Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Waga osobistego doświadczenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
Jestem, która jestem.

Nie. pelikan wcale nie jest nadęta. Wybacz, w jednego Boga już wierzę, drugi w Twojej osobie mi nie jest potrzebny.


Wt lip 24, 2018 5:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
JedenPost napisał(a):
Ależ czyni :) Tak w kazdym razie wynika z mego osobistego doświadczenia.


To jakaś szarobura ta Twoja wiosna :(

zefciu napisał(a):
Nie. pelikan wcale nie jest nadęta. Wybacz, w jednego Boga już wierzę, drugi w Twojej osobie mi nie jest potrzebny.


To jest jeden i ten sam Bóg.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 8:03
Zobacz profil
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
To jest jeden i ten sam Bóg.
Nie.

Czy moderacja mogłaby się tym bogiem zająć?


Wt lip 24, 2018 8:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
To jest jeden i ten sam Bóg.
Nie jest. Gdyby był, to twierdziłby właśnie to, co Ty teraz twierdzisz, czyli że Ty i On jest tym samym. Problem w tym, że Ty twierdzisz coś innego, a On twierdzi coś innego:
wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą
Człowiek jest stworzony przez Boga, ale nie jest Bogiem, tylko człowiekiem.






_______________________

zefciu napisał(a):
Czy moderacja mogłaby się tym bogiem zająć?

Przyłączam się do postulatu.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 24, 2018 8:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
zefciu napisał(a):
towarzyski_pelikan napisał(a):
To jest jeden i ten sam Bóg.
Nie.

Czy moderacja mogłaby się tym bogiem zająć?


chwat napisał(a):
Przyłączam się do postulatu.


zefciu napisał(a):
Podejrzewam jednak że z pelikanem będzie tak jak z Nikczemnikiem, który pyskato zarzekał się, że nie dostosuje się do zasad forum dyskusyjnego, gdy prosiłem o to ja, a gdy zwróciła mu uwagę moderacja, natychmiast podkulił ogon i powiedział, że się postara.


chwat napisał(a):
Nie jest. Gdyby był, to twierdziłby właśnie to, co Ty teraz twierdzisz, czyli że Ty i On jest tym samym. Problem w tym, że Ty twierdzisz coś innego, a On twierdzi coś innego:
wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą
Człowiek jest stworzony przez Boga, ale nie jest Bogiem, tylko człowiekiem.


Ewangelia wg św. Marka:

26 Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej. 27 Wtedy Jezus im rzekł: «Wszyscy zwątpicie we Mnie. Jest bowiem napisane: Uderzę pasterza, a rozproszą się owce9. 28 Lecz gdy powstanę, uprzedzę was do Galilei». 29 Na to rzekł Mu Piotr: «Choćby wszyscy zwątpili, ale nie ja!» 30 Odpowiedział mu Jezus: «Zaprawdę, powiadam ci: dzisiaj, tej nocy, zanim kogut dwa razy zapieje, ty trzy razy się Mnie wyprzesz». 31 Lecz on tym bardziej zapewniał: «Choćby mi przyszło umrzeć z Tobą, nie wyprę się Ciebie». I wszyscy tak samo mówili.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 8:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):

Wtedy Jezus im rzekł: «Wszyscy zwątpicie we Mnie.

Jakoś nie widać, żeby Jezus zamieniał siebie z pelikanem.




______________
ps. miło, że nie podmieniasz apokryfów z Ewangelią, jakiś postęp jest

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 24, 2018 8:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
chwat napisał(a):
ps. miło, że nie podmieniasz apokryfów z Ewangelią, jakiś postęp jest


Termin Ewangelia nie jest zarezerwowany do ksiąg włączonych w kanon Pisma Świętego. Ewangelia Tomasza jest Ewangelią.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 8:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Ale nie wszystkie Ewangelie są apokryfami. Dlatego w celu wyeliminowania nieporozumień podaje się źródło cytatu. Ty celowo tego nie zrobiłaś, pomimo wielokrotnych próśb. Zatem Twój cel był oczywisty, poprzez niejednoznaczności chodziło o wprowadzenie nieporozumień. Stosowanie oszustw raczej nie predestynuje do boskości.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 24, 2018 9:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
chwat napisał(a):
ps. miło, że nie podmieniasz apokryfów z Ewangelią, jakiś postęp jest


Termin Ewangelia nie jest zarezerwowany do ksiąg włączonych w kanon Pisma Świętego. Ewangelia Tomasza jest Ewangelią.


Jestem zawiedziony. Nie masz pojęcia czego naucza Biblia, a propagujesz i promujesz te gnostyckie plugastwa. Człowiek wiele razy w Biblii nazywany jest Elohim/Theos/bogiem np. Sędziowie, Mojżesz, itd. Jednak nigdy nie jest nazywany jedynym prawdziwym Bogiem - IHWH i nigdy się nim nie stanie nawet gdy będzie w nim już pełnia. A na tą rzekomą ewangelie to się można serdecznie złamać. Daj Spokój. Naucz się sama potem pouczaj innych.


https://www.youtube.com/watch?v=pxv02k0NLIo :-D

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Wt lip 24, 2018 13:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Nikczemnik napisał(a):
Jestem zawiedziony. Nie masz pojęcia czego naucza Biblia, a propagujesz i promujesz te gnostyckie plugastwa.


Umiłowany Bracie, porównaj te dwa fragmenty:

Pierwszy z fragmentów przedstawiłam chwatowi, który zorientowawszy się, że ma do czynienia z cytatem z Ewangelii Tomasza, nawrzucał mi od oszustów.

Drugi z fragmentów pochodzi z Ewangelii kanonicznej.

Oba są dokładnie o tym samym. Skąd gwałtowna reakcja chwata?

Ewangelia Tomasza:
Rzekł Jezus : „Gdy ci, którzy wam przewodzą powiedzą wam: „Oto
królestwo jest w niebie, wtedy ptaki niebieskie będą pierwsze przed wami. Jeśli powiedzą
wam, że ono jest w morzu, wtedy ryby będą pierwsze przed wami. Bo królestwo jest tym, co
jest w was i tym, co jest poza wami
”.

Łk 17,20-25
20 Zapytany przez faryzeuszy, kiedy przyjdzie królestwo Boga, tak im odpowiedział: "Królestwo Boga nie przyjdzie w sposób zauważalny. 21 Nie będą też mogli powiedzieć: "Oto tu", albo: "Oto tam", bo królestwo Boga jest w was". 22 Do uczniów powiedział: "Przyjdą dni, kiedy zapragniecie zobaczyć choćby jeden z dni Syna Człowieczego, a nie zobaczycie. 23 Powiedzą wam: "Patrz, tam!", albo: "Patrz, tu!". Nie idźcie tam, nie pędźcie. 24 Jak bowiem błyskawica rozbłyskuje i świeci pod niebem od krańca do krańca, tak pojawi się Syn Człowieczy w swoim dniu. 25 Najpierw jednak trzeba, aby On doznał wielu cierpień i aby zniósł odrzucenie ze strony tego plemienia.

Bóg się rodzi w człowieku w bólach. I w Tobie on się już rodzi. A tego dnia, kiedy będziesz gotów przyjąć go pod swe serce, będziesz płakać ze szczęścia.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 15:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Cytuj:
Drugi z fragmentów pochodzi z Ewangelii kanonicznej.

I co z tego? w koranie też by się pewnie coś znalazło :roll: może nawet w księdze urantii :roll:
Cytuj:
Oba są dokładnie o tym samym. Skąd gwałtowna reakcja chwata?

Nie wiem, ale mnie wkurza jak ktoś zamiast oryginału chce sprzedać komuś bubel.

20 Zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie królestwo Boże, odpowiedział im: «Królestwo Boże nie przyjdzie dostrzegalnie; 21 i nie powiedzą: "Oto tu jest" albo: "Tam". Oto bowiem królestwo Boże pośród was jest»2. Królestwo zdecydnowanie nie było w obłudnych faryzeuszach, lecz pośród nimi, bo był tam Jezus, a dalszy ciąg odosi się do widzialnej paruzji którą mają zobaczyć wszystkie narody,a Ty przez to , że się naczytałaś jakiś apokryfów robisz z tego jakieś mistyczne gnostyczne mumbo-jumbo ;)

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Wt lip 24, 2018 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
Oba są dokładnie o tym samym.
Oczywiście nie są o tym samym. Teksty się różnią.

Cytuj:
Skąd gwałtowna reakcja chwata?
Stąd, że nie chciałaś przyznać pochodzenia fragmentu, czyli tego, że tekst pochodzi z apokryfów a nie z Ewangelii kanoniczych. Fragmenty tekstów niekanonicznych z uwagi na gnostycki charakter, znacznie lepiej nadają się do propagowania Twojej ideologii. Oczywiście sączenie niebiblijnej ideologii, wymagało wpierw zatajenia źródła, udającego tekst kanoniczny, przez co oszustwo propagowania Twojej ideologii miało być efektywniejsze.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 24, 2018 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Nikczemnik napisał(a):
I co z tego? w koranie też by się pewnie coś znalazło :roll: może nawet w księdze urantii :roll:


Oj, bardzo dużo tego! Przecież to znak, że tak naprawdę, że te wszystkie wojujące ze sobą nawzajem religie, ruchy, mają ze sobą więcej wspólnego niż ludzie myślą. Cały sens religii sprowadza się do Jednego, a grzeszni ludzie się wykłócają o nieistotne szczegóły.

https://www.youtube.com/watch?v=Z2jmzM0oN1E

Bo tyle podobieństw, a ślepcy próżni
Chcą w imię przymierza z Bogiem budować z różnic świątynie,
Których kapłan intonuje bojowe hymny,
O tym jak budować wiarę na strachu przed innym,
O głupocie pogan, o tym ile innowierca przegra,
Bo droga, która wiedzie do Boga jest tylko jedna.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 16:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
te wszystkie wojujące ze sobą nawzajem religie, ruchy, mają ze sobą więcej wspólnego niż ludzie myślą.
No tak. Religie mają z sobą dużo wspólnego, tylko religie tego nie wiedzą :) Pozwólmy więc wypowiedzieć się religii:

Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieja wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelie Chrystusowa.

Gdyby wam kto głosił Ewangelie różną od tej, która [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1,07-09)

Cytuj:
Cały sens religii sprowadza się do Jednego, a grzeszni ludzie się wykłócają o nieistotne szczegóły.
Jeśli szczegóły są nieistotne, więc proszę bardzo: wyznawaj szczegóły katolickie. Przecież nieistotny szczegół taki, czy nieistotny szczegół inny nie zrobi różnicy.
Dlaczego jednak tak się wijesz i upierasz się przy tych swoich "nieistotnych" szczegółach? Hę?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 24, 2018 16:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyszki.Pelika napisał(a):
Oj, bardzo dużo tego! Przecież to znak, że tak naprawdę, że te wszystkie wojujące ze sobą nawzajem religie, ruchy, mają ze sobą więcej wspólnego niż ludzie myślą. Cały sens religii sprowadza się do Jednego, a grzeszni ludzie się wykłócają o nieistotne szczegóły.

Nie wrzucaj wszystkiego do jednego kotła ;) Życie wieczne, a nawet te teraźniejsze nie jest nieistotnym szczególem.

https://www.youtube.com/watch?v=6d76AcYqjJo

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Wt lip 24, 2018 16:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL