Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 22:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Zmuszanie do praktyk religijnych 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Czy czterolatek MOŻE MIEĆ ŚWIADOMIE poglądy socjalistyczne???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 03, 2013 9:26
Zobacz profil
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Jajko, a ty jestes Polakiem? Naprawde SWIADOMIE?

A jak byles w przedszkolu, to kim sie czules? Rosjaninem?


Pt maja 03, 2013 9:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Jak byłem w Maluchach, to chyba się nad tym nie zastanawiałem za bardzo. Przynajmniej nie pamiętam. A na pewno niewiele z tego rozumiałem. No ale, POWTARZAM, jest pewna różnica między byciem Polakiem, a byciem socjalistą czy katolikiem. Powtarzam po raz n-ty pytanie: czy czterolatek może być świadomie socjalistą? Może tym razem nie odpowiesz na nie kolejnym pytaniem?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 03, 2013 10:05
Zobacz profil
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
No to teraz napisz wreszcie JAKA to roznica jest, wedlug ciebie, miedzy byciem Polakiem, a katolikiem.
Bo bez tego dalsza wymiana wpisow, to tylko bicie piany.

Dla mnie nie ma zadnej.


Pt maja 03, 2013 10:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Ale może najpierw odpowiesz na moje pytanie zadawane od dawna? Za trudne?? Tak myślałem...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 03, 2013 10:38
Zobacz profil
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Jajko napisał(a):
Kozioł:
A to dzieci się chrzci teraz w szpitalach zaraz po urodzeniu???
W Polsce? Tak! Jeżeli jest ciężki stan noworodka, czy zagrożenie życia.
Jajko napisał(a):
No ale, POWTARZAM, jest pewna różnica między byciem Polakiem, a byciem socjalistą czy katolikiem.
Ciągle powtarzasz, że jest taka różnica, a ja ci pokazuję, ze wcale różnicy być nie musi. W Szwecji dziecko było luteraninem z urzędu, w ruskiej komunie wielbiło Stalina.
Wskaz więc, na czym owa róznica ma polegac.


Pt maja 03, 2013 11:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Kozioł:

Masz jakieś dane na temat tego ile noworodków chrzci się w szpitalach? Bo mnie się wydaje, że są to relatywnie rzadkie przypadki, a i wówczas nie wszyscy rodzice chcą chrzcić swe dzieci.

Pokazujesz, że różnicy może nie być i powołujesz się na jakiś jeden kuriozalny przykład SPRZED KILKUNASTU LAT! Przecież to bez sensu! Dawkinsowi (i mnie) chodzi o faktyczne bycie kimś (czyli o przekonania i życie w zgodzie z nimi), a nie tylko formalne, na papierze. Wg papieru i niektórych jego interpretacji ja nadal jestem katolikiem, choć dokonałem aktu apostazji. FAKTYCZNIE jednak, zgodnie z moim światopoglądem, przekonaniami i życiem, nim nie jestem. I o takie bycie właśnie chodzi. A nie o papierkologię stosowaną.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 03, 2013 11:37
Zobacz profil
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Jajko napisał(a):
Kozioł:

Masz jakieś dane na temat tego ile noworodków chrzci się w szpitalach? Bo mnie się wydaje, że są to relatywnie rzadkie przypadki, a i wówczas nie wszyscy rodzice chcą chrzcić swe dzieci.
Nie ma znaczenia ile jest takich przypadków. KK uznaje dziecko katolików za katolika nawet i bez chrztu, czego dowodem jest pochówek w KK dzieci zmarłych bez chrztu, czy dzieci nienarodzonych.

Jeżeli natomiast obracasz się w sferze swiadomości, tozsamości, to 4-ro latek nie jest lub jest tak samo Polakiem, jak i katolikiem , czy socjalistą. wszystko zalezy od indywidualnego wychowania. Spotkałem wielu dorosłych ludzi, których trudno nazwać Polakami (chociaz w Polsce mieszkają i to jedyny język jakim się posługują) jak i np. katolikami (chociaz ich dzieci na religię katolicka w szkole uczęszczają). Z drugiej strony bywają dzieci wychowane swiadomie z naciskiem na tozsamośc narodową i/lub tozsamośc religijną od najmłodszych lat (szczególnie gdy sa w mniejszości narodowej/wyznaniowej).


Pt maja 03, 2013 11:54

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Kael napisał(a):
No to teraz napisz wreszcie JAKA to roznica jest, wedlug ciebie, miedzy byciem Polakiem, a katolikiem.


Bycie Polakiem rodzi pewne przywileje i obowiązki, które nie ustają wedle woli zaprzestania-bycia-Polakiem, jak jest w wypadku bycia katolikiem.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt maja 03, 2013 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Kozioł: czy 4-latek jest w stanie zrozumieć o co chodzi w socjalizmie i świadomie to popierać? Czy też raczej najwyżej jest w stanie powtarzać ple-ple za rodzicami bez większego pojęcia o tym co mówi i robi?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 03, 2013 12:11
Zobacz profil
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Jajko napisał(a):
Kozioł: czy 4-latek jest w stanie zrozumieć o co chodzi w socjalizmie i świadomie to popierać? Czy też raczej najwyżej jest w stanie powtarzać ple-ple za rodzicami bez większego pojęcia o tym co mówi i robi?


Doktoratu pisac nie musi ale ogolne idee może przyjac jako cos naturalnego, jako skladową otaczającego go swiata, jak np. zasadę sprawiedliwości społecznej. Nawet nie będzie się zastanawiał co to jest socjalizm, nie musi znac nawet tego słowa, nie musi znac nawet pojęcia "sprawiedliwość społeczna" a socjalistą będzie.

W zasadzie to kazdy Polak jest socjalista o ile uznaje Konstytucję RP (Art. 2. Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej). Nie trzeba wiele aby byc socjalistą :mrgreen:

A czy 4-ro latek moze być Polakiem? Jak, dlaczego?


Ostatnio edytowano Pt maja 03, 2013 12:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt maja 03, 2013 12:34
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Jajko napisał(a):
Ale może najpierw odpowiesz na moje pytanie zadawane od dawna? Za trudne?? Tak myślałem...



Jajko, przykro mi to napisac, ale jestes zwyczajnym prowokatorem.

Nawet nie chesz powiedzic, na jakie to niby pytanie nie masz ode mnie odpowiedzi?
Chodzi ci tylko o to, zeby wmowic calemu swiatu, ze katolicyzm to ideologia narzucona spoleczenstwom, z natury narodowym ale na pewno nie religijnym.

Dzielisz kulture na "wrodzona" (narodowa) i narzucona (np religijna).

Powtorze jeszcze raz, ze dziecko 4-letnie wychowane w polskiej, katolickiej rodzinie jest i Polakiem i katolikiem.
Jeszcze jeden unik z twojej strony i zglaszam te "dyskusje" do moderacji jak trolling z twojej strony.

Cytuj:
czym wedlug ciebie rozni sie bycie Polakiem, od bycia katolikiem?
Wychowaniem?
Wplywem otoczenia?
Zarejestrowaniem (gdziekolwiek)?
Swiadomoscia?
Przekonaniem?


Pt maja 03, 2013 12:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Kozioł:

Od rozumienia pojęcia sprawiedliwości do bycia socjalistą droga jeszcze daleka, nie sądzisz? No chyba, że uznasz, że dziecko rodziców pozwalających mu na dużo to liberał, a dziecko zwolenników królowej Elżbiety jest monarchistą??

Czy 4-latek może być Polakiem. Myślę, że nie ma pojęcia co to znaczy. No chyba, że mieszka za granicą i styka się z innymi narodowościami, widzi i czuje różnice. Czy 4-latek może być warszawiakiem albo poznaniakiem? Przecież dla niego to kompletnie bez różnicy. Ale mieszkający w Warszawie jest warszawiakiem - bez udziału własnej świadomości. Podobnie jest Polakiem - ale czy on zdaje sobie z tego sprawę? Wątpię. No a czy można być buddystą nie wiedząc o co chodzi w buddyzmie? A katolikiem? Formalnie - owszem, faktycznie - nie sądzę.

Kael:

Przecież TO TY UNIKASZ ODPOWIEDZI.
Zadałem Ci już kilka razy proste pytanie, na które wciąż nie chcesz dać mi konkretnej odpowiedzi: czy 4-latek z rodziny socjalistów jest socjalistą? Może teraz dasz radę? ALe z uzasadnieniem bym prosił, o ile to nie ponad Twoje możliwości intelektualne.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 03, 2013 13:02
Zobacz profil
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
@Jajko:
Czterolatek z rodziny socjalistycznej jest socjalista.
Czterolatek z rodziny ateistycznej jest ateista.
Czterolatek z rodziny nazistowskiej jest nazista.

Uzasadnienie:
Przekonania dziecka, im mlodszego tym bardziej, sa odzwierciedleniem przekonan rodziny. To, co slyszy i widzi w domu, jest dla niego prawda absolutna, ktorej nie poddaje w watpliwosc. Po prostu swiat jest taki, jaki jest dom. Dopiero kontakt z innym otoczeniem: przedszkole, podworko, szkola, prasa powoduje, ze widzac roznice miedzy domem, a innym ludzmi zaczyna zastanawiac sie nad powodami tych roznic i nad ich slusznoscia.

A teraz Jajko, twoja ostatni szansa. Pytan po raz czwarty nie powtorze. Moderacja je na pewno znajdzie bez problemu, jakby co...


Pt maja 03, 2013 13:22
Post Re: Zmuszanie do praktyk religijnych
Jajko napisał(a):
Od rozumienia pojęcia sprawiedliwości do bycia socjalistą droga jeszcze daleka, nie sądzisz?
Nie, nie sądzę. To podstawa wszystkich kierunków odnoszących się do socjalizmu.
Jajko napisał(a):
No chyba, że uznasz, że dziecko rodziców pozwalających mu na dużo to liberał, a dziecko zwolenników królowej Elżbiety jest monarchistą??
Jeżeli dziecko odbiera wolnośc jako cos oczywistego i jest to dominujące, to możesz uznać je za liberała. Podobnie dziecko uznające władzą królewską za cos oczywistego za monarchistę.
Jajko napisał(a):
No a czy można być buddystą nie wiedząc o co chodzi w buddyzmie? A katolikiem? Formalnie - owszem, faktycznie - nie sądzę.
Oczywiście, ze może byc buddysta. Większość buddystów ma znikome pojęcie o buddyzmie, a jednak buddystami okreslisz ich bez wahania. Podobnie z katolicyzmem. 4-ro letnie dziecko może być katolikiem. Jak juz stwierdziłem to kwestia wychowania.

Problem z twoimi watpliwościami jest taki, ze wg ciebie dana jednostka moze być uważać się za buddystę, katolika, socjalistę, monarchistę itd itp gdy w całości i świadomie okresli się w tym kierunku. To błędne przeświadczenie. Jednostka wcale nie musi byc swiadoma nawet istnienia innych postaw, idei, religii aby uznać ja za przedstawiciela jednej z nich.

A teraz odpowiedz, proszę, na czym polega owa róznica pomiędzy byciem Polakiem, a katolikiem.


Pt maja 03, 2013 13:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL