Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 4:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem 
Autor Wiadomość
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Alus napisał(a):
Równie uprawnione będzie stwierdzenie, że za koszty budowania stadionów na Euro2012 tracimy rzesze Małyszów, Chopinów, lekarzy, księży.
Tu się z tobą nie zgodzę. Nawet jeżeli bilans bezposrednio po Euro wyjdzie ujemny, to i tak część ludzi zauważy, że Polska jednak w Azji nie leży i z tego zyski jeszcze będą.
Alus napisał(a):
Prawda jest taka, że o sukcesie decyduje talent i praca nie kasa.
A tu też nie masz racji. Nie ma środków na badania, to nie ma poważnych uczelni. Nasze uczelnie stoją na szarym końcu rankingów i nie bez przyczyny. Mamy sukcesy tylko tam, gdzie potrzebny nakład finansowy jest niewielki.


N maja 20, 2012 8:44
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Kaspian napisał(a):
To weź teraz pod uwagę, że na osiołkach jeździli izraelscy królowie, dla podkreślenia pokojowego charakteru Izraela (okoliczni, "wojenni" władcy jeździli na nadających się do udziału w walce koniach).
Chyba jakąś inną Biblię czytałeś.

Plemiona izraelskie wtargnęły do kraju Kanaan i podbiły go. Ogniem i mieczem, bezlitośnie wyrzynając stawiającą opór miejscową ludność, stosując terror. Po podboju podzieliły między siebie zdobyte terytorium, po czym... nadal walczyły. Ponieważ po śmierci Jozuego Jahwe "pozwolił pozostać" w Kanaanie miejscowym ludom "jedynie ze względu na dobro pokoleń izraelskich, aby je nauczyć sztuki wojennej". Izraelici tłukli się z sąsiednimi ludami i tłukli się pomiędzy sobą. Pierwsza próba objęcia władzy królewskiej nad plemionami zaczęła się od wymordowania potencjalnych rywali, a następnie bezwzględnego tłumienia buntu. Saul, pierwszy król, zyskał powszechne uznanie swojej władzy dzięki zwycięskiej walce z Ammonitami. Następnym posunięciem był atak na Filistynów w Geba, a potem uderzenie na Amalekitów i niemal doszczętne ich wytępienie. Później kolejna wojna z Filistynami. I następna. Następca Saula, Dawid, który był początkowo przywódcą bandy obwiesiów, zaraz po przejęciu władzy na południu toczył walki o pełnię władzy z synem Saula Iszbaalem. Kiedy konkurent zginął, Dawid mógł się bardziej zaangażować w wojny z sąsiadami. Bez wahania zaatakował swoich wcześniejszych sojuszników, Filistynów, zdobył twierdzę Jebusytów na Syjonie, wzgórzu jerozolimskim, podbił ziemie Ammonitów (oblężenie Rabba i sprawa Uriasza, męża Batszeby), Moab, Edom...

Izraelscy królowie byli wojownikami, zaś Izraelici szczycili się swoją wojowniczością. Opowiadanie, ze izraelscy królowie jeździli na osiołkach, że robili tak dla podkreślenia pokojowego charakteru Izraela, to brednie nie z tej ziemi.

Jezus wjeżdża do Jerozolimy na osiołku, ponieważ chce, żeby ujrzano w nim zapowiedzianego w proroctwie władcę, który jest pokorny wobec Boga, odczuwający bojaźń Bożą, pobożny. Ale zapowiedziany pokorny wobec Boga władca bynajmniej nie jest pacyfistą, bo przybywa do Jerozolimy po totalnym zwycięstwie nad wrogami:
Za 9,1-16 napisał(a):
Wyrok. Słowo Pana:
W krainie Chadraku i Damaszku będzie Jego odpoczynek, gdyż do Pana należy Oko Aramu, jak i wszystkie pokolenia Izraela. Zarówno Chamat, które z nim graniczy, jak Tyr i Sydon, bo mądrość [Jego] jest wielka.
Tyr otoczył się wałem obronnym, nagromadził srebra jak piasku - i złota - jak błota na drogach.
Jednak zawładnie nim Pan i jego bogactwo strąci w głębie morza; a jego samego w ogniu strawi.
Aszkelon, widząc to, z bojaźni zadrży, podobnie Gaza pogrąży się w trwodze i Ekron zawiedzie się w nadziei.
Król z Gazy będzie usunięty, opustoszeje z mieszkańców Aszkelon. A lud mieszany osiedli się w Aszdodzie.
Na proch zetrę pychę Filistyna. I z krwi oczyszczę mu usta, i jego zęby z ofiary plugawej, wówczas i on stanie się Resztą, która należy do Boga naszego, jak jeden z rodów Judy,
Ekron zaś będzie jak Jebusyta.
Sam będę dla domu mego strażą i obroną przed przechodniami. I przemoc wroga już go nie dosięgnie, gdyż wejrzałem na niego w jego nędzy.

Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem!
Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski.
Pokorny - jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy

[...]
Wróćcie do warownego miejsca, wygnańcy, oczekujący z nadzieją!
Dzisiaj cię o tym zapewniam, że cię nagrodzę w dwójnasób.
Albowiem Judę trzymam w pogotowiu, jak łuk napinam Efraima, jak włócznią kieruję synami twymi, Syjonie, przeciwko synom twoim, Jawanie, i miecz mocarza z ciebie uczynię.
Pan się zjawi nad nimi.
Jak błyskawice wzlecą Jego strzały i Pan, Bóg wszechmogący, zadmie w róg.
Nadciągnie w szumie wichru z południa.
Pan Zastępów będzie ich osłaniał, zniszczą i zdepczą kamienie z proc, i krew będą pili jak wino, i będą jej pełni jak czara, jak rogi ołtarza.

W owym dniu Pan, ich Bóg, da im zwycięstwo i poprowadzi swój lud niby trzodę.


EDIT: ciekawe, że słowo "Je-bu-sy-ci" zostało ocenzurowane przez mechanizmy forum :)


Pn maja 21, 2012 7:03

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Co się dzieje? Ano, dążenie do sukcesów i samorealizacji przede wszystkim.
A powołanie ? Ot, taki styl życia :-D

Niedawno rozpoczęła się transmisja z Jasnej Góry, gdzie produkuje się tzw. "biskup od dzieci" (tak nazywają go w Radio Maryja) czyli bp Antoni Długosz. Na Mszy św. maksimum nadużyć liturgicznych, które ja nazywam "liturgią według bpa Długosza" a po Mszy św. dalsze występy wokalno - taneczne wspomnianego biskupa.
Całość nazywa się Pielgrzymką Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. I choć wspomnianą ideę ewngelizacji dzieci - różaniec - uważam za piękną, to stosowane metody mnie nie zachwycają.
I w różnych kościołach co śmielsi proboszczowie też wprowadzają różne pokazy taneczne, nawet na Mszy św., nazywając to dziękczynieniem.


So cze 23, 2012 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Arkes...
Prawdziwy obraz wiary? W tej samej Polsce, gdzie powstał ruch Światło- Życie zrzeszający obecnie tysiące ludzi i rozszerzający się na cały świat, gdzie dziala bardzo prężnie Neokatechumenat również zrzeszający masę katolików, gdzie ludzie w pełnych kosciołach czuwają nieraz całą noc przed zesłaniem Ducha Św (cudowne uroczystości w wielu miejscach) gdzie do tych pustych twoim zdaniem kościołów nierzadko trudno jest wogóle wejść. Nie ma cie tam, więc nie widzisz miejsc gdzie ludzie modlą się, gdzie spotykają się wspólnoty, gdzie kwitnie ewangelizacja.
popatrz na tych ludzi:)
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
i na tych
http://www.lednica2000.pl/media/multimedia/2-czerwca/
może nie ma cię tam gdzie KOściół jest taki jakim chciałbyś go widziec?
Spotkałeś księdza pod wpływem alkoholu. Ja nie. Raz spotkałam nieuprzejmego, raz takiego który mówił szybko i bardzo niewyraźnie. To są ludzie, jak my, nie sa idealni. Mówisz że są spasieni- księza w mojej parafii są szczupli:) No jeden trochę tęzszy. Masę ludzi ma w Polsce nadwagę. To problem, nie grzech. Spotkałam księdza który żyje jak asceta, w małym mieszkanku zaadoptowanym w podziemiach kaplicy, sam gotuje sobie skromne i proste posiłki. Spotkałam wielu księzy, mądrych, zaangażowanych, dobrych. A działam we wspólnocie więc znam trochę księzy lepiej niż może osoba trzymająca się na dystans. A urząd biskupa istnieje od [pierwszych chrześcijan, od czasów św Pawła, wiedziałeś o tym?

_________________
Ania


N cze 24, 2012 17:19
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Arkes napisał(a):
Czy palenie na stosie było przejawem Miłości Boga? Czy właśnie nadużyciem tej że mocy? A może nawracanie siłą jest miłością Boga?


Spalenie na stosie było aktem miłosierdzia względem zatwardziałego grzesznika. My katolicy wierzymy, że nasze cierpienie tu na ziemi ma swój koniec. Piekło nie ma końca i jest wieczne, toteż grzesznik doświadczając aktu spalenia, mógł spłacić dług Bogu jeszcze za ziemskiego żywota.
Ja rozumiem ckliwość wrogo usposobionych ludzi do Kościoła Katolickiego i jednocześnie nie rozumiem ich akceptacji dla zbrodni dzieciobójstwa poprzez aborcje, będącą niczym innym niż ćwiartowaniem żywcem niewiniątka.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn cze 25, 2012 16:53
Zobacz profil
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Endek napisał(a):
Spalenie na stosie było aktem miłosierdzia względem zatwardziałego grzesznika. My katolicy wierzymy, że nasze cierpienie tu na ziemi ma swój koniec.
Jeżeli u tego człowieka nie było żadnej woli nawrócenia to spalenie nic nie dało i świadczyło jedynie o barbarzyństwie oprawców. Napewno to nie pochodziło od Boga


Pn cze 25, 2012 16:59

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
mykitos napisał(a):
Jeżeli u tego człowieka nie było żadnej woli nawrócenia to spalenie nic nie dało i świadczyło jedynie o barbarzyństwie oprawców. Napewno to nie pochodziło od Boga


Bóg nakazał karać zło. Jeżeli z powodu tego grzesznika iluś ludzi mogło pójść na wieczne męki, to lepiej aby skazać jednego gorszyciela.Pan Jezus nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Cytuj:
Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Pn cze 25, 2012 17:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Endek napisał(a):
mykitos napisał(a):
Jeżeli u tego człowieka nie było żadnej woli nawrócenia to spalenie nic nie dało i świadczyło jedynie o barbarzyństwie oprawców. Napewno to nie pochodziło od Boga


Bóg nakazał karać zło. Jeżeli z powodu tego grzesznika iluś ludzi mogło pójść na wieczne męki, to lepiej aby skazać jednego gorszyciela.Pan Jezus nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Cytuj:
Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie

Hmmm, a co np. z 10 przykazaniami? Można je ot tak olać, dla wygody?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn cze 25, 2012 19:03
Zobacz profil
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Endek napisał(a):

Bóg nakazał karać zło.

Czyli z tego wynika że nie wierzysz w czyściec,skoro uważasz że to człowiek ma karać grzesznika a nie Bóg po śmierci


Pn cze 25, 2012 19:25
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Endek napisał(a):
mykitos napisał(a):
Jeżeli u tego człowieka nie było żadnej woli nawrócenia to spalenie nic nie dało i świadczyło jedynie o barbarzyństwie oprawców. Napewno to nie pochodziło od Boga


Bóg nakazał karać zło. Jeżeli z powodu tego grzesznika iluś ludzi mogło pójść na wieczne męki, to lepiej aby skazać jednego gorszyciela.Pan Jezus nie pozostawił żadnych wątpliwości.

Cytuj:
Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie

My katolicy nie wierzymy, że dano nam prawo aby w obronie iluś ludzi, którzy mogliby iść na wieczne męki, zamordowac grzesznika, który może stać się przyczyną ich potępienia.....tylko faryzeusze uzurpowali sobie takie prawo, aby w obronie narodu wydać Jednego, którego nienawidzili.


Pn cze 25, 2012 20:37
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Endek jest własnie takim faryzeuszem. Twardo trzyma się przepisów/tradycji a odrzuca miłość


Pn cze 25, 2012 20:43
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Endek napisał(a):
Spalenie na stosie było aktem miłosierdzia względem zatwardziałego grzesznika. My katolicy wierzymy, że nasze cierpienie tu na ziemi ma swój koniec.

Dziwne, że tradycjonaliści nie palą ludzie na stosach. Endek macie już listę osób do spalenia na stosie?
Czarownice też na niej są?


Pn cze 25, 2012 21:17
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Gdyby Endek żył w tamtych czasach i głosił to co głosi o papieżach to sam by trafił na stos. To schizmatyk


Pn cze 25, 2012 21:19
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
kacperek29 napisał(a):
Endek napisał(a):
Spalenie na stosie było aktem miłosierdzia względem zatwardziałego grzesznika. My katolicy wierzymy, że nasze cierpienie tu na ziemi ma swój koniec.

Dziwne, że tradycjonaliści nie palą ludzie na stosach. Endek macie już listę osób do spalenia na stosie?
Czarownice też na niej są?

Zapewne jako czołowe czarownice J.Senyszen zajmuje pierwszą pozycję na liście, wszyskie posłanik z RP i niewątpliwie K. Szczuka :D


Pn cze 25, 2012 21:22
Post Re: Co się dzieje z dzisiejszym Kościołem
Alus napisał(a):
Zapewne jako czołowe czarownice J.Senyszen zajmuje pierwszą pozycję na liście, wszyskie posłanik z RP i niewątpliwie K. Szczuka :D

Przyznam że obu tych pań ja też niecierpie. Ale ani mysle palić je na stosie


Pn cze 25, 2012 21:24
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL