Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 06, 2022 2:23Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
 Niebezpieczne antyeuropejskie idee PiS-u. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 17, 2022 8:32
Posty: 2
Post Niebezpieczne antyeuropejskie idee PiS-u.
Chęć znalezienia usprawiedliwienia dla naszego zacofania powoduje popularyzację idei, że my nie potrzebujemy europejskiego humanizmu, który chce dawać człowiekowi szczęście za życia, bo tylko cierpienie otwiera człowiekowi drogę do Boga. Dlatego w mediach publicznych, w szkołach w nowych programach nauczania a szczególnie w programach religijnych propaguje się idee cierpliwości i pokory, posłuszeństwa władzom, czasem błądzącej lub nieuczciwej, jak każda władza ziemska. Katolickość i pokora jest znacznie bliższe polskiej duszy niż liberalna rzymska kultura Zachodu. Nie będziemy stosować europejskiej idei równości wszystkich wobec prawa gdyż duchowni są poza prawem. Nie ma znaczenia republikanizm, podział władz, równość wszystkich wobec prawa, demokratyczna zmiana władzy gdyż my wejdziemy na drogę prawdziwego rozwoju gdy odzyskamy suwerenne tradycyjne polskie wartości „posłuszeństwo ludzi wobec woli Bożej, idealizację władzy, pobożność, spowiedź i poczucie naszej winy”. Ci którzy się tym ideom sprzeciwiają to „zdradzieckie mordy”, którymi należy nie tylko pogardzać, ale także bezlitośnie niszczyć. Trzeba zauważyć, że antyeuropejskość PiS-u, postrzeganie humanizmu europejskiego z jego wartościami wolności i wartości życia ludzkiego jako wroga polskości dalej prowadzi do dehumanizacji i pozbawia nas podstaw człowieczeństwa. Tylko człowiek, który utracił sumienie i rozum, może upierać się, że dobre dla Polski jest odrzucenie „bezwzględnego autorytetu kultury europejskiej”, odrzucenie „ideałów europejskiego postępu”, odrzucenie „wartości oświecenia i humanizmu”, odrzucenie „europejskiej wiary w postęp”, odrzucenie „wartości wolności, wartości osoby i życia ludzkiego”. Zamiast pragnienia samorealizacji indywidualnego i osobistego sukcesu, prawdziwa polska katolickość to poddanie się woli Bożej, powrót do tradycyjnego katolickiego wyznania rytualnego, gdzie komunikacja z Bogiem odbywa się nie z pomocą myśli, ale z pomocą całego sposobu życia. Poprzednio oświecony patriotyzm, liberalny konserwatyzm był naszą wiodącą ideologią w mediach państwowych, a obecnie mamy wiodąca nachalną narracje religijną w stylu Radia Maryja, co powoduje, ze coraz więcej Polaków odwraca się od Kościoła Katolickiego.
Działania te powiązane z nierozsądnymi działania edukacyjnymi takimi jak uzależnianie ocen uczni w szkole od obecności ich rodziców na Mszach Świętych w konkretnej parafii czy Drodze Krzyżowej powoduje, że z rekcji religii przekształconych w agresywną katechezę wypisuje się coraz więcej uczniów.
Nachalna propaganda PiS-u prowadzona przez kapłanów podczas Mszy Świętych powoduje, że coraz więcej osób przestaje chodzić do kościoła, gdyż większość Polaków nie popiera PiS-u a popiera go jedynie około 30 % wierzących.
O czym mamy dyskutować? O polityce PiS, mediach katolickich, publicznych, klerykalizmie, "agresywnej katechezie"? Proszę jeszcze raz napisać post posługując się akapitami i sformułować konkretną tezę. Temat zamykam.


So wrz 17, 2022 8:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL