Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Status quo Kościoła Katolickiego w Polsce. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 16:12
Posty: 656
Post 
Ja nie twierdzę, że duchowni są nietykalni albo że nie trzeba im pomagać. Mam w rodzinie duchownych i wiem, że takie gadanie niczemu nie służy. No właśnie... W związku z tym otwieram nowy temat. Może tam będziesz mógł się wypowiedzieć.


Wt cze 10, 2003 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr cze 04, 2003 15:49
Posty: 236
Post Uzupełnienie.
Niestety, ale dyskusja schodzi na niewłaściwe tory.
1. Nie rzucam oskarżeniami, w przeciwieństwie do tego, co sugerujesz, Serafin, a jedynie stwierdzam fakty.
2.Nie mam zamiaru na siłę udowadniać w tym miejscu czyjejkolwiek winy, bo to należy raczej do Ducha Świętego, ja jedynie stwierdziłem fakty i ewentualnie, w miarę obiektywnie je skomentowałem.
3.Raz jeszcze: stwierdziłem fakty, natomiast jeśli, jak to określiłeś, "prywatne zdanie" mija się z rzeczywistością, to zechciej je poprawić!
4.Jak na razie , to chyba "przegrywasz", bo przedstawione przez Ciebie dotychczas "argumenty", to raczej puste słowa...
Szczęść Boże!


Śr cze 11, 2003 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 21, 2003 16:12
Posty: 656
Post Re: Status quo Kościoła Katolickiego w Polsce.
Wybacz Pielgrzymie, ale stajesz się nudniejszy od Giertycha (nie ja to wymyśliłem, ale pasuje)
Pielgrzym. napisał(a):
1. Nie rzucam oskarżeniami, w przeciwieństwie do tego, co sugerujesz, Serafin, a jedynie stwierdzam fakty.

Jakie fakty? Oto jest fragment postu otwierającego ten temat, gdzie znalazłem zarzuty przez Ciebie sformułowane.
Cytuj:
Już od strony samych biskupów z księdzem prymasem na czele, daje się odczuć pewien brak "siły pociągowej" dla reszty Kościoła w Polsce. Owszem, są biskupi gorliwi, którzy z wielką determinacją głoszą Ewangelię; niestety są również biskupi, których postępowanie, w moim odczuciu, przynajmniej w pewnych kwestiach przeczy wyznawanej przez nich wierze. Jeśli za niejednego biskupa pozostaje tylko modlić się, to w tym momencie jeszcze bardziej przygnębiający stan reszty duchowieństwa i Kościoła w Polsce nie powinien dziwić. Brakuje wiary, brakuje miłości, brakuje mądrości, brakuje modlitwy...

Jak sam raczyłeś dwukrotnie zauważyć, są to odczucia, a ja z uczuciami nie mam zamiaru dyskutować, bo ty masz takie, a ja mam inne. A inni inne jeszcze będą mieć.
Poza tym stawiasz zarzuty, które dotyczą sfery wewnętrznej każdego człowieka, jak miłość, mądrość, modlitwa. Te rzeczy ani Tobie, ani mnie oceniać. Jeśli już, to mógłby się na ten temat wypowiedzieć spowiednik, ale jego wiąże tajemnica spowiedzi.
A jeśli o chodzi o "mecz", który prowadzisz, to ja stoję twardo na mojej połowie i ani mnie nie wciągniesz na swoją, ani Ciebie na moją nie wpuszcze. Nie podejmuję dyskusji bo ją uważam za nieewangeliczną. Podałem zresztą odpowiednie cytaty z Ewangelii. Jeśli to są dla Ciebie puste słowa...
Pozdrawiam


Śr cze 11, 2003 19:14
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 19:49
Posty: 642
Post 
Cały czas zastanawiam się nad kierunkiem tej dyskusji. W temacie jest "Status quo Kościoła w Polsce". A tu cały czas tylko księża, księża, księża...
Na początku tej rozmowy napisałem, co znaczy status quo i jakoś nie mogę doczekać się kontynuacji. Więc może poprosimy moderatora o przeniesienie tej dyskusji do działu: Papież - księża i będzie wiadomo o co chodzi. Bo jak narazie to nie wiadomo.


Śr cze 11, 2003 21:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 11, 2003 18:46
Posty: 677
Post 
A czy owe nieszczęśne "Status quo" ? to nie przypadkiem równowaga między ciałem i duchem każdego z nas? Bo my przecież tworzymy ten Kościół ??? I będzie On taki jacy My jesteśmy, którzy w nim czepiemy Słowo Życia ???

Pewien zakonnik powedziwał mi kiedyś,że mamy takich kapłanów o jakich się modlimy, wiecej modlitwy za siebie i innych bracia i siostry, a będzie lepiej.[/list]

_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan


N lip 13, 2003 13:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL