Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 5:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media? 

Jakie odnosisz wrażenie, co do prześladowań związanych z tematem?
1. Kościół jest prześladowany przez mass media! 33%  33%  [ 10 ]
2. Kościół nie jest prześladowany przez mass media! 27%  27%  [ 8 ]
3. Kościół broni się prześladowaniami, aby odwrócić uwagę od negatywnego zachowania księży! 40%  40%  [ 12 ]
Liczba głosów : 30

 Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media? 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Kościół stara się stać na straży moralności, a księża przysięgają żyć w celibacie. Dlatego każde uchybienie ze strony duchowieństwa w tych kwestiach łatwo staje się przedmiotem plotek.

Kiedyś pisał o tym Johnny:
Johnny99 napisał(a):
Osobiście pochodzę z najbardziej religijnego regionu w Polsce i wiem, że tam plotki na temat prowadzenia się księży czy Kościoła należą do najpopularniejszych tematów rozmów (co zresztą naturalne). Ostatnio zresztą kolejny ksiądz popełnił tam samobójstwo z powodu - prawdopodobnie - plotek co do jego rzekomego związku z nauczycielką w pobliskiej szkole (teraz już są pewnie nie do zweryfikowania). Ludzi po prostu kręcą takie tematy, tak samo, jak życie prywatne np. celebrytów.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn mar 03, 2014 16:56
Zobacz profil
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Kael
Wątek o mass mediach i ataku na Kościół, ale czy Ty dalej nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i jakbyś była zaprogramowana najpierw urządzasz ataki na Watykan, Kościół, powtarzasz się, a teraz urządzasz ataki na katolickie media, jak nie TV Trwam to Gość Niedzielny. Uważaj bo Ci maska spadnie.
Coraz dobitniej pokazujesz że wspieranie PO i katolicyzm są nie do pogodzenia, bo jak widać częściej atakujesz Kościół, katolików, Watykan, katolicki głos i media grając w jednej drużynie z wrogami Kościoła. Jesteś w tym już tak bardzo przewidywalna że praktycznie nie musisz już zakładać maski i sypać z rękawa Słowem Boga, bo to co robisz jest wszelkim zaprzeczeniem. Ale nie dziwi mnie to bo tak trzeba grać kiedy wspiera się antykatolicką partię PO.
Nagonkę na drewniany Kościół górali i katolickie media prowadz w innym wątku, jacy to oszuści z tych katolików i jak prześladują Kościół. Masz masę tematów zakładanych przez ateistów punktujących Kościół, katolicyzm, bo jak widać grasz z nimi w jednej drużynie ale oni nie są dwulicowi w swojej walce z Kościołem, katolickim głosem...
Kael napisał(a):
No ale poza lewackimi mass mediami sa takze inne.

Tak, są inne niszowe lub o znacznie mniejszych wpływach i wsparciu w tym katolickie z którymi walczysz na forum jako ,,katoliczka'' wspierająca PO.
Kael napisał(a):
Swiat nie jest podzielony na lewakow/katolikow. Jezeli 1 miliardowi katolikow brakuje wlasnych mediow, to wina tylko i wylacznie ich samych.

Nie mówię że tak jest podzielony świat, czytaj ze zrozumieniem.

To wina Twojej antykatolickiej PO która za wszelką cenę robiła wszystko aby, niedopuścić, odwlec i zwalczać katolickie medium TV Trwam.
Ładnie zwalasz winę na katolików, czyżbyś katoliczką nie była, a no tak zapomniałem że Ty atakujesz katolickie media śladem antykatolickiej PO, a teraz zwalasz winę na katolików jakbyś nie była. Piękna obłuda.


Pn mar 03, 2014 18:47
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
@quas ty masz wybitne problemy ze zrozumieniem tekstow, z odroznieniem faktow od wymyslow wyobrazni i jak Ukyo pisala, widzisz swiat czarno bialy. Kosciol nie jest a priori bez grzechu, bo ani ja ani ty nie mielibysmy co w nim szukac.
To ze (nawet) GN zaliczyl taka wpadke, ze bronil Kosciola przed parafianami tez o tym swiadczy.
I jak widze Listu sw Piotra tez nie zrozumiales?

To siedz sobie schowany przed strasznymi lewakami i wierz komu chcesz. Obys sie jednak nie rozczarowal pokladajac nadzieje w ludziach.


Pn mar 03, 2014 18:56

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
quas napisał(a):
bo jak widać częściej atakujesz Kościół, katolików, Watykan, katolicki głos i media grając w jednej drużynie z wrogami Kościoła.


Jakbym czytał opis Twoich własnych postów, np. tych, w których podpierając się anonimową internetową wyrocznią opisujesz obecnego rzymskokatolickiego papieża jako diabolicznego uzurpatora :| :brawo:

Swoja drogą - massmedia o obecnym biskupie Rzymu w większości piszą raczej z szacunkiem, co jakby kłóciło by się z Twoimi teoriami... ale przecież zawsze można powiedzieć/napisać, że skoro piszą o nim dobrze, to widomy znak, że musi być zły, prawda?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn mar 03, 2014 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Oddalem glos za przesladowaniem Kosciola. Spolegliwym jestem. :P


Śr mar 05, 2014 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
No oczywiście, że media prześladują KK.

Przykład może być chociażby z TV TRWAM...
Chodzi mi o koncesję... Jak to jest że małe niemające żadnych środków telewizje dostały koncesje a TV TRWAM pod zarzutem tgo, że nie mają środków finansowych nie dostali koncesji?

http://www.youtube.com/watch?v=tJTGSqSxPtk

lub też:

http://www.youtube.com/watch?v=04IdSZ4p-QM

Ale sedno sprawy tyczy się domyślam domniemanej pedofilii wśród księzy.

Jak często w mediach słyszymy o np księdzu pedofilu?
A jak często o nauczycielu pedofilu?
A jak myślicie ile razy częściej i w jakiej grupie dochodzi do aktów pedofilskich?
czy jakby media nie były zawzięte tylko w mairę uczciwe to czy w mairę równomiernie powinny pokazywać takie rzeczy?

Inny przykład.

Pamiętacie "aferę" z księdzem i "śmietaną do zlizania z kolana" która była pianką do golenia do dotknięcia nosem?

Przecież takie rzeczy to coś normalnego i dzieje się wszędzie, ale zbulwersowały się media tylko kiedy jednym z "złoczyńców" był ksiądz.

Teraz doszło do tego z tą pedofilią w kościele, że dzisiaj już nie być ofiarą księdza pedofila to wstyd.
Dziś być ofiarą księdza pedofilia jest trendy, pełno osób się przyznajde do bycia molestowanymi, coraz więcej, aż prokuratorzy krzyczą aby się nie pchali wszyscy naraz tylko ustawili w kolejce.
Oczywiście, prawie zawsze oskarża się księdza który własnie niedawno zmarł... tak na wszelki wypadek, aby nie mógł się bronić, bo okazałoby się, że w tym czasie był na pielgrzymce, albo że prowadził jakieś spotkanie z kimś tego dnia... a jak nie żyje to nie udowodni swojej niewinności. Media chętnie nagłaśniają te oskarżenia oczywiście aby pomoc poszkodowanym. No bo jak im można pomóc? No wiadomo, że nic nie leczy ran pedofilii lepiej niż złoty plaster.
Wszak po co oskarżac żyjącego zwyrodnialca o wsadzić go do więzienia, lepiej iśc do jego przełożonego po wypłątę co nie?
Jezeli ktoś jest ofiarą to najczęsciej chce ukarania sprawcy, jeżeli ktoś nie jest ofiarą to nie chce żadnej kary poza wypłatą którą dla utworzenia pozorów przyzwoitości zleceniobiorcy nazywa się zadośćuczynieniem. No bo bądźmy szczerzy - jeśli dojdzie rzeczywiście do jakiegoś katu i jedna strona nie żąda wsadzenai za kratki drugiej strony tylko chce od niej wypłaty to nie jest ona poszkodowana tylko wykonuje pewną pracę która jest stara jak świat. A co robią media? czy są obiektywne czy subiektywne?

Pamiętam jak kiedyś wyglądała rozmowa dziennikarza z księdzem skazanym za jakąś zbrodnię seksualną.

Dziennikarz - dlaczego pan wykorzystał tą kobietę.
Ksiądz - sąd się pomylił, jestem neiwinny.

No każdy normalnie myślący człowiek zadałby pytanie:

Jak się sąd pomylił? To dlaczego pana skazał? czy to według pana spisek? JAkie ma pan dowody swojej niewinności... itp... a jak wyglądała rozmowa?

Dziennikarz - dlaczego pan wykorzystał tą kobietę.
Ksiądz - sąd się pomylił, jestem neiwinny.
D - jak często pan to robił?
K - nie robilem tego sąd się pomylił
D - czuł pan przyjemność kiedy pan to robił
K - ale mówie panu że tego nie robiłem, to jest pomyłka
D - czy często pan ma ochotę to powtórzyć?
K - ale ja nic nie zrobiłem
D - Czy pan żałuje tego co pan zrobił?
K - ale ja nic nie zrobiłem
D - Czy myślał pan żeby się wykastrować.

Mniej więcej tak wyglądała ramowa - ostatnie pytanie to cyata, pamiętam że mnie szlag trafił. I nie dlatego że tak powiedział do księdza bo jeżeli już sąd go skazał to coś to znaczy, ale jak można rozmawiać z kimś w taki sposób? To ma być dziennikarstwo? Z takim zestawem pytań można iśc od każdego, zawsze i wszędzie.

Innym przykładem może być najazd na CARITAS, jak UWAGA oczernili CARITAS za jakiś dom co kupili. Tak nakłamali że sąd kazal przeprosić CARITAS za pomówienie. KK jest preśladowany bez 2 zdań.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Śr mar 05, 2014 23:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Cytuj:
No oczywiście, że media prześladują KK.

Moglbys przyblizyc wlasna formule przesladowania?
W naszych czasach ludzie maja mozliwosc odwiedzania innych krajow, rowniez tych "ateistycznych". W ktorych z nich istnieje ta "nagonka" na KK? Jakie gazety czytasz, jaka TV ogladasz? Moze dzisiejsze, czestochowskie Radio Wolna Europa jest ulubiona stacja.:)
Cytuj:
Oczywiście, prawie zawsze oskarża się księdza który własnie niedawno zmarł...

Nauka idzie z "gory". Za zycia o.Pio nie szybowal, JPII swietym nie byl. :P
Cytuj:
Pamiętam jak kiedyś wyglądała rozmowa dziennikarza z księdzem skazanym za jakąś zbrodnię seksualną.

U mnie pamiec krotka. Odnosnik poprosze.


Pt mar 07, 2014 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
0bcy_astronom napisał(a):
Jak często w mediach słyszymy o np księdzu pedofilu?

Bardzo często.
0bcy_astronom napisał(a):
A jak często o nauczycielu pedofilu?


Jeszcze częściej. Moja wyszukiwarka wyrzuca 50 razy więcej wyników dla frazy "nauczyciel molestował" niż dla "ksiądz molestował".

Obie sytuacje bulwersuję tzw. opinię publiczna, acz nauczyciele oberwali zdecydowanie mocniej.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So mar 08, 2014 7:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
JedenPost

Ale ja nie mówię o internecie bo internet tworzą wszyscy.

ja mówię o telewizji i o gazetach - powiedz ty jakie odnosisz wrażenie - no taki prosty TVN czy polsat albo inne reklamujące się gazety - o czym mowią częściej o pedofilii wśród księzy czy nauczycieli?

lokis

To był wywiad na TVN w programie UWAGA.
Jeśli mają jakies arhiwum powinno to być na ich stronie.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


So mar 08, 2014 10:38
Zobacz profil
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Rzymski katolik niewierzący prof Wolniewicz uznający propaganda Kościoła przeciw eutanazji jest kłamstwem i obrzydliwością... eutanazja jest obrzędem religijnym, sacrum jednocześnie obrońcą Kościoła :o .....ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni.
Media mówią o występkach ludzi Kościoła, bo temat chwytliwy - najczęstszy temat rozmów Polaków.


So mar 08, 2014 11:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Cytuj:
Media mówią o występkach ludzi Kościoła, bo temat chwytliwy - najczęstszy temat rozmów Polaków.

Pytanie - czemu? Prawdopodobnie wynik chlubnych dzialan KrK. :)


Cz mar 13, 2014 19:53
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Temat chwytliwy, bo ludzie uwielbiają szukać dla siebie usprawiedliwienia przez możliwość oskarżania tych, którzy powinni być wzorem.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Cz mar 13, 2014 19:55
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Coz. Jestesmy trepami i latwowiernymi glupcami. Zamiast zrozumiec gorzka prawde, staramy sie innym trepom i glupcom nadac powinnosc wzorca.
I tak, dla mnie wzorem jest Miczurin, z jablka gruszke zrobil! Dla m_m JpII... i tutaj przemilcze. :P


Cz mar 13, 2014 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
Ostatnio Kościół broni się genderyzmem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr kwi 16, 2014 1:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Prześladowania Kościoła Katolickiego przez mass media?
JedenPost napisał(a):
Jeszcze częściej. Moja wyszukiwarka wyrzuca 50 razy więcej wyników dla frazy "nauczyciel molestował" niż dla "ksiądz molestował".

Obie sytuacje bulwersuję tzw. opinię publiczna, acz nauczyciele oberwali zdecydowanie mocniej.


No, nie do końca. Wyniki wyszukiwarki pokazują co najwyżej to, że w środowisku nauczycielskim pedofilia występuje.. no, 50 razy częściej to może przesada, chociaż kto wie :-D ale znacznie częściej, niż w środowisku "kościelnym" (jest to, rzecz jasna, naturalne, w końcu wszystkie dzieci chodzą do szkoły i jest to jedyne takie miejsce). Tymczasem w mediach nieustannie czytamy, że "Kościół ma problem z pedofilią" - dotąd natomiast nie spotkałem się z opinią, że, np. szkoła ma problem z pedofilią albo że środowisko nauczycielskie ma problem z pedofilią, nie słyszałem też np. o propozycjach czy projektach dot. walki z (monstrualnym, jak się okazuje i o wiele, wiele większym, niż w przypadku Kościoła) problemem pedofilii w szkołach. Dlaczego nikt nie woła, żeby znieść celibat dla nauczycieli ?! :-D Owszem, wpisałem właśnie w google'a frazy "kościół pedofilia", a następnie "szkoła pedofilia" i ta druga nadal wybija więcej wyników, ale.. już tylko dwukrotnie więcej. Zaskakująca proporcja, nieprawdaż?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr kwi 16, 2014 7:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL