Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 8:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 następca Obirka daje głos - Bartoś w Gazie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So lut 18, 2006 11:29
Posty: 6
Post 
Dla mnie ta profanacja jest jeszcze gorsza od „Machiny“. Fakt, że sam może się bronić jest jeszcze jednym dowodem na to, że u Dominikanów dzieje się bardzo źle. Nie przeczytałem żadnego innego jego artykułu, czekam na oficjalne stanowisko jego przełożonych. Ojca Hejmo potępili od razu, a teraz milczą.

Mam nadzieję, że niemiecki papież zrobi z nim to samo co plski papież zrobił z Drewermannem.
Podkopuje się sakrament pojednania i wyśmiewa tam zadane pytania...
Świeccy mają płacić, ale nie zawracać głowy.

Cytuj:
W Kościele katolickim jest wielu księży, a nawet biskupów o orientacji homoseksualnej. Wielu z nich to wspaniali, żyjący w czystości kapłani. Przez ten dokument mogą się poczuć napiętnowani.
(...)
Podobnie jak kiedyś mieliśmy problemy z przyjęciem do wiadomości nowego obrazu świata, który za sprawą Kopernika rujnował dotychczasowe wyobrażenia o Bogu i kosmosie, tak dziś istnieje opór w Kościele wobec przyjęcia do wiadomości opinii większości specjalistów na temat natury homoseksualizmu


A ja gdybym jednego znał, to omijałbym jego msze z daleka.


N lut 19, 2006 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
17 lutego:
Cytuj:
Podkopuje się sakrament pojednania

W jaki sposób podkopuje sakrament pojednania?
Cytuj:
Świeccy mają płacić, ale nie zawracać głowy.

W którym miejscu wywiadu powiedział te słowa?


N lut 19, 2006 12:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 11:29
Posty: 6
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
17 lutego:
Cytuj:
Podkopuje się sakrament pojednania

W jaki sposób podkopuje sakrament pojednania?


Leszek, Jan napisał(a):
Cytuj:
Świeccy mają płacić, ale nie zawracać głowy.

W którym miejscu wywiadu powiedział te słowa?

Cytuj:
Życie księdza diecezjalnego jest zupełnie nie dla mnie. Pociągało mnie życie intelektualne, tymczasem księża diecezjalni najczęściej nastawieni są na pracę duszpasterską. W Polsce oznacza to często także konieczność zaangażowania się w religijność bardziej rytualistyczną aniżeli refleksyjną, opartą na zwyczaju bardziej niż na teologii i poszukiwaniu rozumienia wiary.

Cytuj:
Cóż, tradycyjny Kościół, który reprezentował także Jan Paweł II, patrzy na ludzką seksualność niemal wyłącznie przez pryzmat etyki, czyli de facto zakazów i nakazów. Taki sposób myślenia eliminuje antropologię, czyli rozumienie człowieka, jego funkcji życiowych i potrzeb. Myślę, że to będzie się z czasem zmieniać. Na przykład zakaz stosowania środków antykoncepcyjnych czy traktowanie masturbacji jako grzechu śmiertelnego nie są żadnym problemem dla katolików niemieckich czy francuskich. Mało kto się tam z tego spowiada, choć biskupi chcieliby to jakoś zdyscyplinować.
Natomiast w Polsce często podchodzi się do tego w sposób aptekarski, talmudyczny. Wierni pytają podczas spowiedzi, czy seks oralny z żoną jest grzechem albo czy przed ślubem można się całować "z języczkiem". To sprowadzanie religii do infatylnego, neurotycznego absurdu.

niech nie wysmiewa tego co mu sie w konfesjonale mowi.
------------------------
Moze bys wreszcie przeczytal ten artykul!


N lut 19, 2006 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
w Polsce często podchodzi się do tego w sposób aptekarski, talmudyczny. Wierni pytają podczas spowiedzi, czy seks oralny z żoną jest grzechem albo czy przed ślubem można się całować "z języczkiem". To sprowadzanie religii do infatylnego, neurotycznego absurdu

Gdzie tu widzisz wyśmiewanie się z sakramentu pokuty i pojednania?
Cytuj:
Życie księdza diecezjalnego jest zupełnie nie dla mnie. Pociągało mnie życie intelektualne, tymczasem księża diecezjalni najczęściej nastawieni są na pracę duszpasterską. W Polsce oznacza to często także konieczność zaangażowania się w religijność bardziej rytualistyczną aniżeli refleksyjną, opartą na zwyczaju bardziej niż na teologii i poszukiwaniu rozumienia wiary.

Trzeba, doprawdy, niezwykłej ekwilibrystyki "intelektualnej", żeby z powyższych słów wyprowadzić wniosek, że "Świeccy mają płacić, ale nie zawracać głowy".


N lut 19, 2006 15:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 11:29
Posty: 6
Post 
Trzeba niezwykłej ekwilibrystiki, żeby tego nie widzieć.


N lut 19, 2006 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Tak, to możemy rozmawiać, jak głuchy ze ślepym. Jeśli wkładasz w usta o. Bartosia pewne stwierdzenia, to je przytocz. Jak dotąd niczego takiego nie zrobiłeś. Napisałeś, że podważa sakrament pokuty, a on mówił tylko o problemach niedojrzałości moralnej katolików, które wychodzą przy okazji przystępowania do tego sakramentu. Napisałeś, że jego pogląd to "Świeccy mają płacić, ale nie zawracać głowy", ale w przytoczonym przez ciebie tekście nic o tym nie pisze; mowa jest tylko o charakterystyce parafialnego sprawowanego przez księdza diecezjalnego.


N lut 19, 2006 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 11:29
Posty: 6
Post 
T tym, że ty jesteś ślepym

Ksiądz gloryfikuje homoseksualizm, masturbację, wyśmiewa ubogie kobiety dające na tacę, żeby sobie wygodnie żył. Gloryfikuje szwajcarskie warzucanie przez rady parafialne księży (bo tylko te parafie nie mają duszpasterzy), zaprzecza Eucharystii i tysiąc innych rzeczy.
Trzeba nie umieć czytać, żeby tego nie zauważyć


N lut 19, 2006 18:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Podaj dowód na to, że w jakiś sposób "zaprzecza Eucharystii".


N lut 19, 2006 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So lut 18, 2006 11:29
Posty: 6
Post 
Tylko homoseksualista będzie go bronił jak lew.
Teraz wiem co oznacza wasz nick....


N lut 19, 2006 20:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Przyszedłeś dyskutować tutaj jako katolik, a zachowujesz się tak, jak gdybyś w ogóle nie znał Jezusa Chrystusa. Zamiast przedstawić argumenty - ubliżasz.


N lut 19, 2006 20:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post 
17luty napisał(a):
T tym, że ty jesteś ślepym

Ksiądz gloryfikuje homoseksualizm, masturbację, wyśmiewa ubogie kobiety dające na tacę, żeby sobie wygodnie żył. Gloryfikuje szwajcarskie warzucanie przez rady parafialne księży (bo tylko te parafie nie mają duszpasterzy), zaprzecza Eucharystii i tysiąc innych rzeczy.
Trzeba nie umieć czytać, żeby tego nie zauważyć


Trzeba nie umieć czytać, aby nie zauważyć, że widzisz to czego nie ma. Z dwojga złego wolę być ślepym niż schizofrenikiem ;-)


Pn lut 20, 2006 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 17:14
Posty: 24
Post 
Nasz nowy wikary gada podobne bzdury z ambony, dlatego od dłuższego czasu jeżdżę do sąsiedniej parafii.


Cz lut 23, 2006 7:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Jakie podobne bzdury?


Cz lut 23, 2006 8:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 17:14
Posty: 24
Post 
http://serwisy.gazeta.pl/df/1,34467,3134654.html


Pt lut 24, 2006 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 22, 2007 17:09
Posty: 5
Post 
jo_tka napisał(a):
Wkleję fragment wypowiedzi jednego z dominikanów (z listy dyskusyjnej duszpasterstwa postakademickiego) - komentarz do żądań "ukarania"...

Cytuj:
W jednym z podesłanych e-maili przeczytałem nawoływanie do drakońskich sankcji i wyrzucenia ojca Tadeusza z Kościoła. Byłoby to widowiskowe i proste rozwiązanie. ...


W pewnym sensie sposób myślenia znany ze średniowiecza i dzisiaj ma sporo swoich zwolenników, z tą różnicą, że dziś ktoś kto nie potrafi kogoś pojąć już tak łatwo nie może człowieka spalić na stosie, ukamienować czy poddać torturom. W każdym sposób myślenia jest analogiczny.

Może zamiast obelg i nienawiści oddać się studiom? Spróbować coś zrozumieć?


Cz sty 25, 2007 22:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL