Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 2:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Czy każdy kto nosi sutanne jest księdzem ?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N gru 29, 2013 19:41
Posty: 2
Post Czy każdy kto nosi sutanne jest księdzem ??
Witam

poniżej zamieszam list który napisałem do proboszcza mojej parafii tego rocznej kolędzie. Listu jeszcze nie wysłałem trochę boje się że domyśli się kto jest autorem. Proszę o rade czy warto go wysłać i co myślicie o takim zachowaniu.

Odwiedził nas niedawno z wizytą dusz pasterską ksiądz ( chyba to był ksiądz jego zachowanie wskazywało na to że nie każdy kto nosi sutannę jest księdzem). Jeden z domowników przerywając kolejne żarty zaczął opowiadać o swoich problemach, o chorobie o bólu z którym musi sobie radzić na co dzień, mina duszpasterza wskazywała jednoznacznie na zniesmaczenie zaistniałą sytuacją. Wydawało się że chce powiedzieć iż nie przyszedł tu rozmawiać o problemach, co gorsze historia choroby nie wywarła na nim żadnego wrażenia. Kiedy usłyszał że chory podupada nie tylko na zdrowiu fizycznym ale również zaczyna mu brakować wiary w lepsze jutro, wiary w boga. Ksiądz zwyczajnie wstał dając do zrozumienia że to nie jego problem. Na pytanie jak sobie radzić z brakiem wiary, co zrobić, chory wręcz błagał kapłana o wsparcie duchowe w tej trudnej sytuacji kapłan z szyderczym uśmiecham powiedział "będzie dobrze". Widząc łzy, desperacja nawet nie zapytał co to za choroba !!! Z taką obojętnością nie spotkałem się nigdy w życiu od zwykłych ludzi a co dopiero od księdza który winien pomagać umacniać ludzi w wierze. Na zakończenie wizyty chory wspomniał że brak mu sił do życia i coraz częściej nachodzą go myśli samobójcze, ksiądz podał rękę i normalnie wyszedł. Czy jeśli dojdzie do tragedii ksiądz który zlekceważył takie słowa będzie współwinny temu ?? Całe życie uczono mnie że sprawiedliwość jest jeśli nie na tym to na tamtym świecie wiec mocno wieże w sprawiedliwość i w to że osoba która u nas była ( nie wiem czy nazywając go księdzem nie obrażam innych księży) za okazaną obojętność zostanie potępiona. Kto jak kto ale wysłannik Boga osoba mocno wierząca winna nieść pomoc ludziom zawsze i wszędzie w końcu po to są. Mają pomagać, wskazywać poprawną drogę ludziom a nie uciekać w momencie kiedy kończą się żarty a zaczynają się problemy.
W związku z ty mam jedno ważne pytanie czy każdy człowiek który po zakończeniu seminarium zakłada sutannę jest prawdziwym księdzem czy tylko uzurpatorem ??


N gru 29, 2013 19:54
Zobacz profil
Post Re: Czy każdy kto nosi sutanne jest księdzem ??
Założenie sutanny nikogo nie czyni księdzem, bo to się dzieje w momencie przyjęcia święceń kapłańskich z rąk biskupa. Natomiast księża, niestety, są różni. Nie każdy jest ideałem.


N gru 29, 2013 19:59

Dołączył(a): N gru 29, 2013 19:41
Posty: 2
Post Re: Czy każdy kto nosi sutanne jest księdzem ??
mówiąc założenie sutanny miała na mysli właśnie święcenia


N gru 29, 2013 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Czy każdy kto nosi sutanne jest księdzem ??
A ja czasem się zastanawiam, czy każdy ksiądz jest wierzącym. Ale to nie na temat.
Listu nie wysyłaj. NIe wieszaj psów na księdzu, miał wyznaczoną ilość rodzin do odwiedzenia. Pójdź do proboszcza, poproś o odwiedzenie chorego. Niech przyjdzie specjalnie do niego. Przy zapraszaniu od razu opisz sytuację i stan fizyczny oraz psychiczny chorego. I módl się. Razem a chorym. Choremu brak wiary? Tak. Ale dotyczy to, w podobnym stopniu, Ciebie. Zastanów się. Daj przykład. Jeśteś z chorym co dzień. Porozmawiaj z nim. Przykro mi to pisać, ale sytuacja wygląda tak, jakby nikt z domowników, nie chciał rozmawiać chorym na tematy religijne. Zmówię w Waszej intencji zdrowaśkę.


So sty 11, 2014 19:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL