Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 3:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Jajko napisał(a):
Rzeczywiście, protestanci występują "masowiej". I rzeczywiście powodem jest kasa. No ale człowiek prawdziwie wierzący naukom swojego Kościoła nie wystąpi zeń dla paru srebrników, nieprawdaż?

Jakby zrobić coś takiego w Polsce, to myślę, że z 15% by zostało...

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


N lip 21, 2013 20:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Podobnie myślę. Dlatego Kościół wymyślił, aby podatek kościelny szedł nie z kieszeni podatnika, ale z kieszeni Państwa. Ale i tak mniej niż połowa Polaków ma zamiar "skorzystać" z tej możliwości. Większość woli już Państwu oddać część swojej krwawicy niż Kościołowi kat.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N lip 21, 2013 20:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 10:57
Posty: 464
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Opodatkowanie wiary to de facto metoda walki z Kościołem a episkopat Niemiec popełnia wielki grzech, że w tym uczestniczy. Dla paru srebrników godzą się na utratę kilkuset tysięcy osób rocznie z Kościoła.

Jest to też bezpośrednie złamanie nauk Jezusa.

Mt 1:5-9
Tych to Dwunastu wysłał Jezus i dał im takie wskazania: Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego. Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów.

Uzależnianie udzielania sakramentów od jakiejś opłaty jest grzechem przeciwko Ewangelii i jest w dodatku niezgodne z prawem kanonicznym (ciekawe, jak episkopat Niemiec sobie z tym poradził).

Wiem, że to państwo a nie Kościół nakłada podatki i że właśnie władze państwowe ponoszą główną winę za ten stan rzeczy, ale Kościół Katolicki powinien odpowiadać za współudział w tym procederze.

Państwo niemieckie zbyt głęboko ingeruje w prywatność obywateli, zbierając od nich dane na temat wyznawanej przez nich wiary. Była jakiś czas temu inicjatywa w Niemczech, żeby po prostu kłamać w urzędach. Tzn. urzędnikowi mówić, że jest się ateistą, ale w rzeczywistości być katolikiem i uniknąć tym samym podatku. Niestety, episkopat Niemiec nie pozwolił na takie działania.

Jeżeli nie płacisz w Niemczech podatku za wiarę, to nie dostaniesz sakramentów. To jest jedna z przyczyn, dla której zachodnia Europa się zsekularyzowała.

Kościół powinien utrzymywać się z dobrowolnych ofiar oraz z własnej działalności gospodarczej, tak jak pierwsi chrześcijanie.

_________________
Come and see the truth through lies you've been fed.
Weigh the worlds at hand, now which direction will you take?


N lip 21, 2013 23:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 25, 2010 10:57
Posty: 464
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
O, patrzcie. Papież przyznaje mi rację :).

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/papiez-apeluje-by-ksieza-nie-brali-pieniedzy-za-sakramenty,355431.html

_________________
Come and see the truth through lies you've been fed.
Weigh the worlds at hand, now which direction will you take?


N wrz 22, 2013 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Od czerwca opinie o działalności Kościoła rzymskokatolickiego nieznacznie się pogorszyły. Zmniejszył się odsetek Polaków oceniających tę działalność dobrze (spadek o 3 punkty, do 56 proc.), jednocześnie wzrosła liczba tych, którzy odnoszą się do niej krytycznie (o 4 punkty, do 32 proc.).

Badanie przeprowadzono w dniach 5–12 września 2013 roku na liczącej 911 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/cbos-nie ... iola/qnn9t

Ciekawe, że nie widać efektu Franciszka. No ale to chyba dlatego, że to co Franciszek mówi i robi niespecjalnie przekłada się na czyny funkcjonariuszy naszego Kościoła w Polsce.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 25, 2013 7:09
Zobacz profil
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Statystki 40 milionowego kraju na bazie 911 osob, nawet "losowo wybranych" mozna wyrzucic do ....
Jezeli CBOS tak wszystko ankietuje to szkoda na niego pieniedzy.


A juz ta "rewelacja" powala na kolana:
Niezadowolenie stosunkowo często deklarują ankietowani mający od 35 do 54 lat, respondenci z gospodarstw domowych o najwyższych dochodach, osoby identyfikujące się z lewicą, a także badani w ogóle nieuczestniczący w praktykach religijnych lub rzadko (kilka razy w roku) biorący w nich udział.


Śr wrz 25, 2013 7:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
O ile się orientuję, to tak robi się badania statystyczne. Sztuką jest odpowiednie dobranie próbki badawczej. "Losowo wybrani" nie oznacza zupełnie przypadkowi. Ale może pilaster się wypowie, bo on się na tym lepiej zna?

A to, że bogaci, dojrzali Polacy o poglądach lewizujących najgorzej oceniają Kościół jest faktem znanym od lat i powtarza się w wielu badaniach - ergo, badania nie są zupełnie do kosza, bo wyniki byłyby losowe, a nie są.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 25, 2013 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 30, 2013 20:02
Posty: 43
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Jajko napisał(a):
W ocenie TNS OBOP, od 1994 roku nigdy jeszcze Kościół nie miał tak niekorzystnych dla siebie ocen. W porównaniu z poprzednim pomiarem, z 2004 roku, zaufanie do Kościoła spadło o 12 punktów procentowych, a brak zaufania wzrósł o 10 punktów procentowych (co w tym przypadku oznacza 50 proc.). To porównanie nie pokazuje jeszcze rzeczywistej skali zmiany. W 2004 roku tyle samo osób (39 proc.) wyrażało zaufanie do Kościoła w sposób zdecydowany, co w sposób umiarkowany. Dziś zaufanie zdecydowane do Kościoła wyraża dwa i pół razy mniej osób niż zaufanie umiarkowane (19 proc. i 47 proc.).

Więcej... http://wyborcza.pl/1,91446,8971984,TNS_ ... z1Bf0asM7C


Nie dziwi mnie to wcale, sama należę do osób, które nie mają zaufania do Kościoła. Myślę, że wynika to z coraz większej świadomości ludzi, z dostępu do różnych źródeł wykazujących też brudy Kościoła o których w Kościele się nie mówi.


Pt gru 06, 2013 20:39
Zobacz profil
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
A do siebie zaufanie masz? Bo Kosciol to tez ty.
To jak? Mozna z ciebie brac przyklad zycia chrzescijanskiego?


Pt gru 06, 2013 20:47

Dołączył(a): So lis 30, 2013 20:02
Posty: 43
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Kael napisał(a):
A do siebie zaufanie masz? Bo Kosciol to tez ty.
To jak? Mozna z ciebie brac przyklad zycia chrzescijanskiego?


No nie wiem, nie mnie to oceniać :D

Ale ja już w tej chwili nie czuję się członkiem Kościoła, przynajmniej wewnętrznie. Wierzę w Boga i modlę się codziennie, ale od Kościoła zwyczajnie mnie odpycha, nie czuję już tego klimatu, nie ufam księżom, ich nauki mnie nie przekonują, nie chce chodzić do spowiedzi, bo nie widzę w tym sensu, przestałam wierzyć w sakramenty.


Pt gru 06, 2013 21:08
Zobacz profil
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Tyle, ze "klimat Kosciola" zalezy od kazdego ochrzczonego. Najlatwiej powiedziec: nie podoba mi sie Twoj Kosciol, Panie Boze, zbaw mnie sama.
Tyle, ze to co wiesz o Bogu, wiesz dzieku Kosciolowi. Chyba ze chcesz sobie wlasnego boga sklecic z wlasnych wyobrazen.


Pt gru 06, 2013 21:21

Dołączył(a): So lis 30, 2013 20:02
Posty: 43
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Kael napisał(a):
Tyle, ze "klimat Kosciola" zalezy od kazdego ochrzczonego. Najlatwiej powiedziec: nie podoba mi sie Twoj Kosciol, Panie Boze, zbaw mnie sama.
Tyle, ze to co wiesz o Bogu, wiesz dzieku Kosciolowi. Chyba ze chcesz sobie wlasnego boga sklecic z wlasnych wyobrazen.


Tylko dlatego, że urodziłam się w rodzinie katolickiej, gdybym urodziła się gdzie indziej znałabym innego Boga. Uważam, że Bóg wykracza poza ramy jakichkolwiek religii, a same religie są tylko taką naszą ludzką próbą opisywania Go. Religie wprowadzają tyle dobra ile zła, jeśli ktoś dzięki religii jakiejkolwiek może zbliżać się do Boga i rozwijać duchowo to wspaniale, gorzej gdy religia prowadzi do fanatyzmu i wzajemnego zwalczania się i obrażania w imię Boga. Kolejną wadą religii jest pycha ludzi uważających się za wybrańców Boga, tylko dlatego że przynależą do jakiejś według nich prawdziwej religii i traktowanie innowierców lub niewierzących jakby byli gorszej kategorii.
Do zbawienia potrzebne jest czyste serce i dobra wola, a nie wypełnianie kościelnych obowiązków.


So gru 07, 2013 7:31
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Józka napisał(a):
Do zbawienia potrzebne jest czyste serce i dobra wola, a nie wypełnianie kościelnych obowiązków.

Jak twierdzi nauczanie KK "łaska Boża jest do zbawienia potrzebna", a nie tylko czyste serce i dobra wola. W przeciwnym przypadku mamy do czynienia z pelagianizmem :-D

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So gru 07, 2013 11:37
Zobacz profil WWW
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
Józka napisał(a):
Kael napisał(a):
Tyle, ze "klimat Kosciola" zalezy od kazdego ochrzczonego. Najlatwiej powiedziec: nie podoba mi sie Twoj Kosciol, Panie Boze, zbaw mnie sama.
Tyle, ze to co wiesz o Bogu, wiesz dzieku Kosciolowi. Chyba ze chcesz sobie wlasnego boga sklecic z wlasnych wyobrazen.


Tylko dlatego, że urodziłam się w rodzinie katolickiej, gdybym urodziła się gdzie indziej znałabym innego Boga.

Nie ma innego Boga....
Józka napisał(a):
Do zbawienia potrzebne jest czyste serce i dobra wola, a nie wypełnianie kościelnych obowiązków.


Taaak? A ktory bog ci to objawil?
Bo ten znany z Biblii i Jego Syn Jezus jak najbardziej mowili o konkretnych czynach, badz ich zaniechaniu, ktore ci drzwi do nieba otworza, albo nie.


So gru 07, 2013 11:48

Dołączył(a): So lis 30, 2013 20:02
Posty: 43
Post Re: Dramatyczny spadek zaufania do Kościoła
medieval_man napisał(a):
Jak twierdzi nauczanie KK "łaska Boża jest do zbawienia potrzebna", a nie tylko czyste serce i dobra wola. W przeciwnym przypadku mamy do czynienia z pelagianizmem :-D


No cóż nauczanie KK mnie nie przekonuje.

Kael napisał(a):
Nie ma innego Boga....


No tak, jest jeden Bóg wierzących i niewierzących, który nie jest ograniczony religiami

Kael napisał(a):
Taaak? A ktory bog ci to objawil?


Przekonują mnie opisy ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną.
Na przykład to:

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... erci/ymfg4

Kael napisał(a):
Bo ten znany z Biblii i Jego Syn Jezus jak najbardziej mowili o konkretnych czynach, badz ich zaniechaniu, ktore ci drzwi do nieba otworza, albo nie.


Wobec tego pójdę do piekła razem z całą resztą świata nie wyznającą chrześcijaństwa :roll:


So gru 07, 2013 12:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL