Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 2:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Co myślicie na temat krzyża na pl.Piłsudskiego w Warszawie ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt mar 31, 2009 8:46
Posty: 8
Post Co myślicie na temat krzyża na pl.Piłsudskiego w Warszawie ?
Przechodząc obok często zadawałem sobie pytanie kto pozwolił na coś takiego i dlaczego nit nie protestował(choć tego akurat nie wiem).Tym niemniej nie jestem przeciwko samej idei stawania krzyża ,drażni mnie jednak jego ulokowanie.Patrząc od Grobu Nieznanego Żołnierza w kierunku pomnika Piłsudskiego wygląda to tak ,że od prawej strony jest pamiątkowa tablica ,następnie trochę dalej pasy ,aż po lewej stronie krzyż.(ciężko wytłumaczyć lepiej zobaczyć javascript:emoticon(':D') )
Można by powiedzieć ,że jest to problem miasta ,jednak ktoś dany krzyż przyjął i poświecił(abp. Kazimierz Nycz).Stąd moje pytanie czy wam taka lokalizacja odpowiada i jeśli nie to czy Kościół powinien taką fuszerkę popierać ?


Kilka danych:
"Krzyż wyrasta z głębi ziemi, z otworu nawiązującego do wypowiedzianych z tego miejsca przez papieża słów: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi! Tej ziemi! " -wikipedia
"2 czerwca 1979 r. na placu papież Jan Paweł II odprawił słynną mszę (500.000 osób) podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski. Dla upamiętnienia tego wydarzenia w latach 80. układano krzyż z kwiatów w miejscu, gdzie stał ołtarz, co zmusiło władze do zamknięcia płyty placu pod pretekstem przebudowy. Msza ta obecnie jest upamiętniona tabliczką" -wikipedia :D

_________________
"Pokolenie odchodzi i pokolenie przychodzi ,ale ziemia trwa na wieki" Ps 90,3


N lip 05, 2009 18:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL