Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 15:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Czy chcesz mieć możliwość edycji postów? 

Czy chcesz mieć możliwość edycji postów?
TAK 82%  82%  [ 82 ]
NIE 18%  18%  [ 18 ]
Liczba głosów : 100

 Czy chcesz mieć możliwość edycji postów? 
Autor Wiadomość
Post Czy chcesz mieć możliwość edycji postów?
Witam!

W sumie to niej a powinienem wyskakiwać z taką inicjatywą, ale skoro żaden z moderatorów/moderatorek się nie kwapi to postanowiłem, że zrobię taką ankietę.

Przyznam, że bardzo mnie denerwuje brak możliwości edytowania postów (po ówcześniejszym ich napisaniu i wysłaniu/postowaniu). Wielokrotnie napiszę coś, po czym okazuje się, że zrobiłem jakiś błąd ortograficzny/interpunkcyjny i chciałbym go naprawić, ale nie mogę, a czasami po prostu mam chęć coś dopisać, zmienić, więc po co pisać kolejnego posta, skoro możnaby wyedytować uprzedniego? Oczywiście jeśli chodiz o edycje to nie jestem za całkowitą samowolką w tej kwestii. Chodzi tu o to, aby nie można było edytować postów w nieskończoność, tzn dobrze by było, aby był wprowadzony jakiś limit czasu na edycję (np kilka godizn, jeden dzień?). Dodatkowo możnaby było edytować tylko ostatni post, a nie wszystkie jakie dotychczas napisaliśmy.

Chciałbym, aby moderatorzy potraktowali tę ankietę jako swoisty barometr potrzeb i oczekiwań forumowiczów w względzie potrzeby/braku potrzeby edycji postów. Pomyślie moderatorzy ile by wam niejednokrotnie pracy to oszczędziło? Użytkownicy sami by naprawili ewentualne błędy w swych postach.

Uważam, że edycja postów przez uzytkowników jest to funkcja niezwykle przydatna dla każdego z nas. Wszystkie fora na jakich bywam posiadają taką funkcję, dlatego tym bardziej mnie dziwi jej brak na tym forum. Może zatem czas to zmienić? Może czas usprawnić forum?

Dordzy użytkwonicy, wypowiedzcie się w tej kwestii!


pozdrawiam,
michał


Wt mar 14, 2006 11:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 10, 2005 21:05
Posty: 485
Lokalizacja: Katowice
Post 
Cóż moge napisać, powody "za" takie jak wyżej. I jeszcze jeden plus że nikt nikogo nie oskarzałby o dopisywanie czekos w drugim poście, przez co nabijanie sobie ich liczby, bo teraz byłoby to ewidentnie widac gdyby posty można było edytowac.
To naprawde bardzo przydatne, kiedy pisze sie coś wysyła i czyta juz swojego wysłanego posta i wtedy przychodzą do głowy nowe pomysły.

Jestem ZA, bardzo ZA.

pozdrawiam :)


Wt mar 14, 2006 11:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Dużo pisałem argumentów na NIE swego czasu... Bo jak ktoś się uprze, to może pozmieniać treść swojego posta tak, że posty napisane w odpowiedzi na pierwotny kształt postu mogą być kompletnie niezrozumiałe.

Ale jeśli założyć, że nikt tego typu numerów robić nie będzie (zresztą, możnaby za coś takiego - manipulacje - wyrzucać z forum), to jestem za umożliwieniem edycji postów. Łatwiej, jak ktoś błąd zrobi. Wygodniej - jak coś przyjdzie do głowy - edytujesz i dopisujesz. A nikt nikogo nie oskarży o nabijanie licznika postów.


A tak na marginesie - i tak moderacja powie że "nie, bo nie"... :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 12:04
Zobacz profil WWW
Post 
ToMu napisał(a):
A tak na marginesie - i tak moderacja powie że "nie, bo nie"... :)

Być może tak powie, nie wiem. Jeśli tak to przynajmniej szanowna moderacja będzie się oreintowała, czy podoba się to użytkwonikom czy też nie. Czy działa wbrew forumowiczom czy nie.

Ostatecznie myślę, że moderacja powinna usłuchać woli większości w tym wzgledzie (obojętnie na jaką szalę ta większość przeważy...), bo jak nie to co to za moderacja, która nie odpowiada na potrzeby i oczekiwania forumowiczów? Czy forum jest dla moderatora, czy dla użytkwoników?


pozdrawiam,
michał


Wt mar 14, 2006 12:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Ten postulat - możliwość edycji postów - pojawiał się już nie raz, tyle że chyba nikt nie założył do tej pory osobnego wątku na to :)

Nie pisz takich herezji :D Jeszcze moderacja jest gotowa pomyśleć, że są na tym forum dla nas - użytkowników :mrgreen:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 12:21
Zobacz profil WWW
Post 
queer napisał(a):
Ostatecznie myślę, że moderacja powinna usłuchać woli większości w tym wzgledzie (obojętnie na jaką szalę ta większość przeważy...)(...)


Wiesz queer, od tego to już tylko krok do poddawania pod głosowanie każdej decyzji moderatora ;-)
Zasady funkcjonoania Forum nieco odbiegają od tych obowiązujących w państwie demokratycznym.
Zapewniam Cię, iż moderatorzy, a zwłaszcza Admin uważnie czytają wszelkie uwagi - ale ostecznie decyzja należy do administratora :)

Jeśli chodzi o możliwość edycji postów , wszelkie argumenty były podawane tutaj :
viewtopic.php?t=1990
viewtopic.php?t=201

ToMu napisał(a):
Ale jeśli założyć, że nikt tego typu numerów robić nie będzie (zresztą, możnaby za coś takiego - manipulacje - wyrzucać z forum), to jestem za umożliwieniem edycji postów


1. aż taką optymistką nie jestem ;) ( nie wiem, jak inni)
2. mógłby być problem z wykryciem owych manipulacji .. nie wymagaj od moderatorów pamiętania pierwotnej treści wszystkich postów ani siedzenia non-stop na Forum, żeby wychwycić ową zmianę ;)


Wt mar 14, 2006 12:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Baranku - to byłoby widać. Jak ktoś cytuje, a potem się okazuje że cytowany post się zmienił, to byłoby widać różnicę :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 12:51
Zobacz profil WWW
Post 
Tyle tylko, że odnosząc się bezpośrednio do ostatniego postu raczej się nie cytuje ;)


Wt mar 14, 2006 12:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Gdy chodzi o posty jeden po drugim - z kontekstu wypowiedzi wynikia, do czego się ktoś odnosi :)

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 13:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
ja jestem za wprowadzeniem edycji własnych postów :) na innych forach na których jestem jest taka opcja, i sprawdza się bardzo dobrze :) zawsze można coś dopowiedzieć, dodać czego sie zapomniało, poprawić błąd...


Wt mar 14, 2006 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
A ja przeciw edycji :) Argumenty były podawane i mnie one przekonują.

Co do poprawiania błędów (to plus możliwosci edycji), to jest opcja "Podgląd".

Natomiast kwestia "nabijania licznika postów" zupełnie do mnie nie trafia... Niby czemu takie nabijanie miałoby to służyć?


Wt mar 14, 2006 13:45
Zobacz profil
Post 
Ja jestem za edycją postów :D
A przynajmniej za opcją, że swój post można zedytować tak długo, jak długo nikt na niego nie odpisze.


Wt mar 14, 2006 19:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nawet poparcie ze strony moderatora :)

Normalnie, cud :biggrin:

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 22:17
Zobacz profil WWW
Post 
Byłem za edytowaniem postów, zanim Ty się zarejetrowałeś na tym forum.


Wt mar 14, 2006 22:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
O, jeju... Już oburzenie...

Nie chodzi mi o to - kto pierwszy był za czym (co popierał) - ale o to, że jako moderator popierasz pomysł użytkowników. Co jest rzadkością, przyznasz.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Wt mar 14, 2006 22:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL