Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Jak w temacie. Czy ten ksiądz ma jakiś zakaz nauczania?


Śr lis 06, 2013 13:03
Zobacz profil
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Awa napisał(a):
Jak w temacie. Czy ten ksiądz ma jakiś zakaz nauczania?

Oczywiście kojarzę, ksiądz pochodzący z Niegowici, bardzo związany z bł Janem Pawłem II, prowadzi Msze w całej Polsce z modlitwą o uzdrowienie, orędownik kultu o. Charbala i szerzy orędzia z Medjugorje.
Ostatnio miał przewodniczyć Mszy i prowadzić spotkanie modlitewne z prośba o łaskę uzdrowienia.
Wydział Duszpasterski kurii siedleckiej odwołał spotkanie tłumacząc "brakiem aprobaty kurii siedleckiej działalności księdza Siedleckiego".


Śr lis 06, 2013 13:44
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Alus napisał(a):
Wydział Duszpasterski kurii siedleckiej odwołał spotkanie tłumacząc "brakiem aprobaty kurii siedleckiej działalności księdza Siedleckiego".


Heh...
Ksiadz Siedlecki to akurat jest autorem bardzo znanego śpiewnika i sądzę, że kuria siedlecka nic przeciwko temu śpiewnikowi nie ma...
;-)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr lis 06, 2013 15:28
Zobacz profil WWW
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Wydział Duszpasterski kurii siedleckiej odwołał spotkanie tłumacząc "brakiem aprobaty kurii siedleckiej działalności księdza Siedleckiego".


Heh...
Ksiadz Siedlecki to akurat jest autorem bardzo znanego śpiewnika i sądzę, że kuria siedlecka nic przeciwko temu śpiewnikowi nie ma...
;-)

Mea culpa - pomyliłam nazwiska.....odwołano spotkanie ks Jarosława Cieleckiego, m.in. producenta filmu o bł Janie Pawle II
http://medziugorje.blogspot.com/2013/11 ... owici.html


Śr lis 06, 2013 15:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Dzieki Alus.Tak się zastanawiam co może być przyczyną zakazu?


Śr lis 06, 2013 20:02
Zobacz profil
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Pare dni temu był w moich okolicach, więc zakazu raczej nie ma. Byłem nawet na części spotkania z nim.


Śr lis 06, 2013 20:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
sharp a to jakis ,,wolny strzelec"ze tak spotyka sie w rożnych diecezjach?To ksiądz diecezjalny?


Śr lis 06, 2013 21:42
Zobacz profil
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
ks. dr Jarosław Cielecki, dyrektor Watykańskiego Serwisu Informacyjnego - źródło internet


Śr lis 06, 2013 21:50

Dołączył(a): N lut 18, 2007 10:31
Posty: 7
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
z informacji podanych na blogu ks. Biskupa Z. Kiernikowskiego (http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/):

"...otrzymałem drogą nieoficjalną informacje z Watykanu, że podawana przez ks. J. Cieleckiego instytucja „Vatican News Center” nie jest żadnym organem watykańskim, lecz rzekomo prywatną inicjatywą ks. J. Cieleckiego. (...) Ks. J Cielecki nie jest też prałatem. Nie przynależy do kleru krakowskiego ani łódzkiego, lecz być może do jednej z diecezji na Słowacji lub w Czechach. Prawdopodobnie nie są też uzasadnione jego powoływania się na autoryzacje watykańskie."

"Z informacji, jakie mam drogą prywatną, ale pewną wynika, że działalność ks. J. Cieleckiego nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek organem watykańskim. Jest to jego prywatna i osobista inicjatywa robiona zapewne przy wsparciu innych. Pozostaje otwartych cały szereg pytań dotyczących tego rodzaju działalności.
Co zaś do osoby ks. J. Cieleckiego mogę powiedzieć, że z dokumentu, jaki otrzymałem, wynika, że jest księdzem jednej z diecezji na Słowacji. Nie ma natomiast żadnych uprawnień do takiej działalności na terenie Polski jako takim – chyba że mu na to pozwoli biskup którejś konkretnej diecezji, by działał na terenie tejże diecezji."


So lis 23, 2013 15:41
Zobacz profil
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Pomysłodawcą, scenarzystą i reżyserem filmu jest ks. Jarosław Cielecki, który na co dzień pracuje w Watykanie
http://krakow.gosc.pl/doc/1773013.Mlody ... -Niegowici


So lis 23, 2013 19:36
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Awa - nie mam pojęcia. Słyszałem tylko jak mówił, że 20 dni jest w Watykanie, 10 w Polsce. I w tych 10-ciu dniach objeżdza chętne parafie z obrazem Matki Boskiej, relikwiami JPII i św. Charbela, a później powrót.

A co do słów bp. Kiernikowskiego to bardzo zastanawiające... .
Ani nie posądzam ks. Cieleckiego o jakąś samowole ani ks.bp Kiernikowskiego o kłamstwo. Sprawa w końcu się wyjaśni - to raczej pewne.
Jednak na dzień dzisiejszy, co by nie myśleć, to ksiądz biskup wykonuję dobrze swoje zadania, a wydaję się, że zachowanie ks. Cieleckiego sieję zamęt, bo nawet jeśli jest "autentyczny" to powinien wiedzieć, że szczególnie przy takiej działalności minimum formalności, by nie siać zgorszenia, należy zachować.
Poczekamy, zobaczymy...


So lis 23, 2013 23:55
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Mam niejasne wrazenie(z internetu) ze ten ksiadz w ogole nie jest w Watykanie, tylko w Rzymie. O jego "serwisie informacyjnym" trudno cos znalezc poza tym, co niejako sam o sobie podaje.
Jezeli bp Kiernikowski taka informacje podal, to jakies zrodla musial miec.
Nie kazdy, ktory robi dobre (pobozne) wrazenie, jest tym, za kogo sie podaje.
Jesli ks. Cielecki jest tym, za kogo sie podaje, to przeciez co za problem sie uwiarygodnic wobec biskupow? Kazdy normalny ksiadz katolicki ma przelozonego (biskupa badz prowincjala) ktory go moze uwiarygodnic.


N lis 24, 2013 10:02
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Nie przesądzam, ale wiem, ze we wszystkich diecezjach w których przewodniczył Mszy św z modlitwą o uzdrowienie, nie napotkał żadnego sprzeciwu ze strony biskupa miejsca.
A objechał niemal całą Polskę i gromadzi nieprzebrane tłumy w kościołach.


N lis 24, 2013 10:27
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Wiesz Alus, ja nie wiem dlaczego proboszczowie wpuszczaja (jak widac) wedrownego ksiedza do kosciola.
Kiedys wpuszczali Harrisa, wpuszczaja politykow roznej masci, to moze wystarcza im poczta pantoflowa miedzy proboszczami, ze "tak dobrze mowi i tylu ludzi przychodzi" i nie maja wiecej pytan.

Jezeli jednak jakis biskup ma obiekcje, to biskup odpowiada za kosciol lokalny i nic zlego sie nie stanie, jezeli ks Cielecki biskupa uspokoi.
W kocu przestroge o tych, ktorzy przyjda i beda mowic "oto tam jest" mamy.


N lis 24, 2013 10:38
Post Re: Kojarzy ktos osobę ksiedza Cieleckiego
Kael napisał(a):
Wiesz Alus, ja nie wiem dlaczego proboszczowie wpuszczaja (jak widac) wedrownego ksiedza do kosciola.
Kiedys wpuszczali Harrisa, wpuszczaja politykow roznej masci, to moze wystarcza im poczta pantoflowa miedzy proboszczami, ze "tak dobrze mowi i tylu ludzi przychodzi" i nie maja wiecej pytan.

Jezeli jednak jakis biskup ma obiekcje, to biskup odpowiada za kosciol lokalny i nic zlego sie nie stanie, jezeli ks Cielecki biskupa uspokoi.
W kocu przestroge o tych, ktorzy przyjda i beda mowic "oto tam jest" mamy.

Nie widać, że wędrownego, skoro GN pisze na stałe pracującego w Watykanie..
Polska też współcześnie jest krajem misyjnym, potrzebującym świadectwa.
Dużo ludzi przychodzi - bo może nudne, stale przewijające się w kazaniach utyskiwania o "walce z Kościołem", straszenie ideologią gender i topieniem w UE, już ich nie przyciąga do kościoła i do Boga.
Ida zaś na spotkanie z kapłanem, który mówi o Bogu, o Jego miłości i przewodniczy ich modlitwie błagalnej.


N lis 24, 2013 11:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL