Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 13:02



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Bashobora - wskrzesiciel czy oszust? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 29, 2009 19:33
Posty: 569
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Hartman? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
pozdrawiam
Barnaba (dawniej Marek MRB)
www.analizy.biz


Pn lip 08, 2013 23:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 15, 2012 21:23
Posty: 3341
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Barnaba? :glupek2: :glupek2: :glupek2:

Hatmann czy Bauman, powiedział dobrze. Po Kościele można i należy spodziewać się czegoś więcej, niż przysłowiowego przelewania jajek nad głową chorego.

_________________
In my spirit lies my faith
Stronger than love and with me it will be
For always.

Orkiestra!


Pn lip 08, 2013 23:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 5:18
Posty: 77
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
zamieszanie napisał(a):
(Mateusza 24:24) Bo powstaną fałszywi Chrystusowie oraz fałszywi prorocy i będą czynić wielkie znaki i dziwy, żeby — jeśli to możliwe — wprowadzić w błąd nawet wybranych.

Dużym plusem uzdrowień na stadionach jest to, że choroby są przenoszone jednego na drugiego. Potwierdził moje przypuszczenia lekarz z długoletnim stażem w klinice onkologicznej.


So lip 13, 2013 3:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
[promocja bioenergoterapii to też spam - s33]


N lip 14, 2013 5:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
TQu napisał(a):
[promocja bioenergoterapii to też spam - s33]

Gratulacje, tak dalej manipuluj.


N lip 14, 2013 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 27, 2011 5:18
Posty: 77
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
TQu napisał(a):
[promocja bioenergoterapii to też spam - s33]

Czytałem tego posta. Było coś o kobiecie, która ozmajmiła, że doznała uzdrowienia przez w/w na stadionie. Chyba jakiś "s33" oszukuje piszących.


N lip 14, 2013 16:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
@VOSS, ban stały, zgodnie z zapowiedzią: viewtopic.php?p=748525#p748525

Soul33 napisał(a):
A teraz uwaga do Kolektywu, czyli: anmara, Ewelinka, TQu, Iroon i kontolu, liee, Alicja2011, prokonto i in. (na yossefa nic nie wskazuje). Jakkolwiek jest możliwe, że korzystacie np. ze wspólnej sieci osiedlowej, to jest całkowicie wykluczone, że musicie rozmawiać ze sobą na forum ogólnym. Kolejna wymiana zdań między wami skończy się banem jednego z kont z powodu podejrzenia o rażące złamanie Regulaminu.

Chyba przeoczyłeś to, co tutaj zaznaczyłem na niebiesko.


VOSS napisał(a):
Czytałem tego posta. Było coś o kobiecie, która ozmajmiła, że doznała uzdrowienia przez w/w na stadionie. Chyba jakiś "s33" oszukuje piszących.

Było znacznie więcej. Nawet o jakichś "rękach, które leczą".

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N lip 14, 2013 17:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post do Bashobory
MARIEL napisał(a):
atheist napisał(a):
Drwiny dotyczyły bzdur opowiadanych przez samego zainteresowanego i większość hierarchów KK, że uzdrawia on nieuleczalnie chorych oraz... wskrzesza zmarłych.

Większość hierarchów opowiada o wskrzeszaniu zmarłych przez Bashoborę? Poważnie? Tak pytam, bo nie za bardzo się orientuję w opiniach dostojników KK na ten temat.
To jak ich jest tak wielu (większość nawet), to może mógłbyś tak z 10 chociaż takich opinii przytoczyć, najlepiej w wątku o Bashoborze, bo tutaj to ot.

Większość a być może nawet wszyscy, którzy się w tej sprawie wypowiadali i których słowa słyszałem bądź czytałem. Oczywiście nie wiem co pozostała milcząca część myślała. Całkiem możliwe, że większość hierarchów również w duchu kpiła z Bashobory jak większość pozostałej części społeczeństwa. Miałem na myśli większośc tych, którzy się wypowiadali na ten temat.


Wt lip 23, 2013 0:10
Zobacz profil
Post Re: Skąd wiadomo ilu wiernych liczy parafia?
atheist napisał(a):
Większość a być może nawet wszyscy, którzy się w tej sprawie wypowiadali i których słowa słyszałem bądź czytałem. Oczywiście nie wiem co pozostała milcząca część myślała. Całkiem możliwe, że większość hierarchów również w duchu kpiła z Bashobory jak większość pozostałej części społeczeństwa. Miałem na myśli większośc tych, którzy się wypowiadali na ten temat.

Sceptycznie wobec wskrzeszeń są nastawieni chociażby tacy ludzie jak abp.Hoser, metropolita warszawski abp.Nycz czy ks.Isakowicz-Zaleski.

Jestem pewna, że @atheist nie jest w stanie wymienić żadnego równie znanego nazwiska duchownego, właśnie dlatego, że ta większość "duchownych", to tak naprawdę dziennikarze, którzy referowali różne rewelacje nt. charyzmatyka.

PS. To takie ynteligentne: nie wiem co myślą inni, ale chętnie powróżę z fusów i napiszę co mi z tego wróżenia wyszło :roll: (piję do tego, co wróżysz odnośnie myśli większości społeczeństwa i milczącej części duchownych)


Wt lip 23, 2013 10:36
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
atheist napisał(a):
Większość a być może nawet wszyscy, którzy się w tej sprawie wypowiadali i których słowa słyszałem bądź czytałem. Oczywiście nie wiem co pozostała milcząca część myślała. Całkiem możliwe, że większość hierarchów również w duchu kpiła z Bashobory jak większość pozostałej części społeczeństwa. Miałem na myśli większośc tych, którzy się wypowiadali na ten temat.

A czy potrafisz wymienić choć parę nazwisk hierarchów Kościoła (których słowa czytałeś, bądź słyszałeś) którzy opowiadają o tym, że wskrzesza zmarłych?


Wt lip 23, 2013 11:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Dziadek kolegi był na Bashborze i wskrzeszenia doznały jego członki, a zwłaszcza jeden. Odebrał starowinka emeryturę i pojechał szumieć nad morze.

_________________
pajacyk.pl


Wt lip 23, 2013 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Skąd wiadomo ilu wiernych liczy parafia?
Val napisał(a):
Sceptycznie wobec wskrzeszeń są nastawieni chociażby tacy ludzie jak abp.Hoser, metropolita warszawski abp.Nycz czy ks.Isakowicz-Zaleski.
Jestem zdziwiony, ze ktos jest nastawiony sceptycznie, a ktoś inny moze niesceptycznie. Zamiast domniemywać, najlepiej byłoby, aby sprawę zweryfikowali specjaliści.
Ciekawe czy Bashobora zechciałby poddać weryfikacji naukowej swoje czyny?

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt lip 23, 2013 20:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
MARIEL napisał(a):
atheist napisał(a):
Większość a być może nawet wszyscy, którzy się w tej sprawie wypowiadali i których słowa słyszałem bądź czytałem. Oczywiście nie wiem co pozostała milcząca część myślała. Całkiem możliwe, że większość hierarchów również w duchu kpiła z Bashobory jak większość pozostałej części społeczeństwa. Miałem na myśli większośc tych, którzy się wypowiadali na ten temat.

A czy potrafisz wymienić choć parę nazwisk hierarchów Kościoła (których słowa czytałeś, bądź słyszałeś) którzy opowiadają o tym, że wskrzesza zmarłych?

Przede wszystkim to co ten szarlatan Bashobora opowiada o sobie jest powszechnie wiadome. Wystarczy odwiedzić jego oficjalną polską stronę: http://www.ojciecjohnbashobora.pl. Jeżeli hierarchowie jak bp. Hoser czy bp. Solarczyk organizują i współuczestnicza w show tego typu zaklinacza węży to już przez samo to firmują te bzdurne opowieści i nic więcej nie muszą mówić. Oni mówią poprzez samą organizację tego spendu a za nich wypowiadają się pomniejsi księża, których nazwisk nie pamiętam i szukać nie będę.

A na koniec parę bzdur z oficjalnej strony bohatera, którego zapraszają do Polski główni biskupi katoliccy stołecznej diecezji i razem z nim odprawiają czary:

"Okazało się, że to jego ciotka (...) otruła jego ojca, gdyż była zazdrosna o miłość panującą w jego rodzinie, o to, że mały John był bardzo inteligentnym chłopcem, mądrzejszym od jej dzieci. Potem też próbowała otruć o.Johna, gdy był dzieckiem. Podała mu raz zatrutą owsiankę w naczyniu. Gdy mały John zrobił przed jedzeniem znak krzyża, naczynie rozpadło się na drobne kawałki."
Cholera, od jutra robię znak krzyża przed każdą owsianką...

"Gdy miał 7 lat katechista powiedział jemu i innym dzieciom, że są Ciałem Jezusa. A więc mały John zapytał Jezusa: „Skoro jesteśmy Twoim Ciałem, to czy możesz użyć mnie jako swoje narzędzie, że gdy dotknę ludzi, to oni będą uzdrowieni”? Jezus wysłuchał tej prośby."
Czemu nie?

I jeszcze słowa samego o. Bashobory wypowiadane w fanatycznym uniesieniu:
"Jezu, przywołujemy Twoje łzy, Twoją nagość, wszystko to co uczyniłeś na Kalwarii, bo kiedy powiedziałeś "Wykonało się", zostaliśmy zbawieni, a teraz mówisz to samo, i my mówimy to samo w Twoje imię, w imię Jezusa napominamy chorobę tych, którzy cierpią na raka, nakazujemy jej odejść, tej choroby już nie ma, niszczymy wszelką moc szatana, jesteś skończona, nie masz już nic do powiedzenia, nakazujemy ci iść na krzyż Jezusa, zmywamy się łzami Jezusa, napominamy chorobę nadciśnienia, napominamy rozpad małżeństw, ludzie się jednoczą, skały pękają, ludzie zmartwychwstaną, ci którzy są poniżani przez system społeczny, brak studiów, powstaną, bo Jezus jest Panem."

Nie wiem czy to bardziej wpływ afrykańskich rytuałów magicznych czy może marihuany, ale ciekawe, że takie "rekolekcje" organizują biskupi w centrum Europy...


Wt lip 23, 2013 23:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
P.S. Nie sądzicie, że te słowa Bashobory, ulubieńca naszych polskich biskupów, są bardzo podobne do słów oszustów w telewizyjnych programach ezoterycznych :-). Chyba o ten sam "elektorat" walczy teraz KK... Ale wstyd, ale żenada...

"Wypalam świętą pochodnią sprawiedliwości chorobę, wypalam to, Archaniele Michale przybądź, odcinam to!" - wróżbita Dawid

"Napominamy chorobę tych, którzy cierpią na raka, nakazujemy jej odejść, tej choroby już nie ma, niszczymy wszelką moc szatana, jesteś skończona, nie masz już nic do powiedzenia, nakazujemy ci iść na krzyż Jezusa, zmywamy się łzami Jezusa, napominamy chorobę nadciśnienia, napominamy rozpad małżeństw" - o. Bashobora

Jeden wypala i odcina, drugi napomina i zmywa. Poziom ten sam...


Wt lip 23, 2013 23:51
Zobacz profil
Post Re: Bashobora - wskrzesiciel czy oszust?
Askadtowiesz napisał(a):
Jestem zdziwiony, ze ktos jest nastawiony sceptycznie, a ktoś inny moze niesceptycznie. Zamiast domniemywać, najlepiej byłoby, aby sprawę zweryfikowali specjaliści.

Kontekst człowieku, kontekst!
Atheist nie potrafi wymienić żadnego duchownego, który opowiada o wskrzeszeniach, a podobno jest ich większość. Więc mu napisałam, którzy są sceptyczni. Skoro ja zapamiętałam kilka nazwisk, to jestem pewna, że Atheist również jest inteligentnym człowiekiem, który potrafiłby wymienić kilku, gdyby to co napisał, było zgodne z faktami.

atheist napisał(a):
wystarczy odwiedzić jego oficjalną polską stronę: http://www.ojciecjohnbashobora.pl. Jeżeli hierarchowie jak bp. Hoser czy bp. Solarczyk organizują i współuczestnicza w show tego typu zaklinacza węży to już przez samo to firmują te bzdurne opowieści i nic więcej nie muszą mówić.


Dlaczego piszesz bzdury, skoro nie masz na nie dowodów i musisz uciekać się do takich wykrętów? Nie lepiej opierać się na faktach i dowodach zamiast na swoich wyobrażeniach? Zdawało mi się, że na tym polega racjonalizm :hmmm:

Przypominam, co sam napisałeś:
atheist napisał(a):
Drwiny dotyczyły bzdur opowiadanych przez samego zainteresowanego i większość hierarchów KK, że uzdrawia on nieuleczalnie chorych oraz... wskrzesza zmarłych!

MARIEL napisał(a):
Większość hierarchów opowiada o wskrzeszaniu zmarłych przez Bashoborę? Poważnie? Tak pytam, bo nie za bardzo się orientuję w opiniach dostojników KK na ten temat.

atheist napisał(a):
Większość a być może nawet wszyscy, którzy się w tej sprawie wypowiadali i których słowa słyszałem bądź czytałem.

I nie pamiętasz żadnego nazwiska, ale wiesz na 100% że to byli duchowni?? :D

O to chodzi w racjonalizmie? Na pisaniu o tym co się gdzieś tam słyszało czy gdzieś tam przeczytało i na braku umiejętności wskazania podstawowych(!) konkretów gdy przyjdzie co do czego, tj. kilku nazwisk duchownych, którzy o wskrzeszeniach rzekomo opowiadają? Tylu ich jest, a nawet profesor google jest bezradny i nic nie wie o większości duchownych o jakich pisze @atheist?

Racjonalista to ktoś, kto pisze że nie wie kto o czym myśli, ale wróży sobie radośnie z fusów i objawia o czym ten ktoś myśli? A mnie się zdawało, że racjonalizm polega na tym, że konfrontuje się własne wyobrażenie z faktami i dowodami. A tu klops. Wystarczą własne wyobrażenia.


Śr lip 24, 2013 0:11
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL