Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 15:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Kościół Rzymsko - Katolicki 
Autor Wiadomość
Post Kościół Rzymsko - Katolicki
Chciałbym zrozumieć swoją religię lub zrozumieć DLACZEGO (choćby historycznie) mówi to co mówi.
Wierzę w ogólnie rozumiany teizm.
Mam głeboko totalny sceptycyzm ateizmu.
Urodziłem się w KRzK. Rozumiem, że jest tu sporo błędów, ale która z denominacji ich nie posiada.

Czy jest jakaś witryna, która naprawdę rzetelnie omawiałaby kolejne tezy KRzK?


Wt maja 25, 2004 18:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
Szanowny 700 latku.

Jeżeli jesteś tak bardzo spragniony rzetelnej informacji to skorzystaj ze źródła do jakiego obecnie dotarłeś.

Jakbyś nie doczytał ( ze względu na te 700 lat ) to Ci wyjaśniam, że ta poszukiwana przez Ciebie witryna to http:// www.wiara.pl

Życzę miłego pobytu :)


Wt maja 25, 2004 20:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Dotknąłeś niestety tematu - rzeki. Nie ma w polskim - a prawdopodobnie i światowym necie strony, która dokonałaby syntezy. Myślę, że najlepsza byłaby historia dogmatów, lecz i tej w całości pewnie trudno w internecie szukać. Z prostego względu: autorzy wolą wydawać, niż umieszczać w necie. Dotyczy to nawet tak poważnych instytucji świeckich jak Komitet Badań Naukowych PAN. Tam też są tylko skróty artykułów. Co zatem wytrwałemu kwerendziście pozostaje?
1. Krakowskie Wydawnictwo M wypuściło na rynek w ubiegłym roku multimedialny zbiór, w którym znajdują się m.in.: Dokumenty ostatniego soboru, nauczanie Jana Pawła II oraz - co ważne - tzw. Brewiarium fidei, czyli zbiór wypowiedzi dogmatycznych Kościoła. Niestety. Rozeszło się jak przysłowiowe świeże bułeczki mimo, że kosztowało ok 150 zł. Ale polecam.
2. Jesli chodzi o strony w necie warto zajrzeć do www.chrystologia.pl . Znajdzie się w nim nie tylko pokaźny zbiór artykułów, ale również cały dział "Teologia w sieci". Rozbudowany i dobrze oznakowany. Z linkami do bibliotek uniwersyteckich online, księgarni, czasopism i tekstów pogrupowanych tematycznie. Prawdziwa kopalnia.
3. Na stronach Wiara.pl wart jest uwagi Katechizm księdza Horaka. Znajduje się tutaj: http://wiara.pl/tematcaly.php?idenart=1062490015 .
4. Nie można zapomnieć o dziecku Wiara.pl, jakim jest www.teolog.pl Ale jest to dziecko ciągle jeszcze raczkujące. Jego zaletą jest możliwość ściągnięcia interesujących nas artykułów w formacie pdf.
Natomiast jeśli chodzi o pytanie: DLACZEGO (raczej należałoby mówić o pytaniach), nalepiej ułożyć ich listę. Podejrzewam, że będzie baaaaaardzo długa 8)

_________________
"Spójrzcie na Pana, a rozpromienicie się radością. Oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał. I uwolnił od wszelkiego ucisku." /Ps 34/


Wt maja 25, 2004 23:08
Zobacz profil
Post 
O właśnie, właśnie.
Google są dobrym źródłem, ale najlepiej zadać pytanie na forum zainteresowanych.
Dzięki.


Śr maja 26, 2004 12:00
Post siedemsetny a nie siedemsetletni.
Qullo, czytaj uważnie, bo nie mamy siedmiusetletniego forumowicza ale siedemsetnego a to różnica conajmniej jak między rumem i rumakiem. Matuzalem ani żaden ze starotestamentalnych patriarchów chyba nie zmartwychwstał.
Pokój i dobro!


Śr maja 26, 2004 15:50
Post 
Przepraszam uciekła mi literka. Miało być Quello.


Śr maja 26, 2004 15:51

Dołączył(a): N cze 20, 2004 5:49
Posty: 24
Post 
doradzam ci też te strony które zostały napisane powyżej.jeśli mi coś sie przypomni napiszę.


N cze 20, 2004 9:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL