Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169  Następna strona
 Pedofile w Kościele 
Autor Wiadomość
Post Re: Pedofile w Kościele
Alus obawiam sie, ze inicjatywa o.Guzynskiego to bedzie dla wielu ludzi zakorzenionych w idealizowanej, klerykalnej wizji Kosciola, powod do oburzenia i w efekcie nic sie wsrod kadry kierowniczej nie zmieni. Beda zwalczac "wrogow", zamiast stanac w prawdzie, przyznac ze zgrzeszyli i zawiedli i ... odejsc. Moze zycie w ubostwie i peacy na rzecz inbych, pomogloby im zrozumiec czym jest Kosciol i sluzba w Kosciele i dla Kosciola.
Pewbie beda znowu jakies nabozenstwa, zeby wierni mogli pokutowac za grzechy ksiezy i ... nic wiecej.


https://kosciol.wiara.pl/doc/6736224.Pa ... -rozpadnie

Pewnie slusznie sie ovawia, bo wielu ludzi ma dosc monarchicznych struktur wladzy (nie sluzby!) i powszechnego (bo nie sciganego przez nikogo z odpowiedzialnych) wykorzystywania slabszych (jak np zakonnic w Afryce, Azji czy Europie). Takze seksualnego.


Cz lut 18, 2021 11:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofile w Kościele
Alus, proszę nie używać wulgaryzmów, nawet wykropkowanych, powinnaś już dostać za to ostrzeżenie ponieważ w jednym zdaniu używasz wulgaryzmu i po nim cytujesz Biblię.
Kael i Believing, to jest temat o pedofilii a nie o kondycji moralnej polskiej hierarchii kościelnej.

_________________
ksiądz


Cz lut 18, 2021 12:48
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
Mamy tylko o faktach pedofilii pisac, a przyczyny pomijac? Czy jak ty sobie tutaj dyskusje wyobrazasz?


Cz lut 18, 2021 12:55
Post Re: Pedofile w Kościele
bramin, pedofilia w polskim KRK ma ogromny wpływ na kondycję (nie)moralną polskiej hierarchii kościelnej.
Czy tacy słabi moralnie ludzie mają prawo pouczać innych i żyć ponad prawem?Czy mają prawo mówić co jest dobre a co jest złe. Co z ich "łaską uświęcającą" - wierzysz że istnieje, że ją posiadają?
(Nie)moralność to wierzchołek góry: pychy, chciwości, egoizmu.

Odpowiedz mi bramin tak szczerze, co na to wszystko co wyprawia się na górze w polskim KRK, powiedział by Jezus?
Czy nie przegoniłby ich mówiąc "nie róbcie targowiska z domu mojego Ojca"?

Wiem, że nie spodobają Ci się moje słowa, ale nic na to nie poradzę.
Prawda jest tylko jedna.


Cz lut 18, 2021 20:23
Post Re: Pedofile w Kościele
Believing napisał(a):
Odpowiedz mi bramin tak szczerze, co na to wszystko co wyprawia się na górze w polskim KRK, powiedział by Jezus?
Czy nie przegoniłby ich mówiąc "nie róbcie targowiska z domu mojego Ojca"?

Może powiedziałby „kto jest bez grzechu, nie pierwszy rzuci kamieniem”. Jezus, to taki jakoś mało przewidywalny był w swych wypowiedziach.


Cz lut 18, 2021 20:39
Post Re: Pedofile w Kościele
nolda napisał(a):
Believing napisał(a):
Odpowiedz mi bramin tak szczerze, co na to wszystko co wyprawia się na górze w polskim KRK, powiedział by Jezus?
Czy nie przegoniłby ich mówiąc "nie róbcie targowiska z domu mojego Ojca"?

Może powiedziałby „kto jest bez grzechu, nie pierwszy rzuci kamieniem”. Jezus, to taki jakoś mało przewidywalny był w swych wypowiedziach.

Widzisz różnicę między grzechem a przestępstwem?


Cz lut 18, 2021 20:40
Post Re: Pedofile w Kościele
nolda napisał(a):
Believing napisał(a):
Odpowiedz mi bramin tak szczerze, co na to wszystko co wyprawia się na górze w polskim KRK, powiedział by Jezus?
Czy nie przegoniłby ich mówiąc "nie róbcie targowiska z domu mojego Ojca"?

Może powiedziałby „kto jest bez grzechu, nie pierwszy rzuci kamieniem”. Jezus, to taki jakoś mało przewidywalny był w swych wypowiedziach.

No, akurat kaste kaplanska przekonana o swojej wyjatkowosci, traktowal zawsze tak samo: groby pobielane.

Czy naprawde chcial miec taka wyjatkowa kaste w swoim Kosciele? Watpie.


Cz lut 18, 2021 21:05
Post Re: Pedofile w Kościele
Believing napisał(a):
Widzisz różnicę między grzechem a przestępstwem?


„Zarówno Wojtyła, jak i Ratzinger, należeli do tej części hierarchii watykańskiej, która uważała, że pedofilia jest grzechem, a nie przestępstwem, i że księża muszą odkupić swoje winy jedynie wobec Boga.”
Źródło: https://studioopinii.pl/archiwa/6914

Dla mnie nie ma żadnej różnicy, jest to czyn dokonany przez człowieka nieświadomego. Zgodnie z powyższym takiego człowieka nie należy karać, lecz zrobić wszystko by stał się świadomy.


Cz lut 18, 2021 21:51
Post Re: Pedofile w Kościele
Naprawde uwazasz, ze gwalcenie dzieci robi sie nieswiadomie? Ksiadz, ktory slyszy w konfesjonale wszystkie mozliwe grzechy, ktory ksztalci sie 6 lat na specjaliste od grzechow i spowiedzi nie wie, ze jest to grzech zgorszenia maluczkich ilepiej by mu bylo z kolem mlynskim utonac?


Cz lut 18, 2021 22:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Pedofile w Kościele
nolda napisał(a):
Może powiedziałby „kto jest bez grzechu, nie pierwszy rzuci kamieniem”.

Co prawda wtedy gawiedz odeszla ale wspolczesna gawiedz nie wyrzekla sie swoich pogladow aby na setkach stron uogolniac jaki ten KRK jest zly i prorokowac jego rychly upadek.
Nie wiem czy to moze byc w tym watku. Najwyzej moderacja przeniesie.
Widzial bym dwa zagadnienia:
- jak Gora oceni kiedys wypowiedzi/czyny/publikacje kogos kto niewatpliwie ma racje ale ich wypowiedzi/czyny/publikacje skutkuja czyms zlym? Mam na mysli filmy przedstawiajace prawde ale skutkujace odciaganiem ludzi od Boga. Czy to jest moralnie dobre - zle - obojetne?
- Kilka dni temu Szustak nagral bardzo interesujacy odcinek Wstawaki 712. Zagadnienie jest takie ze sw Antoni i inni swieci uwazali ze tylko Lasce Bozej zawdzieczamy to, ze nie popelniamy najgorszych mozliwych grzechow. Polecam odcinek.


Pt lut 19, 2021 0:07
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
nolda napisał(a):
Believing napisał(a):
Odpowiedz mi bramin tak szczerze, co na to wszystko co wyprawia się na górze w polskim KRK, powiedział by Jezus?
Czy nie przegoniłby ich mówiąc "nie róbcie targowiska z domu mojego Ojca"?

Może powiedziałby „kto jest bez grzechu, nie pierwszy rzuci kamieniem”. Jezus, to taki jakoś mało przewidywalny był w swych wypowiedziach.

Nolda nie rozróżniasz rangi grzechy - te słowa Jezus wypowiedział wobec pospolitego grzechu, ale radykalnie inne wypowiedział w odniesieniu krzywdy i zgorszenia dzieci - Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza[b] (Mt 18,6)

bramin napisał(a):
[b]Alus, proszę nie używać wulgaryzmów, nawet wykropkowanych, powinnaś już dostać za to ostrzeżenie ponieważ w jednym zdaniu używasz wulgaryzmu i po nim cytujesz Biblię.
Kael i Believing, to jest temat o pedofilii a nie o kondycji moralnej polskiej hierarchii kościelnej.

Czy aby nie w Biblii czytamy gniewne słowa Jezusa o plemieniu żmijowym, o grobach pobielanych? powinnam pisać wzorem o. Rydzyka - ksiądz ma pokusy, ano ma, ale kto z nas jest wolny od pokus...czyli tradycyjne: "katolicy nic się nie stało".


Pt lut 19, 2021 8:38

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Pedofile w Kościele
robaczek2 napisał(a):
Co prawda wtedy gawiedz odeszla ale wspolczesna gawiedz nie wyrzekla sie swoich pogladow aby na setkach stron uogolniac jaki ten KRK jest zly i prorokowac jego rychly upadek.

Dwa tysiące lat nauczania i jest gorzej niż było?
Zastanawiam się czy w czasach Jezusa, w śród jego uczniów, a także w pierwszych wspólnotach też byli pedofile. Jeśli byli, to czy podobnie jak dziś byli „kryci” przez „swoich”.


Pt lut 19, 2021 10:24
Zobacz profil
Post Re: Pedofile w Kościele
george45 napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Co prawda wtedy gawiedz odeszla ale wspolczesna gawiedz nie wyrzekla sie swoich pogladow aby na setkach stron uogolniac jaki ten KRK jest zly i prorokowac jego rychly upadek.

Dwa tysiące lat nauczania i jest gorzej niż było?
Zastanawiam się czy w czasach Jezusa, w śród jego uczniów, a także w pierwszych wspólnotach też byli pedofile. Jeśli byli, to czy podobnie jak dziś byli „kryci” przez „swoich”.

Nie masz się nad czym zastanawiać, bo w czasach Jezusa 12 letnie dziewczynki były już żonami, a często i matkami.
Zresztą św Jadwiga Andegaweńska została żoną Władysława Jagiełły w wieku 12 -13 lat (dokładna data jej urodzin nie została definitywnie ustalona, historycy przyjmują koniec 1373r lub początek 1374r).


Pt lut 19, 2021 11:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Pedofile w Kościele
Kael napisał(a):
Mamy tylko o faktach pedofilii pisać, a przyczyny pomijać? Czy jak ty sobie tutaj dyskusje wyobrazasz?

Przede wszystkim mamy pisać na temat a nie tworzyć poboczne wątki i dygresje, które z tematem niewiele mają wspólnego.

Believing napisał(a):
bramin, pedofilia w polskim KRK ma ogromny wpływ na kondycję (nie)moralną polskiej hierarchii kościelnej.

Nie, jest odwrotnie. To właśnie niska kondycja moralna polskiej hierarchii ma wpływ na sprawy związane z pedofilią: brak reakcji, zmowa milczenia, machina biurokratyczna wobec której prosty człowiek nie jest w stanie nic zrobić, buta hierarchów, którzy wiedzą lepiej no bo są pasterzami i traktują owieczki paternalistycznie.

Believing napisał(a):
Co z ich "łaską uświęcającą" - wierzysz że istnieje, że ją posiadają?

Nie jestem ich spowiednikiem, nawet gdybym był to nie jestem w stanie ocenić czy ją mają czy nie, Bog to wie.
Believing napisał(a):
Wiem, że nie spodobają Ci się moje słowa, ale nic na to nie poradzę.


Podobają mi się Twoje tak jak i słowa innych użytkowniczek. Jedynie co mnie się nie podoba to pisanie nie na temat, narzekania, lamenty i egzaltacja.
Jeśli dyskutujemy to róbmy to rzeczowo, wtedy do czegoś dojdziemy.

Kael napisał(a):
Alus obawiam sie, ze inicjatywa o.Guzynskiego to bedzie dla wielu ludzi zakorzenionych w idealizowanej, klerykalnej wizji Kościoła, powód do oburzenia i w efekcie nic sie wśród kadry kierowniczej nie zmieni.

Jak będziesz tak myślała i będą tak myśleć inni to nic sie nie zmieni. Kongres jest wielką szansą aby cos ruszyć, aby stworzyć jakieś lobby, składające się z ludzi świeckich, duchownych, może niektórych hierarchów.

nolda napisał(a):
„Zarówno Wojtyła, jak i Ratzinger, należeli do tej części hierarchii watykańskiej, która uważała, że pedofilia jest grzechem, a nie przestępstwem, i że księża muszą odkupić swoje winy jedynie wobec Boga.”
Źródło: https://studioopinii.pl/archiwa/6914


To nie jest żadne źródło. Nic z niego nie wynika, nie podano dokumentów, wypowiedzi papieskich, z których by wynikało, ze obydwaj papieże w ten sposób podchodzili do sprawy pedofilii.

nolda napisał(a):
Dla mnie nie ma żadnej różnicy, jest to czyn dokonany przez człowieka nieświadomego. Zgodnie z powyższym takiego człowieka nie należy karać, lecz zrobić wszystko by stał się świadomy.

Raczej powinniśmy mówić o poczytalności czy zmniejszeniu odpowiedzialności za czyny. Ktoś, kto popełnia taki czyn jest człowiekiem chorym ale nie oznacza to z automatu, ze nie ponosi odpowiedzialności. To już specjaliści muszą przebadać delikwenta i stwierdzić na ile jest on poczytalny.

Alus napisał(a):
Czy aby nie w Biblii czytamy gniewne słowa Jezusa o plemieniu żmijowym, o grobach pobielanych? powinnam pisać wzorem o. Rydzyka - ksiądz ma pokusy, ano ma, ale kto z nas jest wolny od pokus...czyli tradycyjne: "katolicy nic się nie stało".

Po pierwsze, nie jesteś Jezusem.
Po drugie, wyrażenie gniewu i dezaprobaty nie musi być wulgarne.

_________________
ksiądz


Pt lut 19, 2021 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Pedofile w Kościele
Alus napisał(a):
Nie masz się nad czym zastanawiać, bo w czasach Jezusa 12 letnie dziewczynki były już żonami, a często i matkami.
Ty może nie masz, ale ja nadal zastanawiam się, czy w czasach Jezusa, w śród jego uczniów, a także w pierwszych wspólnotach też byli pedofile. Jeśli byli, to czy podobnie jak dziś byli „kryci” przez „swoich”. To ze 12 latki były matkami nie oznacza, że nie robiono tego z młodszymi dziećmi, 2, 3 ,5, 7, 10 letnimi.
PS
Obniżyć wiek pełnoletności np. do 10 lat i pozbywamy się w 50% pedofili, a gdy obniżmy np. do 5 lat to nawet w 95%, tak rozumujesz?


Pt lut 19, 2021 12:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2522 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL