Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 03, 2024 22:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Kościół - postęp, historia i błędy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
To bądźcie konsekwentni i żyjcie jak biblia to ukazuje - mieszkajcie w lepiankach :D , chodźcie na piechotę, nie używajcie komputera, komórek.

Co? Powiecie, że czasy się zmieniły, że cywilizacja poszła do przodu? No tak, w takich jaskrawych przykładach łatwo to dostrzec.
Gorzej z dostrzeżeniem, że rozwinęła się też antykoncepcja, że pozycja kobiety w świecie zmieniła się.... Tu kościół jest nieprzejednany. :D

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Pn gru 27, 2004 18:28
Zobacz profil WWW
Post 
Zauważ, Mago, że to właśnie na bazie Chrześcijaństwa powstały pierwsze Uniwersytety.
Żadne inne społeczeństwo nie doprowadziło do takiego rozwoju nauki jak społeczeństwo oparte na Chrześcijaństwie ...


Pn gru 27, 2004 19:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Jawnogrzesznica Maga napisał(a):
To bądźcie konsekwentni i żyjcie jak biblia to ukazuje - mieszkajcie w lepiankach :D , chodźcie na piechotę, nie używajcie komputera, komórek.


przepraszam a GDZIE jest napisane ze MAMY zyc w lepiankach, chodzic na piechote, nie korzystac z komputerow i komorek??
Biblia pokazuje nam jak mamy dobrze zyc, jak postepowac a moim zdaniem fakt posiadania komorki czy komputera nie przekresla mojej szansy na dobre zycie .... myle sie?

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Pn gru 27, 2004 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
Biblia nie mowi jak zyc w sensie otoczenia, czyli miejsc do mieszkania... a przekazuje zasady zycia w sensie wartosci duchiowych a to raczej nie przeterminowalo sie przez te 2000 lat

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Pn gru 27, 2004 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Cytuj:
Żadne inne społeczeństwo nie doprowadziło do takiego rozwoju nauki jak społeczeństwo oparte na Chrześcijaństwie


[qrczak krztusi sie] Chińczycy, wiekszość kultur amerykańskich, arabowie, turcy, egipcjanie, rzymianie (przyjęli chrześcijaństwo i imperium upadło), grecy. Zresztą... wszyscy.

Chrześcijaństwo to po prostu doktryna polityczna. Jej celem jest uczynienie ze świata globalnego Kościoła, kontrolowanie wszystkich dziedzin ludzkiego życia. Zahamowanie rozwoju nauki oraz podporządkowanie produkcji. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest to pewien rodzaj komunizmu.

Cytuj:
Biblia pokazuje nam jak mamy dobrze zyc, jak postepowac a moim zdaniem fakt posiadania komorki czy komputera nie przekresla mojej szansy na dobre zycie .... myle sie?

No ale w Biblii nigdzie nie masz napisane jak postepować z tego typu sprzętem. Skąd wiesz, czy nie jest to grzechem ? To chyba może sprawić, że Bibli w wielu przypadkach będzie rozumiana inaczej, niz zamierzali jej twórcy. Tak, jak wy chcecie ją rozumieć.

Cytuj:
a przekazuje zasady zycia w sensie wartosci duchiowych a to raczej nie przeterminowalo sie przez te 2000 lat


Nieprawda ! nie możemy tak myśleć ! wszystko idzie do przodu, nic nie jest wieczne, nawet te wartości.

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Wt gru 28, 2004 3:06
Zobacz profil WWW
Post 
..."Nic nie jest wieczne, nawet te wartości" - podobnie pojmowali to twórcy nowych systemów i "nowych wartości": faszyzmu, komunizmu.
"Wszystko idzie do przodu"... i poszło.....o skutkach zamilczę.


Wt gru 28, 2004 10:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Pewnie, najlepiej było w czasach, gdy płonęły stosy (książęk i 'czarownic'), ach jak wtedy pachniało powietrze...

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Wt gru 28, 2004 11:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Qrczak !!

No zawiodłeś mnie, zapomniałeś o płonących krzyżach i zbrodniach KKK.

pzdr :|

*KKK - Ku Klux Klan

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Wt gru 28, 2004 11:14
Zobacz profil
Post 
No tak.... porażająca siła argumentów:
2% orzeczonych wyroków śmierci przez sądy Inkwizycji (np w Hiszpanii w ciągu XIVw -około 80 tys. spraw) do milionów zamordowanych bez wyroków; zagazowanych, spalonych w komorach, wymordowanych na zesłaniach.
I te stosy książek..... do zagłady dzieł sztuki w XX wieku, poniesionych na "niwie walko o wolnego człowieka" w nowych systemach, kreujacych się za boga.


Wt gru 28, 2004 12:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Jak możesz wogóle cos takiego pisać ?
Chyba powinniście mierzyc się z najlepszymi, a nie najgorszymi ?
Tamci przynajmniej nie kryli się z tym co robili. Kościół robił to wszystko pod płaszczem walki o dobro i zbawienie. Jest przez to znacznie gorszy. Poinadto tamte systemy upadly, a kościół nadal istnieje.

I nie piszcie, że Kościół rozwinąl cokolwiek, bo Kościół=brak postępu.

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Wt gru 28, 2004 12:23
Zobacz profil WWW
Post 
I tu jest problem.
Nie pałasz "śwętym" oburzeniem, bo bolejesz nad ofiarami tych niecnych czynów, tylko irytuje Cię istnienie Kościoła.
Zbrodnia popełniona w pełnym świetle mniej boli?
Kościół to społeczność ludzi wierzących, a jak zdążyłeś już chyba zauważyć nie mieszkamy w jaskiniach, tworzymy, odkrywamy, budujemy, kształtujemy świat.
I zdarza nam się błądzić, bo jesteśmy tylko ludźmi.
"Brak postępu"???


Wt gru 28, 2004 12:36
Post 
No cóz qrczak....jestes na bakier z historia Kościoła.

Tyle juz tutaj o tym pisano, a ty dalej swoje.
Dziwne, ze Kosciół trwa juz od 2 tys lat......a rozwój nadal postepuje.
Owszem powiesz, ze rozpoczął sie dopiero po Rewolucji francuskiej.....no cóz i tutaj sie mylisz.
Wszelkie dzieła filozofów, myślicieli i wynalzców sprzed epoki chrześcijaństwa...własnie zachował i propagował Kościół (Uniwesytety).
Żaden swiecki władca czasów średniowiecza nie interesował sie intelektualnym rozwojem swoich poddanych.

Bez tego co zachował Kosciół .....nie byłoby żadnego postępu.

Prześledz więc historie Koscioła, a pozniej dopiero wygłaszaj te "autorytarne" opinie.

Jeszcze jedno
Upadek rzymskiego imperium zaczął sie na długo przed era chrześcijaństwa. Zanim chrześcijaństwo stało sie legalna religia.....rzymianie juz od dawna rzneli sie pomiędzy soba, równocześnie nie majac sił na to by stawic opór tzw. barbarzyńcom z północy.
(tutaj równiez kłania sie historia).
To samo z "amerykańskimi kulturami".....Jeżeli chodzi ci o Inków, Majów, Azteków....no cóz ich kultura została zniszczona, ale nie był to tylko efekt działania katolickich konkwistadorów. Plemiona podbite przez te kultury, miały juz dosyc ich bezwzględnych dyktatur. Konkwista, tylko dopomogła im w wyzwoleniu sie od tyranii. Owszem kultury te miały wiele osiagniec, ale okupionych krwawymi i bezwzglednymi rzadami.
To tak jakby pochwalic Lenina i Stalina za industrializacje Rosji....okupiona milionami ofiar.

...ale to znów nie ten temat i nie ten dział :D


Wt gru 28, 2004 12:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Cytuj:
Konkwista, tylko dopomogła im w wyzwoleniu sie od tyranii.

:D :D :D
Chwała wam za to!

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Wt gru 28, 2004 12:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 12, 2004 7:42
Posty: 320
Post 
Maga :lol: na dyskusje na tym forum nie masz szans, ,albo wytna albo wyszydza, zapraszam cie na stronke katolik.pl, porozmawiac mozna i mniej oszolomow. zostawmy to forum moderatorom albo bylym moderatorom, bo dla nich chyba stworzone zostalo :lol:

_________________
słowa są dla mnie ważne, jestem w połowie drogi:)))Obrazek


Wt gru 28, 2004 12:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 22:00
Posty: 261
Post 
Przynajmniej tu się zgadzamy... :D

_________________
http://maga-prostak.blog.onet.pl
Bóg jest feministką.


Wt gru 28, 2004 12:55
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL