Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 13:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Transseksualizm a nauka Kościoła. Parę pytań. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 19, 2005 9:35
Posty: 365
Post Transseksualizm a nauka Kościoła. Parę pytań.
Znakomity reportaż Jacka Hugo Badera:
http://wyborcza.pl/1,76842,6707971,Podz ... wy_H_.html
W zwiazku z powyższym , mam pytania:
Jakie właściwie jest - o ile jakieś jest - stanowisko Kościoła wobec ludzi z zaburzeniami identyfikacji seksualnej?
No i co myślicie o tych "katolikach" którzy zamienili zycie bohaterki reportażu w piekło?
Dodam przykład z własnych doświadczeń. Dawno temu , w studenckich czasach jedna z dalszych znajomych opowiedziała w towarzystwie o takim przypadku. Był miedzy nami ksiądz. Ówże :kapłan: stwierdził wtedy ze taka osoba to , cytuje "degenerat i szatański pomiot" (sic!). Wściekłem sie wtedy i dosyć dokładnie wytłumaczyłem mu co myślę o nim , jego podejściu do ludzi , kapłaństwa etc.( Jakoze jestem dosyć gwałtownego charakteru obraził się na amen ;-) ) potem kilka razy dochodziły do mnie plotki o takich przypadkach - i o takim traktowaniu osób transseksualnych przez księży. Jakie więc jest stanowisko oficjalne?

_________________
"Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga, powinni pokazać listy uwierzytelniające".
Julian Tuwim


Śr cze 17, 2009 10:12
Zobacz profil
Post 
O ile wiem to chyba nie ma oficjalnego stanowiska. Jednak jest tu tendencja do życzliwego podejścia - np. słyszałem o transseksualiście który otrzymał sakrament małżeństwa.
Oczywiście musi spełniac zwykłe warunki tj. być zdolnym do osiągniecia satysfakcji seksualnej (ale przy obecnym stanie chirurgii to już jest możliwe).
Oczywiście stosunek różnych osób (w tym księży) bywa różny.


Śr cze 17, 2009 10:19

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post 
Problem jest w tym, ze tych zaburzeń jest cała masa... i nie zawsze jest tak łatwo. A ludzie mają prawo nie odróżniać jednego od drugiego.

_________________
Dominik Jan Domin


Śr cze 17, 2009 18:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 27, 2009 20:17
Posty: 25
Post 
Cytuj:
Jakie więc jest stanowisko oficjalne?


po co "oficjalne stanowisko kościoła" ? czy nie lepiej myśleć samodzielnie i aby każdy sam ustosunkował sie do tej kwestii, jeśli ma taka potrzebe. nie jest ci potrzebne, żadne oficjalne stanowisko, bowiem możesz i nawet powinienes mieć własne zdanie. ale ważne, by te stanowisko budował nie na subiektywnych przesłankach, lecz obiektywnych prawdach :-)

nie jestesmy bezmyslnymi stworzonkami, które mają iść jak im każą, lecz zawsze warto zachowac jasny umysl :-)


N cze 28, 2009 21:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL