Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 5:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 43  Następna strona
 Antysemityzm Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
humalog napisał(a):
To nie są kłamstwa, to czysta prawda. To Sanhedryn skazał Jezusa na smierć, a w Sanhedrynie nie przesiadywali Indianie lub Eskimosi, ale właśnie Żydzi.

Pamietam, jak kilka lat temu na moim osiedlu dwóch osobników zabiło pewnego młodego człowieka.
I wiecie co wam powiem, mordercami nie byli Pawełek z tatusiem. To byli Polacy!


Cz gru 20, 2012 13:39

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
fuller napisał(a):
humalog napisał(a):
To nie są kłamstwa, to czysta prawda. To Sanhedryn skazał Jezusa na smierć, a w Sanhedrynie nie przesiadywali Indianie lub Eskimosi, ale właśnie Żydzi.

Pamietam, jak kilka lat temu na moim osiedlu dwóch osobników zabiło pewnego młodego człowieka.
I wiecie co wam powiem, mordercami nie byli Pawełek z tatusiem. To byli Polacy!

Wy dziennie zabijacie conajmniej po kilku Palestyńczyków i to w imieniu państwa Izrael.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Cz gru 20, 2012 13:41
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
No, a co? Nie byli Polakami?

Poza tym, ktos tutaj chyba nie wie czym był Sanhedryn. Proponuję więc zapoznac sie z tą nazwą, a dopiero potem dyskutować.


Cz gru 20, 2012 13:42

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
http://raport.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?61202
Napis na budynku Knessetu
Knesset to odpowiednik parlamentu w Izraelu.

"Od Eufratu aż do Nilu, oto wasza ziemia, o synowie Izraela"
15:33, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Komentarze (1) »
Norman Bantophen
Radca prawny byłej Komisji Mandatowej w Palestynie:

"Palestyna przyszłości nie ograniczy się do obecnego obszaru. Może i powinna rozszerzyć swe terytorium w głąb na sąsiednie kraje, od M.Śródziemnego do Eufratu, od Libanu do Nilu. Gdyż są to ziemie, które przez Boga wybranemu narodowi zostały obiecane"

15:32, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Dodaj komentarz »
Dawid Ben Gurion
Pierwszy premier Izraela.

Dawid Ben Gurion do studentów: "Musicie walczyć z entuzjazmem drogą dyplomatyczną i podboju celem utworzenia imperium izraelskiego, obejmującego wszystkie ziemie między Nilem a Eufratem" i "Ta mapa (Palestyny) nie jest mapą naszego narodu. My posiadamy inną mapę, którą wy, studenci, oraz młodzież szkół żydowskich winniście wprowadzać w życie. Naród izraelski powinien poszerzać swoje terytorium od Eufratu aż do Nilu"

15:31, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Dodaj komentarz »
Moshe Dajan
"Obowiązek przygotowania się do wojny spoczywa na armii izraelskiej. Celem ostatecznym jest utworzenie imperium izraelskiego"
15:28, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Dodaj komentarz »
Benny Alon
Członek Knessetu i Minister Turystyki:

Uczyńcie ich (Palestyńczyków) życie tak nieznośnym, by sami odeszli.

10:30, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Dodaj komentarz »
generał Meir Dagan
szef Mossadu:
Mam pełne zaufanie do likwidatorów. (izraelska brygada zabójców działaczy palestyńskich)

10:03, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Dodaj komentarz »
Michael Kleiner
Przewodniczący partii Herut:
Za każdą z naszych ofiar powinno zginąć tysiąc Palestyńczyków

09:58, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Dodaj komentarz »
Moshe Yalon
Szef sztabu armii izraelskiej:

Palestyńczycy są jak rak. Jest wiele sposobów na leczenie raka. Na razie stosujemy chemioterapię.

09:56, indymedia , Cytaty Syjonistów
Link Dodaj komentarz »
Menachem Begin
Były premier Izraela i laureat PN Nobla:

Palestyńczycy to bestie chodzące na dwóch nogach.


Przyjmijcie moje gratulacje z okazji tak wspaniałego aktu podboju... Tak jak w Deir Jassin, tak i wszędzie, uderzymy i zmiażdżymy wroga. Boże, Boże, to ty wybrałeś nas dla podboju.

Raport dzienny z 9 kwietnia 1948 - tuż po masakrze w Deir Yassin


"Patrząc na północ widzimy żyzne niziny Syrii i Libanu, na wschodzie bogate doliny nad Eufratem i Tygrysem, naftę Iraku, na zachodzie kraj Egipcjan. Nie będziemy mieli możliwości rozwoju, dopóki z pozycji siły nie uregulujemy tych problemów. Zmusimy Arabów do całkowitego poddaństwa" (3 stycznia 1956) i "Wy, Izraelici, nie powinniście być łagodni, gdy zabijacie swego wroga. Nie powinniście mu współczuć dotąd, dopóki nie zniszczymy tak zwanej kultury arabskiej, a na jej gruzach nie zbudujemy naszej własnej cywilizacji".

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Cz gru 20, 2012 13:47
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Alus napisał(a):
humalog napisał(a):
Synku.....idź do lekarza niech ci przepisze coś na uspokojenie.
Potem ewentualnie możesz wrócić i dalej dyskutować.....chociaż nie! Wróc jak dorośniesz

humalog spasuj, nie pieklij się.....4 dni do Wigilii....

Przecież on tylko swoimi czynami i słowami daje świadectwo o Jezusie.
Nie zabraniajmy mu tego. :D


Cz gru 20, 2012 13:55
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
fuller napisał(a):
Alus napisał(a):
humalog napisał(a):
Synku.....idź do lekarza niech ci przepisze coś na uspokojenie.
Potem ewentualnie możesz wrócić i dalej dyskutować.....chociaż nie! Wróc jak dorośniesz

humalog spasuj, nie pieklij się.....4 dni do Wigilii....

Przecież on tylko swoimi czynami i słowami daje świadectwo o Jezusie.
Nie zabraniajmy mu tego. :D


Znów robisz offtop?
Załóż osobny temat jeżeli chcesz gadac o mnie....a stąd z tego typu postami zniknij, albo wróc do tematu.
"Naprawiaczu świata" :mrgreen:


Cz gru 20, 2012 14:08
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Endek napisał(a):
Alus napisał(a):
czemu nie pałasz podobnych żalem i chęcią odwetu...a przepraszam "obrony" - wobec Włochów?

Po pierwsze, to na podstawie czego twierdzisz, że chcę jakiegoś odwetu na Żydach?
Po drugie, to Włosi (Rzymianie) przyjęli Chrystusa Pana.

Zdecydowanie nie!
Jak już to pierwsi byli .. hmm... Palestyńczycy :) Pierwsza wspólnota była w Jerozolimie posród Żydów i Żydzi ją tworzyli.
W Rzymie jeszcze dłuuugo po śmierci Jezusa żaden apostoł nie zawitał, a jak już zawitał, to ścieli (Paweł) lub ukrzyżowali (Piotr). Z twojej postawy wnioskuję, że to pewnie dlatego, iz byli Żydami :twisted:


Cz gru 20, 2012 14:15
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
@Endek, a wiesz ile glupot nasi przywodcy w ciagu 1000 lat powiedzieli i napisali?
Zydzi maja traume Holocaustu. Dlatego powstalo panstwo Izrael, zeby ktos bronil Zydow przed ich modercami (chrzescijaninami i to PRZEDSOBOROWYMI z dziada pradziada - to tak na marginesie)
Ich sasiedzi nienawidza Zydow za sam fakt istnienia, tudziez nie uznaja ich prawa do jakiegokolwiek panstwa. Ciekawe skad oni to maja???

Antysemityzm jest choroba toczaca chrzescijan od stuleci. Takze dlatego, ze wszyscy szybko zapomnieli, ze Jezus Chrystus i Jego Matka byli (i sa) Zydami. I to Zydom (nie Celtom) chrzescijanie zawdzieczaja przekaz biblijny. I to najpierw Zydzi byli mordowani (wcale nie glownie przez innych Zydow) dlatego ze wierzyli Jezusowi Chrystusowi. I to na ich meczenskiej smierci powstal Kosciol katolicki.
Co innego, kiedy Zyd Mateusz pisze o Zydach niepochlebne rzeczy, tak jak Polak o Polakach, a co innego, kiedy Zyd o Polakach (powszechnie) mowi zle, a Polak o Zydach. Zamiast Polak wstaw chrzescijanin.


O glupotach z 144 tys zbawionych Zydow nawet dyskutowac nie warto...

Zalecam ci usilnie: zadbaj najpierw o WLASNE zbawienie. W tym celu zalecam zapoznanie sie najpierw ze slowami Jezusa. Cala reszta jest ich interpretacja.

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
byłem spragniony, a daliście Mi pić;
byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".
Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".
Mt 25,31-40
Taki bedzie sad nad WSZYSTKIMI ludzmi. Chrzescijanin to nie ten, ktory zna wszystkie wypowiedzi papiezy z 20 wiekow, ale ten, ktory pelni wole Ojca w niebie. I pamieta, ze jemu darowano winy wiec i on musi przebaczac. Bo jezeli on nie odpusci i nie pogodzi sie bracmi, to i jego do nieba nie wpuszcza.


@SweetChild, jezeli panstwo niemieckie mordowalo Polakow, to odpowiedzialnosc jednostek jest wrecz mniejsza. One tez byly terroryzowane przez wlasny aparat panstwowy. Przecietny Niemiec nie mordowal.
Tu nie ma co szukac wymowek, ze u nas to jednostki byly zle,a u Niemcow (czy wg Endeka Zydow), to tylko jednostki sa dobre, a reszta to zbrodniarze. I dlatego mozemy dowolne pomyje na nich wylewac w ramach wlasnie tej milosci blizniego, ktora zycie oddaje za innych.
Tzn jako zwykly czlowiek mozesz, ale jako chrzescijanin nie powinienes.


Cz gru 20, 2012 14:22
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
Jezusa skazał rzymianin (Piłat mógł go spokojnie uwolnić), a ukrzyżował rzymski legion. Trzymajmy się faktów, proszę.

Spokojnie by uwolnił i pożegnał się ze stanowiskiem, a kto wie czy nie z życiem.
Rzym naznaczyłby innego namiestnika i ten już nie dywagowałby uwolnić czy zabić.
Przy czym musimy pamiętać, że proroctwa musiały się wypełnić.

Cytuj:
Jeżeli jednak stosujecie rozumowanie, ze to Żydzi ukrzyżowali/skazali Jezusa i są za to przeklęci, to również KRK jest przeklęty. Bo co mogło dobrego wyrosnąć z przeklętego ludu, z judaistycznej sekty z 12-ma na czele? :twisted:

Elita narodu żydowskiego rękoma rzymian dokonała tego.
W kwestii przekleństwa....Czyżby z Nazaretu mogło przyjść co dobrego?


Cz gru 20, 2012 14:24

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Kael napisał(a):
@SweetChild, jezeli panstwo niemieckie mordowalo Polakow, to odpowiedzialnosc jednostek jest wrecz mniejsza. One tez byly terroryzowane przez wlasny aparat panstwowy.

Co do odpowiedzialności, to sprawa jest zapewne dyskusyjna, ja jestem zdania, że obywatele są współodpowiedzialni za państwo. Ale chodzi mi głównie o różnicę obiektywną między sytuacją "państwo X morduje" a "obywatel czy grupa obywateli państwa X morduje".

Kael napisał(a):
Tu nie ma co szukac wymowek, ze u nas to jednostki byly zle,a u Niemcow (czy wg Endeka Zydow), to tylko jednostki sa dobre, a reszta to zbrodniarze. I dlatego mozemy dowolne pomyje na nich wylewac w ramach wlasnie tej milosci blizniego, ktora zycie oddaje za innych.
Tzn jako zwykly czlowiek mozesz, ale jako chrzescijanin nie powinienes.

:D Napisałem jedynie o pewnej różnicy, którą zauważam, a która w mojej ocenie dyskwalifikuje podaną analogię. W którym miejscu zauważyłeś wylewanie przeze mnie pomyj na Niemców? Albo na Żydów?


Cz gru 20, 2012 14:36
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jezusa skazał rzymianin (Piłat mógł go spokojnie uwolnić), a ukrzyżował rzymski legion. Trzymajmy się faktów, proszę.

Spokojnie by uwolnił i pożegnał się ze stanowiskiem, a kto wie czy nie z życiem.
Rzym naznaczyłby innego namiestnika i ten już nie dywagowałby uwolnić czy zabić.
Przy czym musimy pamiętać, że proroctwa musiały się wypełnić.

Rzymianie stanowili prawo i twardą ręką je respektowali. Ciągnęli spore dochody ze świątyni i pod tym względem Jezus był dla nich tak samo niewygodny jak dla kapłanów. Gdyby to nie było w ich interesie, to by Jezusa nie ukrzyżowali. Może by go sponiewierali, potrzymali parę dni, miesięcy ale nic więcej. Mimo, ze zycie ludzkie znaczyło niewiele, to nie mordowali ot tak sobie bez potrzeby.


Cz gru 20, 2012 14:45
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Od pewnego czasu stało sie takie modne nazywać antysemitą każdego kto powie cokolwiek, nawet najmniejszego, przeciwko Żydom.
Nie jest ważne czy to prawda, ważne, że Żydów stawia w złym świetle.
Ja rozumiem, trauma spowodowana holcaustem itp. Żydzi jednak idealnym narodem nie sa i nigdy nie byli. Sa tacy jak wszyscy inni.
To wyjatkowe przewrażliwienie na punkcie Żydów bardziej im szkodzi niż czyni dobrego.


Cz gru 20, 2012 14:49
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
humalog napisał(a):
Od pewnego czasu stało sie takie modne nazywać antysemitą każdego kto powie cokolwiek, nawet najmniejszego, przeciwko Żydom.
Nie jest ważne czy to prawda, ważne, że Żydów stawia w złym świetle.
Ja rozumiem, trauma spowodowana holcaustem itp. Żydzi jednak idealnym narodem nie sa i nigdy nie byli. Sa tacy jak wszyscy inni.
To wyjatkowe przewrażliwienie na punkcie Żydów bardziej im szkodzi niż czyni dobrego.

I tu się z tobą zgodzę! (jestem tym faktem zszokowany :shock: )


Cz gru 20, 2012 14:54
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
SweetChild napisał(a):
Kael napisał(a):
Tu nie ma co szukac wymowek, ze u nas to jednostki byly zle,a u Niemcow (czy wg Endeka Zydow), to tylko jednostki sa dobre, a reszta to zbrodniarze. I dlatego mozemy dowolne pomyje na nich wylewac w ramach wlasnie tej milosci blizniego, ktora zycie oddaje za innych.
Tzn jako zwykly czlowiek mozesz, ale jako chrzescijanin nie powinienes.

:D Napisałem jedynie o pewnej różnicy, którą zauważam, a która w mojej ocenie dyskwalifikuje podaną analogię. W którym miejscu zauważyłeś wylewanie przeze mnie pomyj na Niemców? Albo na Żydów?


Przepraszam, to byl skrot myslowy. Gdzies po drodze adresatem domyslnym stal sie Endek.
Mozliwe, ze analogia nie jest perfekcyjna, ale chodzilo mi o pewne uproszczenia, ktore stosuje sie w mowie potocznej, a ktore powoduja wlasnie takie oskarzenia globalne, ktore po prostu nie sa prawdziwe.


@humalog co innego uzasadnione zarzuty do konkretnych czynow, a co innego przypisywanie wszystkim Zydom spisku ogolnoswiatowego, zeby zniszczyc chrzescijanstwo, kiedy fakty w przeciagu wiekow byly takie, ze to chrzescijanie (bo innych w Europie - poza wlasnie Zydami nie bylo) Zydow gnebili, powolujac sie bezkrytycznie na przerozne wypowiedzi "swietych mezow".
Zyd czy Cygan byl dla wiekszosci "parchem", smieciem, ktory na pewno na szacunek nie zaslugiwal. A dlaczego? Bo byl Zydem.
A Maryja, albo Jezus? Skad! Przeciez to potwarz, ze oni mogliby byc Zydami. A jezeli to na pewno jakas tam domieszka krwi celtyckiej byla...

A jednak korzen jest ten sam. Czy to sie Endekowi podoba, czy nie.


Cz gru 20, 2012 14:59
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Kozioł napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Jezusa skazał rzymianin (Piłat mógł go spokojnie uwolnić), a ukrzyżował rzymski legion. Trzymajmy się faktów, proszę.

Spokojnie by uwolnił i pożegnał się ze stanowiskiem, a kto wie czy nie z życiem.
Rzym naznaczyłby innego namiestnika i ten już nie dywagowałby uwolnić czy zabić.
Przy czym musimy pamiętać, że proroctwa musiały się wypełnić.

Rzymianie stanowili prawo i twardą ręką je respektowali. Ciągnęli spore dochody ze świątyni i pod tym względem Jezus był dla nich tak samo niewygodny jak dla kapłanów. Gdyby to nie było w ich interesie, to by Jezusa nie ukrzyżowali. Może by go sponiewierali, potrzymali parę dni, miesięcy ale nic więcej. Mimo, ze zycie ludzkie znaczyło niewiele, to nie mordowali ot tak sobie bez potrzeby.

A co z proroctwami proroków i trzykrotną zapowiedzią Jezusa?


Cz gru 20, 2012 15:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 43  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL