Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Dowody istnienia sił nadprzyrodzonych? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Dowody istnienia sił nadprzyrodzonych?
Po to, żeby było wiadomo, od kiedy był wystawiany. ciekawe że np. miejscowy biskup słowa o cudzie nie zapisał.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt lis 01, 2013 18:58
Zobacz profil
Post Re: Dowody istnienia sił nadprzyrodzonych?
JedenPost napisał(a):
Po to, żeby było wiadomo, od kiedy był wystawiany. ciekawe że np. miejscowy biskup słowa o cudzie nie zapisał.

Obraz stanowił dowód objawień w które nie dowierzał biskup. Cóż zatem miał dodawać do zjawiska nadprzyrodzonego.


So lis 02, 2013 9:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Dowody istnienia sił nadprzyrodzonych?
Alus napisał(a):
Miły lokisie gdy wytłumaczysz naukowo jakim sposobem naturalne włókna agawy przetrwały kilka wieków (Guadelupe), to udowodnisz, że cuda nie istnieją.

W opisie tego "cudu" wskazywano na problemy trudniejsze niż trwałość włókien. Roślinne włokna są z natury trwałe, a po zaimpregnowanu farbą czy barwnikiem ich trwałosć wzrasta wielokrotnie.
Jeśli już mowa o tym obrazie, to przypomniałem sobie artykuł, który kiedys czytałem w jednym z ilustrowanych magazynów. Wielkość fotografii był na tyle duza, że źrenice były co najmniej 1:1. Zacząłem sie więc tamu przyglądać pod różnymi kątmi i przy różnym oświetleniu, chcąc zobaczyć choćby punkt zaczepienia interpretacji obecności tam osoby. Nic nie dało się znaleźć. Jeśli jednak ktos zaczyna wmawiać, ze jest, to osoba wierząca wstydzi się, ze sama nie widzi i gotowa jest przyznać, ze moze cos tam jest. Tak mniej więcej robi się cuda.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N lis 03, 2013 16:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Dowody istnienia sił nadprzyrodzonych?
Cytuj:
Obraz stanowił dowód objawień w które nie dowierzał biskup.

Alus sreberko i zlotko! :)
W inny poscie piszesz o koniecznosci podporzadkowania sie, w podobnych kwestiach, wladzy koscielnej. Jak to z toba jest? :)


Wt lis 05, 2013 17:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL