwszych lepszych wątków które mnie bulwersują do Redakcji Gościa Niedzielnego z prośbą o komentarz.
Z góry dziękuję za informacje o które proszę.


N lip 05, 2020 22:55
Zobacz profil
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła - 2
Wystarczyloby przeczytac regulamin, na ktory sie zgodziles.

viewtopic.php?t=10498

Gosc Niedzielny nie jest administratorem tego forum.


Pn lip 06, 2020 5:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła - 2
Kor_Nel napisał(a):
21.12.2019 kol. Henryk zadał pytanie jak w temacie. Może coś przeoczyłem, ale nie tylko nie dostał jednoznacznej odpowiedzi, ale został kulturalnie mówiąc zakrzyczany.


Które konkretnie pytanie nie zostało według Ciebie wystarczająco jednoznacznie odpowiedziane? Jaka odpowiedź by Ciebie satysfakcjonowała? I w jaki sposób "zakrzyczenie" odróżniasz od "przezentowania innego zdania"

A jeżeli ton niektórych wypowiedzi wobec Henryka był nieco ostry, to wynika z tego, że był on w tym czasie już jakiś czas na forum i dał się poznać. Ty masz tę zaletę, że jesteś "czystą kartą", poza paroma jutubkami nie przejawiałeś większej aktywności. I nie zaliczyłeś większej wtopy, poza dawaniem linków bez opisu treści. Ale to drobnostka, w porównaniu.

Cytuj:
Wiem doskonale, że prościej byłoby do Archidiecezji napisać pismo, ale spróbuję tutaj, ta forma jest wygodniejsza.


W życiu nie pisałem pism do Archidiecezji, nie wiem, co tam prostsze jest w takiej drodze. Poza tym od 2015 Instytut Gość Media wyodrębnił się ze struktur Archidiecezji, nie wiem więc, jak tam dziś te podległości funkcjonują.


Cytuj:
Mam zamiar zapytać, czy ktoś z Archidiecezji wie co się tu pisze i czy nad problemami wiary można dyskutować w ten sposób i w takiej formie.


Nikt Ci nie broni takie pytania zadawać w kurii. Nie Tobie jednemu przeszkadza formuła tego forum, nie Ty jeden masz zamiar odwoływać się do zwierzchnictwa kościelnego. Być może kiedyś te wszystkie pisma, petycje i inne donosy wreszcie podziałają i ostatnie tego typu forum w polskim internecie podzieli los swoich poprzedników i poprzedniczek.

Jeżeli jednak Twoim zamiarem jest tylko dyskutowanie "w inny sposób i w innej formie" to bądź pewien, że jest na to wiele miejsc w sieci. W tym przypadku pisanie listów jest dziwną inicjatywą, wcale nie prostszą od wybrania jednego z tych adresów.


Cytuj:
Mam zamiar wysłać linki do pierwszych lepszych wątków które mnie bulwersują do Redakcji Gościa Niedzielnego z prośbą o komentarz.
Z góry dziękuję za informacje o które proszę.


Cóż, plus za szczerość, minus za chęć. Jeżeli wątki Ciebie bulwersują, to może powinieneś najpierw przedstawić swoje wątpliwości w wymienionych wątkach. Także ze wskazaniem, co konkretnie Ciebie bulwersuje. Taka ewangeliczna zasada, najpierw osobiście, potem przy świadkach, potem przed całym Kościołem, gdzieś u Mateusza stoi, znajdziesz pewnie sam.

Jeżeli natomiast wychodzisz z założenia, że pytanie w wątku nie ma sensu, to czemu tutaj zadajesz pytanie? Adresy do GN są znane, na portalu głównym są linki. HINT: Korzystaj ze strony desktopowej, na mobilnej pewne treści są - u mnie - niedostępne. Kael wspomniała o regulaminie forum, ja dorzucę jeszcze regulamin całego portalu, który dotyczy wszystkich serwisów prezentowanych na wiara.pl:

https://www.wiara.pl/info/regulamin

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn lip 06, 2020 8:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Kto na tym forum sprawuje pieczę ze strony Kościoła - 2
Kor_Nel napisał(a):
21.12.2019 kol. Henryk zadał pytanie jak w temacie. Może coś przeoczyłem, ale nie tylko nie dostał jednoznacznej odpowiedzi, ale został kulturalnie mówiąc zakrzyczany.
Założyłem nowy wątek.


To jest niezgodne z regulaminem. Założyłeś temat, wiedząc o tym, że taki sam, świeżej daty, już istnieje. Ode mnie dostałbyś ostrzeżenie.
I nie ma znaczenia, że kogoś nie satysfakcjonują odpowiedzi, których udzielono w starym temacie. Kontynuuje się zadawanie pytań w temacie, który już jest. To jest jawne i bezpardonowe łamanie reguł, na które użytkownik się godzi podpisując regulamin.

_________________
Tylko Bogu chwała


Pn lip 06, 2020 9:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL