Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Rwanda 1994 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Rwanda 1994
Ponieważ ten dział ma komentarz: "Wczoraj i dziś" to chyba tutaj ten temat pasuje.

Z uwagi na fakt, iż Abp. Hoser jest aktywnym dziś kapłanem to uczciwie można wrzucić link dotyczącego jednego z aspektów jego kapłańskiej działalności ("posługi") w Rwandzie w 1994r.
http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-bo ... w-rwandzie

Myślę, że społeczeństwo w Rwandzie jak najbardziej odczuło skutki ludobójstwa.

Oczywiście temat nie jest zawężony do samego Abpa Hosera, lecz dotyczy kwestii roli KK w ludobójstwie w Rwandzie w 1994r.

1. Czy w ogóle było tam jakieś ludobójstwo?
2. Jeśli było - to czy KK potępił ludobójców i się im przeciwstawiał? (wiadomo, że Jan Paweł II kategorycznie przeciwstawiał się "teologii wyzwolenia")
3. Jeśli nie - to czy kapłani KK z Janem Pawłem II na czele mają/mieli czyste sumienie przed Bogiem i ludźmi?

Inne linki

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/arty ... -holokaust
http://konradjestwrwandzie.wordpress.co ... dobojstwa/


Pn lip 08, 2013 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Rwanda 1994
Ble, ble, ble. Same insynuacje, pogłoski, plotki i pomówienia. Konkretów brak.

Cytuj:
Teraz pisze książkę o Filipinach i był tam już 128 razy. A w Rwandzie był 337 razy,


A kto za to płaci? Żaden ze znanych podróżników reportażystów (Wojciechowska, Pawlicka, Cejrowski, etc) nie podróżuje choćby ze zbliżoną częstotliwością.

jeden bilet lotniczy do Rwandy to tak z 1500 PLN kosztować będzie. A 337 biletów?

Kiepsko zmyślone... :roll:

Cytuj:
na zamówienie rządu Rwandy sprowadzano z Chin skrzynie pełne nowiutkich maczet, w komitecie centralnym jedynej partii, zasiadał arcybiskup Kigali. Był on też osobistym doradcą prezydenta. Biskupi wiedzieli o nadchodzącej apokalipsie. Wiedział Watykan. Wszyscy wiedzieli. I mino to, Kościół wciąż faworyzował Hutu, którzy szykowali masowe mordowanie Tutsi.


Czyli masakrę Tutsi przez Hutu szykował rząd. A co to był za rząd?

Cytuj:
W kwietniu 94 wybuchł z pełną mocą tlący się od dziesiątek lat konflikt etniczny między Tutsi a Hutu. Ci pierwsi, uważani za klasę wyższą, byli mniej liczni, ale trzymali w kraju władzę. Hutu byli liczniejsi, ale byli klasą niższą.


Czyli Tutsi "trzymali w kraju władzę". Czyli ...zaplanowali wymordowanie samych siebie przez Hutu. :roll:

Bełkot...

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Pn lip 08, 2013 15:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Rwanda 1994
Rozumiem, iż Twoja interpretacja wyrwanych z kontekstu zdań to bełkot - ale to sa kwestie setnorzędne.
Nawet można pomysleć, iż jesteś zdania, że w Rwandzie "nic się nie stało".

Mnie natomiast chodzi o kwestie istotne:
Czy KK przeciwstawiał się ludobójstwu w Rwandzie? (tak jak np. teologii wyzwolenia w Am. Poł., bądź in vitro w Polsce).
Jeśli jednak Jan Paweł II palcem nie kiwnął w obronie swych wiernych Tutsi przez swymi owieczkami Hutu oraz kapłanami KK obecnymi w Rwandzie, i jeśli budynki sakralne były popularnym miejscem rzezi - to czy Jan Paweł II miał czyste sumienie?

Postaraj się raczej wykazać, iż istotne zarzuty to brednie. Czyli, że KK bronił Tutsi przed Hutu, że KK potępiał zdecydowanie morderców, a kapłanów ekskomunikował za udział w zbrodniach.
Wątpliwości co do tego "kto miał władzę" w żaden sposób nie są w stanie wybielić KK z zarzutu cichego przyzwolenia na rzeź.


Pn lip 08, 2013 16:16
Zobacz profil
Post Re: Rwanda 1994
Ale jakiego przyzwolenia na rzez, jezeli gineli takze kaplani i zakonnicy?
Co niby mial zrobic Jan Pawel II? to byly 2-3 miesiace rzezi. Mial tam sam pojechac, czy jak?

A jak tam UNO? Przeciez byly tam jednostki UNAMIR? To raczej oni nie zrobili tego, po co tam byli.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ludob%C3%B ... w_Rwandzie

Cytuj:
Poszedłem, jak nakazuje reporterskie rzemiosło, go o to zapytać. Prawdą, której się nie da zaprzeczyć, jest fakt, że kościół rwandyjski jest uwikłany w zbrodnie. Kiedy jedni duchowni ratowali ludzi i ginęli za swoich parafian, inni gwałcili i zabijali. Trzeba powiedzieć szerzej, cały kościół katolicki, jest uwikłany w rwandyjskie ludobójstwo. Postawa Jana Pawła II była w tej sprawie zawstydzająca.

No, niewatpliwie: zabijal, czy byl zabijany - jakos tam "uwilklany" jest na pewno.


Pn lip 08, 2013 16:49
Post Re: Rwanda 1994
A tu mamy cos dla zainteresowanych.
http://info.wiara.pl/doc/1623759.Newswe ... ia-Kosciol

Kiedys to Jajko sie specjalizowal we wklejaniu niesprawdzonych linkow. Widze, ze ta choroba sie rozprzestrzenia i na inne osoby.


Pn lip 08, 2013 17:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Rwanda 1994
Kael napisał(a):
A tu mamy cos dla zainteresowanych.
http://info.wiara.pl/doc/1623759.Newswe ... ia-Kosciol

Kiedys to Jajko sie specjalizowal we wklejaniu niesprawdzonych linkow. Widze, ze ta choroba sie rozprzestrzenia i na inne osoby.


Jakieś 10 lat temu FiM, "NIE" też pisały "niesprawdzone informacje" o pedofilii w KK itd.
Przyjdzie czas i na Rwandę....


Pn lip 08, 2013 18:23
Zobacz profil
Post Re: Rwanda 1994
Na rozne sprawy przyjdzie czas....
A o Rwandzie juz pisano duzo. Jeszcze zanim sie internet rozpowszechnil, krotko po samych wydarzeniach.

Najmadrzejsi sa zawsze ci, ktorzy z dystansu czasowegi i miejscowego, z wygodnych foteli osadzaja innych, ktorzy byli (prawie) w srodku wydarzen. Albo i nie byli, no ale przeciez " ONI POWINNI cos zrobic". A dlaczego akurat oni? I co konkretnie?

A co ty bys Tomku44 zrobil, gdybys akurat byl w Rwandzie? Co by robili SJ na calym swiecie? Nie macie wyrzutow sumienia, ze nie wystartowaliscie od razu z akcja jednania Hutu i Tutsi?


Pn lip 08, 2013 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Rwanda 1994
Tomek44 napisał(a):
Ponieważ ten dział ma komentarz: "Wczoraj i dziś" to chyba tutaj ten temat pasuje.

Z uwagi na fakt, iż Abp. Hoser jest aktywnym dziś kapłanem to uczciwie można wrzucić link dotyczącego jednego z aspektów jego kapłańskiej działalności ("posługi") w Rwandzie w 1994r.
http://natemat.pl/65107,jakich-pytan-bo ... w-rwandzie

Myślę, że społeczeństwo w Rwandzie jak najbardziej odczuło skutki ludobójstwa.


http://info.wiara.pl/doc/1623759.Newswe ... ia-Kosciol

„Newsweek” nr 27/2013 , ręką p. Aleksandry Pawlickiej, w tekście pt. „Karząca ręka Boga” w haniebny sposób naruszył etykę dziennikarską podając kłamliwe informacje

i manipulując faktami dotyczącymi posługi misyjnej ks. abp. Henryka Hosera. „Newsweek” w swojej publikacji stawia oszczerczy zarzut wobec ks. abp. Hosera,

iż ten, pełniąc rzekomo rolę „nuncjusza apostolskiego w Rwandzie milczał wobec dokonywanego tam na masową skalę ludobójstwa w 1994 r.” Tymczasem ks. abp. Henryk Hoser nigdy nie był nuncjuszem apostolskim w tym kraju, zaś podczas ludobójstwa, które trwało w Rwandzie od początku kwietnia do lipca 1994 r., nie pełnił tam posługi misyjnej i nie przebywał w tym kraju! W tym czasie, ks. abp. Henryk Hoser był m.in. ekspertem Synodu Biskupów dla Afryki, w Rzymie. Powrócił do Rwandy, kiedy tylko to możliwe, kilka dni po zakończeniu wojny domowej i ponad półtora roku wypełniał zadanie odbudowy życia misyjnego i pomocy charytatywnej po ludobójstwie, koordynował pomoc dla setek tysięcy ofiar tej wojny, tak w Rwandzie, jak i w obozach milionów uchodźców w krajach ościennych.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Pn lip 08, 2013 19:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Rwanda 1994
Gdybym był wtedy w Rwandzie, robiłbym to samo co robili inni bracia - udzielałbym schronienia braciom z plemienia Tutsi. 400 SJ przypłaciło życiem za sam fakt udzielania schronienia braciom z plemienia Tutsi przed katolickimi hordami Hutu. Jakoś nie mam powodu do wstydu.
Jeśli nie wiesz, to SJ w ogóle nie służą w jakiejkolwiek armii świata ani nie uczą się zabijać pod jakimkolwiek innym pretekstem.

Natomiast nie zaprzeczysz, że ręce katolików ociekały krwią. Mimo, iż niektórzy księża pomagali Tutsi, to jednak inni współpracowali z Hutu, którzy byli wiernymi synami Kościoła Katolickiego.
Jak Jan Paweł II zareagował na zbrodnie swoich owieczek?
Czy nie miał on powodu do wstydu?

@jesienna

Nie wiem, czy zauważyłaś, ja wcale nie zapodałem linku do Newsweeka.
Mało tego. Chciałem znaleźć ten artykuł w sieci, ale się nie udało.
Natomiast obrońcy Hosera zapodają jedynie artykuły katolickich obrońców abpa Hosera opluwające Newsweek ile wlezie...
Tak czy inaczej nie imputuj, że jedynym źródłem na świecie o roli KK w czasie ludobójstwa w Rwandzie jest jeden artykule o Hoserze w Newsweeku z 2013r.
Zapodałem inny link, z którego wynika, że wyjechał z Rwandy przed ludobójstwem i wrócił zaraz po zakończeniu holokaustu.
W tym linku jest więcej pytań - na które na razie nie ma odpowiedzi....


Pn lip 08, 2013 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Rwanda 1994
Tomek44 napisał(a):
@jesienna

Nie wiem, czy zauważyłaś, ja wcale nie zapodałem linku do Newsweeka.
Mało tego. Chciałem znaleźć ten artykuł w sieci, ale się nie udało.
Natomiast obrońcy Hosera zapodają jedynie artykuły katolickich obrońców abpa Hosera opluwające Newsweek ile wlezie...

Możesz trochę jaśniej?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn lip 08, 2013 19:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Rwanda 1994
http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=1200
Tutaj jednak przyznano, iż Hoser posiadał prawa przysługujące nuncjuszowi w 1994r, choć "po wojnie domowej".

@Asienkka:
Mogę napisac jaśniej :)
"Newsweek znów OCZERNIA Kościół"
http://info.wiara.pl/doc/1623759.Newswe ... ia-Kosciol

To, że ktoś ma uwagi pod adresem abpa Hosera nie jest to dowód na "oczernianie" KK.


Pn lip 08, 2013 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post Re: Rwanda 1994
Nie zrozumiałeś mnie chyba.
Chciałabym abyś przedstawił mi "artykuły katolickich obrońców abpa Hosera opluwające Newsweek ile wlezie..."
Chyba nie muszę wyjaśniać co oznacza słowo "opluwać"?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn lip 08, 2013 19:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Rwanda 1994
http://info.wiara.pl/doc/1623759.Newswe ... ia-Kosciol
Pisanie o Newsweeku, że "znów oczernia Kościół" - ja to uznaję za OPLUWANIE Newsweeka ile wlezie.
Jeśli tak nie uważasz - to nic nie poradzę.
Jaśniej juz nie można pisać.

Mam nadzieję, że wyjaśnisz, dlaczego tak nie uważasz.


Pn lip 08, 2013 19:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Rwanda 1994
Tomek44 napisał(a):
Kael napisał(a):
A tu mamy cos dla zainteresowanych.
http://info.wiara.pl/doc/1623759.Newswe ... ia-Kosciol

Kiedys to Jajko sie specjalizowal we wklejaniu niesprawdzonych linkow. Widze, ze ta choroba sie rozprzestrzenia i na inne osoby.


Jakieś 10 lat temu FiM, "NIE" też pisały "niesprawdzone informacje" o pedofilii w KK itd.
Przyjdzie czas i na Rwandę....

Czemu się tak gorączkujesz? Z tego co zauważyłem nie jesteś chyba katolikiem, a troszczysz się o morale duchownych jakbyś świętym chciał zostać?
A artykuł w Newsweeku jest zwykła medialną przykrywką w dobrym esbeckim stylu. Rzuci się parę faktów do tego parę kłamstw a zanim wszystko się wyjaśni będzie dawno po Bashoborze i Lemańskim, czyli tym co chciało się przykryć. Szkoda, że tak wielu ludzi się gorączkuje, ale cóż metoda wciąż chwytliwa.

_________________
laudare benedicere praedicare


Pn lip 08, 2013 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Rwanda 1994
@brunero

A niby jakie "parę kłamstw" w rzeczonym artykule o Abp Hoserze napisał Newsweek?
Mam nadzieję, że Asienkka zażąda od ciebie wyjaśnień - gdyż jeśli nie uzasadnisz swojej wypowiedzi, to łamiesz regulamin niniejszego forum.


Pn lip 08, 2013 20:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL