Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr cze 05, 2024 4:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Tato, kup mi błogosławieństwo! 
Autor Wiadomość
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
To ze ktos nazywa ofiare marza tez niczego nie zmienia....


Cz wrz 25, 2014 10:18
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@Kael
Przeciez wyłożyłem nie raz jasno, co mi sie nie podoba: że w cenie nabycia błogosławieństwa jest 3 euro marży*.

Znowu kłamiesz dając fałszywe świadectwo na temat KK.
Zaklinasz rzeczywistość. wykazałem to w pierwszych postach.
Kael napisał(a):
To ze ktos nazywa ofiare marza tez niczego nie zmienia....
"Ofiara" to dobrowolny datek. Przeciez nie nazywasz ofiarą zysku firmy Bosh.
Byłby datek, gdyby jego opłata była dobrowolna, świadoma i niezależna. Tak, to jest zwykła marża, bo nie możesz nabyć błogosławieństwa potwierdzonego papierem nie płacąc "ofiary".

Jeżeli uważasz, ze owa "ofiara" jest "ofiarą" za błogosławieństwo, to ... ja uwazam tak samo - to sprzedaz zyczliwości, sprzedaż błogosławieństwa.


Cz wrz 25, 2014 10:55
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kozioł napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@Kael
Przeciez wyłożyłem nie raz jasno, co mi sie nie podoba: że w cenie nabycia błogosławieństwa jest 3 euro marży*.

Znowu kłamiesz dając fałszywe świadectwo na temat KK.
Zaklinasz rzeczywistość. wykazałem to w pierwszych postach.

Nic nie wykazałeś, a jedynie pokazałeś, że mimo tego, iż fakty są inne (3 euro ofiary dla jałmużnika), to upierasz się przy swojej zafałszowanej wizji i brniesz w kłamstwo o rzekomej marży i zysku papieża.


Cz wrz 25, 2014 11:08
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Ja wykazałem, ze o "ofierze" mówić nie można, ze sa wszelkie przesłanki aby nazwać to marżą.

Wykaz, ze to "ofiara".
Dotychczas nie wniosłes nic poza nazywaniem mnie kłamcą.
Zwyczajnie trolujesz.


Cz wrz 25, 2014 11:12
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Kozioł - nie obraź się, ale oburzasz się dokładnie jak pisowski tygodnik "W sieci", faktem, że B. Komorowski rzucił na tace JEDYNIE 20 zł......jakby wiara była mierzona ilością danej/wydanej kasy.
Mnie osobiście nie bulwersuje dziesięcina w Kościołach protestanckich bo uważam, że decyduje wolna wola wierzących, więc i w KK pewne opłaty/wpłaty zależą od osobistej woli katolików.

Oburzając się na dobrowolną dziesięcinę w niektórych zborach protestanckich musiałabys obrazic sie na KRK, który przymusowo pobierał dziesięcine wiekami.
Nie rozmawiamy tu o finansowaniu Kościoła.
Nie rozmawiamy także o kwotach oddawanych dobrowolnie na Kosciół.
Próbujesz uciec od tematu przenosząc go na inna płaszczyznę i atakujac mnie.

Nie bulwersuje Cię dziesięcina, bo ją Kościół protestancki kontynuuje ten sposób finansowania, ale już wszelkie inne formy znane przed Reformacją są już naganne.


Cz wrz 25, 2014 11:17
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Alus napisał(a):
Nie bulwersuje Cię dziesięcina, bo ją Kościół protestancki kontynuuje ten sposób finansowania, ale już wszelkie inne formy znane przed Reformacją są już naganne.

@Alus, przecież to co napisałas nie ma nic wspólnego z moimi wypowiedziami. To zwykła wycieczka osobista i zwykłe kłamstwo.
Przestań juz z ta dziesięciną. Nie wiem w jakim kontekście wyciągnęłaś ten "argument" ale co chwilę strzelasz nim sobie w stopę.
Nie bulwersujesz mnie dziesięciną. Bulwersujesz sama siebie.

Ale, ale.
Czy uważasz, ze sprzedaż błogosławieństwa to sposób finansowania kościoła "uswięcony" tradycją?


Cz wrz 25, 2014 11:26
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
@Koziol, to jest bicie piany.

Dla nas to ofiara, za ktora dostajesz blogoslawienstwo, dle ciebie to kupno blogoslawienstwa za pieniadze.
To ty masz z tym problem, nie katolicy, ktorych to dotyczy.
Ale nie ty odpowiadasz za Kosciol katolicki, wiec moze po prostu ... gorsz sie sam jezeli ci to humor poprawia?

Sw Pawel juz pisal o takich, ktorzy sie gorsza, bo inni robia cos, co dla gorszacych sie jest grzechem. Mozesz poczytac jego rady i wziac je sobie do serca, albo ... i nie.
Ale to jest naprawde twoj problem. Nie nasz.


Cz wrz 25, 2014 11:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kael: pytałem Cię wyżej o definicję "ofiary", ale pytanie okazało się chyba zbyt trudne, bo uciekłaś. Może teraz?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 25, 2014 12:28
Zobacz profil
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
"Ofiara",@Jajko, to cos, co sie dobrowolnie ofiaruje, czyli daje ze swojej wlasnosci (dla innych - w domysle).
Byc moze sa jakies madre definicje w necie, ale to na pewno sam sobie znajdziesz. Mozesz je porownywac i bawic sie slowkami.


Cz wrz 25, 2014 12:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Czy jak idę do Biedronki kupić marchewkę, to daję ofiarę? Przecież nikt mnie nie zmusza do kupna tego warzywa i robię to dobrowolnie. Czy to jest ofiara?
Staram się dociec co Ty rozumiesz pod tym pojęciem, bo to co jest powszechnie rozumiane, to ja doskonale wiem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 25, 2014 12:35
Zobacz profil
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Jak rozumiesz to po co glupio pytasz?

Gdybys naprawde rozumial sens ofiary, zo bys nie mial problemow z akurat ta.


Cz wrz 25, 2014 12:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Ja rozumiem POWSZECHNE pojęcie, ale nie Twoje. Właśnie staram się do niego dojść, ale nie jest to łatwe.

Dlaczego znów ignorujesz pytania?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 25, 2014 12:58
Zobacz profil
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Kael napisał(a):
"Ofiara",@Jajko, to cos, co sie dobrowolnie ofiaruje, czyli daje ze swojej wlasnosci (dla innych - w domysle).
Dobra i taka definicja.
Kael napisał(a):
Dla nas to ofiara, za ktora dostajesz blogoslawienstwo

I tu chyba czegoś nie dostrzegasz (nie chcesz dostrzec).
Prosisz o błogosławieństwo potwierdzone na papierze, dostajesz, a potem płacisz za przesyłkę.
W cenie nie ma słowa o żadnej ofiarze, nie ma więc zadnej świadomości, czy dobrowolności.
Co więcej wprost jest napisane, że zapłata za przesyłkę zawiera koszt pergaminu + koszt wysyłki. Zostajesz więc dodatkowo wprowadzona w błąd.
Nie ma więc żadnej dobrowolnej ofiary, a jest 3 euro ukryte w kosztach pergaminu.

Oficjalna watykańska strona po polsku:
Informacje Dotyczące Koniecznych Danych oraz Sposobu Otrzymania Papieskiego Błogosławieństwa Na Ozdobnym Pergaminie

Cytat:
"Zapłatę za otrzymaną przesyłkę (dopiero po otrzymaniu pergaminu) można uiścić na dwa sposoby:

- przelewem bankowym według wskazówek dołączonych do pergaminu
- lub online płacąc kartą kredytową na naszej stronie internetowej.

Zapłata za przesyłkę to:

- koszt pergaminu ( od 13 do 25 Euro w zależności od modelu odpowiadającego okazji wskazanej przez zamawiającego),
- koszt wysyłki (poza Włochy w zależności od kraju) pocztą priorytetową (10-16 Euro), bądź kurierem DHL (18-30)."


Nadal proszę abyś powstrzymywała się od wycieczek osobistych.


Cz wrz 25, 2014 13:35
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
No to jest jeszcze lepiej! Ktos doklada do jalmuznika ze swoich kosztow wytworzenia i pracy! A blogoslawienstwo papieza jest za darmo.

To mozemy skonczyc dyskusje.
Teraz ok?


Cz wrz 25, 2014 16:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Tato, kup mi błogosławieństwo!
Dyskusję możesz skończyć w każdym momencie, uciekając od prostych pytań.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 25, 2014 16:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL