Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 13:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Cała prawda o KK... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cała prawda o KK...
Cytuj:
Studia i szkoły czemuś więcej służą, dlatego takie podziały są nieuniknione, za to religijny nakaz służy tylko i wyłącznie zachowaniu tradycji, a bez takiego nakazu religia mogłaby dalej funkcjonować.

Nie przekonuje mnie ta argumentacja. To subiektywna ocena co komu służy. Człowiekowi który zakończył edukacje na podstawówce też studia nijak nie służą. Natomiast to nada nie jest dzielenie na ludzi lepszych lub gorszych. Mylisz tu pojęcia. To dość absurdalne bo jedyne sensowne wyjcie jak wynika z tego co piszesz to pozwolić każdemu robić co chce i wtedy Kościół będzie cacy. A jak nie to będziemy oskarżać o łamanie praw człowieka. No naprawdę...

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt paź 18, 2013 16:33
Zobacz profil
Post Re: Cała prawda o KK...
Przypominam, że to jest twój przykład. Nie zrozumiałeś myśli, która stała za tym, co napisałem. W interesie społeczeństwa do wykonywania określonych zawodów potrzebna jest pewna wiedza, do jednych zawodów mniejsza, do innych większa. Każdy przedmiot w szkole służy albo do rozwijania pewnych umiejętności, albo do zapamiętywania pewnych faktów. Jedni przyswajają umiejętności lepiej, inni gorzej i wybierają różne zawody. W Polsce prawo też ma wiele luk do poprawienia, ale to nie jest temat o niedoskonałości polskiego prawa. Dokładanie do tego jeszcze sztucznych podziałów ze względu na religię uważam za niepotrzebne i również do poprawy. Zdania w tej kwestii nie zmienię takimi argumentami, nie wiem po co mnie jeszcze męczysz.

A czy ja gdzie oskarżam o łamanie praw człowieka? Znowu ta histeria, która co jakiś czas wraca, ale już po raz kolejny nie będę się tłumaczył z tego, że mam własne zdanie, że patrzę na świat z własnej perspektywy, czyli z boku w stosunku do Kościoła, znudziło mi się już to.


Pt paź 18, 2013 19:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cała prawda o KK...
Dla ludzi wierzących sprawy grzechu nie są sztuczne. Nikt nikogo nie dzieli, co powtarzam już po raz kolejny, to absurd. Mamy pełne prawo twierdzić że coś jest grzechem, a to czy Ty uważasz inaczej do niczego nas nie zobowiązuje i nie ma takiej opcji aby nam narzucać inne myślenie w imię fałszywej równości. Podkreślam równości, a nie wartościowania ludzi na gorszych i lepszych. Czynny homoseksualista nie jest gorszy, dokładnie tak samo jak ja kiedy grzeszę. Obydwa jesteśmy w danym momencie grzesznikami. Co Ci to tak przeszkadza skoro w to nie wierzysz? Czy ktoś takiego homoseksualistę, lub mnie, prowadzi do więzienia, czy też zmusza do czegoś? Wierzysz to przyjmujesz zasady wiary, a nie wierzysz to czemu się tym tak przejmujesz? Zupełnie tego nie rozumiem. Muszę tłumaczyć rzeczy oczywiste?

Cytuj:
A czy ja gdzie oskarżam o łamanie praw człowieka?

A twierdzenie że ktoś tu wartościuje ludzi to nie jest zarazem twierdzenie że łamie się prawa człowieka? Ja wyciągam wnioski, bądź merytoryczny i przemyśl to zamiast sięgać do jakichś histerii.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt paź 18, 2013 19:15
Zobacz profil
Post Re: Cała prawda o KK...
WIST napisał(a):
Dla ludzi wierzących sprawy grzechu nie są sztuczne. Nikt nikogo nie dzieli, co powtarzam już po raz kolejny, to absurd. Mamy pełne prawo twierdzić że coś jest grzechem, a to czy Ty uważasz inaczej do niczego nas nie zobowiązuje i nie ma takiej opcji aby nam narzucać inne myślenie w imię fałszywej równości.
Nuda. Odpowiadałem już. Tak jest, masz prawo wyznawać co chcesz. A ja mam prawo mieć nadzieję, że pewne kwestie ulegną zmianie.

WIST napisał(a):
Podkreślam równości, a nie wartościowania ludzi na gorszych i lepszych. Czynny homoseksualista nie jest gorszy, dokładnie tak samo jak ja kiedy grzeszę. Obydwa jesteśmy w danym momencie grzesznikami. Co Ci to tak przeszkadza skoro w to nie wierzysz? Czy ktoś takiego homoseksualistę, lub mnie, prowadzi do więzienia, czy też zmusza do czegoś? Wierzysz to przyjmujesz zasady wiary, a nie wierzysz to czemu się tym tak przejmujesz? Zupełnie tego nie rozumiem. Muszę tłumaczyć rzeczy oczywiste?
Nuda. Odpowiadałem już. Przejrzyj ostatnią stronę i znajdziesz tam odpowiedzi, a nie odpowiadaj tak jak byś nie widział nic poza ostatnim postem.

WIST napisał(a):
A twierdzenie że ktoś tu wartościuje ludzi to nie jest zarazem twierdzenie że łamie się prawa człowieka? Ja wyciągam wnioski, bądź merytoryczny i przemyśl to zamiast sięgać do jakichś histerii.
Racja, powiem wprost - to były błędne wnioski. Uważam, że w przypadku jakiejkolwiek religii zarzut o łamanie praw człowieka jest bezzasadny, bo jak już kiedyś pisałem, jak pytałeś mnie o porównanie religii do sądownictwa, to stwierdziłem, że nad religią nie wydaje się wyroków sądowych, bo jest to sprawa indywidualna każdego człowieka w co wierzy i pewnych korzyści, które można utracić. Wymieniłem ich wtedy sporo, ale po tej dyskusji do tych korzyści dodałbym jeszcze konformizm.


Pt paź 18, 2013 19:29
Post Re: Cała prawda o KK...
I jeszcze przepraszam za tę histerię.

Dopowiem tylko, że wcale przecież nie zakładam, że katolik mówi to co myśli w złej wierze, że np. ty w tej złej wierze cokolwiek robisz. Ba, nie namawiam cię do zaprzestania wygłaszania takich poglądów, to na pewno byłoby dla ciebie tylko gorsze - napiszę więc wprost - NIE RÓB TEGO. Choć jeśli wygłaszasz pewne próby podsumowania całości w tym temacie, to od razu mobilizuje mnie to do polemiki, bo się z takim podsumowaniem po prostu nie zgadzam.

Nie stosuję odpowiedzialności zbiorowej za nic, a zresztą to co piszę, jest tylko moją oceną. To tak jakbym za złe prawo w Polsce obwiniał każdego Polaka z osobna. Nie jest to zasadne, tego nie robię i tak nie myślę. Pomyślałem źle o tobie tylko przez chwilę po naszym wcześniejszym nieporozumieniu, które na szczęście się szybko wyjaśniło.


Pt paź 18, 2013 23:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cała prawda o KK...
Masz zadatki na dobrego katolika, piszę poważnie :)

_________________
Pozdrawiam
WIST


So paź 19, 2013 11:13
Zobacz profil
Post Re: Cała prawda o KK...
Nie sądzę, by było mi to pisane :)
Zresztą kwestionując wszystkie dogmaty po kolei jest to wręcz niemożliwe.


So paź 19, 2013 14:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cała prawda o KK...
To intelektualne spojrzenie na wiarę. A gdy pojawia się po prostu wiara, wtedy wiedza staje się dodatkiem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 20, 2013 16:27
Zobacz profil
Post Re: Cała prawda o KK...
No cóż... tak jak ja nie chcę ciebie do niczego namawiać, tak samo proszę o to samo z drugiej strony.


N paź 20, 2013 19:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cała prawda o KK...
Nie chodzi o namawianie. Czasem tylko chodzi o spojrzenie na sprawę tak jak druga strona proponuje. Ogólnie życie jest krótkie i szkoda czasu na takie całe prawdy ooo, bo to nawet z naukowego punktu widzenia nie jest moźliwe, a zatem to tylko prowokacja.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 20, 2013 21:01
Zobacz profil
Post Re: Cała prawda o KK...
Nie rozumiem, co jest prowokacją. Ja założyłem temat? Gdybym nawet założył, to tak nigdy bym go nie nazwał, a zresztą pewnie nie miałbym śmiałości założenia takiego tematu. Ja pisałem od siebie całość czy byłem ciągnięty za język? Ja się tu tylko asekuruję, bo wygląda na to, że tobie tylko na tym zależy, żeby sprowadzić temat do konkluzji, że jest to atak na Kościół zamiast odnieść się merytorycznie. Do oczerniania siebie nie pozwolę.


N paź 20, 2013 21:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cała prawda o KK...
Chodziło o to że ten temat z samego początku był bardziej prowokacyjny, niż nastawiony na dyskusje. Chodzi o jego autora.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N paź 20, 2013 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Re: Cała prawda o duchownych..
Cytuj:
......księży mamy w Polsce koło 35 ooo, sióstr zakonnych koło 22 ooo. Razem 57 000. I ta grupa ludzi dostaje od państwa, któremu na imię Polska - 720 000 000 zł - dane z 2011 roku. Kto policzy szybko ile przypada na jednego duchownego ? Tak, tak .. prawie 48 ooo zł. Czyli na miesiąc .... tylko 4 000 zł. Na płace katechetów --- 350 000 000. ?


Wnioski pozostawiam wiernym. I w co inwestujemy ? . I o co tu chodzi

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=11185f


Pn paź 21, 2013 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Cała prawda o KK...
Wiosenko
Nie znam się, ale używając logiki zadaje sobie pytanie czy pieniądze idą w 100% na osoby duchowne, czy raczej na osoby duchowe, ludzi potrzebujących i różnego rodzaju obiekty, wraz z ich infrastrukturą. Jeli to drugie to czemu tak nieudolnie chcesz kogoś wprowadzić w błąd?

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn paź 21, 2013 14:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 20, 2013 5:42
Posty: 51
Post Re: Cała prawda o KK...
WIST napisał(a):
Wiosenko
Nie znam się, ale używając logiki zadaje sobie pytanie czy pieniądze idą w 100% na osoby duchowne, czy raczej na osoby duchowe, ludzi potrzebujących i różnego rodzaju obiekty, wraz z ich infrastrukturą. Jeli to drugie to czemu tak nieudolnie chcesz kogoś wprowadzić w błąd?

Nie ma tu kogo bronic......


Pn paź 21, 2013 14:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL