Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 14:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 53  Następna strona
 Media o Kościele - wątek zbiorczy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Poprzez spoczynek nocny, o jakim mowa w art. 51, należy rozumieć czas przeznaczony na odpoczynek nocny, który przyjmuje się zwyczajowo na godziny pomiędzy 22 a 6 rano. Nie można jednak wykluczyć innego oznaczenia spoczynku nocnego, chociażby przez miejscowy zwyczaj, zarządzenie właściwego organu, np. zarząd uzdrowiska, czy też uprawnioną osobę, np. dyrektora szpitala. (W. Jankowski, Komentarz do art. 51 KW, Lex 2010)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr paź 08, 2014 7:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jajko napisał(a):
No ale czy prawo zna definicję spoczynku nocnego?


Przecież mowa jest o zakłócaniu spokoju alarmami w ogóle, niekoniecznie w czasie spoczynku nocnego.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr paź 08, 2014 8:26
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Mnie bawi fakt, że facet miał pretensje do proboszcza, że tego z nikim nie ustalał, w tym z radą parafialną, ale jak rada jednak uznała, że to może zostać, to i tak zdania nie zmienił.


Śr paź 08, 2014 8:42

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Zapewne miał nadzieję, że obejdze sie bez policji. Mnie bardziej bawi idiotyczne "tłumaczenie" proboszcza.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr paź 08, 2014 9:00
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
JedenPost napisał(a):
Zapewne miał nadzieję, że obejdze sie bez policji.

Nie widzę powodu dla interwencji policji, bo pretensje tego faceta są kuriozalne.

Cytuj:
Mnie bardziej bawi idiotyczne "tłumaczenie" proboszcza.

W artykule nie ma wyjaśnień proboszcza.


Śr paź 08, 2014 9:09

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Yarpen_Zirgin napisał(a):

Nie widzę powodu dla interwencji policji


Złośliwe i uporczywe zakłócanie spokoju bez żadnej uzasadnionej przyczyny.


Yarpen_Zirgin napisał(a):

W artykule nie ma wyjaśnień proboszcza.


Dzwony są we wszystkich kościołach - uciął krótko ks. Stanisław Saj.

Fakt. Są. W moim mieście dzwony są umiarkowanie głośne oraz mają określony cel - odzywaja się pół godziny przed mszą, czyli jakies 4 razy dziennie. Jak natomiast wyjaśnić to kuriozum opisane w artykule?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr paź 08, 2014 9:23
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
@Yarpen_Zigrin: raczej dzwony co kwadrans to jest zasmiecanie halasem. Co godzine (bez sensu) tez.
I co z tego, ze rada parafialna (moze jest spacyfikowana przez proboszcza?) jest za? To tam mieszkaja tylko parafianie? I wszyscy maja takie samo zdanie jak rada?

Jak ktos sobie kupi nowe glosniki to tez bedzie mogl grac na caly regulator poza cisza nocna?

niestety, wielu polskich ksiezy zachowuje sie, jak gdyby byli sami. Kazania i spiewy z glosnikow na zewnatrz i to w nowych kosciolach, gdzie na dworze to ludzie (moze) stoja na Pasterce badz Rezurekcjach to taki sam brak kultury. Po prostu.


Śr paź 08, 2014 9:35
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
JedenPost napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):

Nie widzę powodu dla interwencji policji

Złośliwe i uporczywe zakłócanie spokoju bez żadnej uzasadnionej przyczyny.

Tak samo "zakłócają" spokój zegary z kurantami umieszczane w różnych miejscach.


Cytuj:
Yarpen_Zirgin napisał(a):

W artykule nie ma wyjaśnień proboszcza.

Dzwony są we wszystkich kościołach - uciął krótko ks. Stanisław Saj.
Fakt. Są. W moim mieście dzwony są umiarkowanie głośne oraz mają określony cel - odzywaja się pół godziny przed mszą, czyli jakies 4 razy dziennie. Jak natomiast wyjaśnić to kuriozum opisane w artykule?

W tym przypadku też mają określony cel: Wskazują, że minęła kolejna godzina dnia. :)


Śr paź 08, 2014 9:42

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
No tak. Wszak ludzie zegarków nie mają.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr paź 08, 2014 9:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Szkoda, że nie wskazują określonej godziny nocy :D

Ciekawe czy na forum znajdzie się jeszcze choć jeden obrońca księdza dobrodzieja dzwonnika?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 08, 2014 9:47
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Johnny99 napisał(a):
Poprzez spoczynek nocny, o jakim mowa w art. 51, należy rozumieć czas przeznaczony na odpoczynek nocny, który przyjmuje się zwyczajowo na godziny pomiędzy 22 a 6 rano. Nie można jednak wykluczyć innego oznaczenia spoczynku nocnego, chociażby przez miejscowy zwyczaj, zarządzenie właściwego organu, np. zarząd uzdrowiska, czy też uprawnioną osobę, np. dyrektora szpitala. (W. Jankowski, Komentarz do art. 51 KW, Lex 2010)

To powiedz niemowlętom, ludziom odsypiającym nocne dyżury, że skończyła sie pora nocna i nie czas na spanie.
Zrozumiałe dzwony o godz 6,00 - jutrznia; o 12,00 - anioł pański, o 21,00 - apel jasnogórski, i wprowadzanie zwłok z kościoła.
Ale dzwonienie co godzina, to tylko fanaberia księdza, a nie potrzeba przypominania upłynięcia kolejnej godziny.


Śr paź 08, 2014 9:51
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Zalezy jak dlugo i jak glosno bija.
U mnie na wsi zegar koscielny wybija kwadranse (jedno uderzenie) i pelna godzine. W nocy ciszej.
Dzwony jako dzwony bija 3 razy na dzien.


Śr paź 08, 2014 9:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
6 rano, jutrznie nie jutrznia, to czyste chamstwo/brak empatii. Wiele osób, raz obudzonych, nie zaśnie już. Akurat mnie to nie dotyczy. Kościół koło mnie dzwoni w południe i z okazji pogrzebu. Czasem jeszcze z nie wiem jakiej. I to chyba specjalnie nikomu nie przeszkadza, poza tym dzwony nie są specjalnie głośne.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 08, 2014 9:57
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Jajko napisał(a):
6 rano, jutrznie nie jutrznia, to czyste chamstwo/brak empatii. Wiele osób, raz obudzonych, nie zaśnie już. Akurat mnie to nie dotyczy. Kościół koło mnie dzwoni w południe i z okazji pogrzebu. Czasem jeszcze z nie wiem jakiej. I to chyba specjalnie nikomu nie przeszkadza, poza tym dzwony nie są specjalnie głośne.

Bez jazgotu z mądrym proboszczem można załatwić, aby nie robić wszystkim pobudki.
Tak uzgodniono w proboszczem mojej parafii - dzwony biją na anioł pański, na apel jasnogórski i przy pogrzebie.


Śr paź 08, 2014 10:13

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Mądry proboszcz sam nie może wpaść, że dzwony o takiej godzinie przeszkadzają? Nisko oceniasz ich inteligencję. Jak nazwiesz zatem duchownych do których poszła moja babcia i nic nie wskórała, jak dzwony głośno biły tak biją dalej, a nawet nie zgodzili się na ominięcie godziny 6 rano.


Śr paź 08, 2014 10:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 792 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 53  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL