Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ad vocem 
Autor Wiadomość
Post Ad vocem
viewtopic.php?f=47&t=19230&start=960

LidkaMax napisał(a):
[ciach... do wzajemnych uwag, czy też uwag do moderacji oraz uczęszczania lub nie na lekcje religii są przeznaczone oddzielne działy i tematy. M.]


Z takim podejściem nie przybędzie wiernych w kościołach. Mam na myśli ciągłe upominanie przez moderatorów, ciągłe straszenie - że "jeszcze raz, a dostaniesz osta czy bana", w końcu wymierzanie kar, czyli tresurę. Opowiem Moderatorom, jak przyczynili się do mojego procesu zobojętnienia wobec Kościoła. Jakieś 5 lat temu zostałem pierwszy raz zbanowany na tym forum. Pisałem zażalenia nawet do redaktora naczelnego. Chciało mi się jeszcze poświęcać czas i chęci. 2 lata temu znowu zostałem zbanowany. Machnąłem na to ręką i nie czułem złości (to zobojętnienie - gorsze od złości). Teraz jestem w takim stanie, że gdybym został zbanowany, to wątpię, aby chciało mi się kiedykolwiek wraca na to forum. I tak postępuje laicyzacja, zaczynając od sprawa drobnych jak ta, a skończywszy na apostazji. Czuję, że coraz rzadziej chce mi się wypowiadać na tematy związane z wiarą. Tak umiera Kościół. Zwykli ludzie nie chcą oblężonej twierdzy. Jak powiedział ks. prof. Kobyliński: Ciemna noc dla Kościoła dopiero się zaczyna. I będzie długa.


So gru 19, 2020 14:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Ad vocem
Zostałeś zbanowany za niewinność, wredni (tfu!) moderatorzy uwzięli się na Ciebie i z sadystyczną przyjemnością Cię zbanowali. Zgadza się?

LidkaMax napisał(a):
Z takim podejściem nie przybędzie wiernych w kościołach.


Jakie, Twoim zdaniem, podejście będzie prawidłowe aby nie ubywało wiernych w Kościele?
Czyli jak Ty będziesz pisał cztery posty pod rząd, po Tobie kolejny użytkownik napisze cztery posty pod rząd itd, będziesz pisał byle co i byle gdzie, to wtedy wszystko będzie cacy i tłumy będą w kościołach??

LidkaMax napisał(a):
Mam na myśli ciągłe upominanie przez moderatorów, ciągłe straszenie - że "jeszcze raz, a dostaniesz osta czy bana"

Rozumiem, ze jesteś bardzo zestresowany.

LidkaMax napisał(a):
w końcu wymierzanie kar, czyli tresurę.


Pogadam z administracją, żeby przyznawała jakieś nagrody a nie kary.
Ważne jest tzw. pozytywne wzmocnienie a nie tresura. Mój kot dostaje zawsze przysmaczki, w ten sposób go motywuję.
LidkaMax, głowa do góry, wszystko będzie dobrze. Kościół czyli wspólnota wierzących poradzi sobie z ciemną nocą.

_________________
ksiądz


So gru 19, 2020 16:09
Zobacz profil
Post Re: Ad vocem
A Ja Wam powiadam ... i mogę zasypać Was cytatami z Biblii, bo najważniejsze jest przykazanie miłości.

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

W stosunku do moderatorów jestem najmniejszy, bo nie mam szans z nimi się siłować. Jednym kliknięciem mogą mnie usunąć.

Czy moderatorzy byli wredni ? Nie byli, ale ...

Piekło wypełnione jest uczonymi w pismach. Podstawowy zarzut: w ich życiu nie było miłości i wynikającego z niej miłosierdzia (w praktyce).

Mówisz: "Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu !" ? Zapewne tak. Przez wypowiadanie tych słów nie wejdziesz do Królestwa Niebieskiego. Najpierw sam bądź miłosierny, a dopiero potem wzywaj miłosierdzia Bożego. Wtedy i Bóg się zlituje nad Tobą i Cię wpuści do Domu.

Kto szuka Sądu dla bliźniego, znajdzie Sąd dla siebie.


So gru 19, 2020 17:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Ad vocem
Masz rację. Ale na tym forum powoli wszystko idzie w dobrym kierunku. Choć było tragicznie.

Bądź dobrej myśli. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So gru 19, 2020 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ad vocem
LidkaMax napisał(a):

Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone.


Co to za jakieś herezje!!! więc są ludzie którzy do tego się stosują, i "nie sądzą" więc ich nie będzie na sądzie ostatecznym ich to ominie? skąd taki pomysł?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Ad vocem
Sądzić poszczególne czyny człowieka można, ale tylko w duchu miłości.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So gru 19, 2020 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ad vocem
pom napisał(a):
Sądzić poszczególne czyny człowieka można, ale tylko w duchu miłości.


W Biblii pisze żeby nie sądzić, ty mówisz żeby sądzić, już sam nie wiem kogo tutaj słuchać :mrgreen:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 20:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Ad vocem
Widocznie czytasz Biblię wybiórczo. Poczytaj o upomnieniu braterskim i podchodź do innych tak, jak założyciel zakonu Dominikanów. Nadto dostrzegaj też w innych pozytywne cechy. :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So gru 19, 2020 20:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ad vocem
pom napisał(a):
Widocznie czytasz Biblię wybiórczo. Poczytaj o upomnieniu braterskim i podchodź do innych tak, jak założyciel zakonu Dominikanów. Nadto dostrzegaj też w innych pozytywne cechy. :)


To mam wybierać jedynie potrzebne mi fragmenty, a te sprzeczne i bezsensowne mam pomijać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Ad vocem
Wszystkie mają sens. Kieruj się głównie Dwoma Przykazaniami Miłości. Oceniaj tylko czyny i to w duchu miłości. Nigdy nie oceniaj człowieka. Nawet w złym człowieku jest dobro. Nie wiesz o nim wszystkiego. Może miał złe wychowanie w domu rodzinnym, może wpadł w złe towarzystwo, może ma nałogi i ciężko mu jest się z nich wyrwać, może niewielu mu dawało poznać miłość bliźniego, może ma źle ukształtowane sumienie itp. Módl się za innych i staraj pomóc. Modlitwa to potęga. Miałem w życiu Łaskę Bożą spotkać nawet nawróconych okultystów, którzy zostali gorliwymi katolikami. Nie przekreślaj nikogo.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So gru 19, 2020 21:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Ad vocem
Jak ktoś jest toksyczny i nie rokuje poprawy to się wycofaj.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So gru 19, 2020 21:21
Zobacz profil
Post Re: Ad vocem
LidkaMax napisał(a):
Opowiem Moderatorom, jak przyczynili się do mojego procesu zobojętnienia wobec Kościoła. Jakieś 5 lat temu zostałem pierwszy raz zbanowany na tym forum. Pisałem zażalenia nawet do redaktora naczelnego. Chciało mi się jeszcze poświęcać czas i chęci. 2 lata temu znowu zostałem zbanowany.

Poniżej chyba odpowiedziałeś sobie sam:
LidkaMax napisał(a):
Kto szuka Sądu dla bliźniego, znajdzie Sąd dla siebie.

Piszesz:
LidkaMax napisał(a):
Tak umiera Kościół.
Zarówno forum jak i kościół istniał bez Ciebie i istnieć będzie. Zastanawiam się, czy to Ty tęskniłeś za forum, czy forum za Tobą? Przyszła mi na myśl przypowieść o synu marnotrawnym.


So gru 19, 2020 22:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Ad vocem
pom napisał(a):
Wszystkie mają sens.


Te cytaty o tym że jak się kogoś zgwałci to trzeba się z nim ożenić, mają naprawdę dużo sensu, niestety ty "pom" za dużo sensu nie masz, a na pewno twoje gadanie nie przejawia jakichkolwiek oznak sensu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 23:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Ad vocem
Mamy wolną wolę w ziemskim pielgrzymowaniu. :)

Proponuję nawet jak się nie chce czytać to słuchać jak czyta lektor Biblię.
Najlepiej zacząć od Nowego Testamentu, a potem dopiero czytać całość.
https://www.biblijni.pl/biblia/

ten portal dziennie odwiedza ponad 12 tysięcy osób,
w ostatnim miesiącu odwiedziło go ponad 420 tysięcy osób.

Więc nie będziesz jedyny :)

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


So gru 19, 2020 23:42
Zobacz profil
Post Re: Ad vocem
bramin napisał(a):
Zostałeś zbanowany za niewinność, wredni (tfu!) moderatorzy uwzięli się na Ciebie i z sadystyczną przyjemnością Cię zbanowali. Zgadza się?
Raczej nie. Wydaje się, że obecne wybryki moderatorów biorą się ze strachu i lenistwa po prostu.


N gru 20, 2020 12:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL