Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 03, 2024 17:36



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Pożegnanie? dłuższa przerwa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2794
Post Re: Pożegnanie? dłuższa przerwa?
Zastanawiam się, czy nie wrócić. Opuściłem forum po niesprawiedliwym werdykcie bramina.
Ale mimo tego cenię go za wiedzę. Raził mnie jego progresizm niemiecki. Może nie tak silny, jak docierają stamtąd wieści, ale jednak. Wydaje mi się, że był pod dużym wpływem niemieckiego nowoczesnego episkopatu. Zapewne dlatego tak uważam, bo nie dorosłem do liberolewicowych trendów w Kościele. Uważam, że tak, powinno znaczyć tak, a nie powinno znaczyć nie. Niezależnie od tego, czego wymaga poprawność polityczna (której wrogiem jestem).


N kwi 21, 2024 9:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1501
Post Re: Pożegnanie? dłuższa przerwa?
andej napisał(a):
Ale mimo tego cenię go za wiedzę.

Widzisz różnicę między wiedzą a poznaniem? W słowniku jej nie ma, ale w życiu jest ogromna. Zdobędziesz wiedzę nawet, gdy jesteś ślepy, wiedza to teoria. Wiedza oznacza, że ktoś otworzył oczy, zobaczył, zaczął rozmawiać, a ślepy zbiera tylko informacje. Poznanie to doświadczenie, oznacza, że to ty otworzyłeś oczy i zobaczyłeś. Bez oczu możesz dowiedzieć się wielu rzeczy o świetle, ale jeśli jesteś ślepy, poznanie staje się niemożliwe. Wiedza tylko udaje, poznanie to automatyczne doświadczenie.
Wiedzę zawarta jest w encyklopedii, słowniku, sztucznej inteligencji … . Gdzie „braminowi” z "jego" wiedzą (za którą go cenisz) do wiedzy zawartej w internecie. Brakuje skali porównawczej, to jak niebo i ziemia. :)


Wt kwi 23, 2024 8:17
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2012
Post Re: Pożegnanie? dłuższa przerwa?
@C2H6O Twój post wylądował tam gdzie jego miejsce- w koszu, takie plotkowanie o innych możesz sobie darować, jeżeli masz coś do samego zainteresowanego, po prostu napisz bezpośrednio PW, to nie miejsce na wylewanie wiadra pomyj.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt kwi 23, 2024 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 23, 2024 8:35
Posty: 26
Post Re: Pożegnanie? dłuższa przerwa?
Mrs_Hadley, czy na pewno wylałem wiadro pomyj? Nie jesteś trochę przewrażliwiona? Czasem prawda bywa niezbyt miła ale to nie powinien być powód do konieczności stosowania eufemizmów pod groźbą cenzury. Po za tym powiem szczerze, że Twoje wiadro trochę mnie zraniło. Było stanowczo za ostre i nieadekwatne. Chciałbym tylko, żebyś o tym wiedziała.


Wt kwi 23, 2024 22:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Pożegnanie? dłuższa przerwa?
Moi szpiedzy donieśli mi i postanowiłem odpowiedzieć na kilka kwestii, poruszonych tu przez niektorych szanownych użytkowników. Ponieważ choć już raczej nie moderuję to w dalszym ciągu utrzymuję kontakt przez PW z niektórymi użytkownikami.
Kochani, zejdźcie z tego pluszowego krzyża i nie wymachujcie mi pod nosem palmą męczeństwa :D.
C2H6O napisał(a):
Karałeś ludzi za byle co z doskoku, a ludzie pytali np. Gdzie jest Kościół który zbudował Jezus?
Oby z Bogiem, to może warto będzie tu czasem wymienić się poglądem bez zbędnego ostrzeżenia.

Czyli Twoim zdaniem można pleść androny nie na temat i kiedy moderator parę razy prosi aby wrócić do tematu, ignorować jego prośby a kiedy dostanie sie ostrzeżenie czuć sie pokrzywdzonym i prześladowanym.
C2H6O napisał(a):
Prawy i rzetelny człowiek zwykle instynktownie trzyma się z dala od władzy, bo ta deprawuje.
Oczywiście to Ty jesteś tym prawym i rzetelnym człowiekiem i nie widzisz w tym nic niestosownego rzucając oszczerstwa na moderatora, którego nie ma na forum, mówisz jak to forum niszczyłem a jesteś tu raptem od lutego tego roku. Nie będę więc tego komentował bo mógłbym Cię obrazić :D.
andej napisał(a):
Opuściłem forum po niesprawiedliwym werdykcie bramina.
Opuściłeś forum, nikt Cię nie wyganiał a werdykt był po kilkukrotnej prośbie abyś sprostował to co powiedziałeś bo było to pomówienie, nie udowodniłeś swojej tezy, nie odwołałeś pomówienia i dostałeś ostrzeżenie, więc jest to próba wybielenia się i po prostu kłamstwo.
andej napisał(a):
Ale mimo tego cenię go za wiedzę.
Dziękuję za docenienie :).
andej napisał(a):
Raził mnie jego progresizm niemiecki. Może nie tak silny, jak docierają stamtąd wieści, ale jednak.
Rozumiem, ze czytasz niemiecką prasę, także tę katolicką :D.
andej napisał(a):
Wydaje mi się, że był pod dużym wpływem niemieckiego nowoczesnego episkopatu.
No właśnie, Tobie się tylko wydaje :D. To dobry znak.
andej napisał(a):
Uważam, że tak, powinno znaczyć tak, a nie powinno znaczyć nie.
Tez tak uważam :brawo:. Tylko w ocenie moralnej jakiejkolwiek rzeczy czy okoliczności nie jest tak jak w bajkach, gdzie jest piękna i mądra królewna i brzydki, zły król.
C2H6O napisał(a):
Po za tym powiem szczerze, że Twoje wiadro trochę mnie zraniło.

Ales Ty wrażliwy i subtelny :).

_________________
ksiądz


Śr kwi 24, 2024 7:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL