Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 5:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 czy kościoł wyklucza, neguje ufo , inne inteligencje? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz sie 19, 2004 23:16
Posty: 13
Post czy kościoł wyklucza, neguje ufo , inne inteligencje?
sorki, moze dla niektorych to sie wyda bardzo smieszne i głupie pytanie, ale jak kościoł odnosci sie do zjawiska ufo? innych cywilzacji?

Bóg stowrzył człowieka, ziemie itd, a jesli inne cywilizacje istnieja, to tez je stworzył czy moze ktos inny? :)

ostanio sie nad tym zastanwialem, bo w koncu nie mozemy wykluczyc innych cywilizacji, moze ktos ze znawcow mi odpowie?


N sie 22, 2004 0:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
Czyli Bog mial nie tylko Jezusa ale i innych synow?? Jezus przyszedl i umarl na Ziemi za nas, a na Ksiezycu kto przyszed? Czy oni jeszce czekaja?
Z calym szacunkiem ale napisales pierdy !

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


N sie 22, 2004 9:16
Zobacz profil WWW
Post 

A czy Ty w ogóle rozumiesz co oznacza skrót UFO?
Dlaczego właśnie Kościół miałby zajmować stanowisko wobec obiektów, które otrzymały status Niezidentyfikowanego Obiektu Latającego? Już bardziej kompetentne są wieże kontrolne.

I dlaczego właśnie wiążesz z UFO jakieś inne cywilizacje?

Cytuj:
Bóg stowrzył człowieka, ziemie itd, a jesli inne cywilizacje istnieja, to tez je stworzył czy moze ktos inny? :)


Pytanie jest bzdurne, gdyż Bóg to nie stwórca tylko planety Ziemi, ale świata.



N sie 22, 2004 9:37

Dołączył(a): Cz sie 19, 2004 23:16
Posty: 13
Post re
świat to nie wszechświat, taka mała subtelna różnica.

Ciekawiło mnie po prostu gdyby sie okazałao a raczej niezbicie udowodniono ze żyją inne intelignecje poza naszą na ziemi, co by kościół na to powiedział i jak tłumaczył. To wszystko dobrzy ludzie


N sie 22, 2004 9:50
Zobacz profil
Post 

ach... problem nazewnictwa...
Z uwagi na prezentowaną w Świecie Nauki (i zupełnie nieudowodioną) wizję wielu, ewoluujących Wszechświatów, stosuję określenie na świat do owego większego zbioru Wszechświatów.
Ostatnio spotkałem się też z określeniem multiświat.


Najpierw należałoby udowodnić istnienie choć jednej cywilizacji, aby móc o tym dyskutować.


N sie 22, 2004 10:08
Post 
Jeżeli wierzymy w istnienie Boga, który ujawnił Mojżeszowi dość dziwne imię - JESTEM, KTORY JESTEM - a także wierzymy, że wszystko, absolutnie wszystko co istnieje, istnieje z Jego woli, a jednocześnie nie jesteśmy, my ludzie w stanie poznać cokolwiek, co by On nam nie pozwolił poznać, to wierzę, że jeśli taka była Jego wola, aby istniały oprócz naszej cywilizacji jeszcze inne i abyśmy mieli te cywilizacje poznać, to w stosownym czasie je poznamy. Pamiętajmy, co o tym mówił Jezus Chrystus: "Bez woli Ojca niebieskego ani jeden włos wam zglowy spac nie może". A zatem sądzę, że powyższe dywagacje nie mają sensu.


N sie 22, 2004 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 19:08
Posty: 105
Post 
Sam kościół z tego co wiem nie neguje czy istnieja inne cywilizacje we wszechswiecie. Odpowiedz Daidossa ugruntowała mnie bardziej w tym, ze nikog wiecej nie ma, oprócz nas, a ogrom kosmosu stworzony został, abyśmy chwalili naszego Boga za tak piękne dzieło.

_________________
Jezus umarł za nas jako za grzesznikow, gdysmy byli bezsilni


N sie 22, 2004 12:54
Zobacz profil WWW
Post 

No cóż... nawet obserwowany Wszechświat jest ogromny...
Co prawda może i warunki konieczne do powstania życia niezwykle utrudniają jego powstanie, ale... Wszechświat jest ogromny, więc gdzieś coś podobnego mogło zajść i zachodzić może. Być może ;-)


N sie 22, 2004 12:59
Post 
"Czy Kosciol wyklucza, neguje istnienie UFO? "

Tak szczerze mowiac, to Kosciol nie zajmuje sie czyms, czego istnienia nie udowodniono.

Zanim czlowiek poznal cala kule ziemska, rowniez czasem zastanawial sie nad tym co istnieje poza horyzontem. Wymyslano historie o potworach, jakis istotach bezglowych itp. Po okresie Wielkich Odkryc geograficznych, historyjki te okazaly sie legenda, a na rzekomych krancach ziemi, napotkano ludzi.
Jednym chyba z nielicznych, jezeli nie jedynym teologiem, ktory wtedy podjal temat, owych dziwnych potworow, byl sw. Augustyn. Napisal on, ze albo opowiesci o tych monstrach sa "zupelnie bezpodstawne, albo, jezeli stworzenia takie rzeczywiscie istnieja, to nie sa ludzmi, albo jesli sa ludzmi, pochodza od Adama" (Państwo Boże).

Biblia uczy, ze " na poczatku Bog Stworzyl niebo i ziemie", czyli WSZYSTKO wraz ze sloncem, gwiazdami i ksiezycem.
Dzis wiemy, ze Slonce jest jedna z miliardow gwiazd krazacych w wszechswiecie. Jednak caly ten Wszechswiat Stworzyl wlasnie Bog. Bog, ktory stal sie Czlowiekiem.
Jezeli istnieja jakies pozaziemskie cywilizacje, to sa one z cala pewnoscia stworzone przez Boga i jemu podlegaja.
Moze istnieja, moze ich nie ma....tego nie wiemy i pozostawmy to naukowcom, ktorzy ciagle poszukuja. Nasze wyobrazenia o nich, sa podobne do wyobrazen starozytnych ludzi o tym co znajduje sie "poza horyzontem". Sa wiec tylko wyobrazeniami.

Wiadomo jednak, ze smierc i zmartwychwstanie Jezusa maja zbawcza moc nad wszystkimi stworzeniami widzialnymi i niewidzialnymi, a nawet tymi ktorych obraz przekracza nasza wyobraznie.

Ef 1:20-22
20..., gdy wskrzesił Go z martwych i posadził po swojej prawicy na wyżynach niebieskich,
21. ponad wszelką Zwierzchnością i Władzą, i Mocą, i Panowaniem, i ponad wszelkim innym imieniem wzywanym nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym.
22. I wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego samego ustanowił nade wszystko Głową dla Kościoła,
(BT)

Wszystko to jednak "gdybanie", dlatego Kosciol nie zajmuje sie tym zbyt doglebnie...bo jak na razie nie istnieja jakiekolwiek dowody na istnienie pozaziemskich cywilizacji.
Na koniec cytat z Frondy:
„kontakty z UFO nie są niczym innym, jak tylko współczesną formą okultystycznych fenomenów, istniejących już długie wieki. Ludzie odeszli od chrześcijaństwa i oczekują zbawicieli z kosmosu; właśnie dlatego fenomen ten mnoży obrazy przybyszów z innych planet oraz ich gwiezdnych statków”

pozdrowka


N sie 22, 2004 13:39

Dołączył(a): Cz sie 19, 2004 23:16
Posty: 13
Post re
dziekuje wszystkim ktorzy pofatygowali sie odpisac:)

Sporo sie oczytalem ostanio o roznych niewyjasnionych zjawiskach, w tym takze o innych cywilizacjach, musze przyznac ze niektore artykuły sa dosc przekonywujące i nie sa zamieszczane tylko w brukowcach.
Co prawda swiadkami były tylko 2 osoby lub cała rodzina jak to było w Holandii skaldająca sie z 5 osob, jednak zastanowiło mnie to chwile.
Stad mam mały mętlik w głowie, moze przyczyną jest moje mała wiedza na temat katolicyzmu, choc sam czuje sie i jestem katolikiem.
Nawet czytałem jedną tezę iż Bóg w ktorego wierzymy jest istotną własnie innej cywilizacji :)) zaliczaną do ufo.
No cóz wasze odpowiedzi pomogły mi troche.

Pozdrawiam


N sie 22, 2004 14:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post Re: re
joho napisał(a):
Nawet czytałem jedną tezę iż Bóg w ktorego wierzymy jest istotną własnie innej cywilizacji :)) zaliczaną do ufo.


:? :shock: Chcialam cos napisac w tym watku ale chyba mi mowe odebralo. Joho :) bedzie chyba lepiej jak przestaniesz czytac takie tezy bo naprawde do jeszcze gorszych rzeczy dajdziesz i bedziesz wyznawal jakies "wolne wyznanie" niz wiare w Jednego Boga, nie wspominajac juz o chrzescijanstwie.

Pozdrawaim cieplo

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N sie 22, 2004 14:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 19:08
Posty: 105
Post 
Rozumiejąc dosłownie, Bóg przeleciał na kogos oczach i był niezidentyfikowany (Undenified flying object) :)
To rzeczywiscie bzdura.

Bezlizariuszu, pytanie moim zdaniem bardziej sie odnosiło do kwesti: czy KK 'pozwala' w to wierzyc czy nie. Mniejsza o to czy sie tym zajmuje.
Z tego co wiem, nie ma zadnego dogmatu "Kosmici nie istnieją" :) choć mało wiem o dogmatach i ciesze się!

_________________
Jezus umarł za nas jako za grzesznikow, gdysmy byli bezsilni


N sie 22, 2004 19:28
Zobacz profil WWW
Post 
Dojo

Zalezy jak daleko siegnie Twoja "wiara" w UFO. Istnieje bowiem niebezpieczenstwo, ze stanie sie dla Ciebie fobia i naprawde zaczniesz wierzyc w te wszystki "spotkania III stopnia" i widziec wszedzie "zielone ludki". Albo co gorsza stanie sie to dla Ciebie sensem zycia i zamienisz Chrystusa na ludzika z antenka, przylatujacego na talerzu.

Jezeli to bedzie dla Ciebie tylko jakims hobby, wypelniajacym ci wolny czas....to dlaczego by nie?
Nie widze przeszkod by sie w to bawic...to jak czytanie ksiazek SF.


Kosciola nie interesuje czy ogladasz Kaczora Donalda, czy zbierasz wycinki o UFO. Wazne by ta zabawa nie zastapila ci Boga i nie przeslonila tego co w zyciu najwazniejsze...Drogi Zbawienia.

Wiec po pierwsze: DYSTANS
po drugie: DYSTANS
po trzecie:...DYSTANS

pozdrowka


N sie 22, 2004 19:48

Dołączył(a): Śr maja 26, 2004 14:14
Posty: 124
Post 
"Odnalezienie śladów życia na Marsie nie podważa naszej wiary,...'
http://andrzej.ekai.pl/ekai/serwis/?MID=7307

"Ojcze, czy ojciec wierzy w inne zamieszkane światy?"
http://www.mateusz.pl/ksiazki/vm-poch/poch_08.htm

:)

To nie są wypowiedzi oficjalnych przedstawicieli Kościoła, ale odnoszą się do tego tematu

_________________
Głosząc Boga,
zamknij usta
i otwórz serce


N sie 22, 2004 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Witka:)

Na wszystkie takie i podobne pytania otrzymamy odpowiedź Tam, po drugiej stronie :) Myślę, że do tego czasu warto się wstrzymać z teoretyzowaniem i dywagacjami bo możemy w którymś momencie przedobrzyć. Póki co ja bym uzbroił się więc w cierpliwość i torował sobie dorogę do Nieba.

Wieczność to całkiem sporo czasu na poznawanie odpowiedzi na wszystkie dręczącę nas pytania :D

pzdr :)

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Pn sie 23, 2004 7:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL