Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 7:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Skąd u księdza 2 mln zł? - spytał urząd skarbowy. - Nie mogę ujawnić - odparł proboszcz. I odmówił zapłacenia podatku od zatajonego dochodu.

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,89 ... iedzi.html

Niezłe. Na każde niewygodne pytanie ksiądz odpowiada - tajemnica spowiedzi :)
Ciekawe czy prokuratura da się tak wodzić za nos, a jak nie to z czego ksiądz zapłaci ponad dużą bańkę karnego podatku? Przecież ma zarabiać poniżej średniej krajowej i żyć w ubóstwie. Pójdzie do paki - na koszt podatnika? Oj, ciekawe.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 06, 2012 21:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 09, 2010 8:49
Posty: 994
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Oj ciekawe czy kiedykolwiek pomodliłeś się za Księży aby nie dali się pokusie gdyż są kuszeni mocniej niż my. Czy aby potrafisz krytykować i wytykać błędy. Oj. ciekawe.

_________________
http://www.pompejanka.info


Cz wrz 06, 2012 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Oj, ciekawe, czy dotarło już do Ciebie, że ksiądz to fach jak każdy inny, modulo powołanie - coś jak z lekarzem - i że ksiądz fachura powinien pokusy małym paluszkiem odganiać, bo od tego, między innymi, jest. Oj, ciekawe, czy dotarło do Ciebie, że w każdym fachu partacza należy się pozbyć z cechu, żeby nie psuł reputacji wszystkim. Oj, ciekawe...

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Cz wrz 06, 2012 23:20
Zobacz profil
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Jajko napisał(a):
Skąd u księdza 2 mln zł? - spytał urząd skarbowy. - Nie mogę ujawnić - odparł proboszcz. I odmówił zapłacenia podatku od zatajonego dochodu.

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,89 ... iedzi.html

Niezłe. Na każde niewygodne pytanie ksiądz odpowiada - tajemnica spowiedzi :)
Ciekawe czy prokuratura da się tak wodzić za nos, a jak nie to z czego ksiądz zapłaci ponad dużą bańkę karnego podatku? Przecież ma zarabiać poniżej średniej krajowej i żyć w ubóstwie. Pójdzie do paki - na koszt podatnika? Oj, ciekawe.





Nie sądź jajko bo Ciebie wsadzą do paki :)


Pt wrz 07, 2012 3:49
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Jajko napisał(a):
Skąd u księdza 2 mln zł? - spytał urząd skarbowy. - Nie mogę ujawnić - odparł proboszcz. I odmówił zapłacenia podatku od zatajonego dochodu.
Zasłanianie się tajemnica spowiedzi nic mu nie pomoże, przed żadnym sądem, bo nawet wtedy podatek musi zapłacić, i to słony. Ustawa jest jednoznaczna:
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych napisał(a):
Art. 30. 1. Od dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy:
[...]7) od dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów lub nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach — w wysokości 75% dochodu


Pt wrz 07, 2012 5:12

Dołączył(a): N lis 27, 2011 8:37
Posty: 604
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Nigdy nie wpadłem na pomysł, by bronić jakiegokolwiek złego księdza, bo komu więcej dano, od tego więcej się będzie wymagać.
I ogólnie wszystkim katolikom, którym leży na sercu dobro Kościoła to radzę - wszelkie kryzysy wynikają nie z oficjalnej nauki Kościoła, a z zachowania złych księży, którzy niestety są bronieni przez swoich zwierzchników ponad rozsądną miarę.


Pt wrz 07, 2012 7:39
Zobacz profil
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Nazbyt często zmieniał zdanie skąd miał (ma?) te pieniądze. Dlatego powoływanie sie na tajemnice spowiedzi jest jego ostatnia rozpaczliwa próba ratunku co sugeruje fałsz.
Dziwne to jakos...znany biznesmen w tajemnicy przed żona daje jakiemuś proboszczowi 2, 5 bańki na przechowanie....a potem sobie umiera. Tylko ktos głupi może w te bajki uwierzyć.

A niech mu dowala karę...jego małpy i jego cyrk, nie moje.


Pt wrz 07, 2012 8:20
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Jak ktoś nie chce składać wyjaśnień w swojej obronie, to nie można go do tego zmusić. Nikt nie ma obowiązku się bronić ;)

A Gazeta jak zwykle udaje niedouczoną. Nie ma czegoś takiego, jak "zwolnienie z tajemnicy spowiedzi". Nawet papież nie może nikogo z niej zwolnić, w żadnych okolicznościach.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt wrz 07, 2012 16:07
Zobacz profil
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Johnny99 napisał(a):
Jak ktoś nie chce składać wyjaśnień w swojej obronie, to nie można go do tego zmusić. Nikt nie ma obowiązku się bronić ;)

A Gazeta jak zwykle udaje niedouczoną. Nie ma czegoś takiego, jak "zwolnienie z tajemnicy spowiedzi". Nawet papież nie może nikogo z niej zwolnić, w żadnych okolicznościach.

Podobnie nikt nie ma obowiązku kłamać.....mowa jest srebrem, a milczenie złotem.


Pt wrz 07, 2012 17:53

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Jajko ma tak rozpoznawalny styl, że wystarczy sam tytuł wątka by rozpoznać kto jest jego założycielem ;-p


Pt wrz 07, 2012 18:01
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
akruk napisał(a):
Ustawa jest jednoznaczna:
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych napisał(a):
Art. 30. 1. Od dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy:
[...]7) od dochodów z nieujawnionych źródeł przychodów lub nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach — w wysokości 75% dochodu

Swoja drogą treść tego przepisu ustawy wskazuje na jego wybitnie stalinowski rodowód.
Podziwiam współczesnych Polaków, którzy z niezwykłą krwiożerczością windują w górę przepisy karne, lekką ręką wyznaczając coraz więcej lat więzienia i coraz więcej pieniędzy do płacenia za coraz mniejsze przewinienia. To jeden z dowodów, że wartości chrześcijańskie, oparte m.in. na miłosierdziu i wybaczaniu są przez Polaków wrzucane do kąta. Coraz bardziej nami rządzą prymitywne zasady z czasów Hammurabbiego, albo jeszcze starsze.

Nic dziwnego, że w tej sytuacji cierpliwość Boga się kończy i zbliża się długo oczekiwany koniec świata.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Pt wrz 07, 2012 20:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
A jaki procent byłby niestalinowski i sprawiedliwy?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt wrz 07, 2012 21:54
Zobacz profil
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
@Jajko- państwu korona z głowy nie spadnie, jak zastosuje pomysły funkcjonujące w własności prywatnej np. w bankach :D


Pt wrz 07, 2012 22:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
czyli?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt wrz 07, 2012 22:06
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Skąd proboszcz wziął 2 mln zł? Tajemnica spowiedzi
Jajko napisał(a):
A jaki procent byłby niestalinowski i sprawiedliwy?

No nie wiem jaki, jednak przyznaj, że zabór 75% majątku ludzi, tylko dlatego, że z jakiegoś powodu nie dokumentują jego pochodzenia, bez udowodnienia żadnego jego przestępczego pochodzenia, to karygodne Janosikowo - Stalinowskie wykradanie ludziom ich własności. Tylko dlatego, że oni mają - a my nie mamy.
I to się dzieje w 2012 i nie chce się skończyć, ludzie, masakra ...

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Pt wrz 07, 2012 22:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL