Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Waga osobistego doświadczenia 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Nikczemnik napisał(a):
Nie wrzucaj wszystkiego do jednego kotła ;) Życie wieczne, a nawet te teraźniejsze nie jest nieistotnym szczególem.


Nie jestem religioznawcą, ale wydaje mi się, że większość religii uznaje tak życie wieczne, jak teraźniejsze.

chwat cytuje Biblię napisał(a):
Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieja wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelie Chrystusowa.

Gdyby wam kto głosił Ewangelie różną od tej, która [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1,07-09)


Bo nie ma innej Dobrej Nowiny.

Cytuj:
Jeśli szczegóły są nieistotne, więc proszę bardzo: wyznawaj szczegóły katolickie. Przecież nieistotny szczegół taki, czy nieistotny szczegół inny nie zrobi różnicy.
Dlaczego jednak tak się wijesz i upierasz się przy tych swoich "nieistotnych" szczegółach? Hę?


A gdzie ja się niby upieram przy szczegółach? Właśnie dlatego nie wyznaję żadnej religii, bo żadna z nich nie jest idealna. Każda ma w sobie coś cennego. To coś cennego to właśnie ten rdzeń, który łączy te religie. I tylko to się naprawdę liczy. Reszta to mitologia i obrzędy.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 16:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
Nikczemnik napisał(a):
Nie wrzucaj wszystkiego do jednego kotła ;) Życie wieczne, a nawet te teraźniejsze nie jest nieistotnym szczególem.


Nie jestem religioznawcą, ale wydaje mi się, że większość religii uznaje tak życie wieczne, jak teraźniejsze.

A gdzie ja się niby upieram przy szczegółach? Właśnie dlatego nie wyznaję żadnej religii, bo żadna z nich nie jest idealna. Każda ma w sobie coś cennego. To coś cennego to właśnie ten rdzeń, który łączy te religie. I tylko to się naprawdę liczy. Reszta to mitologia i obrzędy.

Nie masz wyznawać religii :roll: Powinnaś wierzyć w Słowo Boże :roll: To żadna mitologia i żadna inna księga do okładki jej nie dorasta :-D Każda inna ma w sobie jakieś brednie i arszenik. Co z tego, że uznają skoro do niego nie prowadzą? Naprawdę nie rozumiesz? :roll: Dlatego wierzący są wezwani do walki o prawdę, a nie do dłubania w nosie.


3 Umiłowani, wkładając całe staranie w pisanie wam o wspólnym naszym zbawieniu, uważam za potrzebne napisać do was, aby zachęcić do walki o wiarę raz tylko przekazaną świętym.
(Jud 1:3)

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Wt lip 24, 2018 16:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Nikczemnik napisał(a):
Nie masz wyznawać religii :roll: Powinnaś wierzyć w Słowo Boże :roll: To żadna mitologia i żadna inna księga do okładki jej nie dorasta :-D Każda inna ma w sobie jakieś brednie i arszenik. Co z tego, że uznają skoro do niego nie prowadzą?



Widzisz, ja jestem zdania, że wiarę w Boga należy przedkładać nad wiarę w Słowo Boże. Wiesz dlaczego? Bo raz - nie masz pewności, czy nie zostało sfałszowane przez ludzi, którzy mogli mieć w tym interes, a dwa - z autopsji wiem, że rozumienie Słowa Bożego zależy od stanu świadomości czytelnika. 10 lat temu to samo Słowo Boże interpretowałam inaczej niż dziś. Jedynie Bóg może człowieka nakierować na poprawne podejście do Słowa Bożego oraz jego interpretacji.

Żadna religia do zbawienia nie doprowadzi, jeżeli człowiek nie będzie tego chciał. To człowiek ponosi pełną odpowiedzialność za swoje zbawienie. Nikt i nic za niego tej lekcji nie odrobi.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
chwat cytuje Biblię napisał(a):
Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieja wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelie Chrystusowa.

Gdyby wam kto głosił Ewangelie różną od tej, która [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty! (Ga 1,07-09)

Bo nie ma innej Dobrej Nowiny.
Więc nie mów, że we wszystkich religiach chodzi o to samo.

Cytuj:
Cytuj:
Jeśli szczegóły są nieistotne, więc proszę bardzo: wyznawaj szczegóły katolickie. Przecież nieistotny szczegół taki, czy nieistotny szczegół inny nie zrobi różnicy.
Dlaczego jednak tak się wijesz i upierasz się przy tych swoich "nieistotnych" szczegółach? Hę?
A gdzie ja się niby upieram przy szczegółach? Właśnie dlatego nie wyznaję żadnej religii, bo żadna z nich nie jest idealna
Tylko jedna religia jest prawdziwa, ta która głosi Ewangelię.

Cytuj:
Każda ma w sobie coś cennego.
Każda, czyli jakaś inna?

Gdyby wam kto głosił Ewangelie różną od tej, która [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 24, 2018 17:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski.pelikan napisał(a):
Bo raz - nie masz pewności, czy nie zostało sfałszowane przez ludzi, którzy mogli mieć w tym interes, a dwa - z autopsji wiem

No właśnie widać, że nie masz niestety pojęcia o krytyce tekstu. Poza tym żyjemy w takich czasach, że mamy dostęp praktycznie do wszystkiego i sami możemy bez problemu sprwadzać co zostało dodane itd.
Cytuj:
a dwa - z autopsji wiem, że rozumienie Słowa Bożego zależy od stanu świadomości czytelnika.

To się nazywa teizmy ewulocyjny, ale Słowo nie ewoluuje, czyli nauka prawdziwa nauka jest taka jak była. Zależy raczej od czyjegoś douczenia, otwartości i oczywiście od tego czy daje się prowadzi Duchowi św.
Cytuj:
Żadna religia do zbawienia nie doprowadzi, jeżeli człowiek nie będzie tego chciał. To człowiek ponosi pełną odpowiedzialność za swoje zbawienie. Nikt i nic za niego tej lekcji nie odrobi.

A Ty dalej z tymi religiamii :roll: pisałem Słowo Boże.

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Wt lip 24, 2018 17:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
chwat napisał(a):
Gdyby wam kto głosił Ewangelie różną od tej, która [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


Chodzi o treść, a nie formę. Nie ważne, czy Ewangelia jest głoszona w formie Ewangelii św. Mateusza, wypowiedzi towarzyskiego.pelikana czy naukach Buddy. Różnica dotyczy formy, a nie treści.

Cytuj:
No właśnie widać, że nie masz niestety pojęcia o krytyce tekstu. Poza tym żyjemy w takich czasach, że mamy dostęp praktycznie do wszystkiego i sami możemy bez problemu sprwadzać co zostało dodane itd.


Widzisz. Mnie się nawet już nie chce sprawdzać, co zostało dodane, co odjęte, co przeinaczone. Światłość Boga gwarantuje mi, że będę umiała oddzielić ziarno od plew, nie zaglądając do żadnych "uczonych" źródeł.

Cytuj:
A Ty dalej z tymi religiamii :roll: pisałem Słowo Boże.


Akurat ta część mojej wypowiedzi dotyczy tej części Twojej wypowiedzi, która dotyczyła religii:

Cytuj:
Co z tego, że uznają skoro do niego nie prowadzą?

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 17:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
chwat napisał(a):
Gdyby wam kto głosił Ewangelie różną od tej, która [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!
Chodzi o treść, a nie formę. Nie ważne, czy Ewangelia jest głoszona w formie Ewangelii św. Mateusza, wypowiedzi towarzyskiego.pelikana czy naukach Buddy. Różnica dotyczy formy, a nie treści
Różnica dotyczy treści, które w wydaniu pelikana są niezgodne z Ewangelią. Każdy może głosić tę Ewangelię, która jest zgodna z przekazem Kościoła. Gdyby pelikan tak robił, to nie byłoby problemu, ale pelikan lansuje własne wizje niezgodne z nauczaniem Kościoła.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt lip 24, 2018 18:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Chwat, bo Kościół źle interpretuje Ewangelię. I to jest właśnie największy problem. Stąd pelikan zachęca do samodzielnego pomyślunku, do obrania własnej wędrówki duchowej, żeby zrozumieć, o co chodziło Jezusowi Chrystusowi. Pelikan nie ma monopolu na prawdę. Prawda jest dobrem wspólnym. Każdy kto mówi, że ma monopol na prawdę, jest bezczelnym kłamcą.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 18:21
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
A więc pelikan agituje do swojej sekty obrażając gospodarzy forum nazywając ich bezczelnymi kłamcami, co jest zabronione regulaminem. Czas na odpoczynek, pelikanie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 24, 2018 18:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Jakiej sekty? Jestem bezwyznaniowa i jedyne do czego wzywam to samodzielne poszukiwanie Boga. Nic nie pisałam personalnie o katolikach, tylko o samozwańczych posiadaczach jedynej prawdy.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Wt lip 24, 2018 18:32
Zobacz profil
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Małgosiaa napisał(a):
A więc pelikan agituje do swojej sekty obrażając gospodarzy forum nazywając ich bezczelnymi kłamcami, co jest zabronione regulaminem. Czas na odpoczynek, pelikanie.

Z tego co widzę to Pelikan jeszcze nie zdążyła nazwać katolików bezczelnymi kłamcami.


Wt lip 24, 2018 18:37
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Twierdząc, że Kościół źle interpretuje Ewangelię i jednym ciągiem zachęcając do odrzucenia nauczania Kościoła? Nie ze mną te numery.
feelek napisał(a):
Z tego co widzę to Pelikan jeszcze nie zdążyła nazwać katolików bezczelnymi kłamcami.

Nie napisała słowa "katolicy", ale wynika to z kontekstu, jako, że cała wypowiedź jest ciągiem, bez akapitów.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 24, 2018 18:43
Zobacz profil
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
Każdy ateista na tym forum de facto zachęca do odrzucenia nauczania Kościoła.


Wt lip 24, 2018 18:47
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
feelek napisał(a):
Każdy ateista na tym forum de facto zachęca do odrzucenia nauczania Kościoła.

No nie. Ateiści krytykują wiarę, Biblię poprzez argumentowanie, a jeśli piszą w ten sposób jak pelikan, też otrzymują reprymendy.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 24, 2018 18:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Waga osobistego doświadczenia
towarzyski_pelikan napisał(a):
Chwat, bo Kościół źle interpretuje Ewangelię. I to jest właśnie największy problem. Stąd pelikan zachęca do samodzielnego pomyślunku, do obrania własnej wędrówki duchowej, żeby zrozumieć, o co chodziło Jezusowi Chrystusowi. Pelikan nie ma monopolu na prawdę.
A jakie Pelikan ma kwalifikacje? ;)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Wt lip 24, 2018 22:17
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL