Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 13:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia 
Autor Wiadomość
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
Jajko napisał(a):
A ja sądzę. Zło, o którym się głośno nie mówi, staje się zuchwałe.


Jajko, to w takim razie, powiem ci, ze to co ty robisz jest w/g mnie złem i jest bardzo zuchwale.


So sie 11, 2012 9:59
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
mkb napisał(a):
Jajko napisał(a):
A ja sądzę. Zło, o którym się głośno nie mówi, staje się zuchwałe.


Jajko, to w takim razie, powiem ci, ze to co ty robisz jest w/g mnie złem i jest bardzo zuchwale.


mkb napisał(a):
Jajko napisał(a):
mkb:
Fakt, założyłem sporo tematów o złym klerze - zło trzeba piętnować, nie sądzisz?



nie. nie sadze.
'kto sadzi, będzie sadzony'...to chyba znasz.


No to oceniłaś i osądziłaś, a mówiłaś, że nie należy osądzać :|

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So sie 11, 2012 10:12
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
Alus napisał(a):
Gest, który przez lata traktowany był jako naturalny objaw przyjaźni, czułosci, altualnie przez wielu poczytywany jest jaki tzw "zły dotyk".
Choćby niewinne pogłaskanie po głowie dziecka przez ksiedza, przedszkolankę, nauczyciela, lekarza - aktualnie nikt z osób kontaktujących się z dzieciakami nie odważy sie wykonać takiego gestu ze strachu, aby nie zostać oskrżonych o niecne chuci.
Ścigane zło wciągnęło tak mocno, że wielu zatraciło zdolność postrzegania rzeczywistości jako naturalnego zachowania.


1.
Ściganie zła wywołuje zło.
To oczywiste, choć nie dla wielu. Przemoc rodzi przemoc, zabójstwo rodzi kolejne zabójstwo, nieraz w majestacie prawa, ściganie pedofilii sprawia psychozę wokół dzieci i jego otoczenia, mającą oczywisty negatywny wpływ i na same dzieci i na ich relacje z otaczającymi osobami, także w rodzinie - przypomnę skandaliczny proces sądowy w którym niezadowolona z czegoś żona pewnego aktora polskiego oskarżyła go 10 lat temu o molestowanie syna. Aktor został aresztowany i przebywał w areszcie długo, przez co zniszczono mu życie i karierę zawodową i społeczną, synowi przez 10 lat procesu również zniszczono psychikę na zawsze, syn dorósł i ma prawo wypowiadać się w tej sprawie i twierdzi w sądzie, że ojciec jest niewinny, jednak sąd - uwaga - nie daje wiary tym wyjaśnieniom. :|
Matka jak na razie triumfuje - tylko ja się pytam, co ona powie stając przed Bogiem na Sadzie Bożym?

2.
Trzeba też wyraźnie sobie powiedzieć drugą sprawę. Ludzie mają w tej samej sprawie różne odczucia. Odsłonięte kolana u kobiet na niektórych nie robią wrażenia, a inni doznają na ten widok erekcji i psychicznego podniecenia. Tak było, jest i będzie. To samo z dekoltami i uwaga! - z nagimi męskimi torsami i w ogóle z osobami w kostiumach kąpielowych.
Nikt nie ściga ludzi na plaży że chodzą z odsłoniętymi ciałami i w ten sposób molestują co najmniej co wrażliwszych dorastających, a wciąż nieletnich i poniżej 15 lat życia chłopców.
Tymczasem dokonuje się na tych plażach i w telewizji przy prezentacji różnych treści i odsłoniętych ciał autentyczne molestowanie nieletnich.
Głaskanie i przytulanie dzieci, ich całowanie zwłaszcza przez stare kobiety - bywa - jest odbierane traumatycznie przez dzieciaki, zwłaszcza chłopców.
Jak na razie - nikt tego nie ściga.

Pamiętam z dzieciństwa, że było oczywiste i nagminne, że ksiądz głaskał dzieci po głowach, biskup to samo. Dla mnie było to gestem męskiej miłości.
A dziś za to samo dorosłe dzieci skarżą na swoich dawnych katechetów. Może dlatego, że dowiedzieli się, ze Kościół zaczął płacić odszkodowania za krzywdy wyrządzone dzieciom przez księży?

3.
Wreszcie chciałbym podzielić się swoją osobista refleksją, z którą wielu może się nie zgodzić. Otóż z moich obserwacji wynika, że tzw. pedofile, to ludzie o pewnej szczególnej miłości do dzieci. Wybierają oni zawody przedszkolanki, nauczycieli, księży, trenerów sportowych i podobne, by mieć z tymi kochanymi istotami kontakt. Do niedawna podnoszono to jako cnotę. Dziś upatruje się w tym grzechu i przestępstwa. Dla osób samotnych czy dla pewnych innych, wrażliwych osób, przebywanie wśród dzieci skutkuje podobnie, jak dla dojrzewającego dziecka przebywanie wśród niemal nagich dorosłych na plaży, ciągle stymuluje sferę erotyczną człowieka.
W tych sytuacjach może dojść do incydentalnych, odruchowych zachowań wobec dzieci, które są poza świadomością, są czynione podświadomie, a przez ogół mogą być uważane za akt pedofilski.

Wreszcie co ważne, a chciałbym podkreślić. Pedofilia - czyli świadome, erotyczne zachowanie względem dziecka, skutkujące negatywnie w psychice dziecka - może być czynnością tzw. "wymuszoną przez wewnętrzny nakaz psychiki" - sprawca twierdzi, że "musiał tak zrobić".
Nie zapominajmy, że mogą być przypadki aktów pedofilskich wynikających z choroby psychicznej. Bo taki wewnętrzny nakaz to przejaw takiej choroby.
I nie oceniajmy za bardzo innych, tylko zastanówmy się nad sobą. Czy my czasem, nie obściskujemy i nie obśliniamy swoich czy cudzych dzieci wbrew ich woli, wbrew elementarnym poczuciom estetyki i etyki, działając traumatycznie na późniejsze życie tych dzieciaków...

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So sie 11, 2012 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 10:36
Posty: 155
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
homo_homini_canis_est napisał(a):
I nie oceniajmy za bardzo innych, tylko zastanówmy się nad sobą. Czy my czasem, nie obściskujemy i nie obśliniamy swoich czy cudzych dzieci wbrew ich woli, wbrew elementarnym poczuciom estetyki i etyki, działając traumatycznie na późniejsze życie tych dzieciaków...

Witam,
http://info.wiara.pl/doc/1136259.Wicere ... lii-ksiezy
Cytuj:
Które z wystąpień najbardziej utkwiło w Ojca pamięci?

O. Hans Zollner SJ: Myślę, że nie tylko na mnie największe wrażenie wywarła konferencja w formie dwugłosu Marie Collins i prof. Sheily Hollins, która odbyła się w pierwszym dniu sympozjum. Marie Collins, gdy miała trzynaście lat, podczas kilku tygodni pobytu w szpitalu była wykorzystywana przez księdza, który wieczorem ją molestował, a rano spowiadał i udzielał Komunii świętej. Po wielu latach – już jako dojrzała kobieta – zdecydowała się poinformować o tych nadużyciach swojego biskupa. Ten w odpowiedzi oskarżył ją, że całe wydarzenie sprowokowała ona sama. Marie Collins wiele lat cierpiała na depresję. Wyszła za mąż i urodziła syna, jednak – jak mówiła – czasem opuszcza swoją rodzinę, myśląc, że jej bliskim będzie lepiej bez niej.
Sprawca został skazany dopiero wiele lat później za molestowanie dwóch innych dziewczynek. Gdyby więc biskup zareagował od razu na skargę Marie Collins, nie byłoby następnych nadużyć. Marie opowiedziała całą swoją bolesną historię. Dla niej nie mniej trudne do zniesienia było to, że odpowiedzialni w Kościele nie reagowali tak, jak powinni, i w ten sposób nie zapobiegli innym nadużyciom.

Czy pani Marie Collins też byś zaproponował by zastanowiła się nad sobą?


So sie 11, 2012 14:05
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
Obawiam się, że się nie rozumiemy.
Pani Maria jest ofiarą a nie katem, udającym, ze pochyla się z troską nad ofiarami.

Tak nawiasem, warto uświadomić sobie, co właściwie uczynił Ojciec Święty Benedykt XVI ujawniając i piętnując zjawiska pedofilii w Kościele. Sprowadził na siebie nienawiść dużej liczby duchownych, którzy bojąc się ujawnienia ich własnej pedofilskiej działalności i poniesienia konsekwencji starają się umniejszyć wartość Papieża jako człowieka, podważyć jego mądrość czy świadomość z racji wieku itd. Wszyscy z napięciem czekają na śmierć Papieża, bo wtedy będzie można to nastawienie zmienić...
Z drugiej strony, Papież jako Głowa Kościoła zbiera na sobie nienawiść całego świata za to, że w Kościele dokonują się liczne a skrywane od zawsze akty pedofilskie.

Módlmy się dużo za Papieża Benedykta XVI, bo dokonał wielkiego dzieła Bożego i prośmy Boga by dawał mu zdrowie i radość z tego dzieła.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So sie 11, 2012 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 10:36
Posty: 155
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
[quote][/quote]


Ostatnio edytowano So sie 11, 2012 15:37 przez freeghost, łącznie edytowano 1 raz



So sie 11, 2012 15:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 10:36
Posty: 155
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
freeghost napisał(a):
homo_homini_canis_est napisał(a):
Obawiam się, że się nie rozumiemy.

Doprecyzuję.
W moim odczuciu osoby które są ofiarami pedofilii mają pełne prawo (żeby nie powiedzieć święte) do negatywnych ocen w stosunku do osób które dopuściły się w stosunku do nich przemocy jak i do systemu który takie osoby chronił.
Mówienie takim osobom by nie oceniały innych tylko zastanowiły się nad sobą jest po prostu nie na miejscu.
Twoje dość ogólnie ukierunkowane stwierdzenie ,,I nie oceniajmy za bardzo innych, tylko zastanówmy się nad sobą. Czy my czasem, nie obściskujemy i nie obśliniamy swoich czy cudzych dzieci wbrew ich woli " dotyczy jak rozumiem wszystkich czyli również ofiar. Tym bardziej, że jest poprzedzone zdaniami:
,,Pedofilia - czyli świadome, erotyczne zachowanie względem dziecka, skutkujące negatywnie w psychice dziecka - może być czynnością tzw. "wymuszoną przez wewnętrzny nakaz psychiki" - sprawca twierdzi, że "musiał tak zrobić".
Nie zapominajmy, że mogą być przypadki aktów pedofilskich wynikających z choroby psychicznej. Bo taki wewnętrzny nakaz to przejaw takiej choroby."
Niezależnie od tego czy uznamy pedofila za osobę działającą pod wpływem ,,nakazu psychiki" czy też nie, ofiara ma pełne prawo do negatywnej oceny tej osoby a czy z tego prawa skorzysta to już jej wybór.


So sie 11, 2012 15:34
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
Ofiara to w ogóle ma różne prawa i nikt ofiarom tych praw w ramach odreagowania specjalnie nie zabiera.
Słowa które Cie zbulwersowały kierowałem nie do ofiar, tylko do ogółu ludzi, którzy uwielbiają pastwić się nad kimś, kogo określono słowem "pedofil" - często bez żadnego rozeznania, co się stało i dlaczego.

Natomiast ofiary - jakiejkolwiek przemocy i krzywdy - mają prawo unieść się ponad swoją krzywdą i żyć dalej wolne od syndromu bycia ofiarą i bez przekształcenia się w kata krzywdzącego następne ofiary. Pisałem o tym już dziś wcześniej...

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So sie 11, 2012 15:47
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
Cytuj:
Natomiast ofiary - jakiejkolwiek przemocy i krzywdy - mają prawo unieść się ponad swoją krzywdą i żyć dalej wolne od syndromu bycia ofiarą i bez przekształcenia się w kata krzywdzącego następne ofiary. Pisałem o tym już dziś wcześniej...

Prawo owszem mają, kwestia czy posiadają zdolność "unieść się ponad krzywdę i żyć dalej wolne od syndromu bycia ofiarą".


So sie 11, 2012 17:14

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 10:36
Posty: 155
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
homo_homini_canis_est napisał(a):

Słowa które Cie zbulwersowały kierowałem nie do ofiar, tylko do ogółu ludzi, którzy uwielbiają pastwić się nad kimś, kogo określono słowem "pedofil"

Tego właśnie w Twoim wcześniejszym stwierdzeniu zabrakło. Precyzujesz to dopiero teraz. Propozycja ,,I nie oceniajmy za bardzo innych, tylko zastanówmy się nad sobą" rzucona w dyskusji na forum odnosi się do wszystkich dyskutujących. Skąd wiesz, że nie czytają tego ofiary?

homo_homini_canis_est napisał(a):
Natomiast ofiary - jakiejkolwiek przemocy i krzywdy - mają prawo unieść się ponad swoją krzywdą i żyć dalej wolne od syndromu bycia ofiarą

Prawo to mają przede wszystkim do tego by nie być molestowane czyli by nie doświadczać przemocy i krzywdy. Szczególnie od osoby do której mają zaufanie takiej jak rodzic, ksiądz, nauczyciel. Gdy stają się ofiarami to już jest ,,po prawie". Niektóre osoby nie potrafią się z tego podnieść do końca życia mimo różnych form terapii więc mówienie im, że mają prawo ,,unieść się ponad swoją krzywdą " jest patetycznym słowotwórstwem.


So sie 11, 2012 23:00
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
Proszę sobie uporządkować własny stosunek do czasu.
W czasie teraźniejszym rozważamy prawa skrzywdzonych ludzi. I nic nie zmieni tego, że w przeszłości zostali oni skrzywdzeni. Natomiast teraz mają pełne prawo do tego, by się uporać z tym przeżyciem i zbudować siebie wolnego, aby resztę życia, w przyszłości, przeżyć jako ludzie wolni od syndromu kat - ofiara.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


So sie 11, 2012 23:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 10:36
Posty: 155
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
homo_homini_canis_est napisał(a):
Proszę sobie uporządkować własny stosunek do czasu.

Proszę sobie uporządkować swój stosunek do rzeczywistości. Nie mają prawa ,,by się uporać z tym przeżyciem i zbudować siebie wolnego" na takiej zasadzie jak posiadanie prawa do korzystania z bezpłatnej służby zdrowia. A więc z możliwością wyegzekwowania czegoś. Mogą co najwyżej próbować coś z tym zrobić. Mogą się starać. Ale czy im się to uda czy też nie to już jest inna kwestia. Ale żeby wogóle podjąć próbę to trzeba mieć na to pewną niezbędną ilość energii. Jeśli czyjeś życie jest zdruzgotane to nawet nie będzie próbował.


So sie 11, 2012 23:50
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
Proszę odejść od syndromu kata - ofiary i roli ofiary w jakiej pan się najwyraźniej sytuuje.
Piszę wyraźnie o prawach ofiar - które są prawami społecznymi. Ofiara ma prawo oczekiwać od swoje społeczności, ze wesprze go na tyle i prawnie i psychologicznie i energetycznie, by człowiek pokrzywdzony powstał i stanął na własnych nogach, a następnie poszedł swoją własną, przez nikogo nie wymuszaną drogą. Pan ma to prawo!
Ma Pan prawo domagać się wsparcia ze strony bliźnich.
Natomiast nie ma nikt prawa zamieniać się rolą ofiary z katem, wyszukiwać nowe słabsze osoby, by na nie przenieść syndrom ofiary i trzeba to wyraźnie powiedzieć: nie ma się prawa obarczać wszystkich bez końca swoim cierpieniem. Jeśli nie chcesz się podnieść i żyć, to nie masz prawa odbierać życia czy zdrowia innym niewinnym ludziom.
Proszę otworzyć swoje serce i przebaczyć swoim katom a nie hołubić ich w sobie do końca życia by cierpieć. Gorąco radzę i życzę powodzenia!

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


N sie 12, 2012 0:01
Zobacz profil
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
homo_homini_canis_est napisał(a):
No to oceniłaś i osądziłaś, a mówiłaś, że nie należy osądzać :|


zaskakujące w twoim przypadku, ale mylisz pojęcia.
ja nie osadzam Jajko, ale to co pisze,
natomiast Jajko we wszystkim co zamieszcza tu na forum, zdaje się osądzać kler jako taki.
nigdy nic dobrego o żadnym księdzu nie napisał.


N sie 12, 2012 7:57

Dołączył(a): Wt sie 07, 2012 13:40
Posty: 105
Post Re: Ksiądz podejrzany o pedofilię dokonał samospalenia
I dobrze robi pora poznawać prawdę, że kler to nie święta ryba. Czym się różni ksiądz od zwykłego człowieka?.. niczym, tak samo grzeszy.


N sie 12, 2012 8:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL