Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 0:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Ulubieni publicyści katoliccy 
Autor Wiadomość
Post Ulubieni publicyści katoliccy
Chciałbym rozpocząć temat o naszych ulubionych i najbardziej wartościowych publicystach katolickich.
Jak dla mnie - niewątpliwie na pierwszym miejscu stawiam jako wzór ks. dr. T. Jaklewicza związanego z "Gościem Niedzielnym" z jego nieprawdopodobną zdolnością do przedstawiania trudnych spraw w prosty sposób.
Następną osobą jest niewątpliwie p. F Kucharczak za jego szczere cięte i bardzo trafne wypowiedzi :)
Publikowane na stronach "Apologetyki" teksty - szczególnie zaś J Święcickiego są może nieco trudne w odbiorze dla przeciętnego "zjadacza chleba' jednak to kopalna wręcz informacji :)
Zmuszające do głębszej refleksji tekst ks. prof. R Sobańskiegoo. Pellanowskiego czy spostrzeżenia "na żywo" ks. Horaka czyta się z prawdziwą przyjemnością
Cóż - a jakie są Wasi ulubieniu publicyści i co wg. Was stanowi o ich wartości ?
Zapraszam do dyskusji :)


N paź 28, 2007 11:37

Dołączył(a): N paź 28, 2007 12:34
Posty: 12
Post 
Jeśli,można go nazwać publicystkatolickimJan Pośpieszalski.Dwa razy słuchałam go na forum w kościele,i muszę przyznać,że ma naprawdę wspaniałe trafne wypowiedzi.Umnie,tak mówi,ze wszyscy słuchają tylko jego,i oczywiście nienudząc!!! :D :D :D :D :D

_________________
Chwila w której trwasz,może być twoją najpiękniejszą z twoch chwil.


N paź 28, 2007 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt paź 23, 2007 6:00
Posty: 13
Post 
J. Pośpieszalski super człowiek mówi bardzo interesująco. Tak samo polecam konferencje i kazania ks. Piotra Pawlukieiwcza. Można go usłyszeć w każdą niedzielę o 11.00 w radiu eM 107.6 fm odpowiada tam na pytania nadesłane do radia.

_________________
Nie zapomnę nigdy
Cudownego dnia
Kiedy na mej drodze
Zjawiłeś się Ty sam
Pokazałeś drogę
Którą mogę iść
Dzięki Tobie
Ja mogę pełnią życia żyć


N paź 28, 2007 17:47
Zobacz profil
Post 
ja uwielbiam teksty Kucharczaka w GN! rewela! :D w ogóle sporo fajnych osób tam pisze, ks Tomasz Jaklewicz, andrzej Grajewski i oczywiście Marcin Jakimowicz. poza tym jeszcze Hołownia i Pospieszalski. warto rozmawiać ;)


Pn paź 29, 2007 7:11

Dołączył(a): N paź 28, 2007 12:34
Posty: 12
Post 
Hymm,a może wiecie,gdzie mogę jeszcze gdzies usłysześ Jana pośpieszalskiego?Albo egzorcysty? :)

_________________
Chwila w której trwasz,może być twoją najpiękniejszą z twoch chwil.


Pn paź 29, 2007 10:26
Zobacz profil
Post 
poczytać wypowiedzi Egzorcystów możesz tutaj:
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index ... Itemid=134
Jest również zapis czatu na portalu "Wiara".
Ale - wolałbym wrócić do rozmowy o publicystach katolickich :)


Pn paź 29, 2007 10:32
Post 
Ja lubię ks. prof. Bartnika, jego artykuły mają charakter, coś z nich wynika, w przeciwieństwie do wielu katolickich publicystów, których artykuły mozna streścić " bla-bla-bla, jestem poprawny politycznie" :-)


Pn paź 29, 2007 20:40

Dołączył(a): Wt sty 31, 2006 9:38
Posty: 342
Post 
Przede wszystkim - Paweł Milcarek z Christianitas , dalej Tomasz Terlikowski . Ujmują sedno sprawy i ... nie sa poprawni kościelnie.


Cz lis 01, 2007 1:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
- Tertlikowski
- Horak
- F. Kucharczak

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Cz lis 01, 2007 9:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL