Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 20:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna strona
 Antysemityzm Kościoła Katolickiego? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
mareta napisał(a):
Czegoś nie rozumiem. Mamy się wypowiadać za antysemityzmem albo w ogóle?!


Proszę się odnosić do tematu wątku, a zwłaszcza do tego, co nauczali biskupi, a przykłady podałem. Jakie jest Twoja opinia na ten temat? Co sadzisz o tych wypowiedziach i jak się mają do miłości każdego człowieka? Polecam przeczytać zalinkowaną książkę, może wtedy łatwiej Ci będzie dyskutować? Nie mówię, czy masz się wypowiadać za/przeciw antysemityzmowi, ale czy podzielasz pewne poglądy, że Kościół głosił w swej historii takie poglądy?


Śr gru 19, 2012 1:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Endek napisał(a):
proteom napisał(a):
Zamiast oceniać, odnieść się racjonalnie do argumentów. To zarzut stawiany przez wielu ludzi i chcę móc poznać wasze opinie, aby móc się przed tymi oskarżeniami bronić. Epitety nic nie pomogą.

Wiedza do was nie trafia, bo uwazacie że jest to antysemityzm, więc o czym dyskutować o faktach? Czy tych ktore sobie wymyslacie, czy o takich jakie one naprawde byly?
Ilu Żydów spłoneło w stodole w Jedwabnem?


Mam wrażenie, że wciąż piszesz nie na temat. To taka przypadłość?


Śr gru 19, 2012 1:23
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
proteom napisał(a):

Mam wrażenie, że wciąż piszesz nie na temat. To taka przypadłość?

Właśne że na temat. Kościół w okreslonych sytuacjach reagował jak reagował, czyli w sposób właściwy. Najgorsze polożenie dotyczylo polskich chlopów i feudał mógł go nawet zabić, co go moglo tylko trochę kosztować pieniędzy jezeli w ogóle sprawa trafiła do sądu. Kościól widząc niedolę chlopa, wydawał takie a nie inne ostrzeżenia, bo wiązalo sie to akurat w czasie, kiedy wielu Żydów pełnilo służbę ekonoma na dworach. Innym ulubionym zajeciem to lichwa i wyszynk okowity w wiejskich karczmach. Pijaństwo w Narodzie Polskim tutaj ma swoje źródło. Po miastach powstawały domy publiczne a sutenerstwo to kolejne źrodlo dochodu tej mniejszości. Dlaczego Kościół miał milczeć? Z ostatnich dni taki przyklad zauważylem. Otóż naczelny pedersta i czolowy antyklerykał niejaki Biedroń, bardzo aktywnie uczestniczył w sejmowym świętowaniu Chanuki. Czy to nie dziwne, że mniejszość ktora oficjalnie ponoć liczy kilka tysięcy glów, doczekała się az takich honorów w najważniejszych urzędach ponoć katolickiej Polski?

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr gru 19, 2012 7:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Endek napisał(a):
proteom napisał(a):

Mam wrażenie, że wciąż piszesz nie na temat. To taka przypadłość?

Właśne że na temat. Kościół w okreslonych sytuacjach reagował jak reagował, czyli w sposób właściwy. Najgorsze polożenie dotyczylo polskich chlopów i feudał mógł go nawet zabić, co go moglo tylko trochę kosztować pieniędzy jezeli w ogóle sprawa trafiła do sądu. Kościól widząc niedolę chlopa, wydawał takie a nie inne ostrzeżenia, bo wiązalo sie to akurat w czasie, kiedy wielu Żydów pełnilo służbę ekonoma na dworach. Innym ulubionym zajeciem to lichwa i wyszynk okowity w wiejskich karczmach. Pijaństwo w Narodzie Polskim tutaj ma swoje źródło. Po miastach powstawały domy publiczne a sutenerstwo to kolejne źrodlo dochodu tej mniejszości. Dlaczego Kościół miał milczeć? Z ostatnich dni taki przyklad zauważylem. Otóż naczelny pedersta i czolowy antyklerykał niejaki Biedroń, bardzo aktywnie uczestniczył w sejmowym świętowaniu Chanuki. Czy to nie dziwne, że mniejszość ktora oficjalnie ponoć liczy kilka tysięcy glów, doczekała się az takich honorów w najważniejszych urzędach ponoć katolickiej Polski?


Jeśli antysemityzm jest dla Ciebie czymś właściwym, to jest to dla mnie przykre i zarazem oburzające. Mamy widocznie inną wrazliwość. Deprecjonowanie Żydów tylko za to, że Żydami i powielanie stereotypów jest dla ciebie moralnie akceptowalne, to nie mamy o czym rozmawiać. Antysemityzm jest grzechem - nie wiesz o tym?
List pasterski biskupa łuckiego Szymona Rupniewskiego 1722
Nie ma wsi i miasta, gdzie by się nie zakorzenili już żydzi, ten plugawy kąkol, to ciernie, które dojęło do żywego samemu Bogu Wcielonemu.

Nie ma w świecie drugiego narodu, któryby tak był przewrotnym i zabobonnym, tak wrogim i nienawistnym wierze chrześcijańskiej, jak naród żydowski, którego głównym i jedynym dążeniem jest zawsze to, by podstępnie, przez kradzieże, oszustwa i truciznę wyniszczać i rozpraszać wszelkie dobra, majątki i bogactwa chrześcijan.

To jest dla Ciebie język miłości ? :shock:


Śr gru 19, 2012 10:08
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
proteom napisał(a):
Jeśli antysemityzm jest dla Ciebie czymś właściwym, to jest to dla mnie przykre i zarazem oburzające.

Co dla Ciebie jest antysemityzmem, dla mnie obrona konieczną. Stoimy na róznych stanowiskach, dlatego nie widzę szansy porozumienia. Dla Ciebie antysemityzmem będzie jakiekolwiek przedstawianie faktow, jak na przyklad ludobójstwo na Palestyńczykach dokonywane przez Izraelitów. Z kolei dla mnie, Twoja opinia o Kosciele to typowy przyklad antykatolicyzmu. Prezentujesz jawnie wrogi stosunek do Koscioła i Polskiego Narodu, za którym to się On upominał w dawnych wiekach. Szkoda, że nie dzisiaj.

proteom napisał(a):
Mamy widocznie inną wrazliwość. Deprecjonowanie Żydów tylko za to, że Żydami i powielanie stereotypów jest dla ciebie moralnie akceptowalne, to nie mamy o czym rozmawiać. Antysemityzm jest grzechem - nie wiesz o tym?

Deprecjonujesz Kościół tylko dlatego, że widział wielkie niebezpieczeństwo dla Siebie i wiernych.
Prawda nie jest grzechem.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr gru 19, 2012 10:37
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Endek napisał(a):
Prawda nie jest grzechem.

Prawda nie jest grzechem tylko wtedy gdy towarzyszy jej miłość.
Czyli pragnienie dobra dla bliźniego.
Tego bliźniego, o którym Jezus mówi w przypowieści o Samarytaninie.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr gru 19, 2012 10:43
Zobacz profil WWW
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Przegięcia są w obie strony....a obecnie to szala przechyla sie pomału w stronę Żydów.
Obecnie gdy się powie jakiś dowcip o Żydach (nawet taki wymyslony przez nich samych) to można przez niektórych przygłupów zostac okrzykniętym antysemitom.

No ale wróćmy do historii.
Kościół już przepraszał za antysemityzm, który był obecny wśród Jego kapłanów (nawet tych na wysokich stanowiskach). Co więc jeszcze ma zrobić?
Co do Polski....no cóż nie wiem czy był w historii jeszcze jakiś kraj w którym Żydzi mieli tyle swobód i mogli sie tak licznie osiedlać. Nawet pomimo tego, ze wielu duchownych było temu przeciwnych to jeszcze większa ich liczba nie miała nic przeciwko temu.

O co ci więc proteom chodzi?
Ja moge tylko powiedzieć, że Kościół nie był antysemicki...antysemitami było za to wielu jego członków. Co tylko potwierdza teorię, że Kościół jest złożony z czystości Chrystusa i brudu ludzkiego.


Śr gru 19, 2012 10:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
humalog


Cytuj:
No ale wróćmy do historii.
Kościół już przepraszał za antysemityzm, który był obecny wśród Jego kapłanów (nawet tych na wysokich stanowiskach). Co więc jeszcze ma zrobić?


Mnie szokuje, jak to możliwe, że biskupi nauczali pogardy dla Żydów i rozpowszechniali kłamliwe stereotypy? Czemu papieże akceptowali zamykanie Żydów w getcie itd? Rozumiesz kwestię? Czy to nie jest jawne i radykalne zaprzeczenie nauczania Jezusa?
humalog
Cytuj:
Co do Polski....no cóż nie wiem czy był w historii jeszcze jakiś kraj w którym Żydzi mieli tyle swobód i mogli sie tak licznie osiedlać. Nawet pomimo tego, ze wielu duchownych było temu przeciwnych to jeszcze większa ich liczba nie miała nic przeciwko temu.

Tylko czemu rozpowszechniał antysemickie stereotypy - to nie jest świadectwo miłości! Co więcej - to hipokryzja. Ja podchodzę do tego pryncypialnie.
humalog
O co ci więc proteom chodzi?
Cytuj:
Ja moge tylko powiedzieć, że Kościół nie był antysemicki...antysemitami było za to wielu jego członków. Co tylko potwierdza teorię, że Kościół jest złożony z czystości Chrystusa i brudu ludzkiego
[/quote]

Jak rozpowszechniał antysemickie stereotypy, to w swym nauczaniu był antysemicki - to logiczne. Czegoś nie rozumiesz? Nie znaczy to, że Kościół przez 2 tysiące lat zawsze i wszędzie głosił antysemityzm, ale miał takie okresy i to długie.


Śr gru 19, 2012 11:36
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
Czemu papieże akceptowali zamykanie Żydów w getcie itd?


A co mieli zrobić? Mieli sie postawic cesarzom, królom? Wysłac na nich wojska?
Przeceniasz chyba silę oddziaływania papieży na władców. Często to owi królowie (cesarzowie) mieli władzę własnie nad papieżami, gdyż to oni decydowali kto nim zostanie....a jak sie cos nie sposobało to zrzucali takiego gościa z tronu papieskiego.
No a po Reformacji to władza papieska jeszcze bardziej się zmniejszyła. Tam gdzie rozwinął sie Protestantyzm tam nie mieli nic do powiedzenia....a nie powiesz mi, że getta były tylko w krajach katolickich.
To nie były czasy globalnej wioski i zwykły lud nie miał dostepu do żadnej wiedzy o świecie...często nawet podpisać sie nie potrafił.
Jak więc Twoim zdaniem mieli papieże walczyc z rządzącymi?

Cytuj:
Tylko czemu rozpowszechniał antysemickie stereotypy - to nie jest świadectwo miłości! Co więcej - to hipokryzja


To tylko świadczyć może o tym, że hipokryzja nawet w fioletowych barwach może chodzić. Przecież biskupi to normalni ludzie, a nie żadne nieziemskie istoty.

Cytuj:
Jak rozpowszechniał antysemickie stereotypy, to w swym nauczaniu był antysemicki - to logiczne.


Kto rozpowszechniał? Kler zarażony hipokryzją? Owszem ....no i co? Czego dalej nie rozumiesz?
W Polsce to jednak nie działało. Najwyraźniej były to bardzo sporadyczne przypadki, które teraz sa wyciągane na wierzch by usilnie udowadniać jakimi to katolicy sa antysemitami. O Polakach już nie wspomnę.
No i jak tu kochac Żydów, skoro w d... włażą wszystkim tym którzy ich mordowali (Niemcom, Francuzom, Ruskim, Angolom i obojętnym Amerykańcom), a kopią Polaków którzy im tyłki ratowali.


Śr gru 19, 2012 11:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
humalog
Cytuj:
A co mieli zrobić? Mieli sie postawic cesarzom, królom? Wysłac na nich wojska?


Mieli nauczać miłości - tylko tyle i aż tyle. To Kościół odpowiada za swoje nauczanie - nie zwalaj winy na cesarzy.Za zamykanie Żydów w getcie w Państwie koscielnym odpowiada papież, a nie władcy. Za orzeczenia synodów odpowiadają biskupi, a nie cesarze.
humalog
Cytuj:
Często to owi królowie (cesarzowie) mieli władzę własnie nad papieżami, gdyż to oni decydowali kto nim zostanie

A ja myślałem, że to Duch Święty o tym decyduje. Widzę, że papieży postrzegasz jako ludzi wysługującym się panującym, czyli bardzo upolitycznionych.
humalog
Cytuj:
Kto rozpowszechniał? Kler zarażony hipokryzją? Owszem ....no i co?


Tylko to, że skompromitował się i autorytet moralny Kościoła upadł. Dla wielu ludzi oznacza to, że bycie katolikiem, nawet biskupem, nie oznacza automatycznie postawy szacunku do każdego człowieka. Mnie zastanawia kwestia, której Ty nie dostrzegasz: czemu biskupi nie widzieli sprzeczności: nauczanie Jezusa a ich stosunek do Żydów?


Śr gru 19, 2012 12:20
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Endek napisał(a):
proteom napisał(a):

Mam wrażenie, że wciąż piszesz nie na temat. To taka przypadłość?

Właśne że na temat. Kościół w okreslonych sytuacjach reagował jak reagował, czyli w sposób właściwy. Najgorsze polożenie dotyczylo polskich chlopów i feudał mógł go nawet zabić, co go moglo tylko trochę kosztować pieniędzy jezeli w ogóle sprawa trafiła do sądu. Kościól widząc niedolę chlopa, wydawał takie a nie inne ostrzeżenia, bo wiązalo sie to akurat w czasie, kiedy wielu Żydów pełnilo służbę ekonoma na dworach. Innym ulubionym zajeciem to lichwa i wyszynk okowity w wiejskich karczmach. Pijaństwo w Narodzie Polskim tutaj ma swoje źródło. Po miastach powstawały domy publiczne a sutenerstwo to kolejne źrodlo dochodu tej mniejszości. Dlaczego Kościół miał milczeć? Z ostatnich dni taki przyklad zauważylem. Otóż naczelny pedersta i czolowy antyklerykał niejaki Biedroń, bardzo aktywnie uczestniczył w sejmowym świętowaniu Chanuki. Czy to nie dziwne, że mniejszość ktora oficjalnie ponoć liczy kilka tysięcy glów, doczekała się az takich honorów w najważniejszych urzędach ponoć katolickiej Polski?

Funkcji ekonoma Żyd nie pełnił - po pierwsze to Żydom zakazano pełnić jakąkolwiek funkcję w urzędach publicznych, administracji.
Druga sprawa Żydzi nie mieli prawa posiadać ziemi, więc trudno sądzić, aby znali się na rolnictwie, uprawie ziemi.
http://dominikanie.pl/maciej_biskup_op/ ... gosci.html
Owszem handel, karczmy w większości należały do Żydów.

Czemu duchowni nie widzieli sprzeczności z nauką Jezusa?....bo swego czasu przyjęto wykładnię odpowiedzialności zbiorowej uznając, że Żydzi są mordercami Jezusa.


Śr gru 19, 2012 12:37

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
proteom napisał(a):
Mnie szokuje, jak to możliwe, że biskupi nauczali pogardy dla Żydów i rozpowszechniali kłamliwe stereotypy?


Wypraszam sobie. Kościoł był w swoich początkach bardzo przez Żydów przesladowany, oraz w każdych innych okolicznościach, kiedy Żydzi czuli się mocni. Widać to bylo w czasach kiedy mahometanie atakowali Hiszpanię, a czynnik żydowski w tamtych okolicznościach stanowił
''V Kolumnę''.To z tego powodu później po zwycięstwie nad islamistami, Hiszpanie wypędzili żydów za całokształt ''zasług''. Wojna domowa za czasów gen Franco czy rewolucia bolszewicka to nie protest chrześcijańskich spoleczeństw tylko intryga masońska sfinansowana bankami wiadomego włodarstwa. Polski Naród doswiadczył czegoś podobnego w okresie, kedy po 123 latach niewoli,chcieliśmy mieć swoje niepodległe państwo. Pomimo, że zaborcy się w ogóle nie liczyli jako przegrani I wojny, z olbrzymim trudem Dmowski, Paderewski i inni ojcowie IIRP najwieksze zmagania musieli ponieść z miedzynarodówką żydowską, i rodzimą mniejszością. Wojna z bolszewizmem doskonale obnażyła stosunek mniejszosci zydowskiej do czynnika zbrojnego Polskiego Narodu, kieddy zbrojen komunistyczne bojówki żydowskie, strzelały w plecy do polskich zołnierzy. To samo powtórzylo się w okresie szczegolnie sowieckiej okupacji kresów wschodnich i powojennego okresu stalinowskiego terroru. Nie jest tajemnicą, ze UB bylo pod całkowitą żydowska kontrolą. Dopiero Gomulka doprowadził do większego znaczenia Polakow w ministerstwach PRL. Dzisiaj Polacy z powodów biedy dokonują na sobie 13 samobójstw dziennie.
Kto nam zaoferował szokową terapię, polegajacą na wyzbyciu się narodowych dóbr materialnych,wygaszaniu produkcji i zaciąganiu kredytów?



proteom napisał(a):
Czemu papieże akceptowali zamykanie Żydów w getcie itd? Rozumiesz kwestię? Czy to nie jest jawne i radykalne zaprzeczenie nauczania Jezusa?

Tak jak wczesniej pisałem, by Żydzi nie doprowadzali do niedowiarstwa i nie szkodzili katolickim narodom swoją ''przebojowością''.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr gru 19, 2012 13:17
Zobacz profil
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
A ja myślałem, że to Duch Święty o tym decyduje. Widzę, że papieży postrzegasz jako ludzi wysługującym się panującym, czyli bardzo upolitycznionych.


Duch święty ma w tym udział.....ale nie całkowity. Sam Benedykt XVI powiedział swego czasu (jeszcze zanim został papieżem), że gdyby Duch Swięty decydował o wszystkim to wielu papieży nie dostapiłoby tej funkcji.
Poza tym to nie Duch Swięty wybiera papieża, ale konklawe złożone z ludzi, którzy powinni poddać się działaniu Ducha Sw.....nie zawsze jednak tak czynili i stąd te historyczne błędy.
Skoro jestes katolikiem to powinieneś wiedzieć, że Bóg nikomu na siłę się nie narzuca. Jeżeli ktoś jest zamknięty na Jego łaskę to potem wychodzą hocki-klocki.

No i jeszcze jedno.....masz kłopoty ze wzrokiem i źle widzisz. Nie pisałem o wszystkich papieżach, ale tacy którzy się wysługiwali władcom też byli. Co nie oznacza, że należy generalizować.

Cytuj:
Tylko to, że skompromitował się i autorytet moralny Kościoła upadł.

Gdzie upadł? Chyba tylko w Twojej wyobraźni....a to akurat decydującego znaczenia nie ma.

Cytuj:
Dla wielu ludzi oznacza to, że bycie katolikiem, nawet biskupem, nie oznacza automatycznie postawy szacunku do każdego człowieka


A kto ci kiedyś powiedział takie głupstwo, ze bycie katolikiem czy nawet biskupem z automatu oznacza bycie świętym?
Kościół to nie zbiór świetych, ale Droga do świetości, którą albo sie podąża, albo nie...żadne świecenia i żadne funkcje kościelne nie zapobiegają błądzeniu i grzeszeniu.

Niektórzy to mają wyjątkowo błędny obraz Kościoła. W Kościele Jedyną świętościa jest Bóg! Reszta to mali i błądzący grzesznicy.

Cytuj:
Mnie zastanawia kwestia, której Ty nie dostrzegasz: czemu biskupi nie widzieli sprzeczności: nauczanie Jezusa a ich stosunek do Żydów?


Mnie zastanawia kwestia rzeczywistości i tego jak ja postrzegasz. Zadajesz tutaj pytania o to co ktoś kiedyś tam myslał.....a skąd my mamy wiedzieć co widzieli lub nie, ludzie zyjacy ileś tam lat temu?

Dałeś się złapać na lep, naczytałeś sie złych rzeczy o Kosciele (które owszem zdarzały i zdarzaja się), ale nie szukałeś dobra jakie czynił, dla Żydów też.

Za zło Kościół przeprosił......a za dobro podziekowań nie oczekuje.
Czemu ma wiec służyć to powracanie do złych rzeczy? Czyżby ktos sie chciał dowartościować w ten sposób?


Śr gru 19, 2012 13:43
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Cytuj:
Wypraszam sobie. Kościoł był w swoich początkach bardzo przez Żydów przesladowany, oraz w każdych innych okolicznościach, kiedy Żydzi czuli się mocni.

Czyli Żydzi prześladowali Żydów

Cytuj:
Widać to bylo w czasach kiedy mahometanie atakowali Hiszpanię, a czynnik żydowski w tamtych okolicznościach stanowił
''V Kolumnę''.To z tego powodu później po zwycięstwie nad islamistami, Hiszpanie wypędzili żydów za całokształt ''zasług''.

Za jakie "zasługi" w 1290r przegoniono Żydów z Anglii i południowych Włoch; w 1349r z Francji; w 1496-1497r z Portugalii.


Cytuj:
Nie jest tajemnicą, ze UB bylo pod całkowitą żydowska kontrolą.

Czyli IPN kłamie podając, że oficerowie pochodzenie żydowskiego stanowili 30% kadry UB.

Cytuj:
Kto nam zaoferował szokową terapię, polegajacą na wyzbyciu się narodowych dóbr materialnych,wygaszaniu produkcji i zaciąganiu kredytów?

Niechybnie ok 3% społeczeństwa, czyli Żydzi :D



Cytuj:
Tak jak wczesniej pisałem, by Żydzi nie doprowadzali do niedowiarstwa i nie szkodzili katolickim narodom swoją ''przebojowością''.

I Jezus niepomny właśnie Żydom powierzył budowę swego Kościoła :)


Śr gru 19, 2012 14:56

Dołączył(a): N mar 15, 2009 20:12
Posty: 1639
Post Re: Antysemitym Kościoła Katolickiego ?
Alus napisał(a):
Za jakie "zasługi" w 1290r przegoniono Żydów z Anglii i południowych Włoch; w 1349r z Francji; w 1496-1497r z Portugalii.

No własnie? Za dobre sprawowanie?


Alus napisał(a):
Czyli IPN kłamie podając, że oficerowie pochodzenie żydowskiego stanowili 30% kadry UB.

Stanowisk od kierownika wzwyż nie bylo więcej.
Alus napisał(a):
Niechybnie ok 3% społeczeństwa, czyli Żydzi :D

Wystarczył Balcerowicz z pomagierami realizujący program naprawy finansów Polski autorstwa
Jeffrey'a Sachs'a przy aktywnej pomocy George'a Sorosch'a?
Alus napisał(a):
I Jezus niepomny właśnie Żydom powierzył budowę swego Kościoła :)

W Palestynie w tamtych czasach przebywali licznie Celtowie, którzy znali się na żeglarstwie.
Kto wie, czy rybacy znad Jeziora Genezaret to nie w większości oni?
Ks prof Michał Poradowski biblista, tak uważał.

_________________
Herezja albo to, co w sposób oczywisty sprzyja herezjom, nie może być kwestią posłuszeństwa. To posłuszeństwo winno służyć Wierze, nie zaś Wiara posłuszeństwu! Zatem w tym przypadku „trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi” (Dz Ap 5, 29).


Śr gru 19, 2012 15:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 634 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL