Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 16:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Ateiści wykluczeni?! 
Autor Wiadomość
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Jajko napisał(a):
Brak wpływów. Dokładnie. Oni nie chcą wpływów. Robią co robią i nie pchają się po kasę i władzę. To i nikt ich nie krytykuje.

Dążenie do wpływów jest typowe dla każdego człowieka, tyle że ludzie wszystko kalkulują. Mała organizacja, do której nie należą wpływowi ludzie, nie robi sobie złudzeń i koncentruje się na dostępnych zasobach ludzkich. Nie wątpię, że gdyby człowiek pokroju Toma Cruise wstąpił do ŚJ, byłoby o nich głośno. Media zaczęłyby się doszukiwać brudów i moglibyśmy o nich regularnie czytać w prasie, byliby wpływowi.
Zresztą, gdybyś choć trochę zainteresował się ŚJ, bez problemu znalazłbyś na nich różne brudy. Jednakże media nie forsują mody na szukanie afer w ŚJ, więc i nagonek żadnych nie ma, zatem Jajka nie obchodzi co się tam dzieje :P


Pn paź 14, 2013 20:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Nie obchodzi dlatego, że nie pragną wpływów na rządzących każdego szczebla, nie chcą mojej kasy na swoje fanaberie (czytaj świątynie i inne nieruchomości), nie chcą mi indoktrynować dzieci (wprowadzając oszustwem własną religię do szkoł i przedszkoli), nie mówią mi co mam robić, generalnie trzymają się ode mnie z dala. A funkcjonariusze katoliccy to wszystko niestety robią. I dlatego tak są oceniani a nie inaczej.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn paź 14, 2013 20:52
Zobacz profil
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Jajko napisał(a):
Nie obchodzi dlatego, że nie pragną wpływów na rządzących każdego szczebla, nie chcą mojej kasy na swoje fanaberie (czytaj świątynie i inne nieruchomości), nie chcą mi indoktrynować dzieci (wprowadzając oszustwem własną religię do szkoł i przedszkoli), nie mówią mi co mam robić, generalnie trzymają się ode mnie z dala. A funkcjonariusze katoliccy to wszystko niestety robią. I dlatego tak są oceniani a nie inaczej.

Twoja kasa to nawet nie wystarcza na opłacenie diet dla posłów Palikota i SLD.
To my wierzący zmuszani jesteśmy do utrzymywania ateistów.


Wt paź 15, 2013 8:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Pal sześć tych kilku posłów. Znacznie więcej z mojej kasy idzie na utrzymanie panów w czarnych sukienkach i ich fanaberie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt paź 15, 2013 12:09
Zobacz profil
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Jajko napisał(a):
Pal sześć tych kilku posłów. Znacznie więcej z mojej kasy idzie na utrzymanie panów w czarnych sukienkach i ich fanaberie.

Pod warunkiem, że zmienimy zasadę matematyczną i umownie uznamy, że 4-6% stanowi więcej niż 85-90%.


Wt paź 15, 2013 14:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Sugerujesz, że więcej pieniędzy z kieszeni podatnika idzie na diety posłów RP i SLD niż na Kościół kat.??

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt paź 15, 2013 15:13
Zobacz profil
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Jajko napisał(a):
Sugerujesz, że więcej pieniędzy z kieszeni podatnika idzie na diety posłów RP i SLD niż na Kościół kat.??

Nic nie sugeruję :D
Wskazuję oczywistość, że podatki 4-6 % populacji ateistów nie wystarczą nawet na diety dla waszych reprezentantów w Sejmie.
Zmuszenie są wierni ich utrzymywać.
Horrendalnymi nonsensami zatem jest utrzymywanie, że ateiści łożą na instytucje kościelne.


Wt paź 15, 2013 15:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Którzy to są "nasi" reprezentanci? Poza tym nawet gdyby była nimi ćwierć posłów, to sugerujesz, że wpływy podatkowe od 5% społeczeństwa (raczej tej bogatszej niże biedniejszej) nie pokryłyby diet 100 posłów z hakiem??? Możesz to jakoś podeprzeć liczbowo czy po prostu to sobie wyssałaś?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt paź 15, 2013 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Val napisał(a):
Wyjaśnienie takiego stanu rzeczy jest proste: brak popularności, brak wpływów, brak zainteresowania ze strony mediów.
Popularność moze byc spowodowana czynami dobrymi lub złymi, brak popularności- przeciętnością. Nie musi to mieć związku z liczebnością organizacji, popularny moze byc nawet pojedynczy terrorysta. Gdyby którakolwiek z pozostałych religii zaczęła głosic ksieżycowe nauki i zmuszać społeczeństwo do ich stosowania, zapewne wzbudziłaby falę krytyki.
Cytuj:
Sekta, do której należy Tom Cruise znalazła się w ogniu krytyki właśnie dzięki wspomnianemu aktorowi. Głupotą jest jednak sądzić, że zanim wspomniany aktor do niej nie przystąpił, było tam wszystko ładnie i w porządku.
Ale warto zauważyc, że krytyka ta trwała krótko. Dlaczego? Nie dlatego, ze tam sie cos poprawiło, ale dlatego, że dotyka to niewielką ilosć ludzi, wstapienie jest dobrowolne, a religia nie uzurpuje sobie prawa do dyrygowania całym społeczeństwem.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Wt paź 15, 2013 16:19
Zobacz profil
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Askadtowiesz napisał(a):
Gdyby którakolwiek z pozostałych religii zaczęła głosic ksieżycowe nauki i zmuszać społeczeństwo do ich stosowania, zapewne wzbudziłaby falę krytyki.

Pewne cele są "uśpione" do czasu, aż dana religia uzyska wpływy. Tak samo jest z organizacjami politycznymi. Póki nie mają wpływów, póty nie zmuszają społeczeństwa do stosowania swoich idei ze względu na brak narzędzi przymusu.

Askadtowiesz napisał(a):
Ale warto zauważyc, że krytyka ta trwała krótko. Dlaczego? Nie dlatego, ze tam sie cos poprawiło, ale dlatego, że dotyka to niewielką ilosć ludzi, wstapienie jest dobrowolne, a religia nie uzurpuje sobie prawa do dyrygowania całym społeczeństwem.

JW. Nie uzurpują sobie takiego prawa, ponieważ nie mają do tego narzędzi, często wynika to z niewielkiego kapitału ludzkiego członków społeczności.
Znasz jakąś religię, która jest w danym kraju dominująca i nie uzurpuje sobie prawa do bycia "głosem ludu"?


Wt paź 15, 2013 16:41
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Jajko napisał(a):
Którzy to są "nasi" reprezentanci? Poza tym nawet gdyby była nimi ćwierć posłów, to sugerujesz, że wpływy podatkowe od 5% społeczeństwa (raczej tej bogatszej niże biedniejszej) nie pokryłyby diet 100 posłów z hakiem??? Możesz to jakoś podeprzeć liczbowo czy po prostu to sobie wyssałaś?

Weź swój PIT zamożnego człowieka i wylicz jaką część diety opłacasz swoim podatkiem.


Wt paź 15, 2013 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Przecież PIT to tylko część wszelkich podatków jakie Państwo pobiera za każdego zatrudnionego (nie)wierzącego.

Poza tym, to Ty postawiłaś taką tezę i to Ty powinnaś ją uzasadnić merytorycznie, a nie zrzucać ten obowiązek na mnie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt paź 15, 2013 17:14
Zobacz profil
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Jajko napisał(a):
Przecież PIT to tylko część wszelkich podatków jakie Państwo pobiera za każdego zatrudnionego (nie)wierzącego.

Poza tym, to Ty postawiłaś taką tezę i to Ty powinnaś ją uzasadnić merytorycznie, a nie zrzucać ten obowiązek na mnie.

Ja ci jedynie odpisałam na bezsensowny zarzut jakoby 4-6% ateistów utrzymywało polski budżet, w tym łożyło na Kościół.


Śr paź 16, 2013 8:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Zarzut jest bezsensowny, bo jest bezsensowny, tak? Rozumiem, że lepszego uzasadnienia nie będzie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 16, 2013 8:29
Zobacz profil
Post Re: Ateiści wykluczeni?!
Jajko napisał(a):
Zarzut jest bezsensowny, bo jest bezsensowny, tak? Rozumiem, że lepszego uzasadnienia nie będzie?

Logika jest uzasadnieniem.....wrzaski mrówki słoniu jak tupiemy nie zmieniają proporcji.


Śr paź 16, 2013 8:43
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL