Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Katolicki pogrzeb dla apostatów. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Realna rzeczywistość jest taka, że przestępcy w Kościele, także wśród duchowieństwa, byli, są i będą. Więc nie to jest "urojonym mitem ateistów". "Urojonym mitem ateistów" jest np. twierdzenie, że Kościół katolicki ma jakiś wyjątkowy problem z pedofilią.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz mar 15, 2012 14:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Johnny99 napisał(a):
Realna rzeczywistość jest taka, że przestępcy w Kościele, także wśród duchowieństwa, byli, są i będą. Więc nie to jest "urojonym mitem ateistów". "Urojonym mitem ateistów" jest np. twierdzenie, że Kościół katolicki ma jakiś wyjątkowy problem z pedofilią.


Ależ skąd. Kościół właśnie nie ma problemu z pedofilią i to jest problemem większości ludzi!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz mar 15, 2012 14:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 15:26
Posty: 36
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Cytuj:
"Urojonym mitem ateistów" jest np. twierdzenie, że Kościół katolicki ma jakiś wyjątkowy problem z pedofilią.

No wyjątkowy to on nie jest niestety tylko powszechny.

Katolicki pogrzeb dla apostatów. - to moim skromnym zdaniem wyjątkowo perfidna forma działalności kościoła, bo ofiara niestety bronić się już nie może, a kościół dzięki temu zyskuje.

_________________
Czytasz biblię, wierzysz w Boga. Czytasz Harrego Pottera, wierzysz w ogry ?
snowboard, pielęgnacja kwiatów


Cz mar 15, 2012 18:04
Zobacz profil WWW
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
laco napisał(a):
Katolicki pogrzeb dla apostatów. - to moim skromnym zdaniem wyjątkowo perfidna forma działalności kościoła, bo ofiara niestety bronić się już nie może, a kościół dzięki temu zyskuje.


Tu chodzi wyłacznie o pieniądze dla księdza za pogrzeb . Kościół zyskuje ale jedynie "hajs"


Cz mar 15, 2012 18:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Za to traci poparcie społeczne...widać co dla nich ważniejsze

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz mar 15, 2012 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 15:26
Posty: 36
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Cytuj:
Tu chodzi wyłacznie o pieniądze dla księdza za pogrzeb . Kościół zyskuje ale jedynie "hajs"

-pcha się z butami tam gdzie nie powinien, wręcz mu nie wolno jeżeli zmarły nie życzył tego sobie
-jest najlepszym przykładem hipokryzji na świecie bogacąc się bez celu i nawołując jednocześnie do miłości i pomocy bliźniemu

_________________
Czytasz biblię, wierzysz w Boga. Czytasz Harrego Pottera, wierzysz w ogry ?
snowboard, pielęgnacja kwiatów


Cz mar 15, 2012 19:02
Zobacz profil WWW
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
mykitos napisał(a):
laco napisał(a):
Katolicki pogrzeb dla apostatów. - to moim skromnym zdaniem wyjątkowo perfidna forma działalności kościoła, bo ofiara niestety bronić się już nie może, a kościół dzięki temu zyskuje.


Tu chodzi wyłacznie o pieniądze dla księdza za pogrzeb . Kościół zyskuje ale jedynie "hajs"

Ale nie twierdzisz, że ksieża dla kasy wykradaja zwłoki i wbrew rodzinie dokonują katolickiego pochówku?


Cz mar 15, 2012 19:12
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Alus napisał(a):
Ale nie twierdzisz, że ksieża dla kasy wykradaja zwłoki i wbrew rodzinie dokonują katolickiego pochówku?

Takich przypadków to nie znam. Ale znam sytuacje wielu rodzin,która obawiając się presji i opini społeczeństwa urządza pogrzeb katolicki dla niewierzącego,płacąc księdzu spore pieniadze


Cz mar 15, 2012 20:15
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
mykitos napisał(a):
Alus napisał(a):
Ale nie twierdzisz, że ksieża dla kasy wykradaja zwłoki i wbrew rodzinie dokonują katolickiego pochówku?

Takich przypadków to nie znam. Ale znam sytuacje wielu rodzin,która obawiając się presji i opini społeczeństwa urządza pogrzeb katolicki dla niewierzącego,płacąc księdzu spore pieniadze

A społeczność lokalna taka niekumata i daje się nabrac na maskaradę....


Cz mar 15, 2012 20:39
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Alus napisał(a):
A społeczność lokalna taka niekumata i daje się nabrac na maskaradę....

Co niektórzy tak ale nie wszyscy i nie ja. Jednak są częśto plotki : " no jak to,pogrzeb bez księdza? Bezbożnik! "
Rodzinie zmarłego nie chce się wysłuchiwać takich plotek


Cz mar 15, 2012 21:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
laco napisał(a):
No wyjątkowy to on nie jest niestety tylko powszechny.

Na szczęście powszechny nie jest, ale 'kilku' zboków wykonało dla czorta dobrą robotę bo złe światło padło na cały KK.

Cytuj:
Katolicki pogrzeb dla apostatów. - to moim skromnym zdaniem wyjątkowo perfidna forma działalności kościoła, bo ofiara niestety bronić się już nie może, a kościół dzięki temu zyskuje.

Kościół nie chce na siłę chować apostatów, a tylko na prośbę rodziny lub głównego zainteresowanego, który zmienił zdanie.

_________________
pajacyk.pl


Cz mar 15, 2012 23:49
Zobacz profil
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Johnny99 napisał(a):
Przestępstwa wszędzie się zdarzają i będą się zdarzać. O tych straszliwych watykańskich instrukcjach już była szczegółowa dyskusja gdzie indziej (oczywiście, nic w nich straszliwego nie ma, a większość tego, co się o nich mówi, to mity).

Widzę, że idziesz totalnie w zaparte. Owe "mity" to konkretne wydarzenia, konkretne instrukcje i konkretne działania. O niedawnym synodzie/konferencji/spotkaniu (nie wiem jak to po waszemu nazwać) na temat własnie przestępstw i nadużyć seksualnych jakoś na tym forum cisza a padło wiele ciekawych sformułowań. No ale jeżeli ktoś chce być głuchy, to pozostanie głuchy.
Jeszcze raz pokazujesz, że patrzysz wszędzie wokoło interpretując wszystko jako złośliwy atak a samemu wybielasz swoje środowisko. Ty na prawdę żyjesz w stanie wojny i czerpiesz z tego jeszcze przyjemność.


Pt mar 16, 2012 8:48
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
mykitos napisał(a):
laco napisał(a):
Katolicki pogrzeb dla apostatów. - to moim skromnym zdaniem wyjątkowo perfidna forma działalności kościoła, bo ofiara niestety bronić się już nie może, a kościół dzięki temu zyskuje.


Tu chodzi wyłacznie o pieniądze dla księdza za pogrzeb . Kościół zyskuje ale jedynie "hajs"

Może w Polsce są nadużycia (przy takiej masie i naciskom lokalnym środowisk małych miasteczek wcale bym się nie zdziwił), ale w Austrii nie ma dodatkowych opłat za pogrzeb, więc o dodatkową kasę nie chodzi.


Pt mar 16, 2012 8:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Kozioł napisał(a):
O niedawnym synodzie/konferencji/spotkaniu (nie wiem jak to po waszemu nazwać) na temat własnie przestępstw i nadużyć seksualnych jakoś na tym forum cisza a padło wiele ciekawych sformułowań.


Hmm, a ja myślałem, że właśnie o tym dyskutujemy. Coś innego masz na myśli? Co? I o jakich "ciekawych sformułowaniach" mówisz?

Cytuj:
Ty na prawdę żyjesz w stanie wojny i czerpiesz z tego jeszcze przyjemność.


Jest dokładnie odwrotnie - nie ja żyję w stanie wojny, tylko ty, i nie ja czerpię z tego przyjemność, tylko ty. Ja jestem u siebie: to jest forum portalu Wiara.pl, prowadzonego przez Wydawnictwo Kurii Metropolitarnej "Gość Niedzielny" w Katowicach. To nie jest portal "laicki" czy "ekumeniczny", to jest portal prowadzony przez katowicki Kościół rzymsko-katolicki. Nie prowadzę wojny, nie podejmuję działań ofensywnych - nie rejestruje się na portalach prowadzonych przez metodystów czy kalwinistów. Jeśli mi nie wierzysz, to mnie tam poszukaj. Nie atakuję ich tam, nie przynoszę "złych wiadomości", nie wyśmiewam, nie wynajduję im niecnych występków, nie doradzam im, by nie radzili się swoich pastorów itp. Wszystko to robisz TY. To ty prowadzisz wojnę i to bezpardonową. Ja się tylko bronię przed waszymi atakami. Być może na pierwszym froncie (nie jestem i nie zamierzam być jednym z tych użytkowników, którzy wchodzą tutaj jedynie po porady typu "Jak się spowiadać"), ale fakt pozostaje faktem. Jest was tu wielu - protestanci, świadkowie Jehowy, ateiści, poganie itp. Wszyscy robicie to samo - prowadzicie z nami wojnę. I jeszcze macie pretensje, że się bronimy. Póki będziecie atakować, póty będziemy się bronić. Tylko nie wmawiaj mi, że to ja jestem agresorem albo że ja czerpię z tego przyjemność. Projektujesz jedynie na mnie swoją frustrację.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 9:17
Zobacz profil
Post Re: Katolicki pogrzeb dla apostatów.
Cytuj:
Ja jestem u siebie

To innym wara, a jesli już zechcą cokolwiek wyrazić, to musi to być jedynie pochlebstwo zgodne z wizją Johnnego.


Pt mar 16, 2012 9:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL