Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 4:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
 Bashobora - wskrzesiciel czy oszust? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
No to się wkręciłem w poszukiwanie kolejnych wystąpień Bahsobory, oblicza polskiego katolicyzmu...

Na poczatek "rekolekcje" na Narodowym... Całość niezła, ale od 16:48 można odlecieć (razem z o. Bashoborą)...
Nie wiem co on brał przed tymi "rekolekcjami", ale zaczyna mi się podobać ta religia :-). A najlepszy jest tłumacz, który tonem próbuje nadać tym szamańskim okrzykom jakiś doniosły wydźwięk :-).
http://www.youtube.com/watch?v=VVX-mLOJgGU

Tu Bashobora uzdrawia przez telewizor... pozazdrościł Kaszpirowskiemu? Najlepsze zaczyna się od 2:28...
http://www.youtube.com/watch?v=VVX-mLOJgGU

Kolejna żenada... Szkoda, że nie było jeszcze tańca na stole...
http://www.youtube.com/watch?v=FPJLvISQYFQ


Śr lip 24, 2013 0:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Pierwszy link chyba nieprawidłowy, bo taki sam jak drugi


Trzeci filmik pokazuje radośnie tańczących, skaczących, klaszczących, gibających się ludzi.

Przypomina to afroamerykańskopseudochrześcijańskie obrzędy religijne. Sporo materiałów jest w sieci na temat tańca liturgicznego. O ile się nie mylę, oficjalna doktryna kościelna nie aprobuje tego. No ale na normalnej mszy ciężko jest nie zasnąć, a na takiej z rytmiczną muzą i tańcem, nogi same chodzą. Motyw tańca liturgicznego, sprzeciwu tradycjonalistów oraz aprobaty młodych został najlepiej chyba pokazany w filmie "Zakonnica w przebraniu"
http://www.youtube.com/watch?v=rHASQg8fR0s

Niemniej dalszą ewentualną dyskusję o tańcu liturgicznym proponuję prowadzić w istniejącym już wątku na ten temat:

viewtopic.php?p=763022#p763022

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lip 24, 2013 1:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Jajko napisał(a):
Pierwszy link chyba nieprawidłowy, bo taki sam jak drugi

Oczywiście, co za niedopatrzenie, najciekawszy film ze wskrzesicielem. Już się poprawiam:
http://www.youtube.com/watch?v=hppkyar1RVs
Od 16:48 jazda bez trzymanki, chyba zioło zaczęło działać? Ale pozostałe fragmenty też są niezłe. Tylko ten biedny tłumacz...


Śr lip 24, 2013 2:06
Zobacz profil
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
atheist napisał(a):
Nie wiem co on brał przed tymi "rekolekcjami",

atheist napisał(a):
Kolejna żenada... Szkoda, że nie było jeszcze tańca na stole...

atheist napisał(a):
jazda bez trzymanki, chyba zioło zaczęło działać?

Szafujesz tekstami na poziomie gimnazjalisty.
To mają być wypowiedzi człowieka inteligentnego czy gościa, który z wiedzą i kulturą osobistą jest na bakier??


Śr lip 24, 2013 8:59
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
atheist napisał(a):
MARIEL napisał(a):
atheist napisał(a):
Większość a być może nawet wszyscy, którzy się w tej sprawie wypowiadali i których słowa słyszałem bądź czytałem. Oczywiście nie wiem co pozostała milcząca część myślała. Całkiem możliwe, że większość hierarchów również w duchu kpiła z Bashobory jak większość pozostałej części społeczeństwa. Miałem na myśli większośc tych, którzy się wypowiadali na ten temat.

A czy potrafisz wymienić choć parę nazwisk hierarchów Kościoła (których słowa czytałeś, bądź słyszałeś) którzy opowiadają o tym, że wskrzesza zmarłych?

Przede wszystkim to co ten szarlatan Bashobora opowiada o sobie jest powszechnie wiadome. Wystarczy odwiedzić jego oficjalną polską stronę: http://www.ojciecjohnbashobora.pl. Jeżeli hierarchowie jak bp. Hoser czy bp. Solarczyk organizują i współuczestnicza w show tego typu zaklinacza węży to już przez samo to firmują te bzdurne opowieści i nic więcej nie muszą mówić. Oni mówią poprzez samą organizację tego spendu a za nich wypowiadają się pomniejsi księża, których nazwisk nie pamiętam i szukać nie będę.


Rozumiem. To wystarczy by wiedzieć na przyszłość jak traktować Twoje wpisy.


Śr lip 24, 2013 10:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Val napisał(a):
Askadtowiesz napisał(a):
Jestem zdziwiony, ze ktos jest nastawiony sceptycznie, a ktoś inny moze niesceptycznie. Zamiast domniemywać, najlepiej byłoby, aby sprawę zweryfikowali specjaliści.

Kontekst człowieku, kontekst!
Atheist nie potrafi wymienić żadnego duchownego, który opowiada o wskrzeszeniach, a podobno jest ich większość. Więc mu napisałam, którzy są sceptyczni.

Oj, kontekst, kontekst. Dlaczego mój nie został zauwazony? Przecież napisałem to w tym sensie, ze zamiast gdybać kto jest sceptyczny a kto nie, należałoby po prostu zbadać meritum sprawy.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Śr lip 24, 2013 20:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
W ostatniej "Niedzieli" jest obszerny artykuł na temat ao abashobory wszystkim "ekspertom" radzę przeczytać


Cz lip 25, 2013 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
mareta napisał(a):
W ostatniej "Niedzieli" jest obszerny artykuł na temat ao abashobory wszystkim "ekspertom" radzę przeczytać

Zajrzałem do "Niedzieli" i widzę, ze w ogóle nie ma sprawy. Piszą tak:
"Osoby, które go znają twierdzą, że jest bardzo skromnym człowiekiem. Zawsze podkreśla, że jeżeli zdarzają się uzdrowienia fizyczne i duchowe po modlitwie o uzdrowienie, jedynym dawcą łaski jest Bóg. Nigdy nie twierdził też, że wskrzesił zmarłego, choć krążą pogłoski, że taki fakt się wydarzył. Nigdy nie popadł też w jakikolwiek konflikt doktrynalny z Kościołem."

A więc tylko pogłoski. Jednak nie dementowane. Moze więc, jak to zwykle bywa, są dwa nurty: oficjalny- ze niby nic i podskórny: my wiemy jak to było. Można dowolnie lawirować między obydwoma, tworzac mit, którego nie ma.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Cz lip 25, 2013 20:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Askadtowiesz napisał(a):
A więc tylko pogłoski. Jednak nie dementowane. Moze więc, jak to zwykle bywa, są dwa nurty: oficjalny- ze niby nic i podskórny: my wiemy jak to było. Można dowolnie lawirować między obydwoma, tworzac mit, którego nie ma.

Bingo, to właśnie jest typowy przykład zakłamania KK i podwójnej wykładni!

Ależ żaden biskup nie powiedział, że zaklęcia Bashobory uzdrawiają czy wskrzeszają, skądże!, KK jest "sceptyczny". KK po prostu organizuje płatne "rekolekcje" z jego udziałem. (Co na tych "rekolekcjach" się działo - można zobaczyć filmach, do których linki załączyłem - klasyczne szamaństwo). A ludzie z połowy Polski "oczywiście" przyjechali nie dlatego, że wierzą w brednie o uzdrowieniach tylko aby odmówić Litanię do NMP...


Pt lip 26, 2013 1:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL