Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 22:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
 Obłuda kościoła katolickiego 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Bo mi zależy na prawdzie! Zależy mi na ludziach, którzy tkwią w kłamstwie!

Kiedyś trafiłam do pewnej sekty. Gdyby nie pewni ludzie, którym chciało się założyć stronkę w necie i forum, na któróym chciało im się pisać prawdę na temat nauczania tej sekty, do dziś tkwiłabym w błędzie!


Śr lip 11, 2007 9:25
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Kiedyś trafiłam do pewnej sekty. Gdyby nie pewni ludzie, którym chciało się założyć stronkę w necie i forum, na któróym chciało im się pisać prawdę na temat nauczania tej sekty, do dziś tkwiłabym w błędzie!


Czyżby to była Rodzina Radia Maryja (wyjątkowo destrukcyjna sekta i wyjątkowo destrukcyjny przywódca) ? Dzięki Ci Panie, że wyzwoliłeś Beree z tej sekty!!

:D


Śr lip 11, 2007 19:22
Post 
Przestań profos.Nie nazywaj rodziny radia Maryja sektą.Nie wiesz,co piszesz.Opanuj się.


Śr lip 11, 2007 20:21
Post 
No tak, pewnie trochę tak. Ale nazwanie szefa RM plamą na honorze polskiego Kościoła chyba już by przeszło, prawda?


Śr lip 11, 2007 20:28

Dołączył(a): So paź 15, 2005 16:29
Posty: 448
Post 
Cytuj:
Czyżby to była Rodzina Radia Maryja (wyjątkowo destrukcyjna sekta i wyjątkowo destrukcyjny przywódca) ? Dzięki Ci Panie, że wyzwoliłeś Beree z tej sekty!!

Aż tak źle nie było! :biggrin:


Śr lip 11, 2007 21:31
Zobacz profil
Post 
Nie ma obłudy kościoła katolickiego-jest tylko obłuda ateistów, którzy tą "obłude" zarzucają kościołowi.


Cz lip 12, 2007 11:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
mariolcia napisał(a):
Nie ma obłudy kościoła katolickiego-jest tylko obłuda ateistów, którzy tą "obłude" zarzucają kościołowi.


Niedaleko mojego ogolniaka w Zielonej Gorze jest powszechnie znana posiadlosc biskupa. Trzypietrowe domiszcze, z perfekcyjnie wypielegnowanym ogrodem i szescioma garazami. Nie ma to jak pieniazki z tacy przeznaczone na szlachetny cel. :-)

Ah mariolciu tak co do Twojej ogolnej postawy prezentowanej na tym forum. "Niechaj niewinny pierwszy rzuci kamien.". Znasz te slowa czy uwazasz, ze jestes takim wzorem cnot, ze stoisz ponad nimi?


Cz lip 12, 2007 12:27
Zobacz profil
Post 
tommy napisał(a):
Niedaleko mojego ogolniaka w Zielonej Gorze jest powszechnie znana posiadlosc biskupa. Trzypietrowe domiszcze, z perfekcyjnie wypielegnowanym ogrodem i szescioma garazami. Nie ma to jak pieniazki z tacy przeznaczone na szlachetny cel. :-)


Jasne, że może się zdarzyc biskup, który otacza się luksusami ponad stan, ale polecam fragment wywiadu z bpem Edwardem Dajczakiem:
Tygodnik Powszechny napisał(a):
- W Gorzowie Ksiądz Biskup przeprowadził się z pałacu biskupiego do plebanii przy katedrze. Dlaczego?

- Ten „pałac" to był po prostu ładny dom (chociaż wewnątrz wymagał kapitalnego remontu). Ale czułem, że ludzie dziwnie patrzą. Chciałem pokazać im, jak to jest naprawdę, więc zapraszałem do kaplicy młodzież ze szkoły naprzeciwko. Lubili też zwiedzać moje mieszkanie. Zawsze pytali, czy mogą zajrzeć do łazienki. Wychodzili nieco zawiedzeni, bo spodziewali się złotych klamek, a tam kafelki sprzed 20 lat. Niemniej pomyślałem, że piękna fasada trochę mi przeszkadza.
(...)
- Pytam dlatego, że dla wielu ludzi biskupi pałac to forteca, która odgradza pasterza od owiec.

- Zewnętrznie pałace rzeczywiście mogą tak wyglądać. Ale rozwiązanie nie leży w pozbywaniu się ich. Ono jest znacznie prostsze: pałace można przecież pootwierać!

W moim "pałacu" pracowały siostry Maryi Niepokalanej. Ustaliliśmy, że każdy biedak, nawet nietrzeźwy, który zadzwoni i poprosi o jedzenie, zawsze je dostanie. Kiedyś wychodziłem, a niedaleko stała grupka młodzieży paląca papierosy. Dwaj chłopcy chcieli się chyba popisać i powiedzieli do mnie: - W ładnym domu mieszkasz". Odparłem: - Tak. Zapraszam was do środka. Zjedzcie obiad, zostańcie proszę do 18 i policzcie, ilu ludziom siostra wyniesie chleb. A potem będziemy rozmawiali o domach". Jeden z nich wtedy przeprosił.

http://tygodnik.onet.pl/1546,1421886,0, ... dzial.html


Cz lip 12, 2007 12:38
Post 
mariolcia napisał(a):
Nie ma obłudy kościoła katolickiego-jest tylko obłuda ateistów, którzy tą "obłude" zarzucają kościołowi.

A obłuda całkiem sporej grupy kleru, który składa śluby ubóstwa a potem pławi się w luksusie. A obłuda o. Rydzyka i o. Jankowskiego?

[...] - Istnieje wątek "Uwagi do moderacji w odpowiednim dziale - Monika75


Cz lip 12, 2007 12:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 22, 2006 8:21
Posty: 919
Post 
Monika75 napisał(a):
Jasne, że może się zdarzyc biskup, który otacza się luksusami ponad stan, ale polecam fragment wywiadu z bpem Edwardem Dajczakiem:


Troche ironizuje w tej kwestii bo moja opinia na temat KK jest ogolnie pozytywna. Uwazam, ze wiekszosc ksiezy to faktycznie ludzie ktorzy czuja powolanie do czynienia dobra. O ile moj swiatopoglad nie bedzie sie z nimi zgadzal w kwestiach filozoficznych to jednak sa wazniejsze rzeczy od tego - jak to, ze czlowieka ktory chce czynic dobro nalezy szanowac niezaleznie od jego osobistych pogladow.

Sporo ludzi oczywiscie uwaza KK za towarzystwo obludnych bogaczy, jednakze to glownie wplyw mediow. Nikogo nie interesuje historia ksiedza ktory poswiecil cale zycie po to aby np. pomagac ludziom starszym ktorzy juz nie sa w stanie sie sami soba opiekowac. Ale Rydzyk? Toz to przeciez interesujace wiesci! :-D

Ogolnie nie krytykuje ksiezy za chec posiadania luksusow materialnych w zyciu bo to w koncu rzecz ludzka. Co mi sie nie podoba to przesadne luksusy. Jak ksiadz ma fajny samochod, wysokiej klasy zarcie, rozrywki w postaci filmow/muzyki/komputera to jest ok. Przeciez to czlowiek, nie chce aby zyl jak asceta. Ale co mi sie nie podoba to wlasnie taki biskup jak opisalem powyzej - wszystko byloby jeszcze fajnie gdyby to kupowal za pieniadze z np. wlasnego biznesu. Ale juz zupelnie niefajna sprawa jest jak za pieniadze wiernych ktos stawia sobie trzypietrowe domiszcze i ma szesc samochodow.


Cz lip 12, 2007 12:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
Katolicy tak jak Ateiści są tylko ludźmi i nie są doskonali .Jednak katolicy mają Dekalog i Biblie . Ci którzy jej prawdy stosują ,maja szanse zbliżyć się do doskonałości.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lip 12, 2007 14:52
Zobacz profil
Post 
Seweryn napisał(a):
Katolicy tak jak Ateiści są tylko ludźmi i nie są doskonali .Jednak katolicy mają Dekalog i Biblie . Ci którzy jej prawdy stosują ,maja szanse zbliżyć się do doskonałości.

Podobnie można napisać o ateistach. Ateiści mają etykę niezależną. Ci, którzy ją dobrze stosują są po prostu dobrymi ludźmi, dążącymi do doskonałości.


Cz lip 12, 2007 15:15

Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 16:42
Posty: 4717
Post 
Seweryn napisał(a):
Katolicy tak jak Ateiści są tylko ludźmi i nie są doskonali .Jednak katolicy mają Dekalog i Biblie . Ci którzy jej prawdy stosują ,maja szanse zbliżyć się do doskonałości.

Raczej do pewnej wizji doskonałości zawartej w Biblii.


Cz lip 12, 2007 15:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 10, 2007 18:20
Posty: 5517
Post 
No napisał(a):
Seweryn napisał(a):
Katolicy tak jak Ateiści są tylko ludźmi i nie są doskonali .Jednak katolicy mają Dekalog i Biblie . Ci którzy jej prawdy stosują ,maja szanse zbliżyć się do doskonałości.

Raczej do pewnej wizji doskonałości zawartej w Biblii.


Można to tak nazwać.

_________________
Jestem po ślubie. Fotograf i kamerzysta z Koszalina których polecam http://www.akcjafilm.pl Videofilmowanie również super. Opinia moja i żony.


Cz lip 12, 2007 15:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
mariolcia napisał(a):
Nie ma obłudy kościoła katolickiego-jest tylko obłuda ateistów, którzy tą "obłude" zarzucają kościołowi.

Nie można mówić o obłudzie Kościoła jako takiego - zgoda.

Ale można mówić o obłudzie niektórych jego duchownych, albo też ludzi odwołujących się do wartości Kościoła, deklarujących się jako katolicy.

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz lip 12, 2007 21:31
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 258 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL