Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 10, 2024 8:45



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 9 ] 
 APEL - idzie zima 
Autor Wiadomość
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 04, 2010 18:35
Posty: 39
Post APEL - idzie zima
Vae pastoribus... qui pascebant semetipsos! Nonne greges a pastoribus pascuntur?
(Prophetia Ezechielis XXXIV, 2).

APEL !!!
Apel do Ich Ekscelencji Wielebnych
prałatów, biskupów i kardynalów..

Nadchodzi w Polsce zima a z nią w pewnością fala mrozów. Niskie temperatury w sposób szczególny dotykają ludzi bezdomnych, ubogich, opuszczonych.
Apeluję zatem do Was, duchowni o otwarcie drzwi swoich pałaców, domów parafialnych przypominających często rezydencje milionerów, otwórzcie drzwi biednym i bezdomnym.
Albowiem byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.
+ + +
Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. Wszystko, zaś co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.

Niech słowa płynące z ambon z Waszych ust nie będą tylko pustymi frazesami. Pokażcie temu społeczeństwu, że potraficie też dawać a nie tylko brać, i brać. Otwórzcie drzwi Chrystusowi.
Wolna Polska to pokolenie rodzących się bezdomnych dzieci. Wolna Polska to bieda, nędza, upokorzenie najsłabszych. Miliardy złotych przekazywane przez budżet państwa na utrzymywanie Waszych posiadłości, dostatnie życie nie licuje w kraju gdzie setki tysiący dzieci idzie rano bez śniadania do szkół. Wydawanie na Was miliardów złotych w kraju gdzie emeryci nie wykupują leków, gdzie renciści głodują nie jest zgodne z moralnością tak ludzką w ogóle a z chrześcijańską w szczególności.
Wy, ubrani w złocone ornaty, obwieszeni krzyżami z brylantami odganiacie żebraków od swoich kościołów, którzy żebrzą na chleb bo robią Wam konkurencje. Bo psują blichtr. Obłudne są Wasze działania w których rzekomo prowadzicie ochronki dla dzieci, domy dla samotnych matek. Zapominacie dodać ze za wszystkie Wasze działania płaci państwo, co więcej dając Wam w ten sposób utrzymanie. Nie ma co ukrywać - to rządzący naszym krajem od 1989r sprawili ze staliście się pazerni, obrzydliwie wręcz nachalni w pozyskiwaniu majątku czyli mamony. Nie interesuje Was że w danym budynku mieści się żłobek, dom opieki społecznej czy przedszkole. Odbieracie wszystko co Wam się rzekomo należy jak i wiele innego majątku z którym nic nie mieliście nigdy wspólnego. To rządzący tym krajem pozwalają Wam bezkarnie okradać ten naród.
Duchowni, moralnie jesteście puści. Jesteście pasożytami, których utrzymuje głodujący emeryt, rencista. Wasza bezczelność, nie liczenie się z niczym i nikim sprawia ze młode pokolenie odchodzi z Kościoła. Stajecie się obiektem drwin. Dzielicie ludzi siejąc nienawiść wśród nich. Chcecie decydować o standardach moralnych społeczeństwa sami nie mając z moralnością wiele wspólnego. To jest właśnie ta Wasza obłuda, fałsz i zakłamanie.
Nie od dzisiaj wiadomo ze kler katolicki jest siedliskiem pedofilii i inne obrzydlistwa na świecie. Dewianci w sutannach są chronieni przez swoich przełożonych. Miliardy dolarów, które wierni przekazali Wam na Waszą działalność, na pomoc ludziom biednym, ubogim, musieliście wypłacić ofiarom konsekrowanych fanaberii i dewiacji w wyniku wyroków sądowych. Ludzie dając na Kościół dają na opłacenie wyroków? Trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Pokory, pokory i jeszcze raz pokory, tego Wam trzeba.
Jakże wymownie brzmią przestrogi świętego Jana Chryzostoma, biskupa Konstantynopola, pisarz chrześcijańskiego, uznawanego za największego kaznodzieję i Ojca Kościoła Wschodu, który powiadał:
Cytuj:
„Jakiż zysk ma Chrystus z tego, że Jego ołtarze pokrywają naczynia ze złota, gdy On sam umiera z głodu w osobie biednych? Najpierw nakarmcie Jego samego, który jest głodny, a potem, jeśli wam jeszcze zostaną pieniądze, ozdabiajcie Jego ołtarz.”
Natomiast inny święty Bernard z Clairvaux wołał:
Cytuj:
„Co w sanktuarium robi złoto? (...) Oczy poją się relikwiami oprawnymi w złoto, a sakiewki otwierają się. Wystawia się na pokaz bardzo piękny obraz jakiegoś świętego (...) biegną ludzie i całują, wzywa się ich do składania darów (...) Ściany kościoła błyszczą złotem, a biedacy w nim gołym ciałem. Kościół kamienie przyobleka złotem, a synów swych porzuca nagich”

O sakralna obłudo! O eklezjalna hipokryzjo!
* * *
Kopiowanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie tych treści na innych forach czy innych publikatorach w całości lub w części nie wymaga mojej zgody i nie jest zabronione – nie tylko nie stanowi naruszenie praw autorskich ale wskazane jest bezgraniczne kopiowanie czy powielanie ku oświeceniu gawiedzi i na pohybel wszelkich odmian wyzysku czlowieka przez Człowieka oraz społecznego Ciemnogrodzia. Podstawa prawna: Dz. U. 94 nr 24 poz. 83, zmiany: Dz. U. 94 nr 43 poz. 170

_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.


Cz lis 04, 2010 18:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: APEL - idzie zima
@Onufry
Czy czegoś ambitniejszego i grzeczniejszego nie dało się napisać?
Czy twój styl wypowiedzi musi być taki jak wyżej?
Czy ty chcesz zachęcić czy zniechęcić do lektury "Faktów i mitów"?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz lis 04, 2010 19:09
Zobacz profil
Post Re: APEL - idzie zima
Ciekawe ilu bezdomnych mieszka w mieszkaniu u Onufrego...


Cz lis 04, 2010 19:17
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 04, 2010 18:35
Posty: 39
Post Re: APEL - idzie zima
Elbrus napisał(a):
@Onufry
Czy czegoś ambitniejszego i grzeczniejszego nie dało się napisać?
Czy twój styl wypowiedzi musi być taki jak wyżej?
Czy ty chcesz zachęcić czy zniechęcić do lektury "Faktów i mitów"?

Dla Ciebie taki apel jest mało ambitny?
No to gratuluję chrześcijańskiej wraźliwości na niedolę ludu bożego - widocznie dawno nie mialeś Pisma w ręklach.
Natomiast styl... Coż, każdy ma swój, często niezmienny indywidualny - Ty chybam też, skoro przemilczasz problem a zadajesz tak prozaiczne pytania.
Oczywiście lekture FiM polecam - ale możesz się czuć zniechęcony. Pozwól, że inni też zgodnie z wolną i nieprzymuszoną wolą zadecydują w swoich sumieniach.
Marek MRB
Cytuj:
Ciekawe ilu bezdomnych mieszka w mieszkaniu u Onufrego...

Nie ma u mnie ani bezdomnych, ani glodnych bo ja jeszcze nie dojrzałem, a poza tym jako ateusza nie wiążą mnie ewangeliczne zalecenia czy polecenia, nie gloszę też urbi et orbi "slowa bożego" ani innych usakralnionych haseł o miłosierdziu i miłości bliźniego.

_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.


Cz lis 04, 2010 19:23
Zobacz profil
Post Re: APEL - idzie zima
Cytuj:
Cytuj:
Ciekawe ilu bezdomnych mieszka w mieszkaniu u Onufrego...

Nie ma u mnie ani bezdomnych, ani glodnych bo ja jeszcze nie dojrzałem, a poza tym jako ateusza nie wiążą mnie ewangeliczne zalecenia czy polecenia, nie gloszę też urbi et orbi "slowa bożego" ani innych usakralnionych haseł o miłosierdziu i miłości bliźniego.
Nie tłumacz się.
Innym wypominasz, sam nie robisz.
Ergo - obłuda aż furczy.


Ostatnio edytowano Cz lis 04, 2010 19:46 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz lis 04, 2010 19:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: APEL - idzie zima
Puzon_jerychoński napisał(a):
Mocno mi się wydaje, że Onufry w ogóle nie wymienił
tytułu antyklerykalnego, wpływowego i opiniotwórczego tygodnika "Fakty i Mity",
więc skąd pretensja poparta mocno naciaganą supozycją?
A może z awatara drogi bystrzaku?
Puzon_jerychoński napisał(a):
Alergia do tytułu przez Cię przemawia, czy inna egzemia zżera, a?
Żadna alergia przeze mnie nie przemawia.
//I dlatego musiałeś się kilka minut temu zarejestrować? Żeby zachwalać ten "wpływowy i opiniotwórczy" tygodnik?
//Pewnie trafiłeś tu całkowicie przypadkowo...


Onufry napisał(a):
Dla Ciebie taki apel jest mało ambitny?
No to gratuluję chrześcijańskiej wraźliwości na niedolę ludu bożego
Nie o apel, ale o pobudki mi chodzi.
Onufry napisał(a):
- widocznie dawno nie mialeś Pisma w ręklach.
Szczerze mówiąc to w rękach Pisma (papierowego) nie miałem już blisko 3/4 tygodnie temu
(ale z wydania internetowego (on-line) lub windowsowego korzystam praktycznie codziennie).
Onufry napisał(a):
Natomiast styl... Coż, każdy ma swój, często niezmienny indywidualny
- Ty chybam też, skoro przemilczasz problem a zadajesz tak prozaiczne pytania.
Problem przemilczam, bo go znam,
a stylu się czepiam, bo może on skutecznie utrudnić pozytywny odbiór twojej wypowiedzi (tekstu właściwie).
Onufry napisał(a):
Oczywiście lekture FiM polecam - ale możesz się czuć zniechęcony.
Pozwól, że inni też zgodnie z wolną i nieprzymuszoną wolą zadecydują w swoich sumieniach..
Zdecydują, ale dobrego świadectwa o tym piśmie nie wystawiasz
(może w ogóle się nie starasz?).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz lis 04, 2010 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: APEL - idzie zima
Puzon_jerychoński napisał(a):
A gdyby w awatarze był meczet, albo jeszcze gorzej - szalet publiczny z jego"ścianą płaczu" - to też wyciągałbyś z tego "daleko idące wnioski"?
Gdyby korespondowało to z treścią posta (np. meczet+treść związana z islamem),
to miałbym silne podstawy, żeby wyciągać "daleko" idące wnioski.
Ale w końcu przecież chyba się nie pomyliłem?
Puzon_jerychoński napisał(a):
Może przyhamuj z tą daleko idącą domyślnością czyichś intencji,
a skup się na powalającą logiką faktów zawartych w toku werbalnego wywodu Onufrego?
Słuszny apel i dużo niegrzecznych słów - tyle ode mnie.
Puzon_jerychoński napisał(a):
Cytuj:
Żadna alergia przeze mnie nie przemawia.
To akurat widać, słychać - i czuć, oj czuć!! Zero alergii, za to
spolegliwego pełnia zrozumienia dla odmiennych poglądów swobody wybrzmienia...
Nie wiem, gdzie ty brak mojego zrozumienia zauważyłeś?
Puzon_jerychoński napisał(a):
Mnie, poszukującego PRAWDY akurat tu przywiał...
A jakiej prawdy szukasz w tym temacie?
Puzon_jerychoński napisał(a):
Czy ją tu pierwej znajdę, czy też znajdę bana - zależy na jakiego natrafię banana...
Racja - jeśli trafi ci się liberał, to machnie ręką,
a jak służbista to bądź gotów na co najmniej słowne ostrzeżenie.
A może jednak używać bardziej kulturalnego słownictwa i nie obawiać się interwencji admina?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Cz lis 04, 2010 21:23
Zobacz profil
Post Re: APEL - idzie zima
Marek MRB napisał(a):
Ciekawe ilu bezdomnych mieszka w mieszkaniu u Onufrego...

Onufrego jak Onufrego - niech były duchowny, redaktor naczelny piśmidła, ujawni ilu on osobiście przygarnął, nakarmił bezdomnych.
"Duchowni moralnie jesteście puści"...biedaczysko wie co pisze, przez lata seminarium, paru lat posługi kapłańskiej, poznał ten stan z autopsji.


Cz lis 04, 2010 21:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2008 22:30
Posty: 1191
Post Re: APEL - idzie zima
Temat zamykam, a do Onufrego apeluję, aby szybko dojrzał, bo zima nie będzie czekać.

_________________
O Tobie mówi serce moje;
szukaj Jego oblicza...


Cz lis 04, 2010 23:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 9 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL