Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 20:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R. 
Autor Wiadomość
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
bramin - powiedz, od kiedy to wywlekanie ludzi (potencjalnych świadków) nocą z domu i wielogodzinne nocne przesłuchiwania owych świadków weszły do kanonu praw państw demokratycznych?
Pielęgniarkę w nocy oderwano od reanimacji pacjenta, aby zawieź ją na przesłuchanie...jaki system stosuje podobne metody?
Lub szantażowanie, że jeśli ktoś nie zezna wedle oczekiwań przesłuchujących zabrane mu będzie prawo odwiedzin ciężko chorej żony?


So mar 23, 2013 15:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
Alus, nie bede sie powtarzal bo juz to napisalem.

Gdyby bylo tak jak piszesz to tym gorzej dla sedziego Tuleyi ,ze nie zakwestionowal tego typu praktyk i w gruncie rzeczy material dowodowy zgromadzony w ten sposob jest warty funta klakow. Sedzia mial na to czas podczas procesu. Zarowno on jak i obroncy doktora G. nie zakwestionowali materialu dowodowego ani sposobu jego zdobycia. A mieli takie prawo.
Wniosek?
Nowy proces i nowe materialy dowodowe albo rezygnacja sedziego z tej sprawy a tak sie nie stalo.

Z akt procesu nie wynika,ze wywlekano ludzi i byly wielogodzinne przesluchania. Najdluzsze przesluchanie trwalo trzy godziny i nawet przeciwnicy tej sprawy przyznaja, ze miescilo sie to w standardach.

Jeszcze raz.
Gdyby sposob zdobywania materialow dowodowych i przesluchan swiadkow byl bezprawny proces nie moglby sie toczyc.

Przypominam , ze swiadkowie tez dawali lapowki i w demokratycznym kraju nie byliby tak lagodnie potraktowani a doktor G. na sto procent ogladalby niebo w kratke nie bedac juz doktorem.

_________________
ksiądz


So mar 23, 2013 16:29
Zobacz profil
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
bramin napisał(a):
Alus, nie bede sie powtarzal bo juz to napisalem.

Gdyby bylo tak jak piszesz to tym gorzej dla sedziego Tuleyi ,ze nie zakwestionowal tego typu praktyk i w gruncie rzeczy material dowodowy zgromadzony w ten sposob jest warty funta klakow. Sedzia mial na to czas podczas procesu. Zarowno on jak i obroncy doktora G. nie zakwestionowali materialu dowodowego ani sposobu jego zdobycia. A mieli takie prawo.
Wniosek?
Nowy proces i nowe materialy dowodowe albo rezygnacja sedziego z tej sprawy a tak sie nie stalo.

Z akt procesu nie wynika,ze wywlekano ludzi i byly wielogodzinne przesluchania. Najdluzsze przesluchanie trwalo trzy godziny i nawet przeciwnicy tej sprawy przyznaja, ze miescilo sie to w standardach.

Jeszcze raz.
Gdyby sposob zdobywania materialow dowodowych i przesluchan swiadkow byl bezprawny proces nie moglby sie toczyc.

Przypominam , ze swiadkowie tez dawali lapowki i w demokratycznym kraju nie byliby tak lagodnie potraktowani a doktor G. na sto procent ogladalby niebo w kratke nie bedac juz doktorem.

Właśnie dlatego sędzia wiele zeznań zakwestionował, a kilku świadków zapowiedziało wytoczenie cywilnych procesów z żądaniem od CBA zadośćuczynienia za doznane szkody i upokorzenia.
CBA zgarnęło dokumentację chorych łamiąc tym ustawę o ochronie danych osobowych.
Do łapówki w formie podarku wdzięczności wręczonej lekarzowi publicznie przyznał się śp Rzecznik Praw Obywatelskich p. Kochanowski....oczywiście poza szumem medialnym nikt nie usiłował ścigać jego czynu.
Gdyby za tzw "podarki wdzięczności" ścigać polskich lekarzy, to ostałoby się ich maksymalnie 20% :D
Aresztowania dla pokazu to norma IVRP - ofiarą ich jest śp B. Blida. Dotąd nie wiadomo z czyjej ręki zginęła. Pistolet z którego ponoć miała zadać sobie śmierć, a który na polecenie funkcjonariusza podniósł jej mąż, "cudownym" sposobem nie posiadał żadnych śladów dotykania.
A pretekst dla którego zaplanowano medialne aresztowanie, osławiona "Aleksis" została w tym miesiącu oczyszczona z zarzutów.
No cóż metody "demokratycznego" państwa.


So mar 23, 2013 16:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 10, 2013 21:27
Posty: 153
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
Alus napisał(a):


CBA zadośćuczynienia za doznane szkody i upokorzenia.

A kto zadośćuczyni np kobiecie chorej na raka,której komornik bezprawnie zajął pieniądze z lokaty??


Alus napisał(a):
Aresztowania dla pokazu to norma IVRP - ofiarą ich jest śp B. Blida.

Zapominasz dodać o ofiarach rządu Tuska - np ś.p A. Lepper, ś.p. Sławomir Petelicki oraz wielu innych

No cóż - Pełowskie zaczadzenie umysłu...


So mar 23, 2013 18:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
Alus, nie rozmawiamy o Blidzie tylko o o. Rydzyku.
Raport komisji (po trzech latach zmudnego ustalania) badajacej śmierć Blidy to publicystyka bez zadnych twardych dowodow.
W tej sprawie prokuratura nie przedstawila politykom PiS do dzisiaj zadnych zarzutow.
Wiec potraktujmy to jako jako opowiastki dla grzecznych dzieci i wracajmy do tematu. :D

_________________
ksiądz


So mar 23, 2013 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 10, 2013 21:27
Posty: 153
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
@bramin
Taka to jest retoryta pełowców. Jak im się coś zarzuca to odwracają kota ogonem i zwalają winę na wszystkich tylko nie na ekipe Tuska


So mar 23, 2013 21:25
Zobacz profil
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
bramin napisał(a):
Alus, nie rozmawiamy o Blidzie tylko o o. Rydzyku.

No to rozmawiajmy.
Rydzyk wprost się wypowiedział, ze nie ma zamiaru zapłacić grzywny.
Nie ustosunkował się do propozycji zamiany na prace społeczne.
Jeżeli żyjemy w państwie prawa to spodziewam się, zgodnie z prawem, zamiany grzywny na 30-to dniowy areszt.

Czy uważasz, że powinno być inaczej?


N mar 24, 2013 1:37

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
Kozioł napisał(a):
bramin napisał(a):
Alus, nie rozmawiamy o Blidzie tylko o o. Rydzyku.

No to rozmawiajmy.
Rydzyk wprost się wypowiedział, ze nie ma zamiaru zapłacić grzywny.
Nie ustosunkował się do propozycji zamiany na prace społeczne.
Jeżeli żyjemy w państwie prawa to spodziewam się, zgodnie z prawem, zamiany grzywny na 30-to dniowy areszt.

Czy uważasz, że powinno być inaczej?

Gdyby naszego o. Tadeusza zamkneli w pie.dlu na 30 dni to kto by 5 razy dzinnie w zastępstwie prawił tak płomienne kazania pełne miłości do bliźniego?
To raczej mrzonki. Ojcze Tadziu tak trzymaj.


N mar 24, 2013 4:01
Zobacz profil
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
bramin napisał(a):
Alus, nie rozmawiamy o Blidzie tylko o o. Rydzyku.
Raport komisji (po trzech latach zmudnego ustalania) badajacej śmierć Blidy to publicystyka bez zadnych twardych dowodow.
W tej sprawie prokuratura nie przedstawila politykom PiS do dzisiaj zadnych zarzutow.
Wiec potraktujmy to jako jako opowiastki dla grzecznych dzieci i wracajmy do tematu. :D

Jakiż raport mógł być....duszki wyczyściły pistolet.
Politycy PiS pospołu z politykami innych partii patrzą jedynie na swój osobisty interes, a zwykli ludzie są jedynie kukiełkami w ich rozgrywkach.
W temacie o. Rydzyka też nie ma zbyt o czym dyskutować, póki Kościół nie skoryguje zachowań zakonnika, to sądy mogą sobie....
Nienawiści, zacietrzewienia wypracowanego przez lata w wiernych słuchaczach nikt poza Kościołem nie zniweluje.


N mar 24, 2013 9:00
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
yossef napisał(a):
Kozioł napisał(a):
bramin napisał(a):
Alus, nie rozmawiamy o Blidzie tylko o o. Rydzyku.

No to rozmawiajmy.
Rydzyk wprost się wypowiedział, ze nie ma zamiaru zapłacić grzywny.
Nie ustosunkował się do propozycji zamiany na prace społeczne.
Jeżeli żyjemy w państwie prawa to spodziewam się, zgodnie z prawem, zamiany grzywny na 30-to dniowy areszt.

Czy uważasz, że powinno być inaczej?

Gdyby naszego o. Tadeusza zamkneli w pie.dlu na 30 dni to kto by 5 razy dzinnie w zastępstwie prawił tak płomienne kazania pełne miłości do bliźniego?
To raczej mrzonki. Ojcze Tadziu tak trzymaj.

Czy namawiasz Rydzyka do łamania polskiego prawa i szydzenia ze sprawiedliwości? Czy namawiasz go do uchylania się od wyroku sądu?


N mar 24, 2013 11:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
Alus, wiesz co mi sie nie podoba w publicznej debacie w Polsce?
Naduzywanie slowa "nienawisc". Jak sie chce swojego przeciwnika zdyskredytowac to zarzuca mu sie nienawisc.
Jak sie popiera jedynie sluszna partie, jak sie nie krytykuje to jest sie europejczykiem, postepowcem itd.
Gorzej jak ktos zaczyna dociekac,krytykowac. No to faszysta, kaczysta, homofob, moher itp.

Najbardziej mnie smieszy jak ludzie zarzucaja RM nienawisc nie sluchajac tego radia.

Sluchalem czasami tego radia. Przyznaje, jest to katolicyzm dosc siermiezny, z gruba ciosany, nie przeintelektualizowany i krytykancki ale czy mozna powiedziec o nim, iz sieje on nienawisc?
Nic nie slyszalem o jakichs bojowkach moherowych babc latajacych z giwerami i robiacych czystki wsrod nieprawomyslnych i heretykow.

O. Rydzyk to facet z charyzma i tego nie mozna mu odmowic.Zrobil i robi dobra robote, tylko czasami jego metody, styl i wypowiedzi nie za bardzo harmonizuja z Ewangelia.
Wydaje sie, ze o. Rydzyk uwierzyl we wlasna nieomylnosc i kazdy przejaw krytyki rozpatruje jako walke z jego radiem lub z Kosciolem.

W tym konkretnym przypadku byl chyba przekonany, ze jak dobry cel to kazdy srodek do tego celu prowadzacy tez jest dobry. To nic, ze nielegalna zbiorka ale cel jest dobry wiec jakos to bedzie.

Mysle, ze w dalszym ciagu w polskim Kosciele i w polskiej polityce panuje Bizancjum w jak najgorszym tego slowa znaczeniu. Politycy,hierarchowie (nie wszyscy) zyja w zupelnie odrealnionym swiecie.
Widac tu przepych,przekonanie o swojej pozycji i wyjatkowosci a zapominanie o tym , ze polityk czy duchowny ma byc blisko ludzi i jego dzialalnosc ma byc sluzba.

_________________
ksiądz


N mar 24, 2013 13:30
Zobacz profil
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
Też do czasu uważałam, że posiłkowanie się słowem "nienawiść" to taki manieryzm, przerost formy nad treścią.
Do czasu, dopóki osobiście nie zetknęłam się z "babcią moherową".
Już o tym pisałam - w dzień ogłoszenia abdykacji przez Benedykta XVI, przejęta tym faktem jak chyba wszyscy, dzieliłam się tą informacją z panią z małego osiedlowego sklepiku.
Weszła w tym momencie pani, którą znałam z widzenia z mojego kościoła parafialnego. Sklepowa zszokowana wieścią zapytała ją czy wie o abdykacji. Na co pani odpowiedział, że słyszała w radiu, ale dopóki nie potwierdzi tego osobiście o. Rydzyk, to ona nie przyjmuje do wiadomości.
Wtedy odezwałam sie niefortunnie, że wszystkie media cytują oświadczenie papieża, to co jeszcze Rydzyk może potwierdzać.
Nie złośliwie pominęłam słowo "ojciec", ot tak mi sie powiedziało.....i zaczęło się. Poleciały w moim kierunku bluzgi, wyzwiska, pomstowania, bo to nie mój kolega abym pozwoliła sobie zaniechać wypowiedzieć słowa "ojciec". Dzieciaki, które były ze mną w sklepie nie mogły pojąć i dopytywała "za co ta pani chciała cię bić".
Inaczej wyglądają jakieś ekscesy, które ukazuje tv, a inaczej odbiera się gdy takie zachowanie dotyka osobiście.
Przy czym jak zaznaczyłam, znam tą panią z widzenia od lat, kobieta z wyższym wykształceniem, często podczas niedzielnych popołudniowych Mszy czyta, śpiewa psalmy....i taka reakcja.

Bizancjum w polskim Kościele na ogół tyczy hierarchów, duchowni posługujący w parafiach raczej nie żyją w jakimś przepychu. Jeśli takowi się zdarzają to stanowią niewielki ułamek.

O o. Rydzyku można pisać tomy, peany lub opisy niewłaściwych, niegodnych kapłana wypowiedzi. Słuchałam kiedyś tego radia, ale zniechęcała mnie tworzona atmosfera zagrożenia, beznadziei.
A dwie wypowiedzi o. Rydzyka, które osobiście słyszałam spowodowały zupełny rozbrat z tym medium.
Jedna to reakcja na wypowiedź starszej pani, która deklarowała Ojcze my bardzo kochamy Boga, kochamy Maryję, a najbardziej kochamy ciebie , na co padła odpowiedź "dziękuję".
Druga, gdy o. Rydzyk zdenerwowany pytał jakim prawem, ktoś tak kogo on nie lubi, panoszy się przed ołtarzem na Jasnej Górze.
Jest aktualnie tyle pięknych książek, nagrań, dobrej prasy religijnej, że bezproblemowo i spokojnie można się obyć bez mediów o. Rydzyka.


N mar 24, 2013 17:59

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
To nie wina o.Rydzyka że starsza pani zionęła nienawiścią. Można słuchać RM a w pewnych momentach klik! I włączyć znowu za chwilę.


N mar 24, 2013 18:14
Zobacz profil
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
mareta napisał(a):
To nie wina o.Rydzyka że starsza pani zionęła nienawiścią. Można słuchać RM a w pewnych momentach klik! I włączyć znowu za chwilę.

Można klikać, ale po co mam klikać, wolę przeczytać dobrą książkę.


N mar 24, 2013 18:17

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Komornik nie może ściągnąć kasy z o. Tadeusza R.
Tak historycznie patrząc, to całą tę retorykę "nienawiści", "języka nienawiści" i tak dalej rozpoczął w RP Adam Michnik, zatem dość śmieszne jest, że podchwycił ja akurat Rydzyk...

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N mar 24, 2013 18:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL