Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 13:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Ile kosztuje polskie społeczeństwo utrzymanie KK w Polsce? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Dobrze. Proszę, żeby ani grosz z moich podatków nie został wydatkowany na aborcję u nikogo. Absolutnie się z tym nie zgadzam, uważam, że nie tylko nie przynosi korzyści, ale wręcz szkody.

Będę się domagać niefinansowania aborcji z budżetu państwa.
Odpowiada?

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So cze 21, 2008 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 19:59
Posty: 224
Post 
jo_tka napisał(a):
Dobrze. Proszę, żeby ani grosz z moich podatków nie został wydatkowany na aborcję u nikogo. Absolutnie się z tym nie zgadzam, uważam, że nie tylko nie przynosi korzyści, ale wręcz szkody.

Będę się domagać niefinansowania aborcji z budżetu państwa.
Odpowiada?


Finansowanie kościoła i aborcji to dwie nieporównywalne rzeczy: z kościoła nie ma rzadnego porzytku, a aborcja w niektórych wypadkach może uratować zdrowie lub życie matki.

_________________
Szansa, że wierzący ma racje 1/nieskończoność
Więcej w viewtopic.php?t=16963


So cze 21, 2008 21:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 19:59
Posty: 224
Post 
Alus napisał(a):
Przewinęłam...


Ty chyba nie rozumiesz... państwo nie jest od tego by fundować organizacje jakiejś katolickiej imprezy. To czy te pieniądze wziąłby ksiądz, czy kto inny nie robiło by tu różnicy bo to jest to samo. Twoją wypowiedź można jeszcze zrozumieć w następujący sposób: ty myślisz, że za te pieniądze coś zostało wybudowane na stałe? Ja przeglądałem to samo i co do dróg, to udało mi się jedynie przeczytać, że zamknęli na czas uroczystości dojazd do rynku, a te parkingi to tylko boiska szkolne itp., które zostały na ten cel pożyczone. Żadnego zysku dla mieszkańców, jedynie fundowanie imprezy związanej z KK.

_________________
Szansa, że wierzący ma racje 1/nieskończoność
Więcej w viewtopic.php?t=16963


So cze 21, 2008 21:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
A ja twierdzę, że z Kościoła jest olbrzymi pożytek, a skutkiem aborcji jest przede wszystkim śmierć dziecka.

I nie mów mi, że to moja subiektywna opinia, bo powyżej jest równie subiektywna Twoja.

Jeśli od subiektywnych opinii ma zależeć wykorzystanie moich i Twoich podatków, to tak to powinno wyglądać.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So cze 21, 2008 21:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 19:59
Posty: 224
Post 
jo_tka: jest coś w tym co piszesz, ale na kościół wydaje się znacznie więcej niż na aborcje

_________________
Szansa, że wierzący ma racje 1/nieskończoność
Więcej w viewtopic.php?t=16963


So cze 21, 2008 21:47
Zobacz profil
Post 
jo_tka, rozumiem, że jak Twoja córka zajdzie w ciążę i będzie to zagrażało jej życiu to będziesz spokojnie patrzyła jak umiera?


So cze 21, 2008 22:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Ale za równo pieniądze idą na aborcję czego nie chcemy ale na wiele innych rzeczy jak np rekomendowanie środków antykoncepcyjnych.

A co do kościoła to co sobie wyobrażasz? Że te pieniądze na co idą? Np zaraz koło mojego domu pieniądze z kościoła idą na masy jedzenia które dziennie rano o 10 są rozdawane tym którzy po nie przyjdą.

I zastanów się na co pieniądze są potrzebniejsze - na to by biedni ludzie mogli jeść czy inni bogatsi taniej kupować sobie gumki?

Odnośnie aborcji kiedy zagrożone jest życie matki... jeżeli są dorośli bracia syjamscy zależni od siebie i jeden będzie śmiertelnie chory i żeby nie zarazić a w konsekwencji zabić drugiego tego pierwszego się "odetnie" to chyba nie jest to to samo co zabicie normalnego brata bo taki mam kaprys - jeszcze brata nie chce mieć.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


So cze 21, 2008 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Rita zrozum że poświęcenie jednego życia dla drugiego to co innego niż poświęcenie jednego życia dla pieniędzy czy zabawy.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


So cze 21, 2008 22:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 11, 2006 14:23
Posty: 3613
Post Re: Ile kosztuje polskie społeczeństwo utrzymanie KK w Polsc
niewierny napisał(a):
Etyka jest organizowana w rzadko której szkole (zresztą, moim zdaniem, jest to równie bezsensowny przedmiot – szkoła nie jest od kształtowania światopoglądu tylko od wykładania użytecznej wiedzy).

Nie wiem, czy słowo kompromitacja ma dla ciebie jakieś znaczenie, ale ja wypowiadając stwierdzenie, że etyka nie jest wiedzą użyteczną, zapadłbym się pod ziemię.

niewierny napisał(a):
hitman napisał(a):
R6 napisał(a):
Ile kosztuje polskie społeczeństwo utrzymanie KK w Polsc

To Kościół utrzymuje społeczeństwo, a nie społeczeństwo – Kościół.
To podaj mi kwoty, którymi kościół w ostatnim czasie dotował budżet.

Kościół, mój drogi, to nie - jak ty uważasz - banda księży nierobów, ale ja, Alus, jot_ka, i wiele wiele innych obywateli tego państwa zwanego (jeszcze) Polska. Bo Kościół to wierni.

To my, płacąc podatki, dotujemy to laickie państwo. Dotujemy również ciebie. To z naszych pieniędzy (do)finansowana była twoja edukacja, to z naszych pieniędzy (do)finansowywane są twoje potrzeby zdrowotne, itd. itd.

Zakonotuj sobie dobrze: Kościół to wierni. W tym księża, którzy też płacą podatki. Również na twoje potrzeby, "niewierny".

_________________
Obrazek
Gdy rozum śpi, budzą się po.twory.


N cze 22, 2008 1:14
Zobacz profil WWW
Post 
",,państwo nie jest od tego"...powtarzam jeszcze raz PAŃSTWO TO MY - OBYWATELE.
A więc my katolicy, utrzymujący z naszych pieniędzy samorządy, administrację państwową, mamy prawo dysponowania "państwowymi" - czyli naszymi pieniędzmi wedle naszych potrzeb.
" z kościoła nie ma żadnego pożytku"...trudno wyczuć co masz na myśli.
Jeśli Ci chodzi o Kościół - to pokrewna Tobie dusza, zdeklarowany ateista, filozof, socjolog i publicysta Jurgen Habermas, napisał:
- "Chrzescijaństwo jest dla Europy jedynym fundamentem wolności sumienia, praw człowieka, demokraacji.
Wciąż czerpiemy z tego źródła.
Wszystko inne to postmodernistyczna paplanina"
Jesli o kościół w znaczeniu budynku sakralnego - to tez niekwestionowany pożytek...gdy wierni zaczna sprawować Msze Św "pod dębem" :D znacznie większe kwoty pójdą wtedy na służbę zdrowia.


N cze 22, 2008 8:07

Dołączył(a): So sty 20, 2007 11:25
Posty: 107
Lokalizacja: Wrocław
Post 
Wszyscy się emocjonują sprawą płacenia na Kościół... Najbardziej dziwi mnie częsta, acz negatywna, postawa katolików marudzących z powodu datków na Kościół. Protestanci śmieją się z tego. U nich, jak słyszałem, każdy daje ile może dla dobra Wspólnoty.

_________________
"O przyjdź do mnie, mój Jezu, złóż najświętszą głowę!
Przyjdź! - na przyjęcie Twoje serce me gotowe!
Jak na miękkim kobiercu
Wypoczniesz w moim sercu
Ono jest Twoje!"


N cze 22, 2008 9:02
Zobacz profil
Post 
A czy marudzących katolików ktoś zmusza do datków na Kościół???


N cze 22, 2008 9:29

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 19:59
Posty: 224
Post 
Alus i Stanisław Adam:

Ja jednak ciągle uważam, że państwo nie jest od dotowania kościoła (czy innych religii). Co najwyżej dopuściłbym rozwiązanie opisane przeze mnie w którymś z postów powyżej (odpisywanie 1% na kościół - ci co chcą). Dlaczego? Bo dotując kościół dotuje się indoktrynacje, a państwo powinno zostawiać obywatelom maksymalną wolność wyboru. Nawet jeśli część pieniędzy pójdzie na tą przykładową aborcje, to jedynie na jej wykonanie, a nie reklamę. Niewierzący mają prawo nie przykładać ręki do instytucji, która promuje światopogląd sprzeczny z ich własnym. Argument, że chrześcijaństwo to fundament Europy jest słaby - w zasadzie to nie potrafię zrozumieć co on ma w ogóle do rzeczy, to tak jakby dotować budowę lepianek, bo przecież były to jedne z pierwszych rodzajów budowli mieszkalnych i z nich wywodzą się dalsze pomysły w tej dziedzinie. Bez sensu.

_________________
Szansa, że wierzący ma racje 1/nieskończoność
Więcej w viewtopic.php?t=16963


N cze 22, 2008 11:07
Zobacz profil
Post 
Niewierny, jednak troche edukacji zabraklo.
Chrzescijanstwo dalo fundamenty Europie cywilizowanej. Od etosu pracy, ktory zakorzeniali mnisi np. benedyktyni, przez wyksztalcenie, zachowania dokumentow, zebys wiedzial, co mysleli ludzie tysiace lat przed nami, do praw czlowieka, ktory jest rowny innym przed Bogiem, a teraz i prawnie. Bez chrzescijanstwa bylibysmy np. tam gdzie teraz sa Chinczycy, muzulmanie czy narody Afryki. Tez ciekawie, ale niekoniecznie tak komfortowo.
Kosciol to nie tylko indoktrynacja (jak to okreslasz), ale tez czynna pomoc. Domy samotnych matek, hospicja itp nie zostaly zalozone przez panstwo, ktore "powinno" wszystkim pomagac, bo neutralne swiatopogladowo panstwo nie moze sobie pozwolic na wcielanie w zycie chrzescijanskiej milosci blizniego bez wzgledu na jego poglady. Jeszcze nie daj Boze, pomoglo by katolikowi!!! No i pomysl pochodzi z chrzesijanstwa, a wiec bylby to udzial w indoktrynacji. Lepiej wymyslac ustawy, a konsekwencje niech ktos inny ponosi.
Sprobuj u posla z twojego regionu zglosic propozycje, zeby twoje podatki (albo podatki osob deklarujacych sie jako niewierzace) nie szly na cele zwiazane z Kosciolem. Ale konsekwentnie prosze nie korzystac z niczego, co Kosciol posrenio badz bezposrednio daje innym. Nie wiem, czy zdanie sie na pomoc "neutralnego moralnie" panstwa wyjdzie ci na zdrowie.

A w ogole nie klocmy sie o to co "panstwo daje " kosciolowi, tylko piszmy petycje o zwrot majatku koscielnego i jasny podzial co sie komu od kogo nalezy ( albo nie nalezy)


N cze 22, 2008 12:20

Dołączył(a): Wt cze 17, 2008 19:59
Posty: 224
Post 
Ale ja nie kwestionuje tego, że chrześcijaństwo jest tym fundamentem. Tylko, że to, że nim jest nie zobowiązuje jeszcze nikogo do utrzymywania instytucji „Kościół katolicki”. Bez niego nic by się nie zawaliło.

To, że kościół robi coś dobrego, to jeszcze również nie powód do obowiązkowego dotowania tej instytucji. Poza tym jakbyś poczytała moje poprzednie posty, to byś wiedziała o jakiego typu wydatki mi główni chodzi. Co do otrzymywania pomocy od kościoła, to na razie dobrze się bez niej obywam i zdaje się na państwo. Kościół to normalna instytucja pozarządowa i jej ewentualne dotowanie powinno pozostać w gestii podatnika (wcześniej już o tym pisałem).

_________________
Szansa, że wierzący ma racje 1/nieskończoność
Więcej w viewtopic.php?t=16963


N cze 22, 2008 14:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL