Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 23:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna strona
 Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Jak to nie? Do udzielania takiej informacji zobowiązuje lekarzy ustawa. Lekarz, który jej nie udzieli, naraża się na odpowiedzialność zawodową. To przecież właśnie obserwujemy w sprawie prof. Chazana.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 12, 2014 17:06
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Johnny99 napisał(a):
Odpowiedź ks. prof. Szostkowi: http://gosc.pl/doc/2045711.Ks-prof-Szostek-sie-myli.

Myślę, że ks. prof. Szostek powinien się do niej odnieść[...]

J. Gugała napisał(a):
Uważam, że prof. Chazanowi należy się dziś wsparcie. Żałuję, że nie doczekał się go ze strony ks. prof. Andrzeja Szostka.


Być może się jeszcze doczeka. Wszyscy jesteśmy omylni, a ks. prof. Szostek należy raczej do osób, które potrafią przyznać się do błędu.
ks. Szostek napisał(a):
Na koniec informuję, że stanowisko tu i w pierwszym wywiadzie dla PAP wyrażone, głoszę nie od dziś. Broniłem go m. in. w swym wystąpieniu 10 czerwca 2013 roku na forum Zjazdu Teologów Moralistów w Zakopanem (tyle, że wtedy "bohaterką" dyskusji była Minister Ewa Kopacz, a nie prof. Bogdan Chazan). Być może się mylę; atutem nieomylności nie dysponuję. I gotów jestem swe poglądy skorygować oraz publicznie tę zmianę ogłosić, jeśli usłyszę argumenty skłaniające mnie do tego. Samo odsądzenie mnie od czci i wiary takim argumentem nie jest.


Cz cze 12, 2014 17:27
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Johnny99 napisał(a):
Jak to nie? Do udzielania takiej informacji zobowiązuje lekarzy ustawa. Lekarz, który jej nie udzieli, naraża się na odpowiedzialność zawodową. To przecież właśnie obserwujemy w sprawie prof. Chazana.

Prof Chazan nie udzielił informacji w państwowym szpitalu.
W prywatnym gabinecie wolność Tomku w swoim domku - zwłaszcza gdy informację o nie wspomaganiu w żaden sposób aborcji i koncepcji, umieści w widocznym miejscu.
Awanturę może zrobić jedynie prowokatorka, bo normalna pacjentka zapewne wybierze lekarza, który nie ma żadnych oporów.
Zresztą problem jest medialny - na 122 tys. lekarzy, deklarację podpisało 3 tysiące.


Cz cze 12, 2014 17:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Alus napisał(a):
Prof Chazan nie udzielił informacji w państwowym szpitalu.
W prywatnym gabinecie wolność Tomku w swoim domku


NIE. Przed chwilą przecież to zostało wyjaśnione!

Cytuj:
Awanturę może zrobić jedynie prowokatorka, bo normalna pacjentka zapewne wybierze lekarza, który nie ma żadnych oporów.


I jaka tu różnica między publicznym a prywatnym?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 12, 2014 17:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 861
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Johnny99 napisał(a):
Odpowiedzialność zawodową lekarzy reguluje ustawa z dnia 2 grudnia 2009 r. o izbach lekarskich. Tam znajduje się przepis:
Art. 53.
Członkowie izb lekarskich [czyli wszyscy lekarze i lekarze dentyści - przyp. mój] podlegają odpowiedzialności zawodowej za naruszenie zasad etyki lekarskiej oraz przepisów związanych z wykonywaniem zawodu lekarza, zwane dalej „przewinieniem zawodowym”.
i ten artykuł może tu mieć zastosowanie. :

Nie, bowiemn rzecz w tym, jak wyjaśnił rzecznik praw cżłowieka, obwiązkiem lekarza jest zawsze i tylko leczyć.
Kierowanie pacjenta do zabójcy dziecka nie służy leczniu.


Cz cze 12, 2014 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Ustawa określa, jakie są obowiązki lekarza. Chyba już nawet cytowałem odpowiedni przepis.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 12, 2014 18:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 07, 2005 12:00
Posty: 861
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Alus napisał(a):
Zresztą problem jest medialny - na 122 tys. lekarzy, deklarację podpisało 3 tysiące.
No, akcja podpisywania dopiero się zaczęła. Niektórych lekarzy ona nie dotyczy.
W sumie zawodowi zwolennicy aborcji i przemysł aborcyjny mogą mieć obawy o swoją przyszłość.


Cz cze 12, 2014 18:10
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Atimeres napisał(a):
jak wyjaśnił rzecznik praw cżłowieka, obwiązkiem lekarza jest zawsze i tylko leczyć.

Pytanie nieco od czapy: jak w tym kontekście zapatrywać się na praktykę chirurgów plastycznych? Ale takich od spełniania kaprysów, a nie rekonstruujących okaleczone np. twarze.

Atimeres napisał(a):
Kierowanie pacjenta do zabójcy dziecka nie służy leczeniu.

Racja - służy (winno służyć) ratowaniu życia.

Otóż synek: jeśli kiedyś znajdę się w sytuacji... dzieci to ja mogę mieć ile zechcę (powiedzmy - ile zdołam utrzymać). Ale żonę, zgodnie z prawem, mogę mieć jedną. Toteż sam rozumiesz: jeśli wejdziesz mi wtedy w drogę, jakiś chirurg, niekoniecznie plastyczny, ale szczękowy na pewno, będzie miał zajęcie.


Cz cze 12, 2014 18:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
ErgoProxy napisał(a):
Pytanie nieco od czapy: jak w tym kontekście zapatrywać się na praktykę chirurgów plastycznych? Ale takich od spełniania kaprysów, a nie rekonstruujących okaleczenia.


No właśnie to też jest ciekawe zagadnienie. Czy samo poprawianie komuś samopoczucia można określić mianem leczenia? Raczej musimy to trochę uściślić. Jeżeli przyjdzie do mnie kolega z długami i poprosi o pożyczkę, to dając mu kasę poprawię mu samopoczucie, ale raczej nikt by tego nie nazwał "świadczeniem medycznym". A co, na przykład, z depresjami? Kobieta ma depresję (stwierdzoną przez lekarza, jako jednostkę chorobową), bo ma za mały biust. Czy należy ją leczyć z depresji, czy po prostu załadować silikon? Czy jedno i drugie jest "leczeniem"? Jest tu interesujące powiązanie z kwestią homoseksualizmu. Otóż, według obowiązującego obecnie paradygmatu, ktoś, kto ma depresję z powodu swojego homoseksualizmu, powinien być leczony - ale nie, nie w ten sposób, że się mu "wstrzyknie botoks" (tzn. zacznie, stosując techniki medyczne, zmieniać jego orientację), tylko w ten sposób, że się go przekonuje, iż jego stan tak naprawdę nie jest chorobą. Czyż nie analogicznie należałoby postąpić z tymi, którzy chorują z powodu estetycznych ubytków?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 12, 2014 18:44
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
A jezeli nie ma nawet depresji, tylko takie fanaberie? I w efekcie raczej sie oszpeci (obiektywnie rzecz biorac) niz poprawi cokolwiek?


Cz cze 12, 2014 18:45

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2608
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Johnny99 napisał(a):
Jak to nie? Do udzielania takiej informacji zobowiązuje lekarzy ustawa. Lekarz, który jej nie udzieli, naraża się na odpowiedzialność zawodową. To przecież właśnie obserwujemy w sprawie prof. Chazana.

Ależ taką informację bardzo łatwo znależć. Do tego nie trzeba nawet średniej inteligencji.... :|


Pn cze 16, 2014 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2847
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Gdy przyjdzie do mnie samobójca i powie, daj mu sznur, bo chcę się powiesić - to odmówię. Nawet jeśli prawo zobowiązuje mnie do poinformowania go, że na sąsiedniej ulicy jest sklep z ospowiednimi sznurami i dodatkowo za niewielka opłątą udostępniają stołek i wykopują go spod nóg - po podam tej informacji.
Gdybym podał, byłbym współwinnym śmierci człowieka.

Tak samo Chazan, gdyby wskazał, miałby zabojstwo na sumieniu. Uważam, że lepiej złać prawo, niż zabić.

Nakręcona afera. To oczywiste. Może już wiedzieli, że wyjdą taśmy i celowo zrobili nagonkę. Gdyby baba rzeczywiście chciała tylko przerwać życie dziecka, poszłąby tam, gdzie robią to z przyjemnością. Jednak poszła celowo, aby zniszczyć człowieka. Człowieka, który postawił szpital na nogi. Którego pacjentki uważają za wzór lekarza.

Jeśli prawo jest złe, to należy je zmienić. Nie jesteśmy reżimem komunistycznym ani nazistowskim, aby prawo zmuszało jednych ludzi do zabijania innych.


Pn cze 16, 2014 22:15
Zobacz profil
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
andej napisał(a):
[...]

Tak samo Chazan, gdyby wskazał, miałby zabojstwo na sumieniu. Uważam, że lepiej złać prawo, niż zabić.

Dokładnie. O tym samym mówi Jezus - prawo i szabat

Nakręcona afera. To oczywiste. Może już wiedzieli, że wyjdą taśmy i celowo zrobili nagonkę.

Też tak uwazam.

Gdyby baba rzeczywiście chciała tylko przerwać życie dziecka, poszłąby tam, gdzie robią to z przyjemnością. Jednak poszła celowo, aby zniszczyć człowieka.

W rzeczy samej. Typowe sztuczki Timura i jego drużyny.

Człowieka, który postawił szpital na nogi. Którego pacjentki uważają za wzór lekarza.

To prawda.

Jeśli prawo jest złe, to należy je zmienić. Nie jesteśmy reżimem komunistycznym ani nazistowskim, aby prawo zmuszało jednych ludzi do zabijania innych.

Podpisałes petycję? Ja tak.



Pn cze 16, 2014 23:01
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
Maria-Magdalena napisał(a):


Pn cze 16, 2014 23:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nagonka na Chazana - czy lekarz ma obowiązek zabijać?
mareta napisał(a):
Ależ taką informację bardzo łatwo znależć. Do tego nie trzeba nawet średniej inteligencji.... :|


To jest w ogóle jeszcze inna sprawa. Lekarz ma obowiązek poinformować. Ale skąd lekarz miałby mieć taką informację? Skąd prof. Chazan ma wiedzieć, którzy lekarze w okolicy przeprowadzają aborcję albo w których okolicznych klinikach się ją przeprowadza? Ma sam sprawdzić? To jeszcze bardziej zaprzecza istocie klauzuli sumienia..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt cze 17, 2014 6:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 580 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL