Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 18:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Dlaczego? 

Moderować czy nie? Oto jest pytanie.
Tak 68%  68%  [ 19 ]
Nie 21%  21%  [ 6 ]
Jest mi to obojętne 11%  11%  [ 3 ]
Liczba głosów : 28

 Dlaczego? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 18:26
Posty: 221
Post Dlaczego?
Witam,

i odpowiadam:

Na pewno nie po to zeby ingerowac w posty Uzytkownikow, jesli juz to ich ingerencja sprowadza sie do poprawiania bledow ortograficznych, a nie stylistycznych czy merytorycznych. Rola moderatorow na tym forum jest dbanie o normalny przebieg dyskusji. Dlatego prosze traktowac ich bardziej jako opiekunow FORUM niz "poganiaczy wielbladow"

FORUM jest stworzone po to aby wymieniac sie informacjami i pogladami na zadany temat i nikt z moderatorow na pewno nie ma na celu uprawianie przy okazji moderowania swojej "prywatnej wojny".

_________________
pozdrawiam


Wt maja 20, 2003 12:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
w tej chwili sa 4 głosy na tak... czyzby wysłali je sami moderatorzy :lol: ;)

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Wt maja 20, 2003 20:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
napewno moderatorzy tych głosów niewysłali. a mnie i tak jest to obojętne , niechsie dzieje wola nieba i to co będzie to będzie, a czy ja będę tu to jeszcze nie wiem, wszystko przemawia na NIE.
pozdrawiam


Wt maja 20, 2003 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Pharisee co się dzieje? :?

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Wt maja 20, 2003 21:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Ja nie głosowałam, chce sie rzeczywiscie przekonać jaka jest opinia! Więc te 4 głosy skaju to już nasz mały sukcesik :lol:

Do zobaczyska! :D


Śr maja 21, 2003 13:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Nie rozumię, dlaczego moderacja ma kojarzyć się z cenzurą. Rola moderatora powinna być podobna do roli księdza na czacie. Przecież każda dyskusja na poziomie ma prowadzącego. Wskazuje nowe wątki, dopowiada. Zadaje pytania. Polemizuje. Dokonuje podsumowania. Czasem do dyskusji zaprasza nowych gości. Mam nadzieję, że taką rolę będą spełniać właśnie moderatorzy forum. Będzie im o tyle łatwiej, że w większości sa związani z serwisem od dłuższego czasu. Znają się. Wiedzą, kogo można poprosić jako eksperta albo arbitra. A co najważniejsze - mają w głowie pomysły. :)
Podejrzewam, że - podobnie jak na czacie - będą podejmowane próby zaśmiecania forum w sposób mający niewiele wspólnego z kulturą bycia. Ale zdaje się, że wówczas już nie moderator będzie zmuszony wkraczać do akcji :?


Śr maja 21, 2003 21:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
kogo można poprosić jako eksperta
Np OPa z czatu :D

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Śr maja 21, 2003 22:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
celnik napisał(a):
Nie rozumię, dlaczego moderacja ma kojarzyć się z cenzurą. Rola moderatora powinna być podobna do roli księdza na czacie. Przecież każda dyskusja na poziomie ma prowadzącego. Wskazuje nowe wątki, dopowiada. Zadaje pytania. Polemizuje. Dokonuje podsumowania. Czasem do dyskusji zaprasza nowych gości. Mam nadzieję, że taką rolę będą spełniać właśnie moderatorzy forum. Będzie im o tyle łatwiej, że w większości sa związani z serwisem od dłuższego czasu. Znają się. Wiedzą, kogo można poprosić jako eksperta albo arbitra. A co najważniejsze - mają w głowie pomysły. :)
Podejrzewam, że - podobnie jak na czacie - będą podejmowane próby zaśmiecania forum w sposób mający niewiele wspólnego z kulturą bycia. Ale zdaje się, że wówczas już nie moderator będzie zmuszony wkraczać do akcji :?

ojj Celnik Celnik dopowiedziałbym co mam na myśli ale i tak to nic nie da, choć juz od kilku dni to mówiłem, a i tak mnie nie słuchali.
A eksperci , arbitrzy i inne osoby tez jedynie mogą nalierowywać na dane postulaty, a czy będą właściwe to niewiadomą jest (czas późniejszy to jeszcze bardziej pokarze wiec bądz cierpliwy tak jak i ja i wielu tu)


Śr maja 21, 2003 22:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post Czyżby deficyt ludzi mądrych?
Skaja napisał(a):
Cytuj:
kogo można poprosić jako eksperta
Np OPa z czatu :D

Skaja, niekoniecznie. Wystarczy otworzyć oczy i uszy. Wokół nas jest wielu ludzi, mających coś do powiedzenia. Nie można mówić o deficycie ludzi mądrych. Owszem potrzeba odrobiny wysiłku, by z wszechogarniającego szumu wyłowić prawdziwe perły mądrości. Tacy ludzie z reguły mówią mało i cicho. Ale są. Choćby w Twojej wspólnocie, pięknie zaprezentowanej na stronce.


Cz maja 22, 2003 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:37
Posty: 883
Post 
Cytuj:
Skaja, niekoniecznie

celnik ta szczerząca się buźka symbolizowała żart... ehh... :| Nie ważne :!:

...a str. będzie niedługo przebudowana... tylko niech mi już te oceny powystawiają co bym mogła spać pokojnie :doubt:

_________________
Obrazek
d(~_~)b Psałterz wrześniowy
www.polskastacja.pl


Cz maja 22, 2003 18:49
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 15:22
Posty: 600
Post 
Modreacje można określć także jako prace nauczyciela, nauczycziel ocenia, i naucza, poprawia błędy itp. Dlaczego tu tak niema?


N maja 25, 2003 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 14:31
Posty: 930
Post 
Adasiu Sky mi powiedział ze najlepszy moderator to taki którego nie widać ;) Ale nie martw się poprawiamy błędy ale robimy to dyskretnie! A co do oceniania? My nie mamy prawa nikogo oceniać, mozecie wyrażac swoje opinie oczywiscie pod warunkiem ze nie są obraźliwe! Od tego jest przecież forum! :D

pozdrowionka!


N maja 25, 2003 21:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Moderator koniecznie powinien poprawiać błędy ortograficzne :)
Jestem za a nawet przeciw :)
Tak całkiem poważnie mówiąc - błędy na czacie "przepadają" ale tutaj.....
brrr :))))
Powinien także kierować trochę kierunkiem dyskusji :)


Pn maja 26, 2003 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
Zgadzam sie z celnikiem, ze moderacja powinna polegac na nakierowywaniu rozmowy na wlasciwy tor. Poprzez zadawanie odpowiednich pytan, polemizowanie, podsumowywanie, ale NIE przez cenzure i wkladanie paluchow do nie swoich postow.
ps mam nadzieje ze nikt tego nie wytnie : )


Śr gru 17, 2003 1:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt gru 12, 2003 20:35
Posty: 109
Post 
ooooooooo dopiero teraz zobaczylem date
rozmowa umarla kiedy bylem jeszcze malym brzdacem


Śr gru 17, 2003 1:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL