Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb! 
Autor Wiadomość
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
WIST napisał(a):
Myślę również że straszenie to nie jest dobry sposób. Ale zadajmy sobie pytanie, czy praktykujący katolicy mogą nie wpuścić księdza po kolędzie? Takie sprawy ujawniają problemy z każdej strony. A może to nie była groźba, ale normalna informacja, na tej samej zasadzie co nie uczęszczasz na Msze, to niby z jakiej racji chcesz przyjąć sakrament bierzmowania? Bądźmy jednak trochę poważni. Ludzie przyzwyczaili się do rytuałów, nawet jak ich głębia jest im obojętna. Jeśli Kościół ma dziś problemy, to według mnie to jest największy - zatracenie przez ludzi wiary, albo powykrzywianie jej.


Hmm..osobiście spotkałam się z dwoma takimi przypadkami w swoim życiu. Nie osądzam tutaj , ponieważ nie o to chodzi.
Ludzie zatracają wiarę bądź wykrzywiają Ją właśnie poprzez takie toki myślenia " nie przyjmiesz księdza po kolędzie , nie zostaniesz pochowany"
Całkowita sprzeczność z podejściem Chrystusa do człowieka - " coś za coś"


Wt sty 08, 2013 15:32
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
Nie przyjmuja księdza po kolędzie ci, którzy omijaja również kosciół z daleka.
Skoro za zycia ksiądz im nie był potrzebny to po co on im po smierci???
Rozumiem przed smiercią, ale "po"? Wtedy kiedy klamka juz zapadła?

Magda co ty opowiadasz? Gdzie tu sprzeczność z postepowaniem Chrystusa? :shock:
Kto wymyslił cos takiego, że kazdemu bez wzgledu na jego stosunek do Koscioła należy sie ksiądz na pogrzebie? Co ten ksiądz ma niby zmienić....jak już wszystko zostało powiedziane do końca?
Zakłady pogrzebowe robia takie porzadne ceremonie pogrzebowe. Po co więc ma byc obecny ksiądz tam gdzie go nigdy nie chciano?

Cytuj:
Całkowita sprzeczność z podejściem Chrystusa do człowieka - " coś za coś"


Pomyślałas chociaz zanim to napisałaś? Chyba nie...albo w ogóle nie masz zielonego pojecia o Biblii. Stąd ten absurd. Co ty sobie za "Chrystusa" wymyśliłaś?

Od kiedy to niby Bóg "rozdaje" Zbawienie każdemu i za darmo? Tak umarł za wszystkich....ale nie po to by za darmoche i bez żadnego wysiłku wszyscy otrzymali Zbawienie, ale po to by wszyscy którzy wybiorą Chrystusa mogli je osiagnąć.

Cytuj:
Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! ( Mt 7, 13-14 )


A ty se "autostrade" wymyslasz...to może jeszcze jakąś taksówkę do podwiezienia?


Wt sty 08, 2013 18:16
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
humalog napisał(a):
Pomyślałas chociaz zanim to napisałaś? Chyba nie...albo w ogóle nie masz zielonego pojecia o Biblii. Stąd ten absurd. Co ty sobie za "Chrystusa" wymyśliłaś?

Od kiedy to niby Bóg "rozdaje" Zbawienie każdemu i za darmo? Tak umarł za wszystkich....ale nie po to by za darmoche i bez żadnego wysiłku wszyscy otrzymali Zbawienie, ale po to by wszyscy którzy wybiorą Chrystusa mogli je osiagnąć.

Otóż to, zbawienie jest za darmochę, z łaski, przez wiarę. Nie zapłacisz za nie, nie zasłużysz za nie ale otrzymasz z łaski Boga o ile uwierzysz. I własnie po to zmarł Jezus na krzyżu biorąc na barki nasze grzechy (zapłata za grzech jest śmierć), i własnie po to śmierć zwyciężył zmartwychwstajac aby rozdawac swoja łaskę każdemu kto wyciagnie z wiara po nia ręce. Jeżeli chesz o tym porozmawiac, to jest juz tu chyba taki watek (może nawet nie jeden).


Wt sty 08, 2013 19:56
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
Taaaaa..w mysl zasady "Róbta co chceta" - przecie Jezus za nas umarł to Zbawienie nalezy nam sie jak psu micha.

Uhmmm, obys sie nie zdziwił.

Nie ma co szukać watku. Sprawa jest jasna. Jeżeli odrzucisz Jezusa to zbawienia nie osiągniesz. Nie wiem nad czym tu jeszcze dyskutować.

A to juz do Magdy

Jeżeli nie chcesz ksiedza za zycia, to po smierci nie należy ci sie katolicki pochówek. To chyba tez jest jasne.


Wt sty 08, 2013 20:24
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
humalog napisał(a):
Taaaaa..w mysl zasady "Róbta co chceta" - przecie Jezus za nas umarł to Zbawienie nalezy nam sie jak psu micha.

Uhmmm, obys sie nie zdziwił..

Dziwne, że wiesz to a mimo to wyzywasz ludzi od debili i nie robisz nic z ta pogardą którą z siebie ciągle wywalasz :glupek1:


Wt sty 08, 2013 20:35
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
dick69 napisał(a):
humalog napisał(a):
Taaaaa..w mysl zasady "Róbta co chceta" - przecie Jezus za nas umarł to Zbawienie nalezy nam sie jak psu micha.

Uhmmm, obys sie nie zdziwił..

Dziwne, że wiesz to a mimo to wyzywasz ludzi od debili i nie robisz nic z ta pogardą którą z siebie ciągle wywalasz :glupek1:


Masz cos wiecej do powiedzenia....klonie? :)


Wt sty 08, 2013 20:56
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
humalog napisał(a):
Nie przyjmuja księdza po kolędzie ci, którzy omijaja również kosciół z daleka.
Skoro za zycia ksiądz im nie był potrzebny to po co on im po smierci???
Rozumiem przed smiercią, ale "po"? Wtedy kiedy klamka juz zapadła?

Magda co ty opowiadasz? Gdzie tu sprzeczność z postepowaniem Chrystusa? :shock:
Kto wymyslił cos takiego, że kazdemu bez wzgledu na jego stosunek do Koscioła należy sie ksiądz na pogrzebie? Co ten ksiądz ma niby zmienić....jak już wszystko zostało powiedziane do końca?
Zakłady pogrzebowe robia takie porzadne ceremonie pogrzebowe. Po co więc ma byc obecny ksiądz tam gdzie go nigdy nie chciano?

Cytuj:
Całkowita sprzeczność z podejściem Chrystusa do człowieka - " coś za coś"


Pomyślałas chociaz zanim to napisałaś? Chyba nie...albo w ogóle nie masz zielonego pojecia o Biblii. Stąd ten absurd. Co ty sobie za "Chrystusa" wymyśliłaś?

Od kiedy to niby Bóg "rozdaje" Zbawienie każdemu i za darmo? Tak umarł za wszystkich....ale nie po to by za darmoche i bez żadnego wysiłku wszyscy otrzymali Zbawienie, ale po to by wszyscy którzy wybiorą Chrystusa mogli je osiagnąć.

Cytuj:
Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! ( Mt 7, 13-14 )


A ty se "autostrade" wymyslasz...to może jeszcze jakąś taksówkę do podwiezienia?



W którym miejscu napisałam - "każdemu należy się ksiądz na pogrzebie "?


Śr sty 09, 2013 3:57
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
humalog napisał(a):
Taaaaa..w mysl zasady "Róbta co chceta" - przecie Jezus za nas umarł to Zbawienie nalezy nam sie jak psu micha.

Uhmmm, obys sie nie zdziwił.

Nie ma co szukać watku. Sprawa jest jasna. Jeżeli odrzucisz Jezusa to zbawienia nie osiągniesz. Nie wiem nad czym tu jeszcze dyskutować.

A to juz do Magdy

Jeżeli nie chcesz ksiedza za zycia, to po smierci nie należy ci sie katolicki pochówek. To chyba tez jest jasne.



W którym miejscu napisałam , że nie chcę księdza za życia?
Nie rozumiem jednej rzeczy jeśli chodzi o Ciebie - dlaczego moja osoba , bądź moje wypowiedzi tak strasznie podnoszą Ci ciśnienie krwi?


Śr sty 09, 2013 4:04

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
Jajko napisał(a):
Ano wkleję. Pełno tego typu informacji we wszystkich większych portalach. Nie wyszukuję tego specjalnie na jakichś niszowych stronach antykościelnych. To codzienność. A miłośnicy Kościoła dziwią się, że ludzie się od niego odwracają. Ja tylko pokazuję jak jest.


Nie, nie pokazujesz jak jest, tylko ciemną stronę.
Dla mnie to jest logiczne,że jak nie chcą kapłana- nie chcą Chrystusa, zatem - po co im ksiądz na pogrzebie?
Zeby był kolejny zarzut,że od biednych żałobników wyciąga kasę?


Śr sty 09, 2013 7:46
Zobacz profil
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
Cytuj:
W którym miejscu napisałam - "każdemu należy się ksiądz na pogrzebie "?


Jak to w którym? Nie wiesz co piszesz?
a to co? Kto to napisał?
Cytuj:
Ludzie zatracają wiarę bądź wykrzywiają Ją właśnie poprzez takie toki myślenia " nie przyjmiesz księdza po kolędzie , nie zostaniesz pochowany"
Całkowita sprzeczność z podejściem Chrystusa do człowieka - " coś za coś
"


Cytuj:
W którym miejscu napisałam , że nie chcę księdza za życia?


Ile ty masz lat? 12?
Napisałem do Ciebie, ale mając na myśli ogół ludzi, którzy nie chcą ksiedza, a potem rodzina chce katolickiego pogrzebu.

Magda....ty mi nie podnosisz ciśnienia. Tylko błagam naucz sie pisac i czytać ze zrozumieniem.


Śr sty 09, 2013 8:02

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
[quote="Magdalena_i"

Hmm..osobiście spotkałam się z dwoma takimi przypadkami w swoim życiu. Nie osądzam tutaj , ponieważ nie o to chodzi.
Ludzie zatracają wiarę bądź wykrzywiają Ją właśnie poprzez takie toki myślenia " nie przyjmiesz księdza po kolędzie , nie zostaniesz pochowany"
Całkowita sprzeczność z podejściem Chrystusa do człowieka - " coś za coś"[/quote]
Nie, "coś za coś", tylko czysta logika. Pogrzeb katolicki wynika z wiary, jeżeli jednak zmarły ją odrzucił, po co mu rytuały, które za życia nic dla niego nie znaczyły?


Śr sty 09, 2013 8:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
Myślę,że chodzi także o to ,co ludzie powiedzą, innymi słowy wypada mieć pogrzeb katolicki, bo jest on uroczysty i ma pewien ceremoniał, którego brakuje siłą rzeczy na pogrzebie świeckim. Podobno w dużych miastach są odpowiedni pracownicy przedsiębiorstwa pogrzebowego, którzy czuwają nad uroczystym ceremoniałem pogrzebów świeckich i takowy organizują.
Ale powtarzam raz jeszcze: nie nieśmy czlowieka po śmierci do kościoła, jeżeli za życia tam chodzić nie chciał. Jak by nie patrzeć, jest to brak poszanowania jego woli. Natomiast zawsze można modlić sie za niego


Śr sty 09, 2013 8:59
Zobacz profil
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
Cytuj:
Natomiast zawsze można modlić sie za niego



Oczywiście! Nawet wskazane jest by za taka osobę zamówić Mszę św. Nie wiemy czy mu pomoże.....ale na sto procent nie zaszkodzi.
Natomiast pogrzeb katolicki nie jest czymś co sie komukolwiek nalezy z samego tylko względu na zamieszkiwanie terenu, który podlega pod konkretna parafię.


Śr sty 09, 2013 9:12
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
Takim oto sposobem zjechał temat z logiki na zwykłe plotki.


Śr sty 09, 2013 13:23
Post Re: Nie przyjmujesz kolędy? Nie licz na pogrzeb!
humalog napisał(a):
Cytuj:
W którym miejscu napisałam - "każdemu należy się ksiądz na pogrzebie "?


Jak to w którym? Nie wiesz co piszesz?
a to co? Kto to napisał?
Cytuj:
Ludzie zatracają wiarę bądź wykrzywiają Ją właśnie poprzez takie toki myślenia " nie przyjmiesz księdza po kolędzie , nie zostaniesz pochowany"
Całkowita sprzeczność z podejściem Chrystusa do człowieka - " coś za coś
"


Cytuj:
W którym miejscu napisałam , że nie chcę księdza za życia?


Ile ty masz lat? 12?
Napisałem do Ciebie, ale mając na myśli ogół ludzi, którzy nie chcą ksiedza, a potem rodzina chce katolickiego pogrzebu.

Magda....ty mi nie podnosisz ciśnienia. Tylko błagam naucz sie pisac i czytać ze zrozumieniem.


Jeśli już musisz " wyrywać " mój kontekst - wyrywaj ze zrozumieniem słowa pisanego.


Śr sty 09, 2013 13:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL