Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 23:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Intencje papieskie- kogo to obchodzi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Intencje papieskie- kogo to obchodzi?
Intencje papieskie, zwykłe i misyjne, na każdy miesiąc inne, każdy może wyguglować.
Modlitwa w tych intencjach na pewno jest jakimś elementem łączności z papieżem. Modlitwa w intencjach jest jednym z warunków uzyskania odpustu, czy to za siebie, czy za zmarłych- jak to będzie miało miejsce za kilka dni.
Tymczasem praktyka jest taka: w większości parafii, księża w ogóle nie tłumaczą o co chodzi, przez co znaczna część parafian żyje zapewne w przekonaniu, że do uzyskania odpustu trzeba pomodlić się za papieża. Bywa, że są takie, gdzie w ogłoszeniach ksiądz wyjaśnia, że nie chodzi o modlitwę za zdrówko Ojca Świętego, choć i ta nie zaszkodzi, ale o intencje w jakich modli się papież. I na tym koniec. Nie spotkałem kościoła, żeby ksiądz przypominał w ogłoszeniach, że w tym miesiącu modlimy się razem z papieżem o.... Zdarzyło mi się widzieć intencje papieskie wywieszone w gablotce, ale to wyjątkowa sytuacja. Jakie macie doświadczenia z informowaniem o intencjach papieskich w waszych parafiach?*
*Jak widać pytanie skierowane do katolików, tylko.

_________________
laudare benedicere praedicare


Wt paź 29, 2013 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Intencje papieskie- kogo to obchodzi?
Mam podobne odczucia, właściwie to dopiero Ty mi wyjaśniłeś o co chodzi. Na dziś nie mam się co tłumaczyć, bo mogłem to sprawdzić, ale zwyczajnie jakoś nigdy się za to nie wziąłem. Jednak gdy byłem dzieckiem nikt mi tego ani nie wyjaśnił, ani nie wskazywał jakie to aktualnie są intencje papieskie. Może gdzieś kiedyś na katechezach szkolnych o tym było, ale jako dziecko chyba za wiele z nich nie przyswoiłem.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Wt paź 29, 2013 13:47
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Intencje papieskie- kogo to obchodzi?
Faktycznie, doświadczenia z informacją odnośnie do intencji papieskich mam prawie zerowe.
W jednej z parafii, gdzie byłem na wakacjach, ksiądz odczytywał te intencje w ramach ogłoszeń parafialnych.
Poza tym zero.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Wt paź 29, 2013 14:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt mar 30, 2012 21:11
Posty: 127
Post Re: Intencje papieskie- kogo to obchodzi?
Zgadzam się, mało kto tłumaczy o co chodzi z tymi intencjami, wszyscy wierni których o to pytałam byli przekonani, że trzeba się pomodlić za Ojca Świętego. A wystarczy w kościele jedno zdanie wyjaśnienia i odczytanie intencji.


Wt gru 03, 2013 20:31
Zobacz profil
Post Re: Intencje papieskie- kogo to obchodzi?
Mnie obchodzi (jako członka grupy różańcowej ;) ), ale doświadczenia z info w parafii nie mam żadnego, podobnie jak wszyscy powyżej.
Z intencjami zapoznaję się tutaj: http://papiez.wiara.pl/doc/1799384.Papi ... a-grudzien


Wt gru 03, 2013 20:35
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL