Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 03, 2024 22:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Kościół - postęp, historia i błędy 
Autor Wiadomość
Post 
Marcin jarzebski poczytaj sobie kto wprowadzil dzielo Kopernika do indeksu ksiag zakazanych :)


Wt lut 28, 2006 0:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 11, 2005 22:51
Posty: 15
Post 
Cytuj:
Kościół - postęp, historia i błędy

Offtop:

Przepraszam ale nerwica mnie bierze gdy czytam posty braci odłączonych którzy aby zbesztać z błotem KrK wykorzystują potknięcia z przeszłości. Nie mam pojęcia jaki cel przyświeca takiemu postępowaniu? ;) może chęć "nawrócenia" na prawdziwą wiarę? Wypowiadają się w taki sposób jakby na ich podwórku nie było masy błędów\herezji\wypaczeń np:

1. Człowiek staję się swoim papieżem.
2. Prawda jest względna.
3. Powstało 50 tyś. denominacji i nadal powstają nowe.
4. Kobiety zostają pastorami\ewangelia pieniądza\popadnie w skrajności np. charyzmatyczne itp.

Mam wymieniać dalej?

Jan Paweł II, mówił: Walczyć trzeba zawsze o coś, nigdy z kimś.

_________________
... Zło nie wybiera stron ONO wybiera nas ...
... Get Ready? Fight! ...


Wt lut 28, 2006 4:36
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Przepraszam ale nerwica mnie bierze gdy czytam posty braci odłączonych którzy aby zbesztać z błotem KrK wykorzystują potknięcia z przeszłości


Te "potkniecia" sa bardzo istotne bo pokazuja ,ze to czlowiek i tylko czlowiek kierowal i kieruje kosciolem :) A to jest wazna informacja przynajmniej dla czesci osob , ktore mysla i jest istotne dla nich czy to rzeczywiscie Bog jest tworca tej religi czy czlowiek :)


Wt lut 28, 2006 12:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2006 15:38
Posty: 661
Post 
Matrix napisał(a):
Te "potkniecia" sa bardzo istotne bo pokazuja ,ze to czlowiek i tylko czlowiek kierowal i kieruje kosciolem :) A to jest wazna informacja przynajmniej dla czesci osob , ktore mysla i jest istotne dla nich czy to rzeczywiscie Bog jest tworca tej religi czy czlowiek :)


No i tu jest wlasnie pies pogrzebany. My sami sobie taka religie stworzylismy. Wplyw na to mialo multum czynnikow historyczno-finansowo-spolecznych. A ile ma wspolnego z Bogiem...? No coz to sie okaze na sadzie ostatecznym.


Wt lut 28, 2006 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
co do chrystianizacji Polski, to przez chrztem nie było Polski, były plemiona.
Gdyby nie chrzescijanstwo byli bysmy na poziomie rozwoju plemiom poganskich gdzies na Syberii czy Mongoli

Typowe stosowanie gdybologii . W Japonii niebyło chrześcijaństwa i .. rozwój tego kraju wcale się nie zatrzymał na epoce kamienia łupanego !!!!
Ale przyjrzyjmy się Europie za czasów Chrystusa mamy rozkwit Cesarstwa Rzymskiego . i aby mierzyć to postępem cywilizacyjnym.. To Europa w roku 1000 jest daleko za Cesarstwem Rzymskim cofnięto się o 1000 lat w rozwoju !! Dzięki chrześcijaństwu między innymi. Pytanie zostaje co do Kopernika co tak naprawdę odkrył.. Odkrył w Europie.. To wiedzieli już Chińczycy Japończycy dużo wcześniej przed Kopernikiem I to bardzo dużo..


Wt lut 28, 2006 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
. Powstało 50 tyś. denominacji i nadal powstają nowe.
Nie chce tu wpadać w exaltację nad nad tym co napisałeś,, Ale.. Co Ty rozumiesz pod jednością .. Bo nam się zarzuca denominacje.. Ale różnice w większości , zdecydowanej większości Tych denominacji są daleko mniejsze niż różnice w samym kościele katolickim… Od Kościoła w USA po Unitów .. Zresztą odłamów katolickich też jest sporo powstają kościoły typu staro –katolicy, katolicy narodowi .. etc..


Wt lut 28, 2006 13:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 11, 2005 22:51
Posty: 15
Post 
godunow napisał(a):
Ale.. Co Ty rozumiesz pod jednością ..

Goudonowie zadajesz mi standardowe pytanie, którym chcesz przeprowadzić atak na KrK ale rozmowa nasza dotyczy kwestii protestantyzmu ogólno pojętego więc nie schodźmy na inny temat\y :)
godunow napisał(a):
Bo nam się zarzuca denominacje.. Ale różnice w większości , zdecydowanej większości Tych denominacji są daleko mniejsze niż różnice w samym kościele katolickim…

Chyba sobie żartujesz?

U braci protestantów występuje rozbieżność już u podstaw chociażby w kwestii wieczerzy pańskiej a dokładnie istoty chleba i wina czym one są np. symbolem, prawdziwą krwią i ciałem Jezusa Chrystusa a może zupełnie czymś innym?
godunow napisał(a):
Od Kościoła w USA po Unitów .. Zresztą odłamów katolickich też jest sporo powstają kościoły typu staro –katolicy, katolicy narodowi .. etc..

Proszę wymień wszystkie kościoły powstałe w procesie odłączenia się od KrK 8)

_________________
... Zło nie wybiera stron ONO wybiera nas ...
... Get Ready? Fight! ...


Wt lut 28, 2006 13:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Goudonowie zadajesz mi standardowe pytanie, którym chcesz przeprowadzić atak na KrK ale rozmowa nasza dotyczy kwestii protestantyzmu ogólno pojętego więc nie schodźmy na inny temat\y
Ja zapytałem co według Ciebie oznacza jedność.. !! żadnego ataku na Kościół Rzymskokatolicki nie planuje a nie mam zamiaru przeprowadzać..!!! Co prawda Nick mam o brzemieniu wschodnim ale to tylko Nick !! Bez obaw .!!!
Cytat
Cytuj:
U braci protestantów występuje rozbieżność już u podstaw chociażby w kwestii wieczerzy pańskiej a dokładnie istoty chleba i wina czym one są np. symbolem, prawdziwą krwią i ciałem Jezusa Chrystusa a może zupełnie czymś innym?
Podobne podejście do przytoczonego tu problemu ma prawosławie.. . Czy się tak protestanci miedzy sobą różnią w tym względzie nie sądzę. Większość protestantów przyjmuje to tak jak Luteranie.. ( czyli podobnie jak prawosławni..)
Cytat
Cytuj:
Proszę wymień wszystkie kościoły powstałe w procesie odłączenia się od KrK
Nie bardzo rozumiem pytanie . dość sporo jest odłamów katolickich nie uznających papieża.. a choćby Lefebryści i im podobni..


Wt lut 28, 2006 14:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 11, 2005 22:51
Posty: 15
Post 
godunow napisał(a):
Podobne podejście do przytoczonego tu problemu ma prawosławie. Czy się tak protestanci miedzy sobą różnią w tym względzie nie sądzę. Większość protestantów przyjmuje to tak jak Luteranie.. (czyli podobnie jak prawosławni..)

Jak sam widzisz Godunowie każdy może wybrać sobie opcję istoty chleba i wina a na dodatek "nikt nie może wypowiedzieć się krytyczne" jasno i wyraźnie mylisz się\błądzisz\herezja ponieważ w protestantyzmie występuje papizm jednostki swej jednostki <life is brutal>
godunow napisał(a):
Nie bardzo rozumiem pytanie . dość sporo jest odłamów katolickich nie uznających papieża.. a choćby Lefebryści i im podobni.

Tak zgadza się ale gdybyś wyliczył wszystkie kościoły które powstały w wyniku odłączenia od KrK byłoby ich niewiele w porównaniu do 50 tyś. denominacji protestanckich które wywodzą się od czasów Lutra + hordy braci bez dominacyjnych. Każdy z tych zborów ma monopol na prawdę, każdego prowadzi ducha św., a prawda jest względna krótko mówiąc coś nie gra w tym wszystkim.

_________________
... Zło nie wybiera stron ONO wybiera nas ...
... Get Ready? Fight! ...


Wt lut 28, 2006 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Jak sam widzisz Godunowie każdy może wybrać sobie opcję istoty chleba i wina a na dodatek "nikt nie może wypowiedzieć się krytyczne" jasno i wyraźnie mylisz się\błądzisz\herezja ponieważ w protestantyzmie występuje papizm jednostki swej jednostki <life is brutal>
Unikasz odpowiedzi !! O czym chcesz rozmawiać o różnicach dotyczących eucharystii w rozumieniu katolickim.. o papiźmie.. bo już nie wiem…?? Zdecyduj się !1 A może o ataku ..????
Cytat
Cytuj:
Każdy z tych zborów ma monopol na prawdę, każdego prowadzi ducha św., a prawda jest względna krótko mówiąc coś nie gra w tym wszystkim.
Większosć protestantów zdecydowana odwołuje się do Ewangelii i ona ma monopol naprawdę.. Może konkretniej bo zaczynasz powtarzać oklepane frazesy. Protestantom nie jest potrzebne przywództwo na wzór papieża.. Nam nie potrzeba takich przywódców.. Nie widzimy potrzeby..


Wt lut 28, 2006 14:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 11, 2005 22:51
Posty: 15
Post 
Wydawało mi się że moje posty są jasne i klarowne ale widocznie byłem w Matrixsie :)

Godunowie poruszyłem problem dark side w KrK o którym tak głośno krzyczą protestanci, tylko po to aby wyrazić mój sprzeciw -- STOP -- zadać jedno proste pytanie -- o co wam bracia chodzi? Plujecie jadem\atakujecie prawie na każdej płaszczyźnie KrK jakbyście sami nie mieli masy problemów ze swoim podwórkiem.
Cytuj:
Większosć protestantów zdecydowana odwołuje się do Ewangelii i ona ma monopol naprawdę..

Przepraszam masz mnie za idiotę? chyba sobie żartujesz? jeśli byłoby tak jak mówisz nie powstałoby 50 tyś. denominacji\zborów o odmiennych poglądach ponieważ każdy tak samo by rozumiał pismo św. nawet nie wspomnę ponownie o prowadzeniu przez ducha św.
Cytuj:
Protestantom nie jest potrzebne przywództwo na wzór papieża.. Nam nie potrzeba takich przywódców.. Nie widzimy potrzeby..

Papież nie jest przywódca w znaczeniu takim jak ty sobie go wyobrażasz 8)

On jest kropką nad i tym który zatwierdza w porozumieniu z pozostałymi braćmi w wierze niuanse naszej wiary. Zapewne czytasz pismo św. Jezus powierzył apostołowi Piotrowi funkcję wyjątkową „tylko po to aby” aby jego baranki nie rozbiegły się po wzgórzach lecz były w miejscu właściwym\wyznaczonym. To nie znaczy że w kościele nie będzie błędów ludzkich itp. tam gdzie miliony wiernych tam są problemy. Nawet w zborze liczącym cztery osoby występują zgrzyty więc nie dziw się że są w KrK. Jezus nie założył 50 tyś. denominacji lecz jeden kościół apostolski, z jednym systemem wiary, jednym chrztem który KrK może udowodnić w historii a po za tym nikt inny.

_________________
... Zło nie wybiera stron ONO wybiera nas ...
... Get Ready? Fight! ...


Wt lut 28, 2006 15:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
Godunowie poruszyłem problem dark side w KrK o którym tak głośno krzyczą protestanci, tylko po to aby wyrazić mój sprzeciw -- STOP -- zadać jedno proste pytanie -- o co wam bracia chodzi? Plujecie jadem\atakujecie prawie na każdej płaszczyźnie KrK jakbyście sami nie mieli masy problemów ze swoim podwórkiem.

Zięć myje szklanki w zlewie i rozwalił rękę przylatuje do teściowej :
- Kochano Teściowo plunijcie mi na tą ranę !!
Teściowa patrzy na zięcia ze zdumieniem a zięć zirytowany krzyczy na teściową..
- To nie wiecie ż e jad żmii goi wszelkie rany !!

Ni e jestem jeszcze teściem a ni teściową..!!!
Cytat
Cytuj:
Papież nie jest przywódca w znaczeniu takim jak ty sobie go wyobrażasz

Ty zapewne Wiesz doskonale co sobie wyobrażam..!!!
Cytat
Cytuj:
Zapewne czytasz pismo św. Jezus powierzył apostołowi Piotrowi funkcję wyjątkową
Wielu też Ojców kościoła wczesno-chrześcijańskich uważało , ze co powiedziano do Piotra powiedziano do wszystkich apostołów. !!
Cytat
Cytuj:
ecz jeden kościół apostolski, z jednym systemem wiary, jednym chrztem który KrK może udowodnić w historii a po za tym nikt inny.
Z historii wynika całkiem co innego.!! Jeszcze w IV wieku na Soborach Powszechnych ustalono 5 ( słownie pięć) równorzędnych Stolic Apostolskich .
To Mozę tyle na temat dowodów


Śr mar 01, 2006 11:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 11, 2005 22:51
Posty: 15
Post 
godunow napisał(a):
Ty zapewne Wiesz doskonale co sobie wyobrażam..!!!

Domniemam :)
godunow napisał(a):
Wielu też Ojców kościoła wczesno-chrześcijańskich uważało , ze co powiedziano do Piotra powiedziano do wszystkich apostołów. !!

To i tak niczemu nie przeczy (pismo św. to potwierdza), ponieważ problem tkwi w tym że niektórzy nie lubią formalnej zwierzchności to znaczy że do czasu gdy św. Piotr z miłością współdziałał z braćmi było wszystko OK ale po śmierci św. Piotra po paru następcach "powstał lekki zamęt" i trzeba było na kartach papieru uchwalić to co było jasne jak słońce.
godunow napisał(a):
Z historii wynika całkiem co innego.!! Jeszcze w IV wieku na Soborach Powszechnych ustalono 5 ( słownie pięć) równorzędnych Stolic Apostolskich.

Ale tylko jedna stawiała kropkę nad i

_________________
... Zło nie wybiera stron ONO wybiera nas ...
... Get Ready? Fight! ...


Śr mar 01, 2006 13:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 27, 2003 22:40
Posty: 1707
Post 
Cytat
Cytuj:
To i tak niczemu nie przeczy (pismo św. to potwierdza), ponieważ problem tkwi w tym że niektórzy nie lubią formalnej zwierzchności to znaczy że do czasu gdy św. Piotr z miłością współdziałał z braćmi było wszystko OK ale po śmierci św. Piotra po paru następcach "powstał lekki zamęt" i trzeba było na kartach papieru uchwalić to co było jasne jak słońce.
A konkretnie to o jakich następcach mówisz.. ??
A co Potwierdza Pismo.. Bo się pogubiłem co niby potwierdza.. według Ciebie.. Przez pierwsze stulecia chrześcijaństwa nikt nie mówi o pierszeństwie Piotra .. Myśl zaczyna dopiero kiełkowaci w III wieku,,

Cytat
Cytuj:
Ale tylko jedna stawiała kropkę nad i

[i] I postanowiono jasno i wyraźnie na tych że Soborach Biskup Rzymu równy jest biskupowi Aleksandrii Konstantynopola.. etc etc. . Tyle fakty historyczne Legendy mnie interesują typu Qvo vadis etc.


Śr mar 01, 2006 17:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 24, 2007 19:51
Posty: 79
Post 
Autor tego tematu ma w opisie BOG JEST FEMINISTA


"Rzekł Jezus: Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios" (fragment 141)
Ewangelia wg. Tomasza nie zosała włączona do kanonu biblijnego ponieważ znajduja się w niej motywy gnostyckie...
"Niech Mariham odejdzie od nas. Kobiety nie są godne życia". Jezus mu na to odpowiada: : "Oto poprowadzę ją, aby uczynić ją mężczyzną, aby stała się sama duchem żywym, podobnym do was, mężczyzn. Każda kobieta, która uczyni siebie mężczyzną, wejdzie do królestwa niebios"
...takie małe uzupełnienie...


Pt maja 25, 2007 23:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL