Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 22:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Następna strona
 Antysemityzm Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
proteom napisał(a):
humalog napisał(a):

Cytuj:
No przeczytałem i dalej będę twierdził, że to Żydzi skazali Jezusa na śmierć, a wyrok wykonali Rzymianie.
Takie sa fakty.


To są kłamstwa! Nie Żydzi, tylko garstka Żydów - sanhedryn. Nie widzisz różnicy?! Księża to pedofile - to prawda wg Ciebie?

Przecież Zydzi mają też sznse na zbawienie jak każdy i to pod takimi samymi warunkami. O co Ci chodzi? Dopóki Żydzi się nie nawrócą, dopóty klątwa którą sami wypowiedzieli, działa.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Cz gru 20, 2012 12:20
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Endek napisał(a):
Kael napisał(a):
Endek, autorzy strony internetowej cytuja oficjalne dokumenty Kosciola katolickiego.

Ja to kogo cytowałem? Masz wybór w co wierzyć. Ja wybieram wiarę katolicką.
Co mnie obchodzą modernistyczne teorie?
Poza tym glosisz herezje i kłamstwa. Apokalipsa św Jana przedstawia zbawionych Żydów od początku ich istnienia na sumę 144 tysięcy, ze wszystkich pokoleń Izraela, więc to bardzo niewiele. Najświętsza Maryja Panna w Fatimie do dzieci mówiła, że znaczna część ludzkości idzie na wieczne potepienie, bo nie ma się komu za nich modlić.
"Bez wiary niepodobna jest podobać się Bogu".
(Hebr. 11, 6).
Pan Bóg nie ma obowiązku kogokolwiek zbawić. Ludzkość na ziemi przebywa jak na zesłaniu z powodu grzechu pierworodnego. Tu na ziemi decyduje się nasza wieczność i nie inaczej.

Taki znawca Biblii, pism, encyklik, dokumentów soborowych i nie wie, że liczba 144 oznacza pełnie pełni.
Prosty rachunek 12x12 =144.
12 w symbolice biblijnej oznacza pełnię.
W końcu to Ty jesteś tradycjonalistą czy ŚJ - oni też uznają, ze będzie z pośród nich zbawionych jedynie 144 tysiące.


Cz gru 20, 2012 12:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Endek napisał(a):
Przecież Zydzi mają też sznse na zbawienie jak każdy i to pod takimi samymi warunkami. O co Ci chodzi? Dopóki Żydzi się nie nawrócą, dopóty klątwa którą sami wypowiedzieli, działa.

Odbieram Cię Endeku jako osobę trochę zaburzoną. Piszesz nie na temat. Czym innym jest oskarżanie Żydów o zabicie Jezusa, a czym innym ich szansa na zbawienie. Nie dostrzegasz różnicy? Czy aby nie jesteś antysemitą?


Cz gru 20, 2012 12:50
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
To są kłamstwa! Nie Żydzi, tylko garstka Żydów - sanhedryn. Nie widzisz różnicy?! Księża to pedofile - to prawda wg Ciebie?



Ile ty masz lat? 12? 15?
Zacznij czytac ze zrozumieniem.
"Garstka Żydów" to kto? Indianie?

Zreszta szkoda czasu na takie smarkate dyskusje...dopóki nie zaczniesz myśleć i uzywac głowy podczas czytania to sie nie dogadamy. No i przede wszystkim CZYTAJ WSZYSTKO, a nie to co ci sie podoba i to co ci pasuje do tego co ci sie w główce ulęgło.


Cz gru 20, 2012 13:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
humalog napisał(a):

Cytuj:
To nie są kłamstwa, to czysta prawda. To Sanhedryn skazał Jezusa na smierć, a w Sanhedrynie nie przesiadywali Indianie lub Eskimosi, ale właśnie Żydzi.


Człowieku, czy Ty jesteś poznawczo upośledzony? Jaki procent Żydów stanowił sanhedryn - promil, czy jeszcze mniej? Stosujesz odpowiedzialność zbiorową i to jest haniebne - ludzie odpowiadają indywidualnie - nie wiesz o tym? Odpowiada sanhedryn, czyli garstka Żydów za śmierć Jezusa i kilku Rzymian - to jest prawda, a nie Twoje oszczerstwa.
Twoje alogiczne rozumowanie prowadziłoby do takich błędów poznawczych jak twioerdzenie, że POLACY to mordercy czy schizofrenicy, przecież są tacy.
Cytuj:
To tak samo jakby stwierdzić, że Niemcy nie mordowali w czasie II WS, a robił to tylko niemiecki rząd pod przywództwem Hitlera.

Człowieku bredzisz. Nie widzisz różnicy, skali miedzy postawą milionów Niemców zaangażowanych w morderstwa posrednio lub bezposrednio, a garstką kilkudzisięcioma Żydami ? To jakieś kuriozum? Gdzie ty konczyłeś szkoły? Miliony Niemców popierało nazizm, a ilu popierało zabicie Jezusa?

[b
Cytuj:
]Poza tym są jeszcze słowa:
"A cały lud zawołał: «Krew Jego na nas i na dzieci nasze»." (Mt 27, 25 ).
[/b]

Chodzi o lud tam obecny, a nie o wszystkich Żydów, to oczywiste dla srednio inteligentnego człowieka. Powtarzam Ci : miliony Żydów nic nie wiedziało o JEZUSIE, więc jak mogą za to odpowiadać? Ilu ich tam było to nie wiemy, może kilkudziesiecioro. Nie wiemy ilu z nich opowiadało się za smiercią Jezusa?



Cytuj:
Bądźmy jednak uczciwi i nie piszmy, że to kłamstwo.


Propagujesz krzywdzące uogólnienia - tylko tyle i stosujesz odpowiedzialność zbiorową.
Odpowiedz mi na pytanie, czy prawdziwe jest zdanie: księża to pedofile lub Polacy to mordercy?


Cz gru 20, 2012 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
[quote="humalog"

Cytuj:
Ile ty masz lat? 12? 15?
Zacznij czytac ze zrozumieniem.
"Garstka Żydów" to kto? Indianie?


Mi chodzi o to, że krzywdząco uogólniasz. Utożsamiasz sanhedryn ze wszystkimi Żydami. Trzeba pisać precyzyjnie, bo inaczej krzywdzisz innych ludzi, stosując generalizacje. Niektórzy Żydzi, czyli sanhedryn, odpowiadają za śmierć Jezusa, a znakomita większość nie ma z tym nic wspólnego. Bycie Żydem nie oznacza być odpowiedzialnym za innych Żydów. To krzywdzące uogólnienie było pozywką dla dyskryminacji Żydów, stąd konieczność precyzji i komentarza do opisu Ewangelii.


Cz gru 20, 2012 13:15
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
Człowieku, czy Ty jesteś poznawczo upośledzony? Jaki procent Żydów stanowił sanhedryn - promil, czy jeszcze mniej? Stosujesz odpowiedzialność zbiorową i to jest haniebne - ludzie odpowiadają indywidualnie - nie wiesz o tym? Odpowiada sanhedryn, czyli garstka Żydów za śmierć Jezusa i kilku Rzymian - to jest prawda, a nie Twoje oszczerstwa.
Twoje alogiczne rozumowanie prowadziłoby do takich błędów poznawczych jak twioerdzenie, że POLACY to mordercy czy schizofrenicy, przecież są tacy.


Synku.....idź do lekarza niech ci przepisze coś na uspokojenie.
Potem ewentualnie możesz wrócić i dalej dyskutować.....chociaż nie! Wróc jak dorośniesz


Cz gru 20, 2012 13:17
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
humalog napisał(a):
Cytuj:
Człowieku, czy Ty jesteś poznawczo upośledzony? Jaki procent Żydów stanowił sanhedryn - promil, czy jeszcze mniej? Stosujesz odpowiedzialność zbiorową i to jest haniebne - ludzie odpowiadają indywidualnie - nie wiesz o tym? Odpowiada sanhedryn, czyli garstka Żydów za śmierć Jezusa i kilku Rzymian - to jest prawda, a nie Twoje oszczerstwa.
Twoje alogiczne rozumowanie prowadziłoby do takich błędów poznawczych jak twioerdzenie, że POLACY to mordercy czy schizofrenicy, przecież są tacy.


Synku.....idź do lekarza niech ci przepisze coś na uspokojenie.
Potem ewentualnie możesz wrócić i dalej dyskutować.....chociaż nie! Wróc jak dorośniesz

humalog spasuj, nie pieklij się.....4 dni do Wigilii....


Cz gru 20, 2012 13:20
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
proteom napisał(a):
humalog napisał(a):

Cytuj:
No przeczytałem i dalej będę twierdził, że to Żydzi skazali Jezusa na śmierć, a wyrok wykonali Rzymianie.
Takie sa fakty.


To są kłamstwa! Nie Żydzi, tylko garstka Żydów - sanhedryn. Nie widzisz różnicy?! Księża to pedofile - to prawda wg Ciebie?

Jezusa skazał rzymianin (Piłat mógł go spokojnie uwolnić), a ukrzyżował rzymski legion. Trzymajmy się faktów, proszę.

Jeżeli jednak stosujecie rozumowanie, ze to Żydzi ukrzyżowali/skazali Jezusa i są za to przeklęci, to również KRK jest przeklęty. Bo co mogło dobrego wyrosnąć z przeklętego ludu, z judaistycznej sekty z 12-ma na czele? :twisted:


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2012 13:27 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2012 13:23
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Alus

Kto sie tu piekli? Ja jestem spokojny....to proteom wyzywa mnie od upośledzonych...sam nie rozumiejąc nic z tego co ktos pisze :D

Ja tabletek nie potrzebuję.


Cz gru 20, 2012 13:25

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Jeżeli Żydzi chcą się zbawić, to muszą się nawrócić na wiarę Rzymskiego Kościoła. Prześladowania Żydów przez Kościół to brednie czystej wody. My katolicy nie mamy żadnych podstaw, by Kościolowi nie wierzyć a zawierzyć Żydom i żydolubom. Prawdą jest też, że Żydzi pałają wielką niechęcią do chrześcijan a osobliwie Polaków. Mamy prawo i obowiązek naswietlać o Żydach prawdę, a okrzyki wszelkich szumowin o rzekomy antysemityzm Kościoła czy polskiego narodu, traktować jako przejaw ich niegasnącej wrogości.

Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
Antoni Słonimski, poeta żydowski

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2012 13:31 przez Endek, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2012 13:29
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
Jezusa skazał rzymianin (Piłat mógł go spokojnie uwolnić), a ukrzyżował rzymski legion. Trzymajmy się faktów, proszę


Tylko dlatego, że Żydzi w tamtym czasie nie mogli samodzielnie wydawać wyroków śmierci. Piłat skazał Jezusa formalnie, ale na wniosek, prośbe, a nawet zawoalowana groźbe Żydów.
Co więćej dał Zydom wybór pomiędzy Jezusem a Barabaszem....kogo wybrano, wiadomo.

Co do legionu, to nie przesadzajmy :D Legion to ok 5-6 tys chłopa. Tylu do ukrzyżowania jednego człowieka nie było potrzeba :D

Napisałem jednak, że wyrok WYKONALI Rzymianie.

Trzymajmy sie więc faktów, proszę

Cytuj:
Jeżeli jednak stosujecie rozumowanie, ze to Żydzi ukrzyżowali/skazali Jezusa i są za to przeklęci


No nastepny! Ja nie wiem czy to jakis atak analfabetyzmu wtórnego czy strach przed 21.12 tak działa :D
Gdzie ja napisałem, że Żydzi sa przeklęci?
Ja rozumiem szacunek dla ludzi starszych, ale Endek nie jest chyba aż tak stary, że zwracasz sie do niego w liczbie mnogiej :D

Trzymajmy sie jednak historycznych faktów, a mianowicie tego, że to Żydzi doprowadzili do ukrzyżowania Jezusa.


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2012 13:36 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2012 13:30
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
humalog napisał(a):
ma obowiązek nauczać o Jezusie (w takim stopniu w jakim potrafi), słowami i czynami.


A ja uważam, że lepiej by było gdyby jednak tego nie robili.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Jakie świadectwo wiekszośc chrześcijan swoimi czynami i słowami wystawiło by Jezusowi.
Weźmy takiego fratera, wielki charyzmatyk, rozmodlony od rana do wieczora ale w oczach innych mógłby uchodzic za dowód szkodliwego oddziaływania osoby Jezusa na ludzi go wyznajacych.
Albo ciagle narzekajacy humalog, albo endek. Juz nie mówiąc o nienawistnikach z Frondy i wielu innych.

Ich świadectwo moze tylko i wyłacznie odciagac od Jezusa.

Jedyne co ci ludzie mogliby zrobic to nie brać na powaznie akcji "nie wstydzę się Jezusa" i żeby o nim za dużo nie prawili.
Ot tak, dla dobrego imienia Jezusa.


Cz gru 20, 2012 13:31

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
fuller napisał(a):
Spójrzmy prawdzie w oczy. Jakie świadectwo wiekszośc chrześcijan swoimi czynami i słowami wystawiło by Jezusowi.


Jeżeli Żydzi chcą się zbawić, to muszą się nawrócić na wiarę Rzymskiego Kościoła. Prześladowania Żydów przez Kościół to brednie czystej wody. My katolicy nie mamy żadnych podstaw, by Kościolowi nie wierzyć a zawierzyć Żydom i żydolubom. Prawdą jest też, że Żydzi pałają wielką niechęcią do chrześcijan a osobliwie Polaków. Mamy prawo i obowiązek naswietlać o Żydach prawdę, a okrzyki wszelkich szumowin o rzekomy antysemityzm Kościoła czy polskiego narodu, traktować jako przejaw ich niegasnącej wrogości.

Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
Antoni Słonimski, poeta żydowski

Z Listu do Efezjan
Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Ostatnio edytowano Cz gru 20, 2012 13:38 przez Endek, łącznie edytowano 1 raz



Cz gru 20, 2012 13:36
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
Albo ciagle narzekajacy humalog


No już lepszy maruda humalog, od miłosnika gnostycznej sekty fullera :D


Cz gru 20, 2012 13:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 43  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL