Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 6:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dotacja do muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Dotacja do muzeum Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego
Za pieniądze można kupić milczenie Kościoła Katolickiego - przyznaje T. Terlikowski (ten od Frondy)

http://www.fronda.pl/blogi/contra-genti ... &#comments

Przerażająca hipokryzja.


Pt lut 07, 2014 16:12
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Za pieniądze można kupić milczenie Kościoła Katolickiego - przyznaje T. Terlikowski (ten od Frondy)

http://www.fronda.pl/blogi/contra-genti ... &#comments

Przerażająca hipokryzja.

Przerażające jest Twoje przeinaczanie wypowiedzi Terlikowskiego. Redaktor bowiem stwierdził, że "Platforma Obywatelska (...) chciała kupić sobie przychylność lub przynajmniej milczenie Kościoła", a nie że "za pieniądze można kupić milczenie Kościoła Katolickiego".


Pt lut 07, 2014 16:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Przerażająca jest Twoja hipokryzja i kłamliwe imputowanie czyjejś wypowiedzi.
Tytuł artykułu:
Cytuj:
PO kupuje milczenie Kościoła? Zapewne, (...)


Poza tym poczytaj komenty pod tym artykułem.
Nikt tam nie pisze takich bzdur jak Ty...


Pt lut 07, 2014 16:21
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Przerażająca jest Twoja hipokryzja i kłamliwe imputowanie czyjejś wypowiedzi.

Tak? To wskaż mi w tym artykule, podając który to akapit i które w nim zdanie, rzekomo napisaną przez Terlikowskiego wypowiedź: "Za pieniądze można kupić milczenie Kościoła Katolickiego".

Cytuj:
Tytuł artykułu:
Cytuj:
PO kupuje milczenie Kościoła? Zapewne, (...)

To jest pytanie, a w tekście jest wyjaśnione o co w nim chodzi.

Cytuj:
Poza tym poczytaj komenty pod tym artykułem.

Komentarze mnie nie interesują, bo to nie są wypowiedzi Terlikowskiego. Mnie interesuje to, co rzeczywiście, a nie w Twoich wyobrażeniach, napisał ten redaktor.

Cytuj:
Nikt tam nie pisze takich bzdur jak Ty...

Tia... Zwrócenie Ci uwagi, że przeinaczasz treść wypowiedzi Terlikowskiego to "bzdury", oraz, patrząc na pierwszy akapit Twojego posta, "hipokryzja i kłamliwe imputowanie". To jak w takim razie nazwać to, co Ty zrobiłeś?


Pt lut 07, 2014 16:50
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Hipokryzja p. Terlikowskiego zasadza się w tym, że nie potrafi przyjąć czyjejś bezinteresowności.
Min. Kultury wyjaśnił iż 6 milinów przekazał z racji szacunku do wielkiego papieża, ale ludzie w rodzaju Terlikowskiego obligatoryjnie muszą znaleźć drugie dno.


Pt lut 07, 2014 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Myślę Alus iż sama wiesz, że przy tej naprawdę bezprawnej dotacji "szacunek do wg Ciebie: 'wielkiego' papieża" nie ma tu nic do rzeczy. To tylko ściema dla takich jak Yarpen_Zirgin.
Akurat T. Terlikowski trafił w sedno. I dobrze o tym wiesz - choć nie chcesz to przyznać.


Pt lut 07, 2014 19:25
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
(...)przy tej naprawdę bezprawnej dotacji(...)

W tym momencie powinieneś wykazać, że została przyznana niezgodnie z prawem.


Pt lut 07, 2014 19:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
(...)przy tej naprawdę bezprawnej dotacji(...)

W tym momencie powinieneś wykazać, że została przyznana niezgodnie z prawem.

Nie muszę.
Już inni tak twierdzą - i nawet złożyli zawiadomienie do prokuratury w sprawie przekroczenia uprawnień przez urzędnika państwowego. Więc jeśli z nimi wszystkimi Minister Kultury się nie zgadza - to ma prawo podać takich do sądu. Z tego co wiem Minister Kultury zaledwie twierdzi, że "wszystko jest zgodnie z prawem".....


Pt lut 07, 2014 19:39
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Tomek44 napisał(a):
(...)przy tej naprawdę bezprawnej dotacji(...)

W tym momencie powinieneś wykazać, że została przyznana niezgodnie z prawem.

Nie muszę.

Owszem, jednak musisz. To, że inni tak twierdzą lub złożyli doniesienia, to jeszcze nie dowodzi, że mają rację i masz prawo bezmyślnie za nimi to powtarzać.

Cytuj:
Z tego co wiem Minister Kultury zaledwie twierdzi, że "wszystko jest zgodnie z prawem".....

I nic więcej nie musi robić poza stwierdzeniem, że wszystko jest zgodne z prawem. To ludzie, w tym Ty, którzy twierdzą, że dotację przyznano z naruszeniem prawa, mają obowiązek wykazać, że doszło do popełnienia przestępstwa.


Pt lut 07, 2014 20:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Więc naruszenie prawa przez Ministerstwo Kultury przy udzielaniu tej dotacji zostało wykazane w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa.
Tym samym, podzielając w 100% zarzuty wobec bezprawności dotacji, mam 100% prawo wyrażać swoją opinię.
Tobie nie muszę się z niczego tłumaczyć.

Skoro w swych wyjaśnieniach min. Zdrojewski nie podważył w żadnym stopniu zasadności zarzutów zawartych w zawiadomieniu o popełnieniu przestepstwa, poza ogólnikowymi hasełkami, tym samym utwierdził mnie w słuszności mych poglądów.


Pt lut 07, 2014 20:18
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Więc naruszenie prawa przez Ministerstwo Kultury przy udzielaniu tej dotacji zostało wykazane w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa.

Cóż, skoro najwyraźniej czytałeś to doniesienie, to bez problemu możesz nam tutaj wykazać, że rzeczywiście naruszenia doszło naruszenia prawa.

Cytuj:
Tym samym, podzielając w 100% zarzuty wobec bezprawności dotacji, mam 100% prawo wyrażać swoją opinię.

Natomiast ja, wobec braku dowodów z Twojej strony potwierdzających zasadność stwierdzenia o "bezprawnej dotacji", mam prawo stwierdzić, że piszesz pomówienia pod adresem Ministerstwa Kultury.


Pt lut 07, 2014 20:22
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
Myślę Alus iż sama wiesz, że przy tej naprawdę bezprawnej dotacji "szacunek do wg Ciebie: 'wielkiego' papieża" nie ma tu nic do rzeczy. To tylko ściema dla takich jak Yarpen_Zirgin.
Akurat T. Terlikowski trafił w sedno. I dobrze o tym wiesz - choć nie chcesz to przyznać.

Gdyby PO rzeczywiście chciało kupować milczenie Kościoła, to w pierwszym rzędzie pozostawiłoby po staremu Fundusz Kościelny - wielekroć dotacji w kwocie 6 milionów złotych.


Pt lut 07, 2014 20:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tobie ani nie muszę, ani nie chcę nic wykazywać.
I nie masz prawa nic twierdzić pod moim adresem - bo wszystko zostało wyjaśnione w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa. Na razie prokurator nie stwierdził, że "Minister Finansów został pomówiony". Min. Zdrojewski też tak się nie wyraził wobec nikogo. Więc nie masz żadnego prawa tak o mnie pisać.

Poza tym celowo zbaczasz z tematu - aby zakryć istotę problemu: zauważoną przez T. Terlikowskiego sprzedajność Kościoła Katolickiego, ściślej: sprzedaż milczenia....

@Alus
Fundusz Kościelny zostanie zastąpiony odpisem podatkowym - co jest akceptowalne chyba przez większość wyborców. PO potrzebuje nie tylko milczenia KK, ale i poparcia wyborców. Bo samym milczeniem biskupów PO nie będzie miało poparcia w wyborach. To chyba rozumieją sami biskupi.
Po drugie, zapewne ta dotacja nie jest jedyna, którą Min. Kultury wydaje tytułem: "ochrony zabytków", które znajdują się we władaniu KK.
Myślę, że łączna kwota dotacji do KK z różnych źródeł i tytułów jest "nieco" większa niż 6 mln PLN.
Ale nawet Terlikowskiego ruszyło sumienie - skoro akurat o tej dotacji napisał artykuł w którym bronił jego "zasadności", uczciwie jednak przyznając, że to kupienie milczenia.
Gdyby to było coś naprawdę naturalnego - to by w ogóle o tym nie pisał. Wszak on nie jest zwolennikiem PO.


Pt lut 07, 2014 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 04, 2010 20:18
Posty: 1593
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
^^
Cytuj:
Terlikowski natomiast twierdzi, że Platforma chciała kupić milczenie Kościoła.

Wyrwane z kontekstu pół zdania Terlikowskiego. To jest kłamliwa manipulacja.
Napisz co napisał w tytule i w całej reszcie artykułu, a zwłaszcza w podkreślonym przeze mnie na czerwono fragmencie zdania, które wcześniej zacytowałem,a potwierdza to, co Terlikowski napisał w tytule artykułu, i jest potwierdzeniem mojego stanowiska i zaprzeczeniem stanowiska Twojego oraz Yarpena_Zirgina.


So lut 08, 2014 11:25
Zobacz profil
Post Re: Media o Kościele - wątek zbiorczy
Tomek44 napisał(a):
medieval_man napisał(a):
@Tomek44 - proszę o nie rzucanie gołosłownych oskarżeń. Ich kontynuowanie będzie skutkowało ostrzeżeniem, albo banem

Gołosłowny - to znaczy niczym nie poparty.

I takie są Twoje tezy zarówno na temat wymowy artykułu Terlikowskiego, jak i oskarżenia Ministerstwa Kultury o "bezprawną dotację".

Cytuj:
Tymczasem artykuł Terlikowskiego, którym PODPARŁEM moją tezę. jest jasny jak drut - mimo, iż @Yarpen_Zirgin fałszywie twierdzi, że z niego nie wynika to - co w rzeczywistości z niego wynika.

To, że Tobie coś się wydaje odnośnie "wynikania" jakiejś tezy, nie oznacza, że autor taką tezę w swoim artykule zawarł.

Cytuj:
To Yarpen_Zirgin rzucił gołosłowne oskarżenie, jakoby artykuł Terlikowskiego przeczył mojej tezie - ale WCALE TEGO NIE UDOWODNIŁ.

Widzisz, to Ty musisz wykazać słuszność swojej tezy, że Terlikowski stwierdził, iż "za pieniądze można kupić milczenie Kościoła", a nie ja, że nie masz racji. Zwłaszcza, że w artykule takiej wypowiedzi po prostu nie ma.

Cytuj:
Nie zapodał żadnego fragmentu z artykułu, z którego by wynikało, że wg Terlikowskiego "KK nie sprzedał milczenia".

Nie muszę. Wystarcza sam fakt, że w artykule nie ma zdania, iż ""za pieniądze można kupić milczenie Kościoła"", co doskonale obnaża fakt, że przypisujesz redaktorowi słowa, których nie wypowiedział.

Cytuj:
Ja natomiast zapodałem zarówno tytuł artykułu, jak i jednoznaczne zdanie z którego wynika potwierdzenie mojego stanowiska.

Wybacz, ale z tego zdania wynika to, że wyrwałeś je z kontekstu i wbrew reszcie tekstu budujesz na nim swoje kuriozalne tezy.

Cytuj:
Po drugie: zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa to jest fakt, a nie "gołosłowne oskarżenie".

Zawiadomienie nie oznacza, że rzeczywiście doszło do popełnienia przestępstwa. Dlatego jeżeli masz zamiar twierdzić, że ktoś popełnił przestępstwo, to Twoim obowiązkiem jest wskazać dowody, które ją potwierdzą. Brak dowodów oznacza, że takie twierdzenie jest zwykłym pomówieniem.


So lut 08, 2014 11:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL